BMW 5 Serisi Touring G31, Metalik Gri/Sophisto, şehrin eteklerinde sürüş sırasında ön çaprazdan görünüm
Ortalama yakıt tüketimi7.8 l/100 km
Motor ve Yakıt TipiBenzinli

THE 5

YENİ BMW 5 SERİSİ TOURING

Ortalama yakıt tüketimi7.8 l/100 km
Motor ve Yakıt TipiBenzinli
THE 5YENİ BMW 5 SERİSİ TOURING

  l/100km cinsinden ortalama tüketim (Yeni BMW 530i xDrive Touring)

  7.8

  Ortalama CO2 emisyonu (g/km) (Yeni BMW 530i xDrive Touring)

  179

  Sınıfının en üstün otomobillerinden Yeni BMW 5 Serisi Touring, BMW touring'in olağanüstü işlevselliğini ve uzun yolda sağladığı konforu, BMW 5 Serisi modellerin ikonik görünümü ve dinamikleri ile bir araya getiriyor. Özellikle uzun aks aralığı, net yüzeyleri ve özel tasarım özellikleri sayesinde otomobilin dış tasarımı, önceki modellere kıyasla çok daha kendinden emin ve modern bir görünümle karşımıza çıkıyor. Zarif ve son derece çok yönlü bir iç tasarıma sahip olan otomobil, her şeyden önce esnek bagaj bölümü sayesinde son derece kullanışlı depolama alanı seçenekleri sunuyor. Etkileyici sürüş dinamikleri ve yenilikçi teknolojileri bir araya getiren Yeni BMW 5 Serisi Touring, konfor ve esneklikte yeni standartlar belirliyor.

  Yeni BMW 530i xDrive Touring modelinin fiyat bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  YENİ BMW 5 SERİSİ TOURING'İN TASARIMI.

  Yeni BMW 5 Serisi Touring, fonksiyonel sportiflik konusunda yeni standartlar belirliyor. Uzun aks aralığı ve uzatılmış motor bölümü kapağı ile markanın bu segmentteki uzmanlığını bir kez daha vurgulayan otomobil, keskin hatları ve sade tasarımı ile modern bir görünüme kavuşuyor. Özellikle, BMW Böbrek Izgaraları ve BMW Laserlight, otomobilin ön kısmına dinamik ve yenilikçi bir karakter veriyor. Böbrek Izgaralar ile kusursuz bir şekilde birleşen farlar, otomobilin genişliğini bir kez daha vurguluyor. Bunların tümü bir araya geldiğinde karşımıza, ön kısmından serbest biçimli egzoz çıkışlarına kadar sportif şıklığı kendine özgü bir duruşla birleştiren bir otomobil çıkıyor.

  Devamı
  BMW PHEV filosu hareket halinde

  YENİ BMW 5 SERİSİ TOURING PLUG-IN HYBRID MODELLERİNİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ.

  Yenilikçi hybrid teknolojileri ile Yeni BMW 520e, Yeni BMW 530e ve Yeni BMW 530e xDrive Touring'in avantajlarını ve öne çıkan teknik özelliklerini keşfedin.

  Sürdürülebilir ulaşımı verimli sürüş dinamikleri ile yaşamınıza olanak tanıyan Yeni BMW 5 Serisi Touring plug-in hybrid modelleri ile iki dünyanın en iyi yönlerini bir arada deneyimleyin: Yeni BMW 520e**, Yeni BMW 530e** ve Yeni BMW 530e xDrive**. Bu yenilikçi BMW hybrid otomobillerin sayısız avantajını keşfedin ve sürüş konsepti, sürüş dinamikleri, BMW Charging ve BMW ConnectedDrive'ın sunduğu pratik dijital hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin.
  Plug-in hybrid, BMW 5 Serisi Touring G31 LCI, bir modelle birlikte şarj sırasında önden görünüm
  Plug-in hybrid, BMW 5 Serisi Touring G31 LCI, bir modelle birlikte şarj sırasında yan çaprazdan görünüm

  Yeni BMW 5 Serisi Touring için plug-in hybrid teknolojisi.

