Android Auto ile BMW’nizde Sesli Komut Kolaylığı. | BMW Joy Blog

BMW ANDROID AUTO.

Avantajları ve kolay kullanıma dair ipuçları.

BMW ANDROID AUTO.Avantajları ve kolay kullanıma dair ipuçları.
  Android Auto; en sık kullandığınız uygulamaları BMW’nize taşıyor ve sürüş esnasında en sevdiğiniz navigasyon, medya ve iletişim uygulamalarına dikkatiniz dağılmadan erişebilmenizi sağlıyor. Google ile konuşarak işlerinizi sesli komutla halledebilirsiniz; böylece gözünüz yolda, eliniz direksiyonda kalır.


  16.03.2021

  Devamı

  Android Auto, Akıllı Telefon Arayüzü donanımına sahip BMW’nizle akıllı telefon entegrasyonunu çok daha kolay hale getiriyor. Akıllı telefonunuzu otomobilinize bağlamak için kabloya ihtiyacınız yok. Android Auto’yu kullanmak için aracınızda iDrive 7 olmalı. Kokpit ekranlarındaki uygulama ve fonksiyonlar tıpkı akıllı telefonunuzun ekranındaki gibi görünüyor. Head-up Display de Google Maps’ten aldığı navigasyon talimatlarını gösteriyor.

  Google Assistant, sürüş deneyimini çok daha konforlu bir hale getiriyor. Artık basit bir ses komutuyla dinlediğiniz müziği kontrol edebilir veya bir sonraki varış noktasını arayabilirsiniz, hatta mesaj bile yazdırabilirsiniz; tüm bu işlemler gerçekleştirilirken, siz sadece otomobil kullanmaya odaklanabilirsiniz.

  Android Auto’nun avantajları:

  ✔ Akıllı Telefon Arayüzü donanımına sahip BMW’nizde bulunan Android Auto, Spotify, takviminiz ve Google Maps gibi akıllı telefon uygulamalarına otomobilinizden güvenli ve rahat erişim sağlar.
  ✔ Android Auto tasarlanırken öncelikli hedef güvenli sürüşün sağlanmasıydı. Büyük dokunmatik hedefler, basitleştirilmiş ara yüz ve kullanımı kolay sesli eylemlerle Android Auto, yola odaklanabilmeniz amacıyla dikkatinizi minimum seviyede dağıtacak şekilde geliştirildi.
  ✔ Google’dan hands-free yardım: Konsantrasyonunuzu bozmamak, bağlantıda kalmak ve eğlenmek için sesinizi kullanın; gözlerinizi yolda ellerinizi direksiyonda tutun. İsteğinizi Google’a söylemeniz yeterli.
  ✔ “Tak ve Çalıştır eskide kaldı. Artık kablosuz zamanı”: Kablo gerektirmeyen kesintisiz ve kablosuz entegrasyon.
  ✔ Gösterge paneli Bilgi Ekranı’nın yanı sıra Head-up Display’deki kılavuzluk bilgilerinin akıllı biçimde uyarlanmasıyla Android Auto, BMW’nin tamamen dijital kokpitine doğrudan entegre edilmiştir.
  ✔ Google Maps yolu göstersin: Sesli yönlendirmeyle navigasyon, canlı trafik bilgileri, şerit kılavuzu ve daha fazla özellikle gitmek istediğiniz yere ulaşmak çok kolay.

  Google ile konuşun.

  Google Assistant’ı kullanmak çok kolay: Aşağıdaki eylemlerden biriyle uygulamayı başlatabilirsiniz

  ✔ “Hey Google” diyerek,
  ✔ Direksiyon üzerindeki ilgili düğmeye basarak,
  ✔ Ekrandaki uygulama simgesine dokunarak,
  ✔ Mikrofon sembolüne dokunarak,

  BMW Android Auto. | BMW Joy Blog

  1. “Hey Google, ajandamda ne var?”

  Art arda randevularla dolu olan rutin bir iş gününde ipin ucunu kaçırmak çok kolay. Ama endişelenmeyin; otomobilinize atlayın ve yola çıkın. Android Auto ile Google’a bir sonraki toplantının nerede ve ne zaman olduğunu sorabilirsiniz. Sistem aynı zamanda gideceğiniz yere yapacağınız yolculuğun ne kadar süreceğini de hesaplıyor. Trafikte bir sorun varsa Google, bunları atlatmak üzere planlamalar da yapıyor. Basit bir sesli komutun ardından Google Maps sizi toplantının yapılacağı yere götürüyor ve hatta bir kahve içebilmeniz için vakit bile ayırıyor.

  2. “Hey Google, beni en yakın benzin istasyonuna götür”

  Toplantınızı bitirdiniz. Yolda yakıt göstergesinin kırmızıda olduğunu fark ettiniz. Ne yapmalı? Bağlantılı otomobil çağında artık bu, hiç de zor bir durum değil. Google’dan biraz yardım alarak varış noktanıza giden rotası üzerindeki en yakın benzin istasyonuna en hızlı yoldan ulaşabilirsiniz. Bu noktayı, tüm navigasyon bilgilerini doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtan Head-up Display’de görüntüleyebilirsiniz.

