Metalik Mavi/Marina Bay ilk BMW M8 Competition Coupé, önden görünüm.

M8

BMW 8 SERİSİ COUPÉ M OTOMOBİLLERİNE AİT DETAYLAR

M8BMW 8 SERİSİ COUPÉ M OTOMOBİLLERİNE AİT DETAYLAR

BMW M8 COUPÉ VE BMW M8 COMPETITION COUPÉ– DONANIM VE BİLGİLER

BMW 8 Serisi Coupé M Otomobilleri için tamamı sürüş keyfini yeni bir seviyeye taşımak üzere düşünülmüş tasarım, sürüş dinamikleri ve teknik yenilikleri yansıtan etkileyici donanım seçenekleri mevcut. Sonuç olarak bu etkileyici lüks spor otomobiller, ileri teknolojiyi temel alan dizginlenmemiş bir gücü temsil etmenin yanında lüks bir ortam, birinci sınıf dijital hizmetler ve yenilikçi sürüş asistan sistemlerini de sunuyor.

Devamı

BMW M8 COMPETITION COUPÉ VE BMW M8 COUPÉ

MOTOR SPORLARINDAN İLHAM ALAN HAREKETLİ VE YÜRÜYEN AKSAM TEKNOLOJİLERİNE GENEL BAKIŞ

Motorsporlarından ilham alan, ileri düzeyde geliştirilmiş çeşitli hareketli ve yürüyen aksam bileşenleri daha fazla performans, daha fazla çeviklik ve daha fazla hassasiyet sunuyor; bu sayede adrenalin yüklü bir sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.
BMW M8 Competition Coupé, yüksek performanslı M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor.

Yüksek performanslı M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor.

Yüksek performanslı M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motorun en yeni versiyonu, en son standartlarla uyumlu bir performansı garantiliyor. Yüksek devirli motor 625 bg güç üretiyor. İki turboşarj, çapraz silindir düzenine sahip egzoz manifolduyla dikkat çekerek en uygun tepkisel karakteristik özellikleri sunuyor. V8 motor da yarış pistlerindeki zorlu yüklere göre tasarlandı.
Adaptif M süspansiyon özellikli BMW M8 Competition Coupé.

Adaptif M süspansiyon.

Adaptif M süspansiyon, amortisör karakterinin herhangi bir sürüş koşuluna uyarlanabilmesini sağlayarak konfor ve sürüş dinamiklerini artırıyor. Daha fazla sürüş konforu için standart COMFORT ayarına ek olarak SPORT programı daha sert amortisör ayarı sunarken, SPORT+ ayarı ile otomobil yarış pistinde kullanılabilir.
M xDrive özellikli BMW M8 Competition Coupé.

M xDrive.

Aktif M diferansiyelli BMW M xDrive günlük sürüş sırasında olduğu kadar yarış pistinde de maksimum seviyede çekiş gücünü ve sürüş dinamiklerini garanti ediyor. M modellerine özel teknoloji, arkadan itişli sürüşe özgü çevikliği dört çeker kontrolüyle bir araya getiriyor. 4WD, 4WD Sport ve DSC kapalı modunda 2WD çekiş varyasyonları arasından seçim yapabilirsiniz.
8-ileri M Steptronic şanzımanlı BMW M8 Competition Coupé.

8-ileri M Steptronic şanzıman.

DriveLogic ile 8-ileri M Steptronic şanzıman, dinamikten konforluya ve akıcı sürüşten yakıt tasarrufuna kadar çeşitli vites değiştirme seçenekleri sunuyor. Vites seçim kolunu ya da direksiyon üzerindeki vites kulakçıklarını kullanarak manuel olarak vites değiştirebilirsiniz ya da otomobili otomatik moda alarak bütün işi şanzımana bırakabilirsiniz.
M Karbon seramik frene sahip BMW M8 Competition Coupé.

M Karbon seramik fren.