  Yeni BMW 5 Serisi Touring plug-in hybrid modelleri, BMW eDrive elektrikli motor teknolojisini güçlü bir BMW yanmalı motorla buluşturuyor. Bu iki sistem bir araya geldiğinde verimli ve benzersiz bir sürüş deneyimi yaratıyor. Yeni BMW 530e xDrive** Touring, bu segmentteki plug-in hybrid otomobiller arasında eşi benzeri olmayan BMW xDrive dört çeker sistemi ile ideal sürüş dinamikleri ve çekişe yönelik ekstra bir garanti sunuyor.
  BMW plug-in hybrid sistemler hakkında daha fazla bilgi
  Plug-in hybrid, BMW 5 Serisi Touring G31 LCI, yolda sürüş esnasında ön çaprazdan görünüm

  Yeni BMW 5 Serisi Touring plug-in hybrid modeller için sürüş modları.

  İşe gidip gelirken tamamen elektrikli ve emisyonsuz sürüşün keyfini, hafta sonları gezilerinizde ise uzun bir menzil ile güçlü ve dinamik sürüşün keyfini çıkarın. Yeni BMW 5 Serisi Touring hybrid modelleri ile seçim sizin elinizde. Yanmalı motor ile elektrikli motorun ideal etkileşimini her koşulda sunan akıllı sürüş modlarından faydalanın.
  Akıllı sürüş modları hakkında daha fazla bilgi
  Plug-in hybrid, BMW 5 Serisi Touring G31 LCI, bir modelle birlikte şarj sırasında yandan görünüm

  Yeni BMW 5 Serisi Touring plug-in hybrid modelleri için şarj.

  BMW Charging, hybrid motora sahip Yeni BMW 5 Serisi Touring için size uygun şarj çözümleri sunuyor. BMW 5 Serisi Touring plug-in hybrid modellerinin tedarik planı, standart olarak sunulan ev tipi şarj kablosunun yanı sıra ev dışı şarj kolaylığı için Mod 3 şarj kablosunu ve ev dışı şarj söz konusu olduğunda oldukça cazip koşullar sunan BMW Charging Kartı da içeriyor*. *Pazara özel teklif
  BMW Charging hakkında daha fazla bilgi
  Plug-in hybrid, BMW 5 Serisi Touring G31 LCI, navigasyon sistemi yakın plan çekim

  Yeni BMW 5 Serisi Touring plug-in hybrid modeller için dijital hizmetler.

  BMW, hybrid motora sahip Yeni BMW 5 Serisi Touring için ile günlük yaşantınızı kolaylaştıracak yenilikçi dijital hizmetler sunuyor. BMW Connected Charging, sizi rotanız üzerindeki en yakın şarj istasyonlarına güvenilir bir şekilde yönlendiriyor. My BMW Uygulaması, size şarj düzeyiniz ve son şarj döngüleriniz konusunda tamamen şeffaf bilgiler sunuyor.
  Dijital hizmetler hakkında daha fazla bilgi

  YENİ BMW 5 SERİSİ TOURING'İN TASARIMI VE İŞLEVSELLİĞİ.

  Panoramik Cam Tavan, BMW 5 Serisi Touring G31, iç tasarım

  Panoramik cam tavan.

  Panoramik cam tavan açıldığında, otomobilin içine bol miktarda temiz hava dolmasını sağlıyor. Cam tavan kapalıyken iç tasarımda parlak ve ışıkla dolu bir atmosfer yaratıyor. Kaydırma ve kaldırma işlevine, elektrikli yan perdelere ve rüzgar koruyucuya sahip olan panoramik cam tavan, tek düğmeye basılarak veya otomobil anahtarının yardımıyla tamamen otomatik olarak açılıp kapatılabiliyor.
  Römork çeki demiri, BMW 5 Serisi Touring G31, yakın plan çekim

  Römork çeki demiri.

