Tasarım ve Sanat | BMW Joy Blog

TASARIM VE SANAT.

BMW JOY BLOG.

 • TASARIM VE SANAT.BMW JOY BLOG.


   Tasarım ve sanatın ilham veren dünyasını, yaratıcı zihinler ve benzersiz eserler eşliğinde bu kategoride keşfedebilirsiniz.

   Devamı

   Lüksün Yeni Tanımı.

   Lüksün Yeni Tanımı | BMW Joy Blog

   Geleceğin lüks anlayışı, maddi nesnelere odaklanmak yerine, onlarla ilişkilendirdiğimiz değerli anlar ve duygusal deneyimlerle ilgili. Hayattaki sıra dışı şeyleri hem kendileri hem de bizim için yeniden yorumlayan heyecan verici kişilikleri keşfedin.

   Hofmeister Kıvrımı.

   Hofmeister Kıvrımı | BMW Joy Blog

   “Böbrek Izgaraları” olmayan bir BMW otomobili düşünemiyoruz, değil mi? Çok iyi bilinen bu BMW tasarım özelliğine ek olarak, 60’lı yılların başından beri neredeyse tüm BMW otomobillerin olmazsa olmaz özelliği haline gelen başka bir tasarım öğesi daha var: Hofmeister Kıvrımı.

   Kendin Olmaya Cesaret Et.

   Kendin Olmaya Cesaret Et | BMW Joy Blog

   Naomi Campbell ile Yeni BMW XM’in ortak noktası: Kendisi olma cesaretini göstermek. Kendine inanma kavramını vurgulayan yazımızda; sahip olduğumuz bağlılık, kararlılık ve azmin neden bizi özgün karakterler haline getirdiğini öğreniyoruz.

   “The Electric AI Canvas”: Yeni BMW i5’ten İlham Alan Enstalasyon.

   “The Electric AI Canvas”: Yeni BMW i5’ten İlham Alan Enstalasyon | BMW Joy Blog
   Contemporary Istanbul’un 18. Edisyonu, her yıl olduğu gibi bu yıl da kültür&sanat dünyasının nabzını tutuyor. BMW Türkiye ise Tamamen Elektrikli Yeni BMW i5'ten ilham alan "The Electric AI Canvas" enstalasyonu ile sanatseverlerin heyecanını zirveye taşıyor.

   Efsanevi BMW Art Car Koleksiyonunun Yeni Üyesi.

   Efsanevi BMW Art Car Koleksiyonunun Yeni Üyesi | BMW Joy Blog

   BMW Art Car. Bu üç kelime akıllara otomobil dünyasında ikon haline gelmiş BMW M1 veya BMW Z1 gibi modeller ile Roy Lichtenstein ve Jeff Koons gibi dünyaca ünlü sanatçılar arasındaki efsanevi bağlantıyı getiriyor. Şimdi, bir dönüm noktası niteliğindeki 20 numaralı modeli tasarlama sırası ressam Julie Mehretu’da. Hangi sanatçının hangi BMW modelini ve nasıl tasarladığını Joy Blog yazımızda kaleme aldık.

   BMW Films Sunar: THE CALM

   BMW Films Sunar: THE CALM | BMW Joy Blog

   BMW Films THE CALM’ı sunar: Gizemli bir yolcu olan Pom Klementieff, görevini tehlikeye atmamak için engeller ağını aşmak zorunda; ta ki kendini Cannes’daki Martinez Otel’de bulup Uma Thurman ile tanışana kadar. Aksiyon, sürprizler ve... sessizlikle dolu bir kısa film.

   Geleceğin İlerisinde Sohbetler.

   Geleceğin İlerisinde Sohbetler | BMW Joy Blog

   BMW’nin ilerici kolektif zihniyete sahip, farklı alanlarda öncü isimlerle söyleşiler gerçekleştirdiği “Geleceğin İlerisinde Sohbetler” serisine Joy Blog’da yakından bakıyoruz.

   CI Bloom 2023: Yeni BMW iX1 Sanatseverlerle Buluşuyor.

   CI Bloom 2023: Yeni BMW iX1 Sanatseverlerle Buluşuyor | BMW Türkiye

   İddialı duruş, yenilikçi karakter ve çok yönlülüğü birleştiren tamamen elektrikli Yeni BMW iX1, 1-4 Haziran tarihleri arasında CI Bloom Çağdaş Sanat Fuarı’nda sergileniyor. Kerem Giriş’in Yeni BMW iX1’den esinlenerek tasarladığı “Dream Away” adlı eserinin eşlik edeceği gösterim, sanatseverleri hayallerin ötesinde bir yolculuğa çıkarıyor.

   BMW ve Nikita Gale İş Birliği.

