BMW M235i xDrive Gran Coupé Metalik Siyah/Sapphire F44 yandan görünüm

THE 2

BMW M

BMW M235i xDRIVE GRAN COUPÉ’Yİ KEŞFEDİN: SEÇENEKLER VE ÖZELLİKLER, MODELLER VE DONANIM

BMW M235i xDrive Gran Coupé, segmente eklenmek için değil, segmente öncülük etmek için tasarlanmış bir modeldir. Olağanüstü sürüş dinamikleri, güçlü M TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motor, dış tasarımdan sürücü odaklı kokpite kadar devam eden ayrıcalıklı M vurguları ile cüretkar tasarımı hakkında bilgileri bu sayfada keşfedebilirsiniz.

Devamı
THE 2BMW M235i xDRIVE GRAN COUPÉ’Yİ KEŞFEDİN: SEÇENEKLER VE ÖZELLİKLER, MODELLER VE DONANIM

TASARIM.

BMW M235i xDrive Gran Coupé’nin iç ve dış tasarım detayları.

Sportif iç tasarımı ve atletik dış tasarımı ile BMW M235i xDrive Gran Coupé kesintisiz dinamiklerini her detayda gözler önüne serer. Bu tasarıma, Cerium Grisi ayrıcalıklı M özelliklerinin yanı sıra M Aerodinamik paketi de katkıda bulunur. Kafes tasarımlı BMW Böbrek Izgaraları, egzoz sisteminin serbest biçimli kaplamaları veya M arka spoyler gibi ayırt edici özellikler, spor coupé’nin kaslı şekli ve çizgilerini tamamlarken M Sport koltuklar veya M pedallar gibi özellikler iç tasarımdaki ambiyansı maksimum performansa uygun hale getirir.

BMW M235i xDrive Gran Coupé Metalik Siyah/Sapphire F44 arkadan görünüm
Kafes tasarımlı BMW Böbrek IzgaralarıBMW M235i xDrive Gran Coupé Metalik Siyah/Sapphire F44 yakın çekim

Kafes tasarımlı BMW Böbrek Izgaraları.

Kafes tasarımlı BMW Böbrek Izgaraları Cerium Gri renge sahiptir ve iç kısmında detaylı bir ızgara tasarımı yer alır. Yarışlardan ilham alan bu ızgara yapısı ön tasarıma derinlik ve değer katarken, detaylarda yüksek kaliteyi ve dinamik vurguları yansıtır.
M’e özgü egzoz sistemi BMW M235i xDrive Gran Coupé Metalik Siyah/Sapphire F44 arkadan görünüm

M’e özgü egzoz sistemi.

Her iki yanda bulunan, M’e özgü egzoz sistemi, minimum düzeyde karşı basıncıyla motorun yüksek düzeyde güç geliştirmesine yardımcı olur. Entegre egzoz valf mekanizması ile kontrol edilebilen ayırt edici sesi, otomobilin sportif cazibesini vurgular. Cerium Gri renkte serbest biçimli egzoz çıkışı, görsel vurgular yapar.
M Aerodinamik paketi BMW M235i xDrive Gran Coupé Metalik Siyah/Sapphire F44 ön tasarım

M Aerodinamik Paket.

M’e özgü ön rüzgarlık, arka rüzgarlık ve marşpiye ile M Aerodinamik paket, saf dinamikleri yansıtarak otomobilin atletik karakterini vurgular. Kaplamalı kısımlar gövde rengindedir ve Dark Shadow ekler içerir. BMW M235i’de bulunan ekler, parlak siyah renktedir.
M arka spoyler BMW M235i xDrive Gran Coupé Metalik Siyah/Sapphire F44 arkadan görünüm

M arka spoyler.

M arka spoyler, otomobilin atletik siluetini vurgular ve istenmeyen aerodinamik kaldırma kuvvetini azaltır. Arka aks üzerinde bastırma kuvveti üreterek, otomobile daha fazla sürüş dengesi sağlar.
M sport koltuklar BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 iç tasarım

M sport koltuklar.

Entegre baş dayamalarına, derin minder yüzeyine ve yüksek yan ve sırtlık desteklerine sahip M sport koltuklar sürücü ve ön yolcu için hızlı dönülen virajlarda bile yüksek seviyede destek sunar. Buna ek olarak, koltuklar entegre sırtlık genişliği ayarı sayesinde vücut ölçünüze göre ayarlanabilir.
M deri direksiyon BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 kokpiti

M Deri direksiyon.

Üç kollu tasarıma ve çok fonksiyonlu tuşlara sahip M deri direksiyonda, M amblemi ve sürücü tarafındaki entegre hava yastığı bulunur. Kalın parmak dayamalara sahip siyah dikişli 'Walknappa' siyah deriden yapılmış direksiyon ile direkt, atletik bir direksiyon kullanım deneyimi sunar.
Velur halı paspaslarBMW M235i xDrive Gran Coupé F44 iç tasarım

Velur halı paspaslar.