  Elektrikli olarak ayarlanabilen çeki topuzuna sahip römork çeki demiri, 2.000 kg'a kadar ağır yükler için aldığı onayla öne çıkıyor. Römorkun savrulmaya başlaması durumunda römork denge kontrolü özelliği, yüklerin dengelenmesi açısından çeken otomobile otomatik olarak fren yaptırıyor. Elektronik olarak ayarlanabilen çeki topuzu, arka rüzgarlığın alt kısmına getirildiğinde göz önünden kayboluyor.
  Bagaj bölümü donanımı, BMW 5 Serisi Touring G31

  Bagaj bölümü donanımı.

  Bagaj bölümü donanımı, bagaj bölümünün işlevselliğini kargo pozisyonu da dahil olmak üzere neredeyse sınırsız şekilde ayarlanabilen sırtlık açısı, iki hareketli sabitleme noktasına sahip sol ve sağ bağlama rayları, sağ yan panelde plastik çerçevelere sahip bir gerdirme kayışı ve çok amaçlı bir kancayla genişletiyor.
  4 bölgeli otomatik klima BMW 5 Serisi Touring G31 LCI

  4 bölgeli otomatik klima.

  4 bölgeli otomatik klima sayesinde araç içi sıcaklık; sürücü, ön yolcu ve arkadaki yolcular için birbirinden bağımsız bir şekilde istenilen seviyeye getirilir. 

  Soft Close otomatik kapılar BMW 5 Serisi Touring G31 LCI

  Soft Close otomatik kapılar.

  Soft Close otomatik kapılar, tam kapanmayan kapıları otomatik olarak çekerek kapıların fazla çaba harcamadan ve rahatsız edici çarpma sesleri olmadan rahat ve güvenli bir şekilde kapanmasını sağlıyor.

  YENİ BMW 5 SERİSİ TOURING’İN TEKNOLOJİK ÖZELLİKLERİ.

  Yeni BMW 5 Serisi Touring daima hizmetinizde. En üst düzeyde güvenlik ve konfor sunan son teknoloji asistan sistemleri ve bağlantı özelliklerinin yanı sıra yenilikçi iş ve eğlence fonksiyonları hem hayranlık uyandırıyor hem de bilgilendiriyor. Akıllı dijital hizmetler sayesinde, yolculuğunuz boyunca sorunsuz ve rahat bir mobilite için ideal bağlantıya sahipsiniz.
  BMW 5 Serisi Touring LCI G31, BMW Live Cockpit Professional, 12,3 inç Merkezi Bilgi Ekranı, Kokpitin yakın plan çekimi
  Profesyonel Sürüş Asistanı, BMW 5 Serisi Touring G31, kokpit, iç tasarım

  Profesyonel Sürüş Asistanı.

  Profesyonel Sürüş Asistanı, kritik sürüş koşullarında veya sıkışık trafikte en uygun konforu ve güvenliği sağlıyor. Sürüş Asistanı’nın içeriğine ek olarak gelişmiş fonksiyonlara sahip Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Acil Durum Durdurma Asistanı ve aktif yandan çarpışma koruması özellikli Şeritte Tutma Asistanı sunuluyor.

  Geri sürüş asistanı, BMW 5 Serisi Touring G31, kokpit, iç tasarım

  Geri sürüş asistanı.

  Geri Sürüş Asistanı, 35 km/saate kadar olan hızlarda son 50 metre içinde öne doğru yapılan manevraları kaydediyor ve gerektiğinde geri çağırıyor. Bu sayede direksiyonu yönlendirmenize gerek kalmıyor ve yalnızca otomobilin çevresini izlemeye konsantre olabiliyorsunuz.
  BMW Laserlight, BMW 5 Serisi Touring G31, önden yakın plan çekim

  BMW Laserlight.

  BMW Laserlight, uzun huzme modundayken yaklaşık 650 metrelik menziliyle geleneksel farların yaklaşık iki katı kadar mesafeyi aydınlatmayı başarıyor. Karanlık koşullarda daha iyi görüş sayesinde güvenlik seviyesini ciddi ölçüde artırıyor. Farlarda kullanılan mavi vurgular ve "BMW Laser" yazısı, otomobilin teknolojik standartlarını ve sportifliğini vurguluyor.
  BMW Live Cockpit Professional, BMW 5 Serisi Touring G31, kokpit, iç tasarım

  BMW Live Cockpit Professional.