Opsiyonel M Karbon seramik fren ile fren gücü kullanımı çok daha doğrudan. Korozyona maruz kalmayan, ısıya çok daha dirençli frenlerin yıpranması büyük oranda azaltıldı. Frenler bu sayede ağırlık tasarrufuna katkıda bulunarak çeviklik, dinamikler ve hızlanma üzerindeki pozitif bir etki yaratıyor. Dışında M logosu bulunan mat altın renkli kaliperler içinden özel teknik donanım görülebilir. Malzemenin özellikleri nedeniyle, ör. uzun süreli kullanım, düşük yük ya da ıslak zeminde otomobil hareketsiz hale gelmeden kısa süre önce fren kullanımında çıkan ses artabilir. Yağışlı hava koşullarında fren yaparak frenin kurutulması ya da uzun süreli hafif fren yükünün ardından frene daha sert şekilde yüklenmeyle tasarımdan kaynaklanan fren sesini önleyebilirsiniz. Islak zemin ve yoldaki tuzun etkisi, frenin etkinliğinin geleneksel fren sistemleriyle benzer hale gelmesine neden olabilir. Azalan fren kuvveti pedala daha fazla basılarak telafi edilebilir. Fren işlevi sırasında çıkan seslerin performans, kullanım güvenliği ve fren dengesi üzerinde etkisi yoktur.
M MODU ile BMW M8 Competition Coupé.

M MODU.

Sürüş asistan sistemlerinin kontrol seviyesini ayarlamak üzere merkez konsol üzerindeki M MODE düğmesini kullanabilirsiniz. ROAD modu elektronik asistan sistemlerinin tüm fonksiyonlarını sunuyor. SPORT ayarında yalnızca uyarı yapılıyor ancak müdahalede bulunulmuyor. TRACK modunda ise örneğin bir yarış pistindeyken asistan sistemlerini tamamen devre dışı bırakıyorsunuz. Seçilen moda bağlı olarak ekran ağında sürüşe ilişkin bilgiler de görüntüleniyor.
Yapılandırılabilir M fren özellikli BMW M8 Competition Coupé.

Yapılandırılabilir M fren.

Hassas pedal hissi ve M modellerine özgü yapılandırma fonksiyonuyla entegre fren sistemi. Yeni sistem fren aktivasyonu, fren takviyesi ve fren kumanda fonksiyonlarını kompakt bir modül içinde topluyor. Aynı zamanda COMFORT ve SPORT modları olmak üzere iki pedal ayarıyla otomobili yavaşlatmak için gereken fren pedalı baskı miktarını değiştirebilirsiniz.
M Sport egzoz sistemine sahip BMW M8 Competition Coupé.

M Sport egzoz sistemi.

M Sport egzoz sistemi, entegre egzoz valfi mekanizması aracılığıyla değiştirilebilen dinamik bir ses sunuyor. Sürüş dinamikleri düğmesi aracılığıyla seçilebilen SPORT ve SPORT+ programları, daha yoğun bir motor sesiyle vurgulanırken; konfor odaklı program, daha az dikkat çeken motor sesine öncelik veriyor.

BMW M8 COMPETITION COUPÉ

İÇ VE DIŞ TASARIMDA YER ALAN M MODELLERİNE ÖZGÜ DETAYLAR

BMW M8 Competition Coupé’nin tasarımı lüks spor otomobil segmentinde yeni standartları belirliyor ve olağanüstü performansın güçlü bir ifadesi. Parlak Siyah M tasarım öğeleri birbirini tamamlıyor. M Karbon dış tasarıma ait farklı bileşenler bu olağanüstü otomobilin sportif potansiyelini öne çıkarıyor. İç tasarımın dinamik karakteri ise BMW M8 Competition Coupé’nin M modellerine özgü detaylarıyla vurgulanıyor.
Gece sürüşü sırasında Metalik Mavi/Marina Bay BMW M8 Competition Coupé, önden görünüm.
M modeline özel Böbrek Izgaralarına sahip BMW M8 Competition Coupé.

M modeline özel Böbrek Izgaraları.

Siyah Krom çerçeveli ve parlak siyah M8 amblemli süslemeli siyah ön ızgara, otomobilinizin gelişmiş sportif karakterini güçlü bir şekilde vurguluyor.
Karbon ayna kapaklarıyla BMW M8 Competition Coupé.

Siyah ayna kapakları.

Parlak siyah ayna kapakları, M8 Competition modeline özellikle sportif bir karakter kazandırıyor. Opsiyonel M Karbon dış tasarımda, ayna kapakları karbon fiber takviyeli plastikle (CFRP) kaplanarak sunuluyor.
Karbon M yan ızgaralarla BMW M8 Competition Coupé.

Siyah M yan ızgaralar.

Ön kanatlardaki Siyah renkli M yan ızgaralar Siyah Krom M8 amblemini taşıyor. Opsiyonel M Karbon dış tasarımla karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) kullanılıyor.
20 inç, stil 813 M hafif alaşım jantlarıyla BMW M8 Competition Coupé.

