Yeni BMW XM Otomobilleri | BMW Türkiye
Motor ve Yakıt TipiPLUG-IN HYBRID

THE XM

Yeni BMW XM Otomobilleri | BMW Türkiye

YENİ BMW XM OTOMOBİLLERİ.

Motor ve Yakıt TipiPLUG-IN HYBRID
THE XMYENİ BMW XM OTOMOBİLLERİ.

YENİ BMW XM VE YENİ BMW XM LABEL RED.

Yeni BMW XM [1]:
Ortalama WLTP yakıt tüketimi (litre/100 km): 1,7-1,6
Ortalama WLTP CO2 emisyonu (gr/km): 39-35
Ortalama WLTP enerji tüketimi (kWsa/100 km): 34,5–33,0

Yeni BMW XM Label Red [1],[2]:
Ortalama WLTP yakıt tüketimi (litre/100 km): 1,7-1,6
Ortalama WLTP CO2 emisyonu (gr/km): 39-35
Ortalama WLTP enerji tüketimi (kWsa/100 km): 34,5–33,0

Devamı

YENİ BMW XM ARAÇLARINI KEŞFEDİN.

Motor, süspansiyon ve güç.

YENİ BMW XM.

BMW M High-Performance ve yenilikçi bir plug-in hybrid aracın kusursuz kombinasyonu.
 • BMW M Hybrid, ilk elektrikli M High-Performance motor
 • Yüksek Performanslı M TwinPower Turbo V8 silindirli benzinli motor
 • Yüksek performanslı sürüş dinamikleri için Profesyonel Adaptif M Süspansiyon
 • M Sport diferansiyelli M xDrive
 • 653 bg (480 kW) güç çıkışı, 800 Nm tork ve 0'dan -100 km/sa'e 4,3 saniyede hızlanma
Yeni BMW XM G09 3/4 önden görünüm

YENİ BMW XM LABEL RED.

Maksimum performans ve ayrıcalık.
 • BMW M Hybrid, ilk elektrikli MHigh-Performance motor
 • Yüksek Performanslı M TwinPower Turbo V8 silindirli benzinli motor
 • Yüksek performanslı sürüş dinamikleri için Profesyonel Adaptif M Süspansiyon
 • M Sport diferansiyelli M xDrive
 • 550 kW (748 bg), 1000 Nm tork, 0–100 km/sa hızlanma 3,8 sn [1]
BMW XM G09 Label Red 3/4 önden görünüm
 • YENİ BMW XM.
 • YENİ BMW XM LABEL RED.

YENİ BMW XM.

YENİ BMW XM’İN DIŞ TASARIMI.

Yeni BMW XM G09 Dış tasarımı keşfedin
Yeni BMW XM G09 Dış tasarım önden tam görünüm

Ön tasarım.

BMW lüks sınıfının ikonik ön tasarımı "Iconic Glow" aydınlatmalı Böbrek Izgaraları ve M modeline özgü ince gündüz farlarıyla ilham veriyor. BMW XM logosunu taşıyan ızgaralar ve özel Night Gold vurgular lüksü ve ayrıcalıklı olmayı ifade ediyor. Güçlü bir biçimde şekillendirilmiş motor kapağı gücü ifade eden iki çıkıntısıyla akıcı bir şekilde birleşiyor. 

Yeni BMW XM G09 Dış tasarım yandan görünüm

Yandan görünüm.

Yandan görünüm, coupé tasarımın güçlü karakterini güçlü oranlar ve BMW model yelpazesindeki en koyu renkli camlar gibi stile dair öne çıkan özelliklerle bir araya getiriyor. Hem 23 inç hafif alaşım jantlar hem de Yeni BMW XM'in şeklini benzersiz kılan vurgu şeridi Night Gold rengiyle özel bir efekt yaratıyor.

Yeni BMW XM G09 Dış tasarım arkadan görünüm

Arka tasarım.

