BMW 3 Serisi Touring'in (G21) arka plandaki binalara ve dağlara karşı sürüş halinde yandan çekilmiş görüntüsü
Motor ve Yakıt TipiDizel

THE 3

YENİ BMW 3 SERİSİ TOURING

Motor ve Yakıt TipiDizel
THE 3YENİ BMW 3 SERİSİ TOURING

l/100km cinsinden ortalama tüketim (Yeni BMW 320d xDrive Touring)

5.2

Ortalama CO2 emisyonu (g/km) (Yeni BMW 320d xDrive Touring)

136

Yeni BMW 3 Serisi Touring yeniliği, işlevselliği ve sportif dinamikleri mükemmelliğe ulaştırıyor. Çok yönlü modeller arasında gerçek bir atlet olarak, son derece verimli BMW TwinPower Turbo motorları, mükemmel şekilde ayarlanmış yürüyen aksam bileşenlerini ve son teknoloji asistan sistemlerini bir araya getiriyor ve segmentinde rakipsiz sürüş dinamikleri ile oldukça etkileyici. Ayrıca Yeni BMW 320d xDrive Touring, hareketsiz haldeyken bile yola hakimiyetini ortaya koyuyor. İç tasarım için yenilikçi çözümler ve akıllı, dijital BMW Kişisel Asistan ile, dilerseniz pek çok şeyi sizin için yapıyor ve böylece hayatta gerçekten önemli şeyler için zaman yaratıyor.

Yeni BMW 320d xDrive Touring modelinin fiyat bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

YENİ BMW 3 SERİSİ TOURING'İN TASARIMI.

Yeni BMW 3 Serisi Touring, tepeden tırnağa sportif görünümü ile ilk andan itibaren tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Modern ve düz görünümlü ön tasarım, Böbrek Izgaraları’nın karakteristik görünümü ile farlar arasındaki etkileşimi yeniden yorumluyor ve otomobilin yol üzerindeki son derece dinamik duruşunu öne çıkarıyor. Yumuşak yüzeylerle bir araya gelen belirgin hatlar, BMW touring modellerinde alışık olduğumuz çok özel silüeti oluşturuyor. Bu silüet, güçlü omuz çizgileri ile birleşerek otomobilin mutlak gücünü ve son derece gelişmiş aerodinamik özelliklerini vurguluyor. Şıklık ve atletizmin bu mükemmel kombinasyonu, iç tasarımın modern konforu ve yenilikçi fonksiyonel özellikler ile ustaca tamamlanıyor.

Devamı

YENİ BMW 3 SERİSİ TOURING'İN YENİLİKÇİ FONKSİYONLARI.

Yeni BMW 3 Serisi Touring ailece çıkılan tatillerde, hafta sonu gezintilerinde veya alışverişe giderken günlük yaşantınıza üstün bir konfor anlayışı taşıyor. İhtiyacınız olan ne varsa yanınıza alabilmeniz için iç tasarımda ve bagaj bölümünde bir dizi yenilikçi saklama seçeneği sunuyor. Arka koltuklar tek bir düğme dokunuşuyla otomatik olarak katlanarak yükleme hacmini saniyeler içinde üç katına çıkarıyor ve büyük eşyaları bile depolamanıza olanak tanıyor. Bagaj zeminindeki yenilikçi kaymaz raylar, eşyaları yükleyip yerine sabitlediğinizde otomatik olarak yükselerek ağır yükleri güvenli bir şekilde yerleştirmenizi sağlıyor. Yenilikçi Konfor Erişim Sistemi sayesinde, ayağınızı arka tamponun altında hafifçe hareket ettirmeniz bagaj kapağının temassız şekilde açılması için yeterli oluyor. Buna benzer daha pek çok özellik Yeni BMW 3 Serisi Touring'i sınıfında alanı en iyi kullanan sportif otomobil yapıyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21), bağımsız olarak açılan arka cam

Bağımsız olarak açılan arka cam.

Bağımsız olarak açılabilen arka cam, daha küçük boyutlu eşyaları yüklerken veya çıkarırken bagaj bölümü kapağını tamamen açmaya gerek bırakmayan pratik bir çözüm sağlıyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21), BMW Laserlight

BMW Laserlight.

Adaptif BMW Laserlight, uzun huzme modunda 530 metreye varan menzili ile geleneksel farların yaklaşık iki katı kadar mesafeyi aydınlatıyor. Karanlık koşullarda daha iyi görüş sayesinde güvenlik seviyesini ciddi ölçüde artırıyor. Farlarda kullanılan mavi vurgular ve "BMW Laser" yazısı, otomobilin teknolojik standartlarını ve sportifliğini vurguluyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21), Işıklı Karşılama Halısı

Işıklı Karşılama Halısı.