   BMW ve Nikita Gale İş Birliği | BMW Joy Blog

   Sanatçı Nikita Gale, “BMW Open Work by Frieze” için otomobil ve elektro gitarın geçmişine uzanan bir enstalasyon yaratmak üzere Yeni BMW i7 tasarımcılarıyla birlikte çalıştı. Bu eserin nasıl ortaya çıktığını öğrenmek üzere Gale ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiye Joy Blog’da göz atın.

   Tekstil Sanatçısı Jun Tomita İle İlham Veren Japonya Gezisi.

   Jun Tomita ile İlham Veren Japonya Gezisi | BMW Joy Blog

   Kyoto'nun gözlerden uzak bir bölgesi olan Saga Koshihata, kumaş boyama ve dokuma sanatçısı Jun Tomita'nın ilham kaynağı. Jun Tomita, Satoyama alanındaki bu yere hayran kalarak kendi çalışmalarını yaratmak üzere uzun yıllar önce buraya yerleşmiş. Sanatçının yeni bir yön arayışıyla geçmişin ve geleceğin geleneksel işçiliğine doğru çıktığı yolculukta kendisine BMW 320d xDrive M Sport otomobili eşlik ediyor.

   Pulse Topology: BMW i7’den İlham Alan Bir Enstalasyon.

   Pulse Topology: BMW i7’den İlham Alan Bir Enstalasyon | BMW Joy Blog

   Superblue ve BMW i, İsviçre’de düzenlenen dünyaca ünlü Art Basel 2022 sanat fuarı kapsamında Rafael Lozano-Hemmer’in “Pulse Topology” adlı eserini sundu. İnsanı adeta içine çeken bu enstalasyon, ziyaretçileri sanat eserinin ayrılmaz bir parçası haline getirerek teknolojik gelişmelere insan merkezli bir yaklaşım getirdi ve bu yönüyle Yeni BMW i7 ile mükemmel şekilde eşleşti.

   Moda Sektöründe Bir Aktivist: Vivienne Westwood.

   Moda Sektöründe Bir Aktivist: Vivienne Westwood | BMW Joy Blog

   Dünyaca ünlü İngiliz moda tasarımcısı Vivienne Westwood geçtiğimiz günlerde, 81 yaşında, hayatını kaybetti. Satın alma davranışından, punk kültürüne; lüks tüketimden, kişisel yolculuğa kadar Westwood’un rehberliğinde hayatta anlam arayışını Joy Blog yazımızda kaleme aldık.

   Vizyonerlerin Buluşması.

   Nick Knight’ın Gözünden Yeni BMW i7 | BMW Joy Blog
   Dünyanın en vizyoner moda fotoğrafçılarından biri olan Nick Knight’ı Yeni BMW i7’yi fotoğraflamaya davet ettik. Yeni BMW i7’nin sunduğu heyecan verici geleceği yansıtan ve otomobil fotoğrafçılığına yeni bir boyut kazandıran fotoğraflara ve Knight ile gerçekleştirdiğimiz özel söyleşiye göz atın.

   İkonik BMW Genel Merkezi’nin 50 Yıllık Tarihi.

   BMW Genel Merkezi 50 Yaşında | BMW Joy Blog

   Münih'teki dünyaca ünlü BMW Genel Merkezi'nin hikayesi; yenilikçi ruh, mimari vizyon ve köklü değişim zamanlarında doğan yeni fikirleri bir araya getiren bir hikaye. Bu ikonik bina 50. yaşına girerken, nasıl ortaya çıktığına ve neleri temsil ettiğine Joy Blog’da yakından bakıyoruz.

   BMW iX ile Japonya Seyahati.

   Genta Ishihara ile Japonya Seyahati | BMW Joy Blog

   Ishihara Fidanlığı’nda bitkilere ve doğaya beslenen tutku ile sürdürülebilirlik vizyonu bir arada ilerliyor. Bu yazımızda; aile işini devralan, bahçıvan ve çiçek yetiştiricisi Genta Ishihara ve mükemmel partneri Yeni BMW iX ile Japonya’da ilham verici bir yolculuğa çıkıyoruz.

   Tasarım Dünyasının İki Devi Bir Arada.

   Tasarım Dünyasının İki Devi Bir Arada | BMW Joy Blog

   İki tasarım devinin buluşması: Biri 20. yüzyılın en etkili otomobil tasarımcısı, diğeri ise BMW Group tasarım ekibinin etkileyici ve bir o kadar da zorlu yeni dönemine liderlik eden kişi. Como Gölü’nde gerçekleşen Concorso d’Eleganza Villa d’Este sırasında Giorgio Giugiaro ve Adrian van Hooydonk ile bir araya geldik ve Giugiaro’nun tasarladığı efsanevi BMW M1, BMW tasarımlarının geleceği ve karşı karşıya kaldıkları tasarım zorlukları hakkında konuştuk.