Dikey ve altıgen M çift egzoz çıkışları, altın renkli difüzör vurgularına sahip arka tasarıma ve XM logosuna benzersiz bir duruş kazandırıyor. Arka camın iki yanına lazerle işlenmiş iki BMW logosu "sadece M" modeli olan son BMW M1'e atıfta bulunuyor. Çamurluk davlumbazlarıyla birlikte arka kısmı çevreleyen stop lambaları güçlü, geniş duruşu öne çıkarıyor.

YENİ BMW XM’İN İÇ TASARIMI.

Yeni BMW XM G09 İç tasarım öne çıkan özellikler
Yeni BMW XM G09 Işıklı tavan döşemesi

Işıklı tavan döşemesi.

Dolaylı aydınlatmaya sahip tavan döşemesi üç boyutlu prizma yapısıyla görenleri etkiliyor. Göze çarpan Ortam Aydınlatması karşılama senaryosu gibi çeşitli aydınlatma tasarımlarının gösterişli bir sunumunu gerçekleştiriyor. Renk seçimi, sürüş moduna ve atmosfere uyum sağlayacak şekilde bireysel ihtiyaçlara göre uyarlanabiliyor.

Yeni BMW XM G09 İç tasarımda M Lounge arka koltuklar

M Lounge.

M Lounge benzersiz bir ferahlık hissi sunuyor. Tek parçalı oturma alanının yanı sıra başlıklardaki baklava şeklinde yapılar ve dikiş modeli konforu ve lüksü yansıtıyor. Şekillendirilmiş, dolaylı olarak aydınlatılmış tavan döşemesi, koyu renk camlar ve konforlu minderlerle birlikte alışılmamış bir alan duygusu yaratıyor.

Yeni BMW XM G09 İç tasarım BMW Individual Merino deri döşeme, Walknappa Vintage Coffee renginde özel öğelerle

Özel Vintage deri.

Vintage karakteriyle deri döşeme, doğal yapısı ve dokusuyla etkilerken, kapı kaplamaları ve ön konsol üzerinde şık vurgular yaratıyor. Bu malzeme ilk kez Yeni BMW XM'e özel olarak kullanıma sunuluyor ve gördüğü özel işlemler ve saflaştırma yöntemleri sayesinde her araca benzersiz ve kişisel bir tarz katıyor.

YENİ BMW XM'İN SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

Yeni BMW XM G09 öne çıkan sürüş dinamikleri
Yeni BMW XM G09 V8 Plug-In-Hybrid sürüş

V8 silindirli plug-in hybrid motor.

V8 silindirli plug-in hybrid motor saf sürüş keyfi, üstün güç dağıtımı ve M modeline özgü ayırt edici sesi temsil ediyor. Yüksek performanslı 4,4 litre V8 ve 197 bg (145 kW) elektrikli motorun ustalıklı etkileşimi sayesinde sistem gücü 653 bg (480 kW) güce ve 800 Nm torka ulaşarak BMW XM'in dizginlenemeyen bir şekilde ileri doğru atılmasını sağlayan bir kombinasyon yaratıyor.

Yeni BMW XM G09 V8 Plug-In-Hybrid Bir bina önünde yandan görünüm

Profesyonel Adaptif M süspansiyon.

Profesyonel Adaptif M süspansiyon, konfordan ödün vermeyen sportif kullanım özellikleriyle etkiliyor. Integral Aktif Direksiyon yüksek hızlarda aracı dengelerken aynı zamanda dönüş açısını da azaltıyor. Aktif dengeleyiciler gövdenin yalpalama hareketini azaltırken, sürüş dinamiklerini ve konforu da artırıyor.

Yeni BMW XM G09 şehir içinde sürüş sırasında arkadan görünüm

M Sport diferansiyel.

