Vahşi, asi ve benzersiz. BMW 2 Serisi Coupé, spor bir coupé otomobili tanımlayan her şeye sahiptir. Belirgin atletik tasarımı sınıfının en iyisi sürüş dinamiklerini öne çıkarır. Kusursuz şekilde dengelenmiş 50:50 ağırlık dağılımı, güçlü BMW TwinPower Turbo motorlar ve akıllı BMW EfficientDynamics önlemlerinin tamamı bu coupé otomobili tanımlar. Dinamik özellikleri, 0'dan 100km/sa hıza çok kısa sürede ulaşan motoru M235i ile zirveye çıkar. Sloganına sadıktır: Daha az kural. Daha fazla performans.

Rahat görünüş, kompakt oranlar ile BMW 2 Serisi'nin ilk Cabrio modeli. Kısa aks dışı mesafeler, güçlü hatlar ve kaslı arka bölüm, otomobilin dışa dönük tasarım dilini ve kendinden emin doğasını yansıtır. Luxury Line, Sport Line ve M Sport Paketin yanı sıra, çok çeşitli Orijinal BMW Aksesuar seçenekleri, otomobilin karakterini daha da belirginleştirir. BMW 2 Serisi Cabrio kimsenin izinden gitmez, sadece kendi yolunu çizer. BMW M235i ise daha da tahrik edici. M Performance TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motoru, BMW 2 Serisi Cabrio'nun atak yönünü ortaya çıkarırken, aynı zamanda hava akışını hızlandırıp sürüş keyfini tamamen yeni bir boyuta taşır.

Kompakt, güçlü oranları ve uzatılmış hatlarıyla geniş, çok yönlü ve dinamik BMW 2 Serisi Active Tourer, her açıdan sportif bir görünüm sergiler. Otomobil, kompakt dış tasarımına kıyasla, şaşırtıcı genişlikte bir iç hacim sunar. Ayarlanabilir koltuklar, katlanır zeminli bagaj bölümü ve çok sayıda saklama olanağı, birçok çok işlev için oldukça geniş bir alan sağlar.