Işıklı Karşılama Halısı özelliği, otomobile binerken ve otomobilden inerken kapıların önüne bir ışık grafiği yansıtarak özel bir ambiyans oluşturuyor. Işık halısı aynı zamanda karanlıkta otomobilden iniş sırasında çok daha fazla konfor ve güvenlik sağlıyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21), Katlanan arka koltuk sistemi

Katlanan arka koltuklar.

Katlanan arka koltuklar sayesinde koltuk sırtlıkları mümkün olan en üst seviye esneklik için 40:20:40 oranında katlanabiliyor. Örneğin, iki yolcu arkada rahatlıkla otururken aynı zamanda kayak çantaları gibi uzun nesneler taşınabiliyor. Kol dayaması üzerinde yer alan iki bardak tutucu oldukça pratik bir kullanım sunuyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21), Eşya saklama alanları

Eşya saklama alanları.

Eşya saklama alanları kapsamında ön konsolun sürücü tarafında menteşeli bir bölme, ön koltuk sırtlıklarının arkasında yer alan fileler ve arka merkez konsolda şarj fonksiyonu da bulunan iki USB bağlantı noktası sunuluyor. Ayrıca, ağ tarafında daha küçük eşyalar için bir saklama filesi ve sol tarafta bir yük bağlama lastiği yer alıyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21), Ortam aydınlatma

Ortam aydınlatma.

Ön ve arka kapılardaki kontur ışıkları dahil olmak üzere ortam aydınlatması, iç mekanda rahatlatıcı ve sakin bir ortam yaratıyor. Karartılabilir özellikteki altı aydınlatma tasarımı, dört uygulamada kullanılabilen dinamik bir fonksiyon da içeriyor. Işıklı Karşılama Halısı otomobile binerken veya otomobilden inerken kapıların önündeki alanı aydınlatıyor.

YENİ BMW 3 SERİSİ TOURING PLUG-IN HYBRID MODELLERİ.

Yenilikçi hybrid teknolojileri ile Yeni BMW 320e**, Yeni BMW 320e xDrive**, Yeni BMW 330e** ve Yeni BMW 330e xDrive Touring** modellerini keşfedin.

Sürdürülebilir ulaşımı verimli sürüş dinamikleri ile yaşamanıza olanak tanıyan Yeni BMW 3 Serisi Touring plug-in hybrid modelleri ile iki dünyanın en iyi yönlerini bir arada deneyimleyin: Yeni BMW 320e**, Yeni BMW 320e xDrive**, Yeni BMW 330e** ve Yeni BMW 330e xDrive**. Bu yenilikçi BMW hybrid otomobillerin sayısız avantajını keşfedin ve sürüş konsepti, sürüş dinamikleri, BMW Charging ve BMW ConnectedDrive'ın sunduğu pratik dijital hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin.
Plug-in hybrid BMW 3 Serisi Touring G21, BMW Wallbox ile beraber yan çaprazdan görünüm

Yeni BMW 3 Serisi Touring için plug-in hybrid teknolojisi.

Yeni BMW 3 Serisi Touring plug-in hybrid modelleri, BMW eDrive elektrikli motor teknolojisini güçlü bir BMW içten yanmalı motorla buluşturuyor. Bu iki sistem bir araya geldiğinde verimli ve benzersiz bir sürüş deneyimi yaratıyor. Yeni BMW 320e xDrive** ve Yeni BMW 330e xDrive** modellerinde sunulan BMW xDrive dört çeker sistemi, ideal sürüş dinamikleri ve çekişe yönelik ekstra bir garanti sunuyor.
BMW plug-in hybrid sistemler hakkında daha fazla bilgi
Plug-in hybrid BMW 3 Serisi Touring G21, yolda sürüş esnasında ön çaprazdan görünüm

Yeni BMW 3 Serisi Touring plug-in hybrid modeller için sürüş modları.

İşe gidip gelirken tamamen elektrikli ve emisyonsuz sürüşün keyfini, hafta sonları gezilerinizde ise uzun bir menzil ile güçlü ve dinamik sürüşün keyfini çıkarın. Yeni BMW 3 Serisi Touring hybrid modelleri ile seçim sizin elinizde. İçten yanmalı motor ile elektrikli motorun ideal etkileşimini her koşulda sunan akıllı sürüş modlarından faydalanın.
Akıllı sürüş modları hakkında daha fazla bilgi
Plug-in hybrid BMW 3 Serisi Touring G21, bir bina önünde şarj olurken ön çaprazdan görünüm

Yeni BMW 3 Serisi Touring plug-in hybrid modelleri için şarj.

