BMW 8 Serisi Gran Coupé, sürüş esnasında yan görünüm, Keşfedin

THE 8

BMW 8 SERİSİ GRAN COUPÉ

THE 8BMW 8 SERİSİ GRAN COUPÉ

l/100km cinsinden ortalama tüketim (BMW 840i xDrive Gran Coupé)

8,5

Ortalama CO2 emisyonu (g/km) (BMW 840i xDrive Gran Coupé)

191.9

Dinamik özelliklerin ve lüksün birlikteliğinden doğan benzersiz bir deneyim. Cömert bir alan duygusuna sahip nefesleri kesen, dört kapılı BMW 8 Serisi Gran Coupé’nin tasarımı, estetiği en heyecan verici biçimiyle sunar. Gücü ve çevikliği ile lüks spor otomobiller için tamamen yeni bir tasarım dili oluşturur. BMW 8 Serisi Gran Coupé yolun her metresinde bu ödün vermeyen sportif taahhüdü yerine getirir. Güçlü motor, devir sayacını yüksek seviyelere çıkarır çıkarmaz yolcuların kalp atışları da yükselmeye başlar. Dört koltuğun tümünde karşı konmaz bir şekilde ayrıcalıklı ve aynı zamanda etkileyici bir sportif ortam sunar.

BMW 840i xDrive Gran Coupe ve BMW 840d xDrive Gran Coupe modellerinin fiyat bilgilerine ve e-broşürüne aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

SPORTİFLİĞİN ZİRVESİNDE.

BMW 8 SERİSİ GRAN COUPÉ’NİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

BMW 8 Serisi Gran Coupé, spor otomobil tasarımı

SPORTİF ÖZELLİKLERDEN ÖDÜN VERMEZ

BMW 8 SERİSİ GRAN COUPÉ’NİN DIŞ TASARIMI

Karakter sahibi, dinamik bir spor coupé: Büyüleyici estetik özellikleriyle BMW 8 Serisi Gran Coupé’nin tasarım dili, lüks bir spor otomobilin yeni yorumunu oluşturuyor. Atletik ön tasarımdan akıcı bir coupé siluetiyle belirgin arka bölüme kadar bu nefes kesici tasarım, keskin çizgileriyle ve güçlü oranlarıyla ilk andan itibaren heyecan yaratıyor.

BMW 8 Serisi Gran Coupé, sürüş dinamikleri

GÜÇLÜ ÇEVİKLİK

BMW 8 SERİSİ GRAN COUPÉ’DE SPOR OTOMOBİL PERFORMANSI

BMW 8 Serisi Gran Coupé’nin verimli BMW TwinPower Turbo benzinli motorları ve mükemmel bir biçimde koordine edilen hareketli aksam ve yürüyen aksam bileşenleri unutulmaz bir sürüş deneyiminin garantisini veriyor. Ne de olsa bu spor otomobil hızlı, güçlü ve son derece çevik. Ayrıca her duruma tam bir hakimiyetle tepki gösteriyor ve her zaman yedek güç bulunduruyor. İster şehir trafiğinde, ister otoyolda veya virajlı bir yolda ilerleyin, BMW 8 Serisi Gran Coupé’nin her duruma bir yanıtı var. Böylece maksimum sürüş keyfini garanti altında.

 

BMW 8 Serisi Gran Coupé, iç donanım tasarımı

DÖRT KİŞİYE YÖNELİK EŞSİZ SÜRÜŞ KEYFİ

BMW 8 SERİSİ GRAN COUPÉ’DEKİ DÖRT YOLCUYA YÖNELİK SPORTİF SÜRÜŞ

BMW 8 Serisi Gran Coupé’de dört yolcu da maksimum eşsiz sürüş keyfinden yararlanabilir. Çünkü son derece ferah arka bölümdeki iki yolcu için de bağımsız koltuk özelliğiyle olağanüstü konfora sahip deri koltuklar sunuluyor. Koltuklar dinamik sürüş sırasında ve dar virajlarda keyifli bir sarma hissi ve olağanüstü yan destek sunuyor ve dört yolcunun sürüş heyecanını sürdürmesini sağlıyor.

BMW 8 Serisi Gran Coupé, Panoramik Cam Tavan

CÖMERT ORANLAR SUNAN ORTAM

BMW 8 SERİSİ GRAN COUPÉ’NİN FERAHLIĞI

BMW 8 Serisi Gran Coupé’nin arka yolcu bölümünde etkileyici bir baş ve diz mesafesi ile iki yetişkine uygun geniş bir alan sunuluyor. Bu nedenle uzun yolculuklarda bile üst düzey konfor ve mükemmel bir rahatlama garanti ediliyor. İsteğe bağlı panoramik cam tavan benzersiz manzaralar ve aydınlık bir ortam sunarak ferahlığı ve özgürlük hissini destekliyor.