   Jeff Koons ve Ali Güreli’den Sanat Dolu Bir Söyleşi.

   Contemporary Istanbul Jeff Koons’u Ağırladı | BMW Joy Blog

   Contemporary Istanbul’un 17. edisyonu hem uluslararası üne sahip sanatçı Jeff Koons'a hem de Koons’un özel olarak tasarladığı BMW M850i xDrive Gran Coupé modeline ev sahipliği yaptı ve “The 8 X Koons” herkesi kendine hayran bıraktı. Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, Tersane İstanbul’da düzenlenen çağdaş sanat fuarında Jeff Koons ile bir araya gelmenin yanı sıra, sanat dünyası ve bu dünyayı etkileyen teknolojik gelişmelere dair keyifli ve samimi bir söyleşi gerçekleştirdi.

   Yeni BMW i7'nin Kristal Farları.

   Yeni BMW i7’nin Kristal Farları | BMW Joy Blog

   Yeni bir yüz, yeni bir ışıltı. Yeni BMW i7, yoldaki diğer her şeyi gölgede bırakan bir far ile karşımıza çıkıyor. BMW’nin Swarovski ile iş birliğinde tasarladığı kristal farlar, benzersiz etki yaratan bir görünümü garanti ediyor.

   İlk Günkü Gibi.

   Şevval Sam’ın 1990 Model Cabrio’sunun Yenilenme Öyküsü | BMW Joy Blog

   Ünlü oyuncu Şevval Sam, aile yadigarı BMW 320i Cabrio’sunu, kendi deyimiyle “Bizim Kız”ını, ilk günkü güzelliğine kavuşturmak için BMW’nin güvenli ellerine teslim etti ve ortaya çıkan sonuç inanılmaz oldu. Şevval Sam ile gerçekleştirdiğimiz bu özel röportajda “Bizim Kız” ile ilk tanışması, geride bıraktıkları otuz yılda unutamadığı anlar ve benzersiz değişim hikayesinden bahsettik.

   BMW i Design.

   Kai Langer, Yeni BMW i4'ü örnek vererek BMW i otomobillerinin tasarımlarını Joy Blog’da ele alıyor.

   Tamamen elektrikli BMW i ailesinin tasarımının mutfağında BMW i Design’ın başkanı Kai Langer ve ekibi yer alıyor. Bu otomobiller her şeyin ötesinde duyguyu, modern biçimleri ve özgün değerleri temsil ediyor. Kai Langer ise tüm bu değerleri Yeni BMW i4'ü örnek göstererek açıklıyor.

   Doja Cat’in Yeni BMW iX ile Coachella Yolculuğu.

   Doja Cat ve BMW iX ile Coachella Yolculuğu | BMW Joy Blog

   Doja Cat yollarda olmaya oldukça alışık olsa da Coachella Vadisi’ne yaptığı yolculuğun Grammy ödüllü sanatçı için özel bir anlamı var. Şarkıcı, ilk Coachella yolculuğuna “Planet Her” adlı fütüristik albümünden ilham alan bir Yeni BMW iX ile çıktı. Sanatçının bu çok özel yolculuğuna dair tüm detayları Joy Blog’da keşfedin.

   Maxim Zhestkov’un Yeni BMW i4 Yorumu.

   Maxim Zhestkov’un Yeni BMW i4 Yorumu.| BMW Joy Blog

   BMW, tamamen elektrikli Yeni BMW i4'ün tanıtımı için medya sanatçısı Maxim Zhestkov'la harika bir birlikteliğe imza attı. BMW, Zhestkov’u bu yeni otomobili özgürce yorumlamaya ve Yeni BMW i4’ün tasarımından ve teknolojisinden ilham alan bir dizi dijital sanat eseri yaratmaya davet etti. Sonuç ise hem benzersiz hem de çok büyüleyici oldu.

   Hayalden Gerçeğe: The 8 X Jeff Koons.

   Hayalden Gerçeğe: The 8 X Jeff Koons | BMW Joy Blog

   Dünyaca ünlü sanatçı Jeff Koons, özel bir proje kapsamında kendi BMW M850i xDrive Gran Coupé’sini tasarladı. Projenin sonucunda 99 adet otomobil ile sınırlı gerçek bir sanat eseri ortaya çıktı.

   “Zeus ile Hera” Şampiyonluk Maçını Elektriklendirdi.

   BMW Reklam Filmi Şampiyonluk Maçını Elektriklendirdi | BMW Joy Blog

   BMW’nin, şampiyonluk maçı için hazırladığı “Zeus and Hera” adlı yeni reklam filminin yıldızlar geçidini andıran kadrosu efsanevi aktör Arnold Schwarzenegger, Akademi Ödülleri’ne aday gösterilen Salma Hayek Pinault ve tamamen elektrikli Yeni BMW iX’ten oluşuyor.