  3. “Hey Google, favori şarkı listemi çal”

  Bir düğmeye basarak ya da sesinizi kullanarak ruh halinizi anında değiştirmek mi istiyorsunuz? İster YouTube Music ister Spotify isterseniz Amazon Music uygulamasını tercih edin; en sevdiğiniz şarkıyı çaldırmak için sesinizi kullanabilirsiniz. Hatta isterseniz şarkınızı tekrar tekrar dinleyebilirsiniz. İşin en iyi tarafı ise şu: Kablosuz otomobil bağlantısı sayesinde akıllı telefonunuz bagajdaki bir çantada olsa bile bu işlevi kullanabilirsiniz.

  BMW Android Auto. | BMW Joy Blog

  4. “Hey Google, anneme mesaj atıp gecikeceğimi söyle”

  Aile yemeğine geç mi kalıyorsunuz? O zaman onlara haber verip özür dilemek en iyisi. Vakit kazanmak amacıyla mesajlarınızı ellerinizi kullanmadan gönderebilirsiniz. Android Auto burada da güvenliğe öncelik veriyor. Dönüş yapıyorsanız ya da trafikte zor bir durumdaysanız dikkatinizin dağılmaması için mesaj veya sohbet bildirimi geciktirilir.

  5. “Hey Google, alışveriş listeme süt ekle”

  Alışverişten sonra eve döndüğünüzde bazı eksikleri almadığınızı görmek iyi olmayabilir. BMW’nizdeki Android Auto size burada da yardımcı olur. Hatırlatma fonksiyonu sayesinde temel malzemeleri size hatırlatır, hatta isterseniz birçok kere hatırlatabilir. Bundan daha pratik ne olabilir? Google’dan alışveriş listesini okumasını ya da size süpermarkete giden en kısa yolu göstermesini isteyebilirsiniz. Listedekileri bulamazsanız, Google size en yakınlarda bulabileceğiniz başka mağazaları da gösterecektir.

  BMW’deki Android Auto hakkında sıkça sorulan sorular

  1. BMW otomobillerinde kullanmak için ne gerekir?

  Android Auto, iDrive 7’ye ve Akıllı Telefon Arayüzü donanımına sahip olan, ayrıca BMW Live Cockpit Plus ya da BMW Live Cockpit Professional bulunan BMW modeli tarafından desteklenir.

  Buna ek olarak uyumlu bir akıllı telefona ihtiyacınız var:
  ✔ Android 11.0 ve 5GHz Wi-Fi içeren tüm akıllı telefonlar.
  ✔ Veya Android 10.0 kullanan Google ya da Samsung akıllı telefon.

  En son bilgiler için g.co/androidauto/requirements adresini ziyaret edebilirsiniz.

  2. Android cihazımı Android Auto üzerinden bağlamak için USB kablosuna ihtiyaç var mı?

  Hayır. BMW, Android cihazınızın Android Auto ile kablosuz ve rahat kullanımını mümkün kılıyor. Ancak isterseniz akıllı telefonunuzu USB kablo ya da kablosuz şarj yuvası aracılığıyla şarj edebilirsiniz.

  3. Android cihazımı Android Auto’ya nasıl bağlarım?

  1. BMW iDrive 7 Uygulamaları menüsünden Android Auto’yu seçin.
  2. Akıllı telefonunuzda Bluetooth’un etkinleştirildiğinden ve telefonun görünür olduğundan emin olun.
  3. Merkezi bilgi ekranındaki adımları ve akıllı telefonunuzdaki adımları takip edin.

  Veya BMW otomobilinizde Android Auto’yu nasıl bağlayacağınıza dair YouTube videosunu izleyebilirsiniz.

  BMW Android Auto. | BMW Joy Blog

  4. Android Auto’nun çalışmaması ya da bağlanmaması durumunda ne yapabilirim?

  Bağlantı sorunları olması durumunda aşağıdaki adımları uygulamanız tavsiye edilir:
  ✔ Akıllı telefonunuzu yeniden başlatın.
  ✔ Akıllı telefonunuzda en güncel yazılımın yüklü olduğundan emin olun.
  ✔ Bluetooth eşleştirmesini yeniden deneyin:
  ✔ BMW otomobilinizdeki mobil cihaz ayarlarından akıllı telefonu silin.
  ✔ Akıllı telefonunuzun Bluetooth ayarlarındaki BMW otomobilini silin.
  ✔ Bluetooth’u yeniden deneyin.

  5. Android Auto bir abonelik hizmeti midir?

  Android Auto çalışma sınırlamasına sahip olmamakla birlikte bir abonelik hizmeti değildir.  *Fotoğraflar: Tom Ziora, BMW | Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/innovation/bmw-android-auto.html
  Not: Google, Android, Android Auto, Google Maps ve diğer markalar Google LLC’ye ait ticari markalardır.

  Devamı
  BMW’nin yenilikçi ve sürdürülebilir e-mobilite vizyonu.

  THE 5

  THE 5

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Sürüş Asistan Sistemleri Neler Yapabiliyor? | BMW Joy Blog

  SÜRÜŞ ASİSTAN SİSTEMLERİ NELER YAPABİLİYOR?

  Otonom Sürüşe Yolculuk | BMW Joy Blog

  OTONOM SÜRÜŞE YOLCULUK.