BMW 8 Serisi Coupé, motor bölümü kapağı üzerinden önden görünüm.

THE 8

BMW 8 SERİSİ COUPÉ

THE 8BMW 8 SERİSİ COUPÉ

DONANIM VE TASARIM DETAYLARI.

BMW 8 SERİSİ COUPÉ’NİN DONANIM SEÇENEKLERİ.

BMW 8 Serisi Coupé

BMW 8 Serisi Coupé, sportifliği ve şıklığı mükemmel hafiflikle birleştirerek karşı konulmaz bir estetik yaratıyor. İç ve dış tasarımda çok sayıda özel detay ve maksimum konfor, dinamik ve yüksek kaliteli karakteri vurguluyor.

BMW 8 Serisi Coupé, donanım

BMW 8 Serisi Coupé, sportifliği ve şıklığı mükemmel hafiflikle birleştirerek karşı konulmaz bir estetik yaratıyor. İç ve dış tasarımda çok sayıda özel detay ve maksimum konfor, dinamik ve yüksek kaliteli karakteri vurguluyor.

 • Dış tasarım

 • İç tasarım

M Sport package

M Sport donanım, otomobile dinamik bir hava katıyor. Ön rüzgarlık, marşpiyeler ve metalik Dark Shadow difüzör ekiyle arka rüzgarlık, dış tasarımın görünümünü keskinleştirirken aynı zamanda aerodinamik özellikleri ve çevikliği de artırıyor. Buna ek olarak, M Sport Süspansiyon ve M hafif alaşım jantlar gibi özellikler sürüş dinamiklerini en üst düzeye taşıyor.

BMW 8 Serisi Coupé, M Sport donanım

M Sport donanım, otomobile dinamik bir hava katıyor. Ön rüzgarlık, marşpiyeler ve metalik Dark Shadow difüzör ekiyle arka rüzgarlık, dış tasarımın görünümünü keskinleştirirken aynı zamanda aerodinamik özellikleri ve çevikliği de artırıyor. Buna ek olarak, M Sport Süspansiyon ve M hafif alaşım jantlar gibi özellikler sürüş dinamiklerini en üst düzeye taşıyor.

 • Dış tasarım

 • İç tasarım

TASARIM

BMW 8 SERISI COUPÉ’NIN TASARIMI.

Nefes kesen tasarıma sahip BMW 8 Serisi Coupé, lüks görünümü ve üst düzey performans arzusuyla sportif karakterini yansıtıyor. Aktif hava akışı özellikli Böbrek Izgaraları, M Karbon tavan ve özel 'Crafted Clarity' cam uygulaması gibi her bir tasarım öğesi, konforlu yüksek teknoloji özelliklerini bu lüks spor otomobilin dinamik şıklığı ile birleştiriyor.
Metalik Mavi/Barcelona renkte BMW 8 Coupé, arkadan görünüm.
BMW 8 Serisi Coupé, ön tasarımın yakın plan görüntüsü, Böbrek Izgarası çubukları ve havalandırma.

Aktif Hava Akışı Özellikli Böbrek Izgaraları

Aktif Hava Akışı özellikli Böbrek Izgaraları, radyatör ızgaralarındaki havalandırma kontrolünü motorun soğutma ihtiyaçlarına, frenlere ve klimaya göre açar ve kapatır. Aynı zamanda, sistemin hareketli çubukları kapatıldığında hava direnci azaltılarak aerodinamik özellikler iyileştirilir.
BMW 8 Serisi Coupé, ön farlar odaklı yakın plandan çekilmiş görüntü, BMW Laserlight.

BMW Laserlight

BMW Laserlight, uzun huzme modunda yaklaşık 600 m’lik menzili ile geleneksel farların yaklaşık iki katı kadar bir mesafeyi aydınlatır. Karanlıkta daha iyi görüş sayesinde güvenlik artar. Fardaki mavi vurgular ve "BMW Laser" yazısı otomobilin teknolojik standartlarını ve sportifliğini vurgular.
BMW 8 Serisi Coupé, kuş bakışı görünüm, M karbon-fiber tavan.

M karbon-fiber tavan

Akıllı hafif yapı konseptinin bir parçası olarak M karbon-fiber tavan, otomobilin ağırlığını azaltmaya önemli ölçüde yardımcı olur. Karbon-fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen tavan, standart tavandan 800 g daha hafiftir. Bu sayede elde edilen alçak ağırlık merkezi otomobilin sürüş dinamiklerini artırır.
BMW 8 Serisi Coupé, Galvanize Metalik Gri/Cerium, ayna kapakları.