   Raisa Vanessa ile Özel Bir Söyleşi.

   Raisa Vanessa ile Özel Bir Söyleşi | BMW Joy Blog

   Yarattıkları kendi isimlerini taşıyan markasıyla güçlü ve modern kadınların giyim tarzını belirleyen Raisa ve Vanessa, NYFW dijital podyumunda sergilenecek eşsiz tasarımlarını, tamamen elektrikli Yeni BMW i4 ve benzersiz İstanbul manzaraları eşliğinde gerçekleştirdikleri film çekimini, sürdürülebilir moda anlayışlarını ve çok daha fazlasını Joy Blog'a anlattı.

   BMW, Elektromobilitenin Fon Müziğini Nasıl Yaratıyor?

   Hans Zimmer ile Sese Dair bir Söyleşi | BMW Joy Blog

   BMW otomobillerinin motor sesi, Hans Zimmer’i çocukluk günlerine kadar götürüyor… Akademi Ödüllü ünlü besteci, BMW Group ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında BMW Group Sound Design ekibi ile bir araya gelerek BMW’nin yeni elektrikli otomobilleri için özel sürüş sesleri geliştirdi: BMW IconicSounds Electric. Zimmer ile tasarladığı film müziklerinden BMW elektrikli otomobillerindeki ses tasarımlarına değin akustik bir yolculuğa çıkıyoruz.

   Christoph Waltz ile BMW Noel Filmi.

   Christoph Waltz ile BMW Noel Filmi. | BMW Joy Blog

   İki Oscar ödüllü ünlü aktör Christoph Waltz’un, Noel ve yılbaşı döneminden hiç hoşlanmadığını biliyor muydunuz? Waltz ile gerçekleştirdiğimiz sohbet sırasında oyuncunun keyif aldığı şeyleri, Noel ile kıyaslandığında BMW ile çok daha yakın bir ilişkisi olduğunu ve çok daha fazlasını öğrenme fırsatımız oldu.

   Arzu Kaprol ile Tasarım ve Sürdürülebilirlik.

   Arzu Kaprol ile Tasarım ve Sürdürülebilirlik. | BMW Joy Blog

   Tasarımı “kıyafet mimarlığı’’ olarak tanımlayan dünyaca ünlü tasarımcı Arzu Kaprol, uzun yıllardır moda ve teknoloji birlikteliğine dair benzersiz örnekler sunuyor. Arzu Kaprol ile tasarım süreçleri, ilham kaynakları, sürdürebilirlik ve otomobiller hakkında çok özel bir söyleşi gerçekleştirdik.

   Can Büyükberber ile Joy Blog’a Özel Söyleşi.

   Can Büyükberber ile Joy Blog’a Özel Söyleşi. | BMW Joy Blog

   30 Kasım’a kadar Kanyon AVM’de sergilenecek olan, Can Büyükberber’in Yeni BMW iX için özel olarak tasarladığı enstalasyonu MONOLiT; iX'in monolitik tasarım felsefesinden ilham alıyor. Yeni BMW iX'in elektrikli ruhunu teknoloji ve sanatla 360 derecelik bir duyusal eser olarak yorumlayan Büyükberber, aracın futuristik çizgilerini hareket, form ve ışığın estetik birlikteliğiyle mekansal bir deneyime dönüştüyor. Büyükberber ile gerçekleştirdiğimiz Joy Blog’a özel söyleşiye göz atın.

   Jeff Koons’un Ellerinden: “THE 8 X KOONS”.

   Jeff Koons’un Ellerinden: “THE 8 X KOONS”. | BMW Joy Blog

   BMW 850i modelinin el ile boyanmış benzersiz bir yorumu: Sınırlı sayıda üretilen “THE 8 X KOONS”, Jeff Koons’un BMW ile gerçekleştirdiği son iş birliğini temsil ediyor. İlkbaharda piyasaya sunulacak olan bu özel tasarım BMW’nin nasıl ve neden ortaya çıktığını konuşmak üzere Koons ile bir araya geldik.

   Razor Fist ile Tanışın.

   Razor Fist ile Tanışın. | BMW Joy Blog

   Karşınızda hafifçe eğik başı, geniş omuzları ve delici bakışlarıyla Razor Fist. Münih doğumlu oyuncu Florian Munteanu, Marvel Studios’un “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi” adlı yeni filminde, sağ kolu jilet gibi keskin bir bıçağa dönüşen Razor Fist karakterini oynuyor. Filmde ona Münih doğumlu bir başka karakter daha eşlik ediyor: Yeni BMW iX3.

   Efsanevi BMW Art Car’ın Tarihçesi.