  Navigasyon fonksiyonuna sahip BMW Live Cockpit Professional, dokunmatik olarak kullanılabilen iki adet yüksek çözünürlüklü 12,3 inç kontrol ekranını ve tam dijital 12,3 inç gösterge ekranını bir araya getiriyor. iDrive Dokunmatik Controller aracılığıyla BMW İşletim Sistemi 7 de kontrol edilebiliyor.

  BMW Intelligent Personal Assistant, BMW 5 Serisi Touring G31, kokpit, iç tasarım

  BMW Intelligent Personal Assistant.

  BMW'niz aynı zamanda kişisel otomobil uzmanınız olsa harika olmaz mıydı? BMW Intelligent Personal Assistant ile otomobilinizle iletişim kurabilirsiniz. Çeşitli otomobil fonksiyonlarını çalıştırmak için sesli komutlar verebilirsiniz. Bu özellik, otomobilinizle ilgili konuları açıklayabilir ve BMW'nizi çok daha iyi tanımanıza yardımcı olur.
  Akıllı telefon entegrasyonu, BMW 5 Serisi Touring G31, kokpit, iç tasarım

  Akıllı telefon entegrasyonu.

  BMW'nizi alıştığınız gibi kullanmaya devam ederken akıllı telefonunuzun özelliklerinden de mahrum kalmayın. Akıllı telefon entegrasyonu sayesinde otomobiliniz, akıllı telefon ve otomobil arasındaki kablosuz bağlantı aracılığıyla Apple CarPlay ve Android Auto fonksiyonlarını destekler. Bu sayede alıştığınız fonksiyonları ve çeşitli uygulamaları otomobilinizin içinde kullanabilirsiniz.

  YENİ BMW 5 SERİSİ TOURING'İN SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

  Bir bakışta hareketli ve yürüyen aksam teknolojileri.

  Oldukça ekonomik 4 silindirli dizel motordan yüksek devir karakterine ve etkileyici bir torka sahip 6 silindirli benzinli motora kadar tüm seçenekler en yüksek sürüş keyfini sunmak için ayarlanıyor. Yeni BMW 5 Serisi Touring, atletik performansını her yolculukta gözler önüne seriyor. Adaptif süspansiyon, İntegral Aktif Direksiyon veya xDrive akıllı dört çeker sistemi gibi kusursuz şekilde ayarlanmış hareketli ve yürüyen aksam teknolojileriyle ideal çekiş ve eşsiz sürüş keyfi garanti ediliyor.
  Hafif hybrid teknolojisi, BMW 5 Serisi Touring G31, yürüyen aksam

  Hafif hybrid teknolojisi.

  Fren yapıldığında ortaya çıkan kinetik enerjiyi geri kazandıran hafif hybrid teknolojisi, hızlanma sırasında yanmalı motoru destekliyor. Yakıt tüketimini ve emisyonu azaltan bu durum size dinamik bir avantaj sağlıyor. Hafif hybrid teknolojisi aynı zamanda Otomatik Start/Stop fonksiyonunun daha hızlı ve daha rahat çalışmasına olanak tanıyor.
  Adaptif süspansiyon, BMW 5 Serisi Touring G31, Start/Stop Düğmesi yakın plan çekim

  Adaptif süspansiyon.

  Adaptif süspansiyon amortisör karakterinin herhangi bir sürüş durumuna uyarlanabilmesini mümkün kılarak dönüş konforu ve sürüş dinamiklerini iyileştiriyor. Daha fazla sürüş konforu için standart COMFORT ayarına ek olarak atletik amortisör ayarları için SPORT programı da seçilebiliyor.
  İntegral Aktif Direksiyon, BMW 5 Serisi Touring G31, sürüş sırasında ön çaprazdan görünüm

  İntegral Aktif Direksiyon.