Dış tasarım öğeleri

Ayna kapakları, logolar, egzoz çıkışları, havalandırma panelleri, Böbrek Izgaraları ve Böbrek Izgarası çubukları gibi dış tasarım öğeleri, otomobilin Metalik Gri/Cerium galvanize gövde rengiyle kontrast yaratıyor. Bu öğeler genel dinamik görünüme uyum sağlıyor ve otomobilin sportif havasını güçlendiriyor.
BMW 8 Serisi Coupé, Çok Fonksiyonlu koltuklar.

Sürücü ve ön yolcu için çok fonksiyonlu koltuklar

Sürücü ve ön yolcu için çok fonksiyonlu koltuklar, kapsamlı ayarlama olanakları, oturma konforu ve güvenlik sunuyor. Bu sayede koltuklar, elektrikli bir sırtlık genişliği ayarı, değişken bel desteği ve manuel koltuk derinliği ayarıyla kişisel ihtiyaçlara en uygun şekilde ayarlanabilir.
BMW 8 Serisi Coupé, kokpit, Ortam aydınlatma.

Ortam aydınlatma

Çok sayıda LED ışıkla ortam aydınlatma, iç tasarımda keyifli bir iç mekan aydınlatması ve karanlıkta özel bir ferahlık hissi yaratıyor. Renkler, parlaklık ve renk senaryoları bireysel olarak ayarlanabilir. Donanım, kontur ve harita cebi aydınlatmasının yanı sıra merkez konsolda ışık yönlendirmeleri içeriyor.
BMW 8 Serisi Coupé, vites seçim kolu, 'Crafted Clarity' cam uygulaması.

'Crafted Clarity' cam uygulaması

Özel 'Crafted Clarity' cam uygulaması, vites seçim kolu, ses kontrolü, iDrive Butonu ve Start/Stop düğmesi üzerinde iç tasarımı görsel ve dokunsal olarak zenginleştiren el yapımı cam unsurlar içeriyor.
BMW 8 Serisi Coupé, BMW Individual “Merino” Konyak Rengi deri döşeme koltuk odaklı yakın plan görüntüsü

BMW Individual “Merino” Konyak Rengi deri döşeme

BMW Individual “Merino” Konyak Rengi deri döşeme, Siyah iç tasarım rengi.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ

BMW 8 SERISI COUPÉ’NIN SÜRÜŞ DINAMIKLERI

BMW 8 Serisi Coupé, gücünü ve kapasitesini herkesin görebileceği şekilde ortaya koyuyor. Güçlü ve sportif BMW TwinPower Turbo motorlar, son derece hassas yol tutuşu ve M sport diferansiyel gibi motor yarışları özellikleri sayesinde sınırsız lüks sürüş keyfi sunuyor.
BMW 8 Serisi Coupé, üstten görünüm, BMW TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor.

BMW TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor

BMW TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor, Valvetronic tam değişken valf kontrol sistemi ve direkt benzin enjeksiyonlu Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon özelliğine sahip iki turboşarjı bir araya getiriyor. Motor 530 bg güç ve maksimum 750 Nm tork üretiyor. İki turboşarj, silindir grupları arasına titizlikle yerleştirilmiş durumda.
BMW 8 Serisi Coupé’nin Steptronic Sport şanzımanının merkez konsol odaklı yakın plan görüntüsü.

Steptronic sport şanzıman

8-ileri Steptronic Sport şanzıman sportif vites değiştirmeye olanak sağlıyor. Konforlu bir seyir veya son derece dinamik bir sürüş için ister otomatik ister manuel vites kulakçıkları veya vites kolu kullanımı mümkün. SPORT modunda ve sol tarafta S/M pozisyonunda vites kolu ile vites değişimleri en iyi performansa yönelik olarak yapılandırılıyor.
BMW 8 Serisi Coupé, arkadan görünüm, BMW xDrive yazısı.

BMW xDrive

BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi, maksimum çekiş, sürüş dinamikleri ve her türlü sürüş durumunda güvenlik sağlamak üzere gücü ön ve arka tekerlekler arasında akıcı ve değişken biçimde dağıtıyor. Otomobilin tüm yanal dinamik kontrol işlevleriyle yenilikçi ağ, çekiş odaklı sürüşten maksimum sportif sürüş dinamiklerine kadar ayarlama olanağı sağlıyor.
BMW 8 Serisi Coupé, direksiyon üzerinden görünüm, Integral Aktif Direksiyon.