   Efsanevi BMW Art Car’ın Tarihçesi. | BMW Joy Blog

   1975-2017 yılları arasında dünyaca ünlü sanatçılar tarafından tasarlanmış 19 farklı BMW Art Car’ın hikayesi Joy Blog’da mercek altında.

   Yapay Zekanın Başyapıtları.

   Yapay Zekanın Başyapıtları. | BMW Joy Blog

   900 yıllık sanat tarihinden, 50.000 eser ve modern sanattan beslenen bir algoritmanın neler yapabileceğini hiç düşündünüz mü? BMW’nin inovasyonu sanatla birleştirme geleneği ile bu vizyon, gerçeğe dönüşüyor. “The Ultimate AI Masterpiece”ni yaratmak için Nathan Shipley, Gary Yeh ve yapay zekâ bir araya geliyor ve BMW 8 Serisi Gran Coupé’yi de sofistike bir tuval olarak kullanıyorlar.

   Jeff Koons ve Liderlik Sanatı.

   Jeff Koons ve Liderlik Sanatı. | BMW Joy Blog

   Amerikalı ünlü heykeltraş ve ressam Jeff Koons, sanat yaşamında ellinci yılını kutluyor. Koons’un ekip çalışması, liderlik, içimizdeki ilham ve yaratıcılığı bulma konusundaki düşüncelerini ve çok daha fazlasını bu keyifli söyleşide bulacaksınız.

   Düş Suda.

   Düş Suda Sergisi. | BMW Joy Blog

   Borusan Contemporary’nin yeni koleksiyon sergisi “Düş Suda’’, yeni medya teknolojileriyle “akışkanlık” kavramına odaklanıyor. 7 Nisan’da çevrim içi olarak ziyaretçilerle buluşan sergi, Edip Cansever'in aynı adlı şiiriyle ilişkilendiriliyor. “Düş Suda” sergisini, BMW Joy Blog okuyucuları için inceledik.

   Refik Anadol: Makineler Hayal Görebilir mi?

   Refik Anadol: Makineler Hayal Görebilir mi? | BMW Joy Blog

   Refik Anadol, 25 Nisan’a kadar PİLEVNELİ Dolapdere’de ziyaret edilebilecek olan ‘Makine Hatıraları: Uzay’ sergisinde unutulmayacak bir deneyim vadediyor. BMW’nin sponsorlarından biri olduğu bu büyüleyici sergiyi sizin için gezdik ve Anadol ile sergisine, uzaya, makinelere ve yapay zekaya olan merakına dair Joy Blog’a özel bir sohbet gerçekleştirdik.

   BMW iX3’ün Aerodinamik Jantlarına Sanatsal Dokunuş.

   BMW iX3’ün Aerodinamik Jantlarına Sanatsal Dokunuş. | BMW Joy Blog

   BMW iX3'ün aerodinamik jantları, teknolojik ve estetik oluşla-rıyla ön plana çıkıyor. Dünyaca ünlü iki sanatçı Spencer Mar Guilburt ve Tonia Calderon, özgün bakış açılarıyla tasarladıkları bu jantları birer sanat eserine dönüştürdüler. Her ne kadar bu tasarımlar satışa sunulmayacak olsa da iki sanatçının sürdürülebilirlik, sanat ve tasarıma dair söyleyecek çok şeyi var…

   Ânı Yaşama Sanatı.

   Anı Yaşama Sanatı. | BMW Joy Blog

   BMW, Monocle dergisi ile iş birliği yaparak sizi dört yaratıcı beyinle tanıştırıyor. Bu dört isim, lükse bakış açılarını ve insanların yaşamında unutulmaz anlar yaratma tutkularını Joy Blog’da sizlerle paylaşıyor.

   Luis Fernando Refo’nun Bale Serüveni.

   Luis Fernando Refo’nun Bale Serüveni. | BMW Joy Blog

   Dünyanın en tanınan bale topluluklarından olan Bolşoy Balesi, Moskova’daki Bolşoy Tiyatrosu’nda sahneye çıkıyor. Ünlü bale topluluğunun, Rusya dışındaki tek akademisiyse Brezilya’nın Joinville kentinde yer alıyor. Üstün yetenekli balet Luis Fernando Rego akademideki son yılında ve bunun, Brezilya’daki gecekondu mahallerinden kurtulmak için son şansı olduğunun da farkında. Peki başarılı olabilecek mi?

   Müzik Tarihinde İz Bırakan 8 Kadın Müzisyen.