  İntegral Aktif Direksiyon, ön aks üzerinde direksiyon açısına bağlı olarak değişen desteği yine direksiyona etki eden arka tekerleklerle birleştiriyor. Düşük hızlarda, arka tekerlekleri ön tekerleklerin aksi yönünde döndürerek daha fazla manevra kabiliyeti ve çeviklik sunuyor. 60 - 80 km/sa hızdan itibaren, arka tekerlekler ön tekerleklere paralel bir şekilde dönerek sürüş dengesini ve konforu artırıyor.
  BMW xDrive, BMW 5 Serisi Touring G31, Amblem

  BMW xDrive.

  BMW'nin akıllı dört çeker xDrive sistemi daha fazla çekiş, daha üstün sürüş dinamikleri ve her türlü sürüş durumunda güvenlik sağlamak üzere gücü ön ve arka tekerlekler arasında akıcı ve değişken biçimde dağıtıyor. Çok daha fazla çeviklik için, örneğin elektronik olarak kontrol edilen güç dağıtımı virajlarda arkadan ve önden savrulmayı dengeliyor.

  BMW 5 SERİSİ TOURING MODELLERİ.

  Luxury Line

  Luxury Line ile otomobilin şıklığını ön plana çıkarıyor. Krom dış kaplama ve 18 inç W Kollu Stil 632 Hafif Metal jantlar, dış tasarıma ayrıcalıklı bir görünüm kazandırıyor. Tarz sahibi görünüm iç tasarımda da devam ediyor. Gümüş Grisi tavan rayları, spor deri direksiyon ve Sensatec Deri işlemeli ön panel lüks özellikleri otomobilin içine taşıyor.
  BMW 5 Serisi Touring 530i G31, Luxury Line, Metalik Beyaz/Beyaz

  M Sport

  M Sport, otomobilin şıklığını daha sportif bir hale getiriyor. Rhombicle kumaş/Alcantara döşeme, M deri direksiyon ve M Parlak Siyah dış kaplamalar gibi detaylar hem iç hem de dış tasarıma daha keskin bir görünüm kazandırıyor. M Aerodinamik paket, sürüş dinamiklerinde kayda değer gelişmeler sağlıyor.
  BMW 5 Serisi Touring 530e G31, M Sport donanımı, Metalik Mavi/Tansanite II, ön çaprazdan görünüm
  • Luxury Line
  • M Sport

  BMW 5 SERİSİ TOURING İÇİN ORİJİNAL BMW AKSESUARLARI VE BMW M PERFORMANCE PARÇALARI.

  Daha iyi, daha yakın bir his.

  Tüm BMW sürücüleri, tercihini sürüş keyfinden yana kullanıyor. Orijinal BMW Aksesuarları ise özel isteklerinizi karşılamak için sunuluyor. Tercihiniz hangisi olursa olsun kalite, tasarım ve performans açısından Yeni BMW 5 Serisi Touring otomobilinize uygun ve maksimum katma değer sağlayan ekstra özellikleri geniş bir yelpazede bulabilirsiniz.
  BMW güvenlik kılıfıyla birlikte BMW üniversal tablet braketi, Seyahat ve Konfor, BMW 5 Serisi Touring

  BMW güvenlik kılıfıyla birlikte BMW Üniversal tablet tutucusu.

  Boyutu ayarlanabilen üniversal tutucu, ayrı olarak sunulan temel taşıyıcıya veya opsiyonel "Seyahat ve Konfor" donanımına takılabiliyor. 7 ila 11 inçlik BMW koruyucu kılıf sayesinde çeşitli Apple ve Samsung tabletler için güvenli bir koruma sunuyor. 360° dönme özelliği sayesinde istenilen konuma sabitlenebiliyor.
  BMW bagaj bölümü paspası, BMW 5 Serisi Touring G31

  BMW bagaj bölümü paspası.

  Dört yandan kenarları yükseltilmiş dayanıklı, kaymaz, su geçirmez ve özel şekilli tasarıma sahip paspas, bagaj bölümünü toz ve neme karşı koruyor. Paslanmaz çelik desenli ve siyah paspas, iç tasarımla kusursuz bir uyum sağlıyor.
  BMW LED kapı projektörleri, BMW 5 Serisi Touring G31

  BMW LED kapı projektörleri.