BMW Charging, hybrid motora sahip Yeni BMW 3 Serisi Touring için size uygun şarj çözümleri sunuyor. BMW 3 Serisi Touring plug-in hybrid modellerinin tedarik planı, standart olarak sunulan ev tipi şarj kablosunun yanı sıra ev dışı şarj kolaylığı için Mod 3 şarj kablosunu ve ev dışı şarj söz konusu olduğunda oldukça cazip koşullar sunan BMW Charging Kartı da içeriyor*.

*Pazara özel teklif

BMW Charging hakkında daha fazla bilgi
Plug-in hybrid BMW 3 Serisi Touring G21, navigasyon sisteminin yakın çekim görüntüsü

Yeni BMW 3 Serisi Touring plug-in hybrid modeller için dijital hizmetler.

BMW, hybrid motora sahip Yeni BMW 3 Serisi Touring için ile günlük yaşantınızı kolaylaştıracak yenilikçi dijital hizmetler sunuyor. BMW Connected Charging, sizi rotanız üzerindeki en yakın şarj istasyonlarına güvenilir bir şekilde yönlendiriyor. My BMW Uygulaması, size şarj düzeyiniz ve son şarj döngüleriniz konusunda tamamen şeffaf bilgiler sunuyor.
Dijital hizmetler hakkında daha fazla bilgi

YENİ BMW 3 SERİSİ TOURING'İN ASİSTAN SİSTEMLERİ VE BAĞLANTI ÖZELLİKLERİ.

BMW 3 Serisi Touring (G21), yolcu koltuğundan ön koltuğun ve kokpitin görünümü

Yeni BMW 3 Serisi Touring, sizi gitmek istediğiniz her yere güven içinde ulaştırmak ve sürüş keyfini sportif bir deneyime dönüştürmek için burada. Bu kapsamda sunulan Profesyonel Sürüş Asistanı ve Park Asistanı donanımlarının akıllı fonksiyonları kısmi otomatik sürüşü bugünden mümkün kılıyor. Fren fonksiyonuna sahip çarpışma, yaya ve bisiklet uyarısı özelliğini içeren Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control'un yanı sıra direksiyon ve şerit kontrol asistanı 210 km/saate kadar olan hızlarda destek sunuyor. Otonom sürüşe zemin hazırlamaya devam eden Park Asistanı ve Geri Sürüş Asistanı özellikleri, bağımsız şekilde manevra yaparak park yerlerine girip çıkmanızı kolaylaştırıyor. Tüm sürüş koşullarında optimum konfor ve maksimum güvenlik. Yenilikçi BMW Intelligent Personal Assistant, daima yanınızda olan bir yol arkadaşı olarak görev alıyor. Seçimlerinizi ve ayarlarınızı aklında tutarak her geçen gün sizi daha yakından tanıyor. Gerekli durumlarda navigasyon, eğlence ve ofis fonksiyonlarının kontrolünü ele alıyor ve favori mekanlarınıza giden en hızlı rotaları daima doğru şekilde öneriyor. Sizi Yeni BMW 3 Serisi Touring ve yenilikçi özellikleri hakkında bilgilendirmek üzere tıpkı gerçek bir asistan gibi otomobilinizle ilgili sorularınızı yanıtlıyor.

SEZGİSEL VE ÖNGÖRÜLÜ.

BMW 3 Serisi Touring (G21), Profesyonel Sürüş Asistanı

Profesyonel Sürüş Asistanı.

Profesyonel Sürüş Asistanı, kritik sürüş koşullarında veya sıkışık trafikte en uygun konforu ve güvenliği sağlıyor. Sürüş Asistanı’nın içeriğine ek olarak gelişmiş fonksiyonlara sahip Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Şerit Değiştirme ve Acil Durum Durdurma Asistanı ve aktif yandan çarpışma koruması özellikli Şeritte Tutma Asistanı sunuluyor.

BMW 3 Serisi Touring (G21), Park Asistanı Plus

Park Asistanı Plus.

Park Asistanı Plus ile otomobille manevra yapmak ve park etmek çok daha kolay. Özellikler arasında Üstten Görünüm, Panoramik Görünüm ve Uzaktan 3D Görünüm ile Çevre Görüş Kamera Sistemi, yanal park yardımı, acil durum fren fonksiyonlu Aktif Park Mesafesi Kontrolü, doğrusal ve yanal kılavuzlu Park Asistanı ve Geri Sürüş Asistanı yer alıyor.
BMW 3 Serisi Touring, BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional.