Integral Aktif Direksiyon

Integral Aktif Direksiyon ön aks üzerindeki direksiyon açısına bağlı değişen destekle arka tekerlek üzerindeki direksiyona etki eden desteği birleştiriyor. Düşük hızlarda arka tekerlekleri ön tekerleklerin aksi yönünde döndürerek daha fazla manevra kabiliyeti ve çeviklik sunuyor. Yüksek hızlarda, denge ve konforu artırmak için arka tekerlekler ön tekerleklere paralel bir şekilde dönüyor.
BMW 8 Serisi Coupé, fren diskinin yandan görüntüsü, mavi renkli M Sport fren.

M Sport fren

M Sport fren mavi renkli, M logolu önde dört pistonlu, arkada tek pistonlu yüzer kaliperlere sahip ve olağanüstü bir fren performansı için büyük diskler içeriyor.
BMW 8 Serisi Coupé, alt arkadan görünüm, egzoz çıkışları ve arka tekerlekler.

M sport diferansiyel

M Sport diferansiyel şerit değişimi sırasında veya viraj sonrasında hızlanırken, virajları yüksek hızla dönerken veya farklı yol yüzeylerinde tutuşu ve sürüş dengesini optimize ediyor. Çekiş gücü arka tekerlekler arasındaki devir hızı farkını azaltan, elektronik olarak çalıştırılan bir cihaz yardımıyla optimize ediliyor.
BMW 8 Serisi Coupé, BMW sDrive.

BMW sDrive

sDrive, hareketli aksamdan gelen torkun yalnızca tek bir aks aracılığıyla aktarıldığı BMW otomobillerini temsil eder. Motorları boyuna monte edilmiş otomobiller için sDrive, klasik arkadan itiş anlamına gelir. Mükemmel ağırlık dağılımı, gelişmiş aks yapısı ve tüm kontrol sistemlerinin hassas ayarı, dengeli dinamikler ve çekişi garanti eder.

YENİLİKLER

BMW 8 SERISI COUPÉ’NIN SUNDUĞU YENILIKLER.

BMW 8 Serisi Coupé'nin çok daha hızlı ve sezgisel yenilikçi sürüş asistan sistemleri ve bağlantı özellikleri eşsiz sürüş keyfinde yeni bir dönem başlatıyor. Kullanım kolaylığı ve öncü iletişim sistemleri ile size şimdiden çok daha keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor.
BMW 8 Serisi Coupé, iç tasarım, Kontrol Ekranı.
BMW 8 Serisi Coupé, kokpit, gösterge ekranlı direksiyon.

BMW Live Cockpit Professional

Navigasyon fonksiyonuna sahip BMW Live Cockpit Professional dokunmatik olarak ve tam dijital 10,25 inç gösterge paneli üzerinden kullanılabilen yüksek çözünürlüklü 12,3 inç Kontrol Ekranından oluşan yüksek kaliteli bir görüntüleme ağı içerir.
BMW 8 Serisi Coupé, kokpit, BMW İşletim Sistemi 7.0.

BMW İşletim Sistemi 7.0

BMW İşletim Sistemi 7.0'ın yenilikçi çalışma konsepti, otomobil işlevlerinin hareketler, konuşma, dokunmatik ekran ve iDrive Butonu aracılığıyla çok daha kolay ve sezgisel olarak çalıştırılmasını sağlıyor. Bu amaçla Controller’ın işlevi artırıldı. Örneğin, uygulamalar gibi tüm dijital hizmetler artık doğrudan seçilebiliyor.
BMW 8 Serisi Coupé, Profesyonel Sürüş Asistanı.

Profesyonel Sürüş Asistanı

Dar alanlarda destek sunan Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, yerel tehlike uyarısı, aktif yandan çarpma korumalı Şeritte Tutma yardımı ve diğer güvenlik özellikleriyle Profesyonel Sürüş Asistanı, kritik veya monoton sürüş durumunda uygun konforu ve maksimum güvenliği sağlıyor.
BMW 8 Serisi Coupé teknik bilgiler.

BMW 8 SERİSİ COUPÉ

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW 840i Coupé:
  Yakıt tüketimi litre/100 km (ortalama): 7.7
  CO2 Emisyonu g/km (ortalama): 176

  BMW 840i xDrive Coupé:
  Yakıt tüketimi litre/100 km (ortalama): 8.3
  CO2 Emisyonu g/km (ortalama): 189

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz.

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.