  Geliştirilmiş yansıtma kalitesi ve ortalamanın üzerinde kullanım ömrü ile yeni BMW LED kapı projektörleri, otomobile biniş ve inişleri benzersiz bir deneyim haline getiriyor. Kapılar açıldığında otomatik olarak etkinleşen LED kapı projektörleri, otomobilin yanında kalan zemine bir görsel yansıtarak giriş alanını tamamen bireysel bir şekilde aydınlatıyor. Sürücü, değiştirilebilir slaytlar kullanılarak yansıtılan görseli kişisel olarak seçebiliyor ve BMW logosu ile BMW M logosu arasında seçim yapabiliyor.
  M Performance karbon fiber dış ayna kapağı, BWW 5 Serisi Touring G31

  M Performance karbon fiber dış ayna kapağı.

  Karbon fiber malzemeden titizlikle üretilen el yapımı ve çarpıcı M Performance dış ayna kapakları, otomobilin yüksek teknolojili neslini vurguluyor. Bu dinamik tasarım, göze çarpan premium bir görünüm sunuyor ve otomobile atletik ve bireysel bir stil katıyor.
  20 inç, Çok kollu, stil 732 M, Bicolor, M Performance dövme jantlar, BMW 5 Serisi Touring G31

  20 inç, Çok kollu, stil 732 M, Bicolor, M Performance dövme jantlar.

  Yüksek kaliteli 20 inç, Çok kollu, stil 732 M, Bicolor, Night Gold, parlak işlenmiş ve renkli M logolu M Performance dövme jantlar. Ön tekerleklerde 8J x 20 jant ve 245/35 R20 95Y XL RSC lastik boyu, arka tekerleklerde 9J x 20 jant ve 275/30 R20 97Y XL RSC lastik boyu ve run-flat lastiklerle TPMS yazlık jant ve lastik seti.
  M Performance direksiyon, BMW 5 Serisi Touring G31

  M Performance direksiyon.

  Alcantara tutuş alanı sayesinde oldukça keyifli bir kullanım deneyimi sağlayan M Performance direksiyon, çok daha doğrudan bir direksiyon hissiyatı için sağlam bir kavrama sunuyor. Ayırt edici renkleri ve kırmızı deriden merkez işareti ile motor sporları görünümünü destekliyor.

  YENİ BMW 5 SERİSİ TOURING'İN TEKNİK VERİLERİ.

  Yeni BMW 530i xDrive Touring.

  Güç (bg)/Güç devir (devir/dak)

  252/5200-6500

  0–100 km/sa hızlanma, sn:

  6.3/6.6

  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama):

  7.8

  Ortalama CO2 emisyonu (g/km):

  179

  BMW 530e Touring G31 LCI, Metalik Gri/Sophisto, şehir trafiğinde sürüş esnasında

  BMW HİZMETLERİ.

  YENİ BMW 5 SERİSİ TOURING İÇİN SERVİS VE ASİSTAN HİZMETLERİ.

  BMW Service Inclusive

  BMW Service Inclusive.

  Size uygun bir BMW Service Inclusive paketi sayesinde, bakım maliyetleri konusunda endişelenmek tarihe karışıyor. Satın almış olduğunuz paket kapsamında, BMW’nizin ilgili süre / kilometre sınırları içerisindeki bakımı dünyanın dört bir yanında bu sisteme tabi olan BMW Yetkili Servisleri tarafından yapılır. Böylelikle BMW’niz BMW Yetkili Servisinin ve Orijinal BMW Parçalarının mükemmel kalitesinden hiçbir zaman mahrum kalmaz.
  Daha fazla bilgi
  BMW Yol Yardım

  BMW Acil Yol Yardım Hattı.

  BMW Yol Yardım Hattı’na haftanın 7 günü 24 saat 444 22 99’dan ulaşabilirsiniz.
  Daha fazla bilgi

  ŞİMDİ TEKLİF ALIN.

  Yeni BMW 5 Serisi Touring hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

  Devamı

  Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • Yeni BMW 530i xDrive Touring:
   Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 7.8
   CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 179

   Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

   Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz .

   Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.