   Müzik Tarihinde İz Bırakan 8 Kadın Müzisyen. | BMW Joy Blog

   Farklı müzik türlerinde sesini büyük kitlelere duyuran, eşsiz yorumlarıyla müziğin geleceğine yön veren, lider kişilikleri ve engel tanımaz duruşlarıyla alışılmışın dışına çıkan güçlü kadınlar… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nu kutlarken; müzik tarihine altın harflerle yazılan, her biri birbirinden yetenekli ve ilham verici 8 kadın müzisyeni BMW Joy Blog’da derledik.

   Ellen von Unwerth ile Her Açıdan Özgürlük.

   Ellen von Unwerth ile Her Açıdan Özgürlük. | BMW Joy Blog

   Ellen von Unwerth’e göre başarısının sırrı, feminenliğe bakış açısı. Ünlü fotoğrafçı ile BMW 8 Serisi Gran Coupé eşliğinde Paris’i gezerken ‘’kadının güçlenmesi’’, kendi gücünün kaynağı ve özüne sadık kalmanın önemi üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

   Eşsiz Karakter
   Hassas Detaylarda Saklı.

   Eşsiz Karakter Hassas Detaylarda Saklı. | BMW Joy Blog

   BMW Individual Manufaktur; özel gövde renkleri, ayrıcalıklı malzemeler ve kişiselleştirilmiş detaylar ile bireysel lüks tutkusuna hizmet ediyor. Cape Town’daki “Ellerman House” oteli, bölgenin florasından ilham alarak eşsiz bir otomobil ortaya çıkardı. Bugün Joy Blog’da hem bu çok özel otomobilin hikayesine tanıklık ediyor, hem de BMW Individual'ı keşfediyoruz.

   BMW ve KITH İş Birliği.

   BMW ve KITH İş Birliği. | BMW Joy Blog

   Tasarım süreçleri üründen ürüne farklılık gösteriyor mu? Örneğin bir kıyafet ile otomobil tasarımının düşünme süreçleri aynı mı? BMW’den Anne Forschner ve “sokak modası” markası KITH’ten Ronnie Fieg bu sorunun cevabını veriyor, aynı zamanda BMW ile KITH arasındaki heyecan verici iş birliğinden bahsediyor.

   Sanat Koleksiyonerliğine Giriş.

   Sanat Koleksiyonerliğine Giriş. | BMW Joy Blog

   Sanat koleksiyonerliği son derece keyif verici olmasının yanında yatırım olarak da akıllıca. Art Basel’in Global Direktörü Marc Spiegler, yeni başlayanlara sanat eseri satın alma konusunda yol gösteriyor ve “Bir sanat eseri satın almadan önce kendinize sormanız gereken altı soru nedir?” gibi önemli soruları BMW Joy Blog’da cevaplıyor.

   Geleceği Kim Bilebilir?

   Geleceği Kim Bilebilir | BMW Joy Blog

   Murat Pilevneli, 2000 yılında kurduğu Galerist ve şimdilerde Dolapdere’de ikamet eden galerisi PİLEVNELİ ile, Türkiye’de ve dünyada sanat üretiminin ve yaratıcılığın yakın takipçilerinden. Pilevneli ile 20 yılı geride bıraktığı kariyerini, sanatı ve daimi değişimi konuştuğumuz çok özel bir söyleşi gerçekleştirdik.

   Tasarım Sizi Yansıtmalı.

   Tasarım Sizi Yansıtmalı | BMW Joy Blog

   Cajsa Wessberg hem bir model, hem de illüstrasyon sanatçısı. Bir İsveçli olarak İskandinav stilini kendine özgü bir şekilde yorumluyor ve ana akım eğilimleri ve görme alışkanlıklarımızı sorguluyor.

   Acı Reçete.

   Acı Reçete - Borusan Contemporary | BMW Joy Blog

   Acı Reçete #02 sergisi :mentalKLINIK’in 8 adet robot süpürgesi ve simden oluşan Puff Out yerleştirmesinin Perili Köşk’ten canlı olarak dijital platforma akan sonsuz ve tekrarsız hareketliliğinden oluşuyor. Sergiyi sizin için gezdik.

   Rem Koolhaas.

   Bold Voices: Mimar Rem Koolhaas | BMW Joy Blog

   Hollandalı mimar Rem Koolhaas’ın kolaj stilindeki çalışmaları kırk yıldır yeni standartları belirliyor. Her zaman yenilikçi ve fütürist bir stile sahip olan Koolhaas, BMW’nin zamanımızın vizyon sahibi kişiliklerini anlatan “Bold Voices - Kreatif Öncülerin Portreleri” serisinde kesinlikle olması gereken bir isimdi. Mimar Rem Koolhass’ın en önemli binalarına birlikte göz atıyor ve onun mimari felsefesini keşfediyoruz.

   'Pop-Up' Mimari.