" BMW 8 Serisi Gran Coupé, otomobilin cazibesini en ayrıcalıklı ve sportif şekliyle yansıtıyor. Olağanüstü dinamikler modern lüksle buluşuyor. "
Domagoj Dukec, BMW Tasarım Başkanı
BMW 8 Serisi Gran Coupé, lüks spor otomobil tasarımı

GÜÇLÜ VE HEYECAN VERİCİ ESTETİK TASARIM

GÜÇLÜ VE HEYECAN VERİCİ ESTETİK TASARIM

BMW 8 Serisi Gran Coupé, bu sınıfta tasarım dilinde devrim yaratan etkileyici bir BMW 4-Kapı spor otomobil. Motor bölümü kapağının kaslı ve keskin çizgileri, kapağın altındaki etkileyici potansiyeli yansıtıyor. Yan bölümlerde yüzeylerin biçimlendirilmiş etkileşimi ve tutarlı coupé silueti de aynı şekilde ilham verici. Coupé’nin akıcı silueti, hareketsiz haldeyken bile otomobilin dizginlenemeyen gücünü yansıtan kaslı omuz çizgisine sahip çarpıcı arka bölüme doğru uzanıyor. Arka cam, bagaj kapağında birleşen iki kanat arasına yerleştirildi. Bu kanatlar, normalde yalnızca el yapımı otomobillerde kullanılan özel bir detay.
BMW 8 Serisi Gran Coupé, lüks spor otomobil tasarımı
BMW 8 Serisi Gran Coupé, geniş alan

SINIRSIZ HAREKET ÖZGÜRLÜĞÜ

SINIRSIZ HAREKET ÖZGÜRLÜĞÜ

BMW 8 Serisi Gran Coupé, genellikle bir spor otomobilden beklenmeyen şekilde arka yolcu bölmesinde şaşırtıcı seviyede geniş alan sunuyor. Uzun aks aralığı ve yükseltilmiş tavan çizgisi, geniş bir alan yaratarak arka yolcular için son derece konforlu düzeyde baş ve diz boşluğu sunuyor. Lüks spor bir coupé’de yolculuk etmek böylece eskisinden de konforlu hale geliyor.
BMW 8 Serisi Gran Coupé, geniş alan
BMW 8 Serisi Gran Coupé, arka kısımda spor otomobil karakteri

BİRİNCİ SINIF OTURMA DÜZENİ

BİRİNCİ SINIF OTURMA DÜZENİ

BMW 8 Serisi Gran Coupé’de arkada oturan yolcular, spor tasarımlı ve ayrı koltuk niteliğindeki konforlu deri koltuklardaki birinci sınıf minderlerin keyfini çıkarabilir. Yolcuyu sarmalayan konforlu deri koltuklar, keyifli bir deneyim ve dolayısıyla otomobil dinamik bir şekilde kullanıldığında bile kusursuz bir yan destek sunuyor. Böylece her bir yolculuk, arka koltuklarda da etkileyici bir sürüş deneyimine dönüşüyor.
BMW 8 Serisi Gran Coupé, arka kısımda spor otomobil karakteri
BMW 8 Serisi Gran Coupé, geniş cam yüzeyler ile Panoramik Cam Tavan

AYDINLIK, FERAH VE LÜKS

AYDINLIK, FERAH VE LÜKS

BMW 8 Serisi Gran Coupé’de opsiyonel Panoramik Cam Tavan, açıldığında temiz hava ve kapalı olduğunda bile aydınlık bir atmosfer ile çok daha lüks bir ferahlık hissi sunuyor. Otomatik olarak açılıp kapanan Panoramik Cam Tavan, ayrıca kaldırma ve eğimli açılma işlevi ile donatıldı. Yoğun güneş ışığında, entegre elektrikli yan perdeler değişken elektrikli kumanda aracılığıyla kapatılabilir.
BMW 8 Serisi Gran Coupé, geniş cam yüzeyler ile Panoramik Cam Tavan