M Sport diferansiyel yolda aracınız için mümkün olan en iyi performansı sağlıyor. Motorun gücünü değişken şekilde arka tekerlekler arasında dağıtarak, virajlardan hızlanarak çıkma, yüksek hızda viraj dönme ya da değişken yol koşulları gibi çeşitli durumlarda çekişi ve sürüş dengesini iyileştiriyor.

YENİ BMW XM LABEL RED.

YENİ BMW XM LABEL RED'İN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ.

BMW XM Label Red G09 dış tasarım park halinde
BMW XM Label Red G09 M isimliğiyle motor bölümü kapağı

Olağanüstü motor gücü.

V8 silindirli plug-in hybrid motor 748 bg (550 kW) üstün sistem gücü ve 1000 Nm torkuyla artırılmış dinamikleri bir kez daha yollara aktarıyor. Yüksek performanslı 4,4 litre V8 ile ustalıklı bir etkileşime giren 197 bg (145 kW) elektrikli motor ilham verici seviyede ileri doğru itiş ve M modellerine özgü ayırt edilebilen bir motor sesi üretiyor.

BMW XM Label Red G09 red vurgular

İddialı karakteri tam olarak yansıtan bir görünüm.

Dış tasarımda özel jant stili, kırmızı renkte çerçeveli model isimliği ve kırmızı vurgu şeridi performans odaklı bir yaşam tarzına işaret ediyor. Siyah ve kırmızı renklerde özel Merino deri döşeme, kırmızı vurgular ve kırmızı dikişli siyah "Merino" deriden konforlu minderler bu iddiayı iç tasarımda sürdürüyor.

BMW Individual renginde BMW XM Label Red G09

Individual renkleri.

Yeni BMW XM Label Red’in tasarımını da kapsayan bireysel karakter. Geniş bir seçenek yelpazesi sunan gösterişli BMW Individual özel gövde renkleri, karakterinizi en iyi yansıtan seçeneği seçmenizi sağlıyor.

MAT SİYAH/CARBON BMW XM LABEL RED.

BMW XM G09 Label Red Kokpit
 • Sınırlı sayıda üretildi: Özel Mat Siyah/Carbon gövde renginde yalnızca 500 araç mevcut
 • Yeni BMW XM Label Red’in özelliklerine ek olarak Böbrek Izgaraları ve difüzör uygulamaları, Toronto Kırmızı renginde güçlü kontrast vurgular oluşturuyor
 • Kırmızı şık detay: Kontrol Ekranının altında merkez konsolda “1 of 500” yazısı

YENİ BMW XM ARAÇLARINDA PLUG-IN HYBRID SÜRÜŞ DENEYİMİ.

Elektrikli sürüşü ve şarjı destekleyen yenilikçi teknolojiler.

Yeni BMW XM G09 PHEV elektrikli sürüş
Yeni BMW XM G09 Plug-in hybrid M Hybrid

M Hybrid

Elektrikli motor ve güçlü benzinli motor arasındaki etkileşim sayesinde tek bir düğmeye basarak tamamen elektrikli sürüş ve hybrid modu arasında geçiş yapabilirsiniz. Aynı zamanda akıllı sürüş modları sürüş deneyimini iyileştiriyor.

Yeni BMW XM G09 Plug-in hybrid Menzil

Tamamen elektrikli.

Elektrikli BMW eDrive sistemi, örneğin şehir içinde istenildiğinde BMW XM araçlarında tamamen elektrikli sürüş olanağı sağlıyor. Bu da neredeyse sessiz ve yerel emisyonsuz şekilde yolculuk edeceğiniz anlamına geliyor.

Yeni BMW XM G09 Plug-in hybrid BMW Şarj işlemi

BMW Charging.

İster evde, ister yolda: BMW Charging, her durum için size özel şarj çözümleri sunuyor. Bu sayede, aracınızı Avrupa'nın sürekli genişleyen en büyük ev dışı şarj ağlarından birinde şarj edebilirsiniz. My BMW Uygulaması üzerinden BMW'nizin şarj seviyesini kontrol edebilir ve yolculuklarınızı rahat bir şekilde planlayabilirsiniz.

