BMW’den Çocuklara: Boyama ve Katlama Aktivitesi | BMW Joy Blog

BOYAMA ZAMANI.

Hem çocuklara hem büyüklere 23 Nisan sürprizi.

BOYAMA ZAMANI.Hem çocuklara hem büyüklere 23 Nisan sürprizi.


  21.04.2020


  Hayatımıza aniden giren Koronavirüs nedeniyle, vaktimizin çoğunu ailemizle birlikte evde geçiriyoruz. Küçükler ve hatta biz büyükler için evde sıkılınca kağıtlarla el işi veya boyama yapmak, sakinleşmek için ideal bir aktivite olabilir mi dersiniz? Bizce denemeye değer. Şimdi elimize kalem, makas ve yapıştırıcımızı alalım. BMW modellerini, çocuklar ve yetişkinler için indirip yazıcıdan çıktı olarak alınabilecek aktivite şablonlarına taşıyoruz.

  Başta çocuklar olmak üzere herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.


  Devamı

  RENKLERLE EĞLENCE

  Boyama kalemleri hazırsa, başlayalım. Hem çocuklar hem büyükler için BMW otomobil boyama sayfalarını bmw.com üzerinden indirin.

  Devamı

  BOYAMA AKTİVİTESİNİN FAYDALARI

  Boyama şablonlarında, boş alanlar sayılara göre belirli renklerle boyanır. Kulağa rahatlatıcı geliyor, değil mi? Peki bu aktivitenin gerçekten zihnimize ve bedenimize bir faydası oluyor mu?

  Devamı
  Aktivite Zamanı

  Stres

  Çocuklar da dahil olmak üzere birçok kişi, yaşadıkları çatışmaları ve endişelerini yaratıcılıkla dizginler. Siz ve çocuklarınız otomobil çizimlerini bitirdiğinizde, beyninizin kaygı merkezi tamamen rahatlayacak ve meditasyon yapmış gibi sakin bir ruh hali içinde olacaksınız.
   

  Devamı
  Aktivite Zamanı

  Endorfin

  Çocuklar için otomobil çizmek birazcık zor olabilir. Diğer taraftan, boyama yapmak çok çaba gerektirmez. Buradaki kural şu: Picasso olmaya çalışmayın. Asıl önemli olan boyamadan alacağınız keyif.
   

  Devamı
  Aktivite Zamanı

  Motor becerileri

  Boyama yaparken beynin her iki yarım küresini de kullanırız. Ebeveynler ve çocuklar, resmin ana hatları oluşturan çizgiler içinde kalması için mantığı kullanır. Renk seçimi içinse yaratıcı bir düşünce süreci oluşturulur.
   

  Devamı
  Aktivite Zamanı

  Uyku

  Kalem ve boyalar mı daha iyi uyumaya yardımcı olacak? Birçok ebeveyn “Bilseydik, çocuklarımıza boyamaları için bir garaj dolusu BMW modeli verirdik.” diye düşünüyor olabilir. Önerimiz: Televizyon izlemek yerine boyama yapmak! Boyama, yatmadan önce elektronik cihazlardan uzak durmayı sağlayan rahatlatıcı bir ritüeldir ve uyku bozukluklarına neden olan melatonin seviyesini olumsuz etkilemez. Boyama, yetişkinler için de ideal bir uyku ritüeli olabilir.
   

  Devamı

  EL BECERİLERİMİZİ GELİŞTİRELİM!

  Resmi boyayın, makasla kesin, çizgileri takip ederek katlayın ve birbirine yapıştırın.

  Devamı

  Yazar: Nina Kleine-Vogelpoth

   

  *Yazı ve BMW görsel materyalleri için kaynak: https://www.bmw.com/en/automotive-life/coloring-pictures-for-kids.html

  Devamı

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Merak Virüsü İçeri, Korona Dışarı | BMW Türkiye

  MERAK VİRÜSÜNÜ EVE ALIN.

  Zamanı Nasıl Algılarız? | BMW Joy Blog

  DURMAYAN, GEÇMEYEN, HİÇ YETMEYEN...