20 inç stil 813 M hafif alaşım jantlar.

20 inç, Yıldız kollu, stil 813 M, bicolor Siyah M hafif alaşım jantlar, karma lastiklerle, parlak işlenmiş, önde 9,5J x 20 275/35 R20 lastikler, arkada 10,5J x 20 285/35 R20 lastikler.
Karbon M arka spoyleriyle BMW M8 Competition Coupé.

Siyah M arka spoyler.

Parlak Siyah M arka spoyler otomobilin atletik siluetini öne çıkarıyor ve gövdenin istenmeyen havalanma eğilimini azaltıyor. Opsiyonel M Karbon dış tasarımda M arka spoyler karbon fiber takviyeli plastikle (CFRP) kaplanarak sunuluyor.
BMW M8 Competition Coupé M8 Competition isimliği.

M8 Competition yazısı.

Arka kısımda yer alan siyah M8 Competition yazısı, otomobilin yüksek sürüş dinamikleri potansiyeline işaret ediyor.
“Merino”/Alcantara ince tanecikli deri kombinasyonuyla BMW M8 Competition Coupé.

“Merino”/Alcantara deri döşeme.

İki renkli “Merino” Siyah deri döşeme, kontrast Midrand Bej rengiyle birlikte M8 Competition modeli için özel olarak hazırlandı. Bu donanım yan destekler ve Alcantara merkez konsol kaplamasıyla tamamlanıyor.
Merkez konsolda M8 Competition isimlik ile BMW M8 Competition Coupé.

Competition isimlik.

Merkez konsolda iç tasarımın sportif atmosferini vurgulayan ve otomobilin sürüş dinamiklerine işaret eden Competition isimliği yer alıyor.
M emniyet kemerleriyle BMW M8 Competition Coupé.

M emniyet kemerleri.

Emniyet kemeri gergi mekanizması ve kuvvet sınırlayıcı özellikli M emniyet kemerleri, klasik M renklerinde şık bir dokuma vurguya sahip ve iç tasarımdaki kaliteli ve sportif ambiyansı vurguluyor.
M8 Competition yazılı BMW M8 Competition Coupé kapı eşik kaplamaları.

M8 Competition yazılı kapı eşik kaplamaları.

Otomobile biner binmez sizi ve ön koltuktaki yolcunuzu M8 Competition yazılı kapı eşik kaplamaları karşılıyor. Siyah M8 Competition yazısı, ön sol ve sağ kapı eşiklerinde kaliteyi ve ayrıcalığı yansıtıyor.
M vites seçim koluyla BMW M8 Competition Coupé.

M vites seçim kolu.

Yeni bir tasarıma sahip M vites seçim kolu, M modellerine özgü bir düğme tasarımına ve olağanüstü kullanım özelliğine sahip. Manuel “S” modunda sürücü seçim kolunu veya direksiyon üzerindeki vites kulakçıklarını tipik M yönteminde kullanarak vitesi manuel olarak değiştirebilir; “D” modunda ise vites değiştirme otomatik olarak gerçekleşiyor. Üç vites değiştirme programı için Drivelogic düğmesi ve park kilidi için P düğmesi M logosunun altında yer alıyor.
M modeline özel gösterge paneliyle BMW M8 Competition Coupé.

M modeline özel gösterge paneli.

M modellerine özgü gösterge paneli özellikle sportif sürüş sırasında ek bilgilerin görüntülenmesini sağlıyor. Pistte kullanmak üzere TRACK sürüş modunu tercih ettiyseniz gösterge panelinde takviye basıncı, lastik basınçları ve sıcaklıkların yanı sıra yanal ve doğrusal hızlanma için G-force da gösteriliyor.
Gümüş/Frozen Dark BMW M8 Coupé, yandan ön görünüm.
Gümüş/Frozen Dark BMW M8 Coupé, yandan arka görünüm.
BMW M8 Coupé, M deri direksiyon ve kırmızı M1/M2 düğmelerini içeren kokpit.
“Merino” Taruma Kahverengi ince tanecikli deri M Spor koltuklara sahip iç tasarımıyla BMW M8 Coupé.
Bowers & Wilkins Diamond Surround Ses Sistemini içeren iç tasarımıyla BMW M8 Coupé.