BMW PLUG-IN HYBRID OTOMOBİLLERİNDE BATARYA GARANTİSİ.

Batarya Garantisi | BMW Türkiye

BMW’nin sürdürülebilir ve geleceğe odaklı mobilite anlayışı doğrultusunda Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcı Garantisi, BMW plug-in hybrid modelleri için ayrıcalıklı bir batarya garanti kapsamı sunuyor. BMW plug-in hybrid otomobillerde yüksek gerilimli batarya hariç diğer komponentler için 2 yıl batarya garantisi; yüksek gerilimli bataryalar için ise, 8 yıl ve/veya 120.000 km’ye varan batarya garantisi sağlanıyor. 

KOKPİT VE TEKNOLOJİLER.

Yeni BMW XM G09 kokpit ve teknolojik özellikler
Yeni BMW XM G09 BMW İşletim Sistemi 8 aracılığıyla M'e özel gösterge konsepti

BMW İşletim Sistemi 8 aracılığıyla M'e özel gösterge konsepti.

BMW İşletim Sistemi 8, sesli komut ve dokunmatik ekran gibi özelliklerle aracı çalıştırmayı kolaylaştırıyor. M’e özgü tasarım dikkat çekiyor. 2B içerik en iyi şekilde tanınırlık sağlıyor ve içeriğin sunumunda M logosu yer alıyor. İki M modu ROAD ve SPORT kişisel ve duygusal bir sürüş deneyimi yaratıyor.  [1]

Yeni BMW XM G09 BMW Kavisli Ekran

BMW Kavisli Ekran.

Tek parça BMW Kavisli Ekran araca dair bilgileri anlaşılır bir şekilde geniş bir alanda sunuyor. 12,3 inç gösterge ekranını 14,9 inç dokunmatik Kontrol Ekranıyla bir araya getiriyor. Ergonomik olarak optimize edilmiş ekran sezgisel bir kullanım deneyimi sunuyor. Ön konsola şık bir şekilde entegre edilmesiyle Kavisli Ekran dikkatleri üzerinde topluyor. [1]

Yeni BMW XM G09 M Ayarı

M Ayarı.

M Ayarı ile sürüş deneyimini kendi isteğinize göre düzenleyebilirsiniz. Böylece dinamik sürüş parametrelerini kişisel gereksinimlerinize göre yapılandırabilirsiniz. Belirlenebilen ayarlar arasında motor, hareketli aksam, direksiyon, fren, enerji geri kazanımı ve dört çeker sistemi M xDrive yer alıyor. Kaydettiğiniz konfigürasyonu ayrıca direksiyon üzerinde yer alan M1 ve M2 düğmeleriyle kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Konfor Erişim Sistemi.

Konfor Erişim Sistemi.

Araç anahtarını taşıma derdini geride bırakın: Konfor Erişim Sistemi sayesinde M aracınızın kapıları otomatik olarak açılıyor. Aracınız, anahtarınız sayesinde sizi uzaktan algılıyor ve cebinizde anahtar aramanıza artık gerek kalmıyor. Klasik araç anahtarı yerine uyumlu bir akıllı telefon üzerinde Digital Key Plus'ı veya Anahtar Kartı da kullanabilirsiniz.

Yeni BMW XM G09 Kablosuz şarj yuvası

Kablosuz şarj yuvası.

Daha fazla düzen, daha fazla konfor: Kablosuz şarj yuvası ile akıllı telefonunuzu kablosuz olarak son derece rahat şekilde şarj edebilirsiniz. Genişletilmiş saklama alanı ile daha büyük cihazlarla da uyumludur. Cihazlarınıza can sıkıcı kapaklar ve birbirine dolaşmış kablolar olmadan kolayca erişebilirsiniz. Üstelik, bu özelliklerin tümü mümkün olan en yüksek güvenlikle sağlanıyor. Entegre soğutma özelliği ise cihazınızı aşırı ısınmaya karşı koruyor.