   Bir Gün Var, Bir Gün Yok: Pop-up Mimari | BMW Joy Blog

   Pop-up showroomlar, oteller, cafeler… Adını sıkça duymaya başladığımız bu mimari yapılar bugün var, yarın yok. Bu tür kavramsal mimari anlayışı genellikle hareket halinde veya yalnızca kısa bir süreliğine inşa edilmiş yapıları ele alıyor. Tekerlekli süpermarketlerden geçici tiyatrolara, durağanlığın tam aksini yansıtan sekiz farklı projeye hızlıca göz atıyoruz.

   Unutulmuş Otomobillerin İzini Süren Bir Kahraman.

   Kimsenin Tanımadığı Wikipedia Fotoğrafçısı | BMW Joy Blog

   Çektiği fotoğrafları internette bir yerlerde görmüş olabilirsiniz. O, gelecek nesillere bırakmak üzere Wikipedia için milyonlarca sıradan otomobilin fotoğrafını çeken özel bir fotoğrafçı. Bu görseller herkesin erişimine açık, yani oldukça değerli bir hizmeti internet topluluğuna tamamen ücretsiz olarak sağlıyor. Artık ona teşekkür etmenin zamanının geldiğini düşünüyoruz. Karşınızda: Adam C.

   Duyguları Canlandıran İkili.

   Dimitri Vegas ve Like Mike Ropörtajı. | BMW Joy Blog

   Dimitri Vegas ve Like Mike dünyanın en iyi DJ'leri arasında sayılıyor. BMW ve CNN’in ortak yapımında bir araya gelen iki kardeşin başarı hikayesini, yaptıkları işe, liderliğe bakış açılarını ve şu sıralar yakın temasta oldukları BMW M8 ile ilgili düşüncelerini Joy Blog’da keşfediyoruz.

   Pandemi Eşiğinden Sonra Sanat.

   Pandemi Eşiğinden Sonra Sanat | BMW Joy Blog

   Şu günlerde hayat bize yeni bir şeyler öğretmeye kararlı... Değişmekte olan tüketim alışkanlıkları ile sanat dünyası varlığını ne gibi yeni şekillerde korumaya devam ediyor? Bu soruyu Türkiye ve dünyadan örnekler etrafında incelerken, yakın gelecekte de devam edeceğini düşündüğümüz, giderek dijitalleşen yeni sanat anlayışına yakından bakıyoruz.

   Designworks’ün Üç Güçlü Kadını.

   Designworks’ün Üç Güçlü Kadını. | BMW Joy Blog

   Sonja Schiefer, Martina Starke ve Laura Robin... Designworks’ün üç güçlü kadını geleceğin mobilite vizyonu ve Designworks’ün tasarım felsefesi hakkında ne düşünüyor?

   Duyguların Ahengi.

   THE 2 x Duyguların Ahengi | BMW Joy Blog

   Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé, kompakt sınıfa cesur bir karaktere sahip yepyeni bir otorite kazandırmaya geliyor. Merakla beklenen bu yeni model, 22 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında İstanbul, İzmir ve Ankara’da ilk kez sergilendi. Sergileme alanında yer alan AV Kinetik Veri Heykeli “Duyguların Ahengi” de ona eşlik etti.

   BMW M2 by Futura 2000.

   BMW M2 by FUTURA 2000 | BMW Joy Blog

   Bir BMW M2 düşünün. İddiası zaten ortada, doğuştan bir tutku ve arzu nesnesi. Peki bu M2’nin aynı zamanda bir modern sanat objesi olduğunu ve ona sahip olabileceğinizi söylesek? Futura 2000, BMW M GmbH için üç özel ve benzersiz BMW M2 modeli tasarlıyor.

   Borusan Contemporary’nin Yeni Eserleri.

   Söylenir Ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II | BMW Joy Blog

   Borusan Contemporary, Çağdaş Sanat Koleksiyonu’na yeni dahil olan eserlerin de bulunduğu seçkiyi, Dr. Necmi Sönmez küratörlüğünde izleyiciye sunuyor. Söylenir Ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II sergisinin çıkış noktası, Modern Türk şiirinin zirvelerinden biri sayılan Turgut Uyar.

   Şaşı Bak Şaşır.

   Şaşı Bak Şaşır. Kamuflajın Hikayesi. | BMW Joy Blog

   Bir otomobilin henüz lansmanı yapılmadan önceki yol testleri esnasında hep casus fotoğrafları çekilir. Dış tasarımdaki yeniliklerin belli olmaması için bu otomobillerin göz yanıltıcı ve karmaşık bir kamuflaj deseniyle kaplandığını görürüz. Bazen üreticiler tarafından da yayınlanabilen fotoğraflardaki bu kamuflaj tasarımının hikayesini hiç merak ettiniz mi?

   Andy Warhol’u Tanımak.