SPORTİF BİR KARAKTERE SAHİP BİREYSEL LÜKS

BMW 8 SERİSİ GRAN COUPÉ’DE ÖNE ÇIKAN İÇ TASARIM ÖZELLİKLERİ

BMW 8 Serisi Gran Coupé’nin iç tasarımı incelikli detaylarının her biri sayesinde bireysel lüksü yansıtıyor ve aynı zamanda sportiflik iddiasını net bir şekilde öne çıkarıyor. Yüksek kaliteli deri döşeme son derece özel bir his sunarken tüm malzemeler üstün bir kaliteye sahip ve kusursuz bir yüzeyle tamamlanıyor. Özenli işçiliğiyle BMW 8 Serisi Gran Coupé konforlu, modern ve birinci sınıf iç tasarım ve çarpıcı bir ferahlık hissi sunuyor.
BMW 8 Serisi Gran Coupé, iç döşemeler
BMW 8 Serisi Gran Coupé, Crafted Clarity cam uygulamalar
BMW 8 Serisi Gran Coupé, iç arka tasarım
BMW 8 Serisi Gran Coupé, kokpit tasarımı
BMW 8 Serisi Gran Coupé, iç döşemeler

ÖZEL KOLTUKLAR

BMW 8 Serisi Gran Coupé’deki isteğe bağlı çok fonksiyonlu koltuklar aktif sırtlık ayarı, değiştirilebilir bel desteği ve manuel koltuk derinliği kontrolü aracılığıyla kişisel tercihlerle uyum sağlayacak şekilde değiştirilebilir. Koltuklar, şık kontrast dikişli Fildişi Beyazı/Gece Mavisi bicolor BMW Individual “Merino” deri döşeme gibi özel deri malzemelerle kaplandı.

BMW 8 Serisi Gran Coupé, Crafted Clarity cam uygulamalar

EN İNCELİKLİ DETAYLAR

Piano Siyah BMW Individual iç kaplamalar, özel dikiş ve kumandalar üzerindeki galvanize vurgular gibi yüksek kaliteli detaylar iç tasarıma lüks bir cazibe kazandırıyor. İsteğe bağlı '”CraftedClarity” elde üretim cam uygulamalar vites seçim kolu, iDrive Butonu ve Start/Stop düğmesini süslüyor. Bu özellik ve vites seçim kolu üzerindeki ışıklı 8 öğesi, kaliteli iç tasarıma olağanüstü bir cazibe kazandırıyor.

BMW 8 Serisi Gran Coupé, iç arka tasarım

BİREYSEL ÖZGÜRLÜK

BMW 8 Serisi Gran Coupé’deki tam uzunlukta merkez konsol da özel deri ile kaplı ve arka koltuklara doğru akıcı bir hareketle ilerliyor. Merkez konsol arka bölümde bağımsız oturma özelliğini destekliyor ve yolculara kendi istedikleri konforlu havayı yaratma fırsatı sunuyor. Entegre bir kumanda sayesinde otomatik klima ve koltuk ısıtma özellikleri her yolcu için bağımsız olarak ayarlanabilir.

BMW 8 Serisi Gran Coupé, kokpit tasarımı

SPORTİF VE LÜKS ORTAM

BMW 8 Serisi Gran Coupé’nin sportif kokpiti, sürücüye yönelik tasarımla benzersiz bir şıklığı yansıtıyor. En son neslin sezgisel kullanım konsepti sayesinde ihtiyacınız olan bilgiler her zaman gözünüzün önünde. Vites kanatçıklarına sahip M deri direksiyon, her şeyi kontrolünüz altında tutabilmenizi sağlıyor. Birinci sınıf bir hisse sahip tüm yüzeyler, düğmeler ve kumandalar, lüks ortamı şık bir biçimde tamamlıyor.

BMW 8 Serisi Gran Coupé, xDrive sürüş dinamikleri

TAVİZSİZ SÜRÜŞ DENEYİMİ

TAVİZSİZ SÜRÜŞ DENEYİMİ

Yenilikçi hareketli aksam ve yürüyen aksam bileşenleri sayesinde, BMW 8 Serisi Gran Coupé üst düzey bir sportiflik sunarak heyecan verici bir deneyim vadediyor. 8-ileri Steptronic Sport şanzıman, son derece sportif vites geçişi imkanı sunarken Adaptif M süspansiyon her yüzeyde iddialı dinamikler sağlıyor. Arka tekerlek yönlendirme özelliğiyle Integral Aktif Direksiyon, direksiyonu çevirmek için sarf edilen çabayı azaltmaya katkıda bulunuyor ve özellikle hızlı viraj dönüşleri sırasında sürüş dengesini ve konforu artırıyor. Buna ek olarak, BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi maksimum çekiş ve çekiş dengesi sunuyor. Alçak ağırlık merkezi ve temel gövde sağlamlığı gerçek sürüş keyfini zenginleştiriyor.
BMW 8 Serisi Gran Coupé, xDrive sürüş dinamikleri
BMW 8 Serisi Gran Coupé, BMW TwinPower Turbo 8 silindirli motor