BENİ BİLGİLENDİRİN.

Yeni BMW XM ile ilgili gelişmelerden öncelikli olarak haberdar olmak isterseniz, aşağıdaki bilgilendirme formunu doldurmanız yeterli.

Devamı

SÜRÜŞ ASİSTANI VE DİJİTAL TEKNOLOJİLER.

ORİJİNAL BMW AKSESUARLARI.

Orijinal BMW Aksesuarları sayesinde kalite, tasarım ve performans bakımından Yeni BMW XM'e mükemmel uyum sağlayan ürünler ile BMW'nizi kişisel isteklerinize göre uyarlayabilirsiniz.

Yeni BMW XM G09 BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro

BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro.

BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro, araç park halindeyken bile önündeki ve arkasındaki olayları izleyen yüksek kaliteli QHD ve Full HD kameralardan oluşuyor. Sistem, aracın çevresinde titreşim ve olağan dışı bir hareket algıladığında olası kazaları veya hırsızlık olaylarını/girişimlerini belgelemek için durumu otomatik olarak kaydediyor.

Yeni BMW XM G09 Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı

BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı.

Hafif ancak sağlam BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı, 60 kg'a kadar ağırlık taşıyabiliyor. Kullanımı oldukça kolay taşıyıcı, iki adet bisiklet veya e-bisiklet taşıyabiliyor (ayrıca, üç bisikleti taşıyabilecek şekilde genişletilebiliyor). Yatırma özelliği sayesinde, istenildiği anda bagaj bölümüne kolay erişim sağlanıyor.

Yeni BMW XM G09 BMW Pro tablet taşıyıcı

BMW Pro tablet taşıyıcı.

Tabletler için BMW koruyucu kılıfla birlikte güvenli taşıyıcı (koruyucu kılıf). Farklı pozisyon ve açılara göre ayarlanabilen taşıyıcı opsiyonel "Seyahat ve Konfor" donanımına veya temel taşıyıcıya takılıyor.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

Yeni BMW XM [1]:
Ortalama WLTP yakıt tüketimi (litre/100 km): 1,7-1,6
Ortalama WLTP CO2 emisyonu (gr/km): 39-35
Ortalama WLTP enerji tüketimi (kWsa/100 km): 34,5–33,0

Yeni BMW XM Label Red [1],[2]:
Ortalama WLTP yakıt tüketimi (litre/100 km): 1,7-1,6
Ortalama WLTP CO2 emisyonu (gr/km): 39-35
Ortalama WLTP enerji tüketimi (kWsa/100 km): 34,5-33,0

[1]
Geçici değerler; eksik değerler baskı sırasında mevcut olmayan değerlerdir.
[2] Bu plug-in hybrid modelinin tamamen elektrikli sürüş modu 0°C altındaki sıcaklıklarda araç birkaç kilometre yol yapıp batarya çalışma sıcaklığına ulaşana kadar kullanılamaz.

Belirtilen resmi yakıt tüketimi, CO2 emisyonu, elektrik tüketimi ve elektrikli menzil değerleri öngörülen ölçüm yöntemine uygundur ve düzenlendiği haliyle (AB) 715/2007 sayılı Avrupa Birliği Mevzuatıyla uyumludur. WLTP verileri, menzil açısından tüm opsiyonel donanımı göz önünde bulundurur (bu durumda Alman pazarında bulunan opsiyonel donanım). 01.01.2021 tarihinden itibaren yeni tip onayı alan araçlar için resmi teknik özellikler yalnızca WLTP'ye göre mevcuttur. Ek olarak EC mevzuatı 2022/195 uyarınca NEDC değerleri 1 Ocak 2023 itibarıyla uyumluluk sertifikalarından kaldırılmıştır.

Devamı