BMW M8 COUPÉ’NİN ÖNE ÇIKAN TASARIM ÖZELLİKLERİ

BMW M8 Coupé’nin tasarımı lüksle bir araya getirilen gerçek sportif karakteri yansıtıyor. Böbrek Izgaraları çerçevesi ve parlak krom spor egzoz sistemi gibi farklı M modellerine özel tasarım öğeleri, dış tasarım vurgularını oluşturuyor. Şeritli geniş hava girişleri ve parlak Siyah ön tampon altı rüzgarlıklar, gövde renginde M dış aynalar ve M arka spoyler ile birlikte BMW M8 Coupé’nin yüksek performansını pekiştiriyor. Çarpıcı 20 inç M hafif alaşım jantlar dinamik karakteri daha da öne çıkarıyor. Özel sportif karakter, “Merino” deri M Spor koltuklar, M deri direksiyon, sportif iç kaplama şeritleri ve lüks hissini zarif bir biçimde yansıtan Alcantara tavan kaplaması gibi diğer şık detaylara sahip iç tasarımda da kendini hissettiriyor.

M Karbon dış tasarım hava girişleriyle BMW M8 Competition Coupé.
BMW M8 Coupé
M Karbon dış tasarım arka spoyleriyle BMW M8 Competition Coupé.
Karbon ayna kapaklarıyla BMW M8 Competition Coupé.

M KARBON DIŞ TASARIM

M Karbon dış tasarımın kaliteli öğeleri bu otomobilin tipik atletik karakterini öne çıkarıyor. M Karbon dış tasarım, tamponun solunda ve sağında yan hava perdelerini içeriyor. Dış ayna kapakları ve arka spoyler karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretildi. Bu dış tasarım, arka bölümdeki difüzör ek parçalarıyla tamamlanıyor. Tüm dış tasarım öğeleri detaylara özen gösterilerek üretildi, farklı bir atletik dokunuşla uyumlu bir görünüm elde edildi. Karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen parçalar benzer seri üretim parçalara göre daha hafif.

BMW Individual Metalik Gri/Dravit renginde BMW Individual M8 Coupé, önden görünüm.
BMW Individual Metalik Beyaz renginde BMW Individual M8 Coupé, önden görünüm.
BMW Individual Metalik Kırmızı/Aventurine renginde BMW Individual M8 Coupé, önden görünüm.
BMW Individual Metalik Gümüş/Frozen Dark renginde BMW Individual M8 Coupé, önden görünüm.
M8 isimliğiyle “Merino” | Silverstone ince tanecikli deri M Spor koltuklara sahip BMW Individual M8 Coupé.
“Merino” | Silverstone ince tanecikli deri iç tasarım ve Piano Siyah BMW Individual iç kaplamasıyla BMW Individual M8 Coupé.
“Merino” | Siyah ince tanecikli deri iç tasarım ve Piano Siyah BMW Individual iç kaplamasıyla BMW M8 Competition Coupé.

BMW INDIVIDUAL.

BMW M8 Coupé, kişiliğin güçlü bir ifadesidir. BMW Individual tarafından sunulan özel donanım seçenekleri, bu lüks spor otomobilin benzersiz karakterini tanımlıyor. Burada gösterilen "Metalik Gri/Dravite", "Metalik Kırmızı/Aventurine", "Metalik Beyaz/Frozen "veya "Metalik Gümüş/Frozen Dark" gövde renkleri gibi ayrıcalığı çarpıcı biçimde yansıtan, çok sayıda benzersiz renk arasından seçiminizi yapın. Birinci kalite “Merino” deri döşemeyle sunulan kaliteli kontrast dikişlere sahip, elde dikişli spor koltuklarla ayrıcalıklı havayı hemen hissedebilirsiniz. Örneğin “Merino” Siyah, “Merino” Silverstone Beyaz veya “Merino” Fildişi Beyazı/Gece Mavisi deri malzemenin tamamı petek desenli kapitone olarak sunuluyor. Burada Piano Siyah renkte sunulan özel BMW Individual iç kaplamalar ve Siyah, Antrasit ya da Gece Mavisi Individual Alcantara tavan döşemeleri lüks, sportif ortamı tamamlıyor.

BMW 8 SERİSİ COUPÉ M OTOMOBİLLERİ

SÜRÜŞ ASİSTANI VE BAĞLANTI

Önemli olana odaklanın. Yenilikçi sürüş asistan sistemleri ve bağlantılı kokpitte yer alan konfor özellikleriyle BMW 8 Serisi Coupé M Otomobil, en ileri seviye mobiliteye yönelik son teknoloji ürünü.
Park Asistanı Plus özellikli BMW 8 Serisi Coupé M Otomobilleri.