Navigasyon fonksiyonuna sahip BMW Live Cockpit Professional, dokunmatik olarak kullanılabilen iki adet yüksek çözünürlüklü 10,25 inç Kontrol Ekranı’nı ve tamamen dijital 12,3 inç gösterge ekranını bir araya getiriyor. iDrive Dokunmatik Controller aracılığıyla BMW İşletim Sistemi 7 de kontrol edilebiliyor.

BMW Maps

BMW Maps.

Planlama ve hazırlık sırasında, sürüş esnasında ve hatta park ederken BMW Maps olağanüstü bir navigasyon deneyimini garanti ediyor. Sürücüyle mükemmel uyum sağlayan sezgisel kullanımı ve navigasyon özelliği sayesinde yolculuğunuzu çok daha konforlu ve kişisel hale getiriyor.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ

BMW 3 Serisi Touring (G21), Metalik Gri/Dravite, kır manzarası önünde sürüş esnasında çekilmiş ön çaprazdan görünüm

Güç konusunda kendinden emin.

Sürüş henüz başlamadan sizi lider konuma taşıyan Yeni BMW 3 Serisi Touring, performansı ve sürüş dinamikleri ile sınıfının zirvesinde yer alıyor. Bu muhteşem deneyimi mümkün kılan güçlü BMW TwinPower Turbo motorlar, oldukça spontan gaz tepkisi ile düşük devirlerde bile maksimum sürüş keyfini garanti ediyor. Üstelik, konforlu ve yumuşak bir stilden özellikle sportif bir sürüşe geçmek üzere Adaptif M süspansiyonu ve Steptronic Sport şanzımanı devreye almanıza olanak tanıyan Sürüş Deneyimi Kontrolü ile sportif sürüş seviyesini dilediğiniz zaman kendiniz seçebilirsiniz. Değişken spor direksiyon ile arka planda kombinasyon halinde çalışan opsiyonel M Sport diferansiyel sayesinde ideal yol tutuşuna ve son derece çevik sürüş karakteristiklerine ulaşabilirsiniz.

YENİ BMW 3 SERİSİ TOURING'İN SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

BMW 3 Serisi Touring (G21), Adaptif M süspansiyon

ADAPTİF M SÜSPANSİYON.

10 milimetre alçaltılan Adaptif M süspansiyon, yol ve sürüş koşullarına uyum sağlamak üzere istendiği zaman elektrikli olarak ayarlanabiliyor. Sürücüler, konforlu sürüşten çevik karakterli ve son derece dinamik bir sürüşe kadar tercih ettikleri sürüş stilini etkinleştirmek için süspansiyon karakterini Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla diledikleri zaman değiştirebiliyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21), M Sport frenler

M SPORT FRENLER.

M Sport fren donanımının önde dört pistonlu sabit, arkada ise tek pistonlu yüzer konfirügasyondaki kaliperleri M yazısı ile mavi renkte sunuluyor ve büyük fren diskleri sayesinde olağanüstü bir fren performansını garanti ediyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21), Değişken spor direksiyon

DEĞİŞKEN SPOR DİREKSİYON.

Direkt ve çevik direksiyon tepkisi sağlayan Servotronic değişken spor direksiyon, direksiyonun daha az fiziksel efor ile çevrilmesine olanak tanıyor. Değişken direksiyon oranları sayesinde direksiyon açısına tepki veren bu özellik daha dinamik sürüş sırasında hakimiyeti artırıyor ve park ederken ya da virajlarda direksiyonun daha az eforla döndürülmesini sağlıyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21), Steptronic Sport şanzıman

STEPTRONIC SPORT ŞANZIMAN.

8 ileri Steptronic Sport şanzıman son derece sportif vites geçişlerine olanak tanıyor. Dilerseniz otomatik viteste dilerseniz vites kulakçıkları ya da vites seçim kolu ile manuel sürüşte konforlu bir seyir veya son derece dinamik bir sürüş deneyimi sağlıyor. Otomobil SPORT modundayken vites seçim kolu sol taraftaki S/M pozisyonuna alındığında, vites değişimleri en iyi performansı sağlamak üzere yapılandırılıyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21) Otomatik uzun far fonksiyonu

OTOMATİK UZUN FAR FONKSİYONU.

Otomobilin ön tarafında bulunan sensörler sayesinde karanlıkta yolu aydınlatır, aynı zamanda karşıdan gelen trafiği algılayarak sürücülerin gözlerinin kamaşmasını engeller. Yeterli sokak aydınlatması var ise, otomatik olarak söner.