   Andy Warhol’u Tanımak | BMW Türkiye

   Pop-art akımının dev ismi Andy Warhol’u anlatmak kolay değil elbette. Campbell Çorba Kutuları gibi sıra dışı eserlerinden 1979'da BMW Art Car Project kapsamında hazırladığı BMW M1’e, ikonik sanatçı Andy Warhol’u sayfamızda ağırlıyoruz.

   İlham Veren Mimari Eserler.

   Modern Mimarinin Başyapıtları | BMW Türkiye

   Dünyanın farklı noktalarında görülmeyi bekleyen birçok mimari eser var. Zamansız, alışılmadık, ikonik tarzlarıyla öne çıkan, en iyi mimari yapılar olarak adlandırabileceğimiz eserleri sizin için derledik. Hepsi birer başyapıt olan bu modern ve ünlü mimari eserleri keşfetmeye hazır mısınız?

   2019’un Sanat Olayları.

   2019’un En Önemli Sanat Olayları | BMW Joy Blog

   Zaman ne hızlı akıyor… 2019, sanat dünyasını ve çağdaş sanatı yakından takip edenler için oldukça verimli, dopdolu bir yıl oldu. 2019’un ‘en’leri listelenmeye başladı. Biz de 2019’un önemli sanat olaylarını hatırlamak, hatırlatmak istedik. İşte yeni müzeleri, iz bırakan sergileri ve ilham verici gelişmeleriyle 2019’da sanat dünyası…

   BMW Art Car Project

   Bmw Art Car Project | BMW Joy Blog

   BMW Art Car Project, dünyaca ünlü sanatçıların farklı BMW otomobillerini adeta birer tuvale dönüştürdükleri, neredeyse 45 yıllık efsanevi bir proje. Yazımızda sizi en ilgi çeken “Art Car”lar ile tanıştırıyoruz.

   Odunpazarı Modern Müzesi’ne Yolculuk. BMW X3 İle Eskişehir’i Keşfediyoruz.

   Odunpazarı Modern Müzesi’ne Yolculuk. BMW X3 İle Eskişehir’i Keşfediyoruz | BMW Joy Blog

   Hafta sonu için keyifli, sanat dolu bir kaçamak: BMW X3 ile geçtiğimiz Eylül ayında Eskişehir’de açılan Odunpazarı Modern Müzesi’ne doğru sanat ve keşif dolu, keyifli bir yolculuğa çıktık.

   İstanbul Bienali ile 7. Kıtaya Sanatsal bir Bakış.

   16. İstanbul Bienali | BMW Joy Blog

   Bizleri çağdaş sanatın dünyasına davet ederek hayatımıza değer katan İstanbul Bienali, bu yıl 16. kez kapılarını araladı. Bienalin bu yılki teması, Pasifik Okyanusu'nun ortasında bulunan 7 milyon ton ağırlığında devasa bir atık yığını olan Yedinci Kıta.

   Bill Viola Borusan Contemporary’de.

   Bill Viola Borusan Contemporary’de | BMW Joy Blog

   Türkiye’de çağdaş sanatın en önemli duraklarından biri olan Borusan Contemporary, bu sonbaharı video sanatının önde gelen ismi Bill Viola’nın, Kathleen Forde’un küratörlüğünde gerçekleşen “Geçici” adlı sergisiyle karşıladı.

   Eskişehir’in En Yeni Müzesi: OMM.

   Eskişehir’in En Yeni Müzesi: OMM. | BMW Türkiye

   Odunpazarı Modern Müze, sanatın merak uyandıran ve bir araya getiren gücü ile sadece Eskişehir’e değil, Türkiye’de müzecilik anlayışına farklı bakış açıları sunmaya hazırlanıyor. Çağdaş sanatı destekleyen Borusan Otomotiv’in BMW otomobilleri ile ulaşım sponsoru olarak desteklediği OMM, herkesin keyifle vakit geçirebileceği yeni bir nefes alanı ve sanatsal bir buluşma noktası sunmayı amaçlıyor.

   Warhol'un M1'i ile 40 Yıl Sonra Yeniden.

   Warhol'un M1'i ile 40 Yıl Sonra Yeniden. | BMW Türkiye

   Hızlı ve renkli. BMW Group Classic Sosyal Medya Yarışması'nın birincisi, 40 yıl önce Andy Warhol tarafından tasarlanıp sergilenen ve hatta Le Mans’a katılan M1 ile özel bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

   BMW Garmisch’in Muhteşem Dönüşü.

   BMW Garmisch’in Muhteşem Dönüşü | BMW Türkiye

   BMW’den, efsanevi tasarımcı Marcello Gandini’ye saygı gösterisi. İlk olarak Bertone için tasarlanan ve 1970 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımının ardından kayıplara karışan model Gandini'nin katkılarıyla nasıl yeni baştan oluşturuldu?