Park Asistanı Plus.

Park Asistanı Plus, otomobili park etmeyi ve manevrayı kolaylaştırıyor. Diğer özelliklerinin yanı sıra Üstten Görünüm, Panoramik Görünüm, Uzaktan 3D Görünüm dahil olmak üzere Çevre Görüş Kamera Sistemi ile yanal park yardımı, Aktif Park Mesafe Kontrolü, acil fren fonksiyonu, doğrusal kılavuzlu Park Asistanı ve Geri Sürüş Asistanını içeriyor.
Profesyonel Sürüş Asistanı özellikli BMW 8 Serisi Coupé M Otomobilleri.

Profesyonel Sürüş Asistanı.

Profesyonel Sürüş Asistanı; dar alanlarda destek sunan Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Acil Durdurma Asistanı, yerel tehlike uyarısı, aktif yandan çarpma korumalı Şeritte Tutma yardımı ve diğer güvenlik özellikleriyle kritik veya monoton sürüş durumunda uygun konforu ve maksimum güvenliği sağlıyor.
BMW Intelligent Personal Assistant özellikli BMW 8 Serisi Coupé M Otomobilleri.

BMW Intelligent Personal Assistant.

‘Hey, BMW. Sen kimsin?’ BMW’niz aynı zamanda kişisel asistanınız olsaydı harika olmaz mıydı? BMW Intelligent Personal Assistant’ı kullanarak otomobilinizle iletişim kurabilirsiniz. Böylece otomobiliniz sizi tanıyor, her gün daha iyi hale geliyor ve her durumda size yardımcı oluyor. Etkinleştirmek için size özel bir sözcük atayabilirsiniz. Bu özellik, otomobiliniz hakkında her şeyi açıklayabilir ve BMW’nizi çok daha iyi tanımanıza yardımcı oluyor.
M modellerine özgü Head-Up Display ile BMW 8 Serisi Coupé M Otomobilleri.

M modellerine özgü Head-Up Display.

M modellerine özgü Head-Up Display yapılandırılabilir içeriğiyle, ön uyarı aralıklı devir sayacı, vites değiştirme ışıkları ve vites göstergesi gibi sportif sürüşe yönelik bilgilere odaklanıyor. * yalnızca BMW M8 Competition Coupé ve BMW M8 Coupé ile birlikte sunulur
BMW Live Cockpit Professional özellikli BMW 8 Serisi Coupé M Otomobilleri.

BMW Live Cockpit Professional.

Navigasyon fonksiyonuna sahip BMW Live Cockpit Professional dokunmatik olarak kullanılan yüksek çözünürlüklü 10,25 inç Kontrol Ekranı, 12,3 inç gösterge ekranı ve M modellerine özgü Head-Up Display’den oluşan bir dijital ekran ağına sahip.
Uzaktan Yazılım Güncelleme özellikli BMW 8 Serisi Coupé M Otomobilleri.

Uzaktan Yazılım Güncelleme.

BMW'nizin en son yazılımlarla güncel olmasını ister misiniz? Uzaktan Yazılım Güncelleme ile BMW Yetkili Servisini ziyaret etmenize gerek kalmadan BMW’niz her zaman güncel kalır. Güncellemeler akıllı telefonlarda olduğu gibi kablosuz olarak gerçekleştirilir. Bu sayede otomobilinizin diğer fonksiyonları da aktif hale getirilebilir.
NA

BMW 8 SERİSİ COUPÉ M OTOMOBİLLERİ TEKNİK BİLGİLER

YAKIT TÜKETIMI VE CO2 EMISYONU.

 • BMW M8 Coupé:
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 10,4
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 239

  BMW M8 Competition Coupé:
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 11,2
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 258

  Resimlerde opsiyonel donanım gösterilmektedir, ekranlar donanım seçeneklerine bağlıdır.

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi ve resmi özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan, DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden ulaşılabilir.

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında kıyaslama yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.

YAKIT TÜKETIMI VE CO2 EMISYONU.

BMW M8 Coupé:
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 10,6–10,5
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 242-238


BMW M8 Competition Coupé:
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 10,6–10,5
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 242-238


BMW M850i xDrive Coupé:
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 10,0-9,9
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 227-224


Resimlerde opsiyonel donanım gösterilmektedir, ekranlar donanım seçeneklerine bağlıdır.

Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.


Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi ve resmi özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan, DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden ulaşılabilir.


Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında kıyaslama yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.

Devamı