NABZINIZI HIZLANDIRIR

NABZINIZI HIZLANDIRIR

4,4 litre hacme ve 530 bg güce sahip BMW TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor, devir sayacının ibresini yükseltirken sürücünün nabzını da aynı derecede hızlandırıyor. Güçlü bi-turbo motor, BMW M850i xDrive Gran Coupé’yi 750 Nm tork ile 0’dan 100 km/sa’e 3,9 saniyede ulaştırıyor. Bu değerler normalde yarış otomobillerine özel değerler. Bu modelde bu değerler motorsporlarından ilham alınarak tasarlanan birçok bileşenle sağlanıyor. Örneğin, iki Twin Scroll egzoz gazı turboşarj, motor gücünü optimize ediyor ve etkileyici bir performans sunuyor. 8 silindirli motorun belirgin şekilde vurgulanan güçlü sesi heyecanı daha da artırıyor.
BMW 8 Serisi Gran Coupé, BMW TwinPower Turbo 8 silindirli motor
BMW 8 Serisi Gran Coupé, BMW TwinPower Turbo 6 silindirli motor

ETKİLEYİCİ GÜÇ

ETKİLEYİCİ GÜÇ

3,0 litre hacme ve 340 bg güce sahip yeni geliştirilen BMW TwinPower Turbo 6 silindirli benzinli motor, etkileyici güç ve düşük ağırlıkla yüksek verimlilik sağlıyor. 500 Nm tork sayesinde BMW 840i’deki motor, 5,2 saniyede 0'dan 100 km/sa'e hızlanma ile maksimum sürüş keyfi sunuyor. Yüksek hızda ilerlerken ve virajlı yollarla baş ederken akıcı çalışması sayesinde, motor ayrıca uzun yolculuklarda üst sınıf otomobillerin sürüş deneyimini sunuyor. Bu deneyime her zaman 6 silindirli baritonun ilham verici sesi ve mütevazı yakıt tüketimi eşlik ediyor.
BMW 8 Serisi Gran Coupé, BMW TwinPower Turbo 6 silindirli motor

ŞİMDİ TEKLİF ALIN.

BMW 8 Serisi Gran Coupé Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda sizi bekliyor. Üstelik ayrıcalıklı ödeme planları ve avantajlı kredi olanakları ile Premium Finans yanınızda. Detaylı bilgi için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Devamı
BMW 8 Serisi Gran Coupé, BMW Individual önden görünüm
BMW 8 Serisi Gran Coupé, BMW Individual arkadan görünüm
BMW 8 Serisi Gran Coupé, BMW Individual kokpit
BMW 8 Serisi Gran Coupé, BMW Individual tavan döşemesi
BMW 8 Serisi Gran Coupé, BMW Individual iç donanım

BMW INDIVIDUAL – BİREYSEL STİLİN İFADESİ

Karakterinizi BMW 8 Serisi Gran Coupé’ye yansıtın. BMW Individual’dan ayrıcalıklı donanım seçenekleri, Metalik Mavi/Tanzanite gibi ışıltılı etkilere sahip çok sayıda eşsiz gövde rengi sunarak lüks spor otomobile benzersiz bir görünüm kazandırıyor. Tamamen el dikişi koltuklar ile üstün kaliteli deri döşemeler, ayrıcalıklı iç tasarımı çok sayıda renk tonu ve ince kontrast dikişler ile daha şık hale getiriyor. Tartufo kontrastlı Fildişi Beyazı BMW Individual ince tanecikli ‘Merino’ deri döşemeler bunun bir örneği. Özel Piano Siyah BMW Individual iç kaplama şeritleri ve Alcantra Individual tavan döşemesi, sportif ve lüks ambiyansı tamamlıyor.

Turkuaz bir arka planda genç bir kadın

MODERN LÜKSÜ KEŞFEDİN

BMW LUXURY CLASS

MODERN LÜKSÜ KEŞFEDİN

BMW LUXURY CLASS

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu

BMW 840i xDrive Gran Coupé:
Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 8,5
CO2 emisyonu (gr/km) (ortalama): 191.9

Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz.

Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.

 

Devamı

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu

 • BMW 840i xDrive Gran Coupé:
  Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 8,5
  CO2 emisyonu (gr/km) (ortalama): 191.9

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz.

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.