Ön ve arka ayak bölümüne uygun velur paspaslar mükemmel şekilde uyum sağlar, kir ve su tutmaz. Koruma sağlarken aynı zamanda döşemelerin rengine de uyum sağlar, temizlemeyi kolaylaştırır ve kaliteli bir görünüm sunar.
“Aydınlatılmış Brooklyn” iç kaplamalar BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 iç tasarım

'Aydınlatılmış Brooklyn' iç kaplamalar.

Ön konsolda ‘Triangle’ vurgu ile ‘Aydınlatılmış Brooklyn’ iç kaplamalar ve kapı kaplaması, iç tasarıma modern bir atmosfer kazandırırken yüksek değer hissi sunar. Göze çarpmayacak şekilde arkadan aydınlatmalı kaplamaların parıldayan tasarımı, otomobil içinde keyifli ve şık bir atmosfer yaratır.
M emniyet kemerleri BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 iç tasarım

M emniyet kemerleri.

Emniyet kemeri gergi mekanizması ve kuvvet sınırlayıcı özellikli M emniyet kemerleri, klasik M renklerinde şık bir dikişe sahiptir ve iç tasarımda kaliteli ve sportif ambiyansı vurgular.
M Performance paketi BMW M235i xDrive Gran Coupé Metalik Siyah/Sapphire F44 yandan görünüm

M PERFORMANCE PAKET.

M Performance paket, otomobilin sportif potansiyelini artırır ve maksimum hızlanma performansı sağlar. Buna ek olarak, ağırlık azaltımı sürüş dinamiklerini önemli ölçüde arttırır. Ayrıca siyah renkte dikkat çekici tasarım öğeleri ve 18 inç M hafif dövme jantlar, M Performance paketinin dışarıdan görülebilmesini sağlar.

BMW M235i xDrive.

M TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motor BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

BMW M235i xDrive Gran Coupé’nin 306 beygir gücüne sahip M TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motoru.

Saf sürüş keyfini yansıtan üstün bir sporcu. BMW M235i’de bulunan M TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motor yeni pistonlar, daha büyük turboşarj, optimize edilmiş hava girişi yönlendirmesi, yüksek performanslı soğutma paketi ve valfle çalıştırılan M egzoz sistemi ile donatılmış olması sayesinde özellikle güçlüdür.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

BMW M235i xDrive Gran Coupé’nin hareketli ve yürüyen aksam teknolojileri.

En yüksek performanslı modeller: M Sport direksiyon, 8 ileri Steptronic şanzıman ve M Sport süspansiyon ile BMW M 235i xDrive Gran Coupé segmentinde hızla öne çıkan bir modeldir. Performans Kontrolü ve BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi gibi özellikler sayesinde dinamikler ve yanal hızlanma tüm hız aralıklarında belirgin şekilde hissedilen bir deneyime dönüşür. Güçlü ve son derece verimli BMW TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motorla birlikte diğer modeller arasından kolaylıkla sıyrılır ve her rotada kendinden emin, olağanüstü bir tavır ortaya koyar.

M Sport direksiyon BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 kokpit

M Sport direksiyon.

Servotronic özellikli M Sport direksiyon, doğrudan ve çevik direksiyon tepkisi sağlayarak direksiyonu çevirmek için daha az çaba sarf edilmesini sağlar. Otomobil daha hassas şekilde yönlendirilebilir, özellikle virajlı yollarda son derece atletik kullanım özellikleri sunar.
8-ileri Steptronic Sport şanzıman BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Steptronic Sport şanzıman.

8-ileri Steptronic Sport şanzıman, son derece sportif vites geçişlerine imkan tanır. Konforlu bir seyir veya son derece dinamik bir sürüş için ister otomatik ister manuel vites kulakçıkları veya vites kolu kullanımı mümkündür. SPORT modunda ve sol tarafta S/M pozisyonunda vites kolu ile vites değişimleri maksimum performansa yönelik olarak yapılandırılır.
Akıllı dört çeker xDrive sistemi BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 arkadan yakın çekim

xDrive.

BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi maksimum çekiş, sürüş dinamikleri ve her sürüş durumunda güvenlik için gücü ön ve arka tekerlekler arasında akıcı ve değişken biçimde dağıtır. Daha fazla çeviklik için virajlarda önden ya da arkadan savrulmayı dengelemek üzere elektronik kontrollü güç dağıtım özelliği kullanılır.
M Sport süspansiyon BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

M Sport süspansiyon.