BMW 3 Serisi Touring (G21) Elektrikli arka cam perdeleri

ELEKTRİKLİ ARKA CAM PERDELERİ.

Elektrikli arka cam perdeleri yoğun güneş ışığına karşı koruma sağlayarak iç mekanın hızlı ısınmasını engelliyor. Bu donanım ayrıca arka tarafa istenmeyen bakışlara karşı da koruma sağlayabiliyor.

YENİ BMW 3 SERİSİ TOURING MODELLERİ.

Luxury Line

Luxury Line ile otomobilin şık yanı ön plana çıkıyor. Parlak Krom şık tasarım öğeleri, dış tasarıma ayrıcalıklı bir görünüm kazandırıyor. Tarz sahibi görünüm iç tasarımda da devam ediyor. Sensatec/Perforce deri döşeme ve ahşap Ash Grey iç kaplama lüks özellikleri otomobilin içine taşıyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21), Luxury Line

M Sport

M Sport, otomobile çok daha sportif bir hava katıyor. Alcantara/Sensatec dikişli deri döşeme, M deri direksiyon ve parlak siyah dış kaplamalar gibi detaylar hem iç hem de iç tasarıma daha keskin bir görünüm kazandırıyor. M Sport süspansiyon ve M Aerodinamik donanımı, sürüş dinamiklerinde kayda değer gelişmeler sağlıyor.
BMW 3 Serisi Touring (G21), M Sport
 • Luxury Line
 • M Sport

YENİ BMW 3 SERİSİ TOURING TEKNİK VERİLERİ

Yeni BMW 320d xDrive Touring

Güç (bg)/Güç devir (devir/dak)

190/4000-4000

0-100 km/sa hızlanma

7.4

Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama):

5.2

Ortalama CO2 emisyonu (g/km):

136

BMW 3 Serisi Touring (G21), Metalik Gri/Dravite, bir binanın önünden geçerken arka çaprazdan görünüm

BMW HİZMETLERİ.

YENİ BMW 3 SERİSİ TOURING İÇİN SERVİS VE ASİSTAN HİZMETLERİ.

BMW Service Inclusive

BMW Service Inclusive.

Size uygun bir BMW Service Inclusive paketi sayesinde, bakım maliyetleri konusunda endişelenmek tarihe karışıyor. Satın almış olduğunuz paket kapsamında, BMW’nizin ilgili süre / kilometre sınırları içerisindeki bakımı dünyanın dört bir yanında bu sisteme tabi olan BMW Yetkili Servisleri tarafından yapılır. Böylelikle BMW’niz BMW Yetkili Servisinin ve Orijinal BMW Parçalarının mükemmel kalitesinden hiçbir zaman mahrum kalmaz.
Daha fazla bilgi
BMW Yol Yardım

BMW Acil Yol Yardım Hattı.

BMW Yol Yardım Hattı’na haftanın 7 günü 24 saat 444 22 99’dan ulaşabilirsiniz.
Daha fazla bilgi

ŞİMDİ TEKLİF ALIN.

Yeni BMW 3 Serisi Touring, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda sizi bekliyor. Üstelik ayrıcalıklı ödeme planları ve avantajlı kredi olanakları ile Premium Finans yanınızda. Detaylı bilgi için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Devamı

YAKIT TÜKETIMI VE CO2 EMISYONU.

Yeni BMW 330i Touring:
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 7,7-6,8
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 176-155

 

Belirtilen resmi yakıt tüketimi, CO2 emisyonu, elektrik tüketimi ve elektrikli menzil değerleri öngörülen ölçüm yöntemine uygundur ve düzenlendiği haliyle (AB) 715/2007 sayılı Avrupa Birliği Mevzuatıyla uyumludur. Menzil hesaplamasında WLTP rakamları, modelde yer alan tüm opsiyonel donanımları göz önünde bulundurur. 01.01.2021 tarihinden itibaren yeni tip onayı alan otomobiller için resmi teknik özellikler yalnızca WLTP'ye göre mevcuttur. NEDC ve WLTP ölçüm yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için www.bmw.de/wltp adresini ziyaret edin.

 

 

** 0°C altındaki sıcaklıklarda, bu plug-in hybrid modelinin tamamen elektrikli sürüş modu, otomobil birkaç kilometre yol yaptıktan sonra batarya çalışma sıcaklığına ulaşana kadar kullanılamaz.

Devamı

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Yeni BMW 320d xDrive Touring:
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 5.2
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 136

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz .

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.