THE

1

BMW M

YENİ BMW M135 xDRIVE.

Yeni BMW M135 xDrive[1]: Ortalama WLTP yakıt tüketimi (litre/100 km): 8,2–7,6; Ortalama CO2 emisyonu (WLTP) (gr/km) 185–173 

[1] Geçici değerler; yayın sırasında mevcut olmayan eksik değerlerdir.

SÜRÜŞ KEYFİ.

İç tasarımda dinamik tasarım ve yenilikçi özelliklerle bir araya getirilmiş sportif bir motor. Yeni BMW M135 xDrive M modelinin donanım seçeneklerini, teknik verilerini ve daha fazlasını keşfedin.

TEKNİK VERİLER

MODELLER.

   BMW M135 xDrive
   BMW M135 xDrive

   Güç

   221 kW (300 bg)

   Tork

   400 Nm

   0-100 km/sa

   4,9 s

   Azami hız

   250 km/sa

   Yeni BMW M135 xDrive[1]: Ortalama WLTP yakıt tüketimi (litre/100 km): 8,2–7,6; Ortalama CO2 emisyonu (WLTP) (gr/km) 185–173 

   [1] Geçici değerler; yayın sırasında mevcut olmayan eksik değerlerdir.

   Yeni BMW M135’in tasarımı ve performans özellikleri

   KOMPAKT. TAVİZSİZ. HER YÖNÜYLE GERÇEK BİR M.

   Yeni BMW M135 xDrive'ın tasarımı sahip olduğu gücü açıkça ortaya koyar nitelikte. Dört egzoz çıkışı, M Böbrek Izgaraları, M aynalar ve M arka spoyler. Bu benzersiz görünüm, 125 kW (170 bg) güce sahip motoru etkileyici bir biçimde öne çıkarıyor. M Sport fren sistemi ve adaptif M süspansiyonla birlikte Yeni BMW M135 xDrive yolda güçlü bir ifade ortaya koyuyor.[1]

   PERFORMANS

   M TARZI SÜRÜŞ.

   0:00
   0:00 /  0:00

   Etkileyici güç ve dinamik sürüş keyfi. Yeni BMW M135 xDrive’ın güçlü motorunu ve sportif sürüş dinamiklerini deneyimleyin.

   GÜÇLÜ KARAKTER.

   M logosunu taşıyan parlak kırmızı M Sport fren sistemi dışarıdan bakıldığında otomobilin genlerini vurguluyor. Daha büyük, içten havalandırmalı diskler güçlü bir etki yapıyor.

   TASARIM

   M TARZI GÖRÜNÜM.

   HEM GÖZLERİNİZE HEM DE KULAKLARINIZA HİTAP EDEN GÜÇ.

   M egzoz sistemi, zengin bir motor sesi üretiyor. Arkada yer alan çift borulu, çift uçlu egzoz çıkışları yeni BMW M135 xDrive’ın dinamikleri hakkında net bir ifade ortaya koyuyor.

   M OLDUĞUNU HİSSETTİRİYOR.

   HER DÖNEMEÇTE EN İDEAL DESTEK.

   M spor koltuklar entegre baş dayamaları ve ışıklı M logosuyla ideal bir oturma konumu sunuyor.

   TEKNOLOJİLER

   AKILLI VE YENİLİKÇİ.

   Dikkatli asistanınız.

   Sürüş Asistanı Professional, 210 km/sa’e kadar hızlarda sizi aktif olarak şeridinizde tutuyor ve önünüzdeki araçla olan mesafeyi koruyor. Gerekli olduğunda BMW'niz fren yaparak duruyor ve otomatik olarak tekrar hareket ediyor. Bu sayede özellikle de sıkışık trafikte gerçek bir avantaj sağlıyor.

   BMW’niz kendi kendine park ediyor ve park ettiği yerden çıkıyor.

   BMW’niz Park Asistanı Professional sayesinde otomatik olarak park yeri buluyor. Tek yapmanız gereken yaklaşık 200 metre boyunca bir kez manevra yapmak. Daha sonra talep üzerine BMW’niz siz her şeyi akıllı telefonunuzdan izlerken bağımsız olarak park edebiliyor ve park yerinden çıkabiliyor.

   Her zaman uzun far.

   BMW'niz, parlama yapmayan Otomatik Uzun Far Fonksiyonu sayesinde yoldaki diğer kullanıcıları otomatik olarak ışık konisi dışında tutuyor. Uzun ve kısa far arasında geçiş yapmanıza gerek yok. Artık her zaman kusursuz şekilde aydınlatılmış yollarda otomobil sürebilirsiniz.

   Bir bakışta daha fazlasını görün.

   BMW Head-Up Display, navigasyon ve sürüş bilgilerini doğrudan görüş alanınıza yansıtıyor. Artırılmış Görüş teknolojisi, kontrol ekranında ve gösterge panelinde canlı video görüntüleri aracılığıyla rota yönlendirmesine ilişkin bilgileri görüntülüyor.

   Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

   Yeni BMW M135 xDrive[1]: Ortalama WLTP yakıt tüketimi (litre/100 km): 8,2–7,6; Ortalama CO2 emisyonu (WLTP) (gr/km) 185–173

   [1] Geçici değerler; yayın sırasında mevcut olmayan eksik değerlerdir.
   [2] M Teknoloji paketi II’nin Kasım 2024’te sunulması bekleniyor.


   Benzinli motorların performans değerleri RON 98 yakıt kullanan araçlar için geçerlidir. Yakıt tüketimi verileri, 715/2007 sayılı AB Mevzuatına uygun referans yakıtları kullanan araçlar için geçerlidir. Kurşunsuz RON 91 ve maksimum %10 (E10) etanol içerikli daha yüksek RON değerine sahip yakıtlar da kullanılabilir. BMW, RON 95 yakıtını önerir. Yüksek performanslı otomobiller için BMW, RON 98 yakıtını önerir.


   Belirtilen resmi yakıt tüketimi, CO2 emisyonu, enerji tüketimi ve elektrikli menzil verileri, öngörülen ölçüm yöntemine göre belirlenmiştir ve şu anda yürürlükte olan (AB) 715/2007 sayılı Avrupa Birliği Mevzuatına uygundur. Menzil için WLTP uyarınca belirlenen veriler tüm opsiyonel donanımları hesaba katar (bu durumda Almanya pazarında mevcut olan donanımlar). Yeni tip onayı 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yapılmış araçlar için yalnızca WLTP'ye uygun resmi veriler mevcuttur. Ek olarak EC mevzuatı 2022/195 uyarınca NEDC değerleri 1 Ocak 2023 itibarıyla uyumluluk sertifikalarından kaldırılmıştır. NEDC ve WLTP ölçüm yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için www.bmw.com.tr/wltp adresini ziyaret edin.


   Yeni binek otomobiller için yakıt tüketimi ve modele özgü resmi CO2 emisyonu hakkında daha fazla bilgiyi "Yeni binek otomobiller için yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu" içerisinde bulabilirsiniz. Kılavuza ücretsiz olarak yetkili satıcılarımızdan, Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2/ sitesinden ulaşılabilir.