M Sport Süspansiyon, otomobili yaklaşık 10 milimetre alçaltır. M Sport süspansiyon ayrıca daha kısa süspansiyon yayları ve daha sıkı amortisör ayarları ile birlikte daha sert dengeleyiciler kullanır. Bu özellikler bir araya geldiğinde çok daha doğrudan bir süspansiyon tasarımı sunarak ayırt edilir bir sportif sürüş stili sağlar.
Adaptif süspansiyon özellikli BMW M235i xDrive Gran Coupé

Adaptif süspansiyon.

Adaptif süspansiyon, amortisör karakterinin sürüş koşuluna uyarlanabilmesini sağlar ve sürüş konforuyla sürüş dinamiklerini mümkün olan en güvenli şekilde birleştirir. Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla, standart COMFORT modunu veya SPORT modunu seçebilirsiniz.
M Sport fren BMW M235i xDrive Gran Coupé Metalik Siyah/Sapphire F44

M Sport fren.

Koyu mavi renkte çok pistonlu fren kaliperlerine sahip M Sport fren ve M logosu, olağanüstü fren performansı sunar. Otomobilin son derece dinamik potansiyeline uyarlanmış bu fren ayrıca benzersiz bir atletik sürüş stili ve ıslak yüzeylerde olağanüstü frenleme performansı sunar.
Performans Kontrolü özellikli BMW M235i xDrive Gran Coupé Metalik Siyah/Sapphire F44 önden görünüm

Performans Kontrolü.

Performans Kontrolü, tekerleklerin viraj içine doğru kontrollü şekilde frenlemesine müdahale eder. Bu sayede, dış tekerleklere daha fazla güç aktarılır. Çevikliği ve yön dengesini artırmak için otomobilin açısal ivmesini viraja yönlendirir.

DESTEK SİSTEMLERİ VE KONFOR FONKSİYONLARI.

BMW M235i xDrive Gran Coupé’deki yenilikçi sürüş asistan sistemleri ve teknoloji özelikleri.

BMW ConnectedDrive ve BMW Kişisel Yardımcı Pilot özellikli BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 iç tasarım
Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control fonksiyonu BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Aktif cruise control.

Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control 30 ile 160 km/sa arasındaki hızlarda önde seyreden otomobille aranızda önceden belirlenmiş bir mesafeyi korur, aynı zamanda sıkışık trafikte durdurma ve yeniden çalıştırma özelliğini içerir. Hız Limiti Asistanı, cruise control sisteminde hız limitlerinin devralınmasını sağlar. Frenle müdahale fonksiyonuna sahip ön çarpışma uyarısı hareketsiz otomobillere, yayalara ve bisiklet sürücülerine tepki gösterir.
Manuel Hız Limiti Yardımı BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Manuel Hız Limiti Yardımı.

Manuel Hız Limit Yardımı, belirlenen hız limitinin sınırlama fonksiyonu ve aktif cruise control ve fren fonksiyonuna sahip cruise control için hız limiti olarak devralınmasını sağlar. Otoyollarda hızın sürekli olarak hız limitiyle karşılaştırılması ve kontrol edilmesi gerekliliğini ortadan kaldırır.
Sürüş Asistanı güvenlik paketi BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 iç tasarım

Sürüş Asistanı.

Sürüş Asistanı güvenlik paketi frenleme özellikli ön çarpışma uyarısı, ön izlemeli Sollama yapılmaz işaretine sahip Hız Limit Bilgisi dahil Hız Limiti Yardımı ve Şerit Terk Uyarısı gibi kamera tabanlı sistemleri içerir. Ek olarak radar tabanlı donanım Çapraz trafik uyarısı, Şerit Değiştirme Uyarısı ve arka çarpışma uyarısı özelliklerini içerir.

BENİ BİLGİLENDİRİN.

BMW M235i xDrive Gran Coupé modeliyle ilgili gelişmelerden öncelikli olarak haberdar olmak için aşağıdaki bilgi formunu doldurmanız yeterli.

Devamı

FUEL CONSUMPTION AND CO2 EMISSIONS.

BMW M235i xDrive Gran Coupé:
Fuel consumption in l/100 km (combined): 7.1–6.7
CO2 emissions in g/km (combined): 162–153

The information on fuel consumption, CO2 emissions and energy consumption has been determined in accordance with the prescribed measurement procedure VO (EU) 715/2007 in the version applicable at the time of type approval. The figures refer to a vehicle with basic configuration in Germany and the range shown considers optional equipment and the different size of wheels and tires available on the selected model.

Further information about the official fuel consumption and the official specific CO2 emissions for new passenger automobiles can be found in the 'New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines', which are available free of charge at all sales outlets and from DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Germany and on https://www.dat.de/co2

The values are already based on the new WLTP regulation and are translated back into NEDC-equivalent values in order to ensure the comparison between the vehicles. For vehicle related taxes or other duties based (at least inter alia) on CO2 emissions the CO2 values may differ to the values stated here.

Devamı

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW M235i xDrive Gran Coupé:
  Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 7.5/7.6
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 172/173

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz.

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.