Teknoloji | BMW Joy Blog

TEKNOLOJİ.

BMW JOY BLOG.

 • TEKNOLOJİ.BMW JOY BLOG.


   Teknolojinin günden güne gelişmesiyle hayatlarımızda yer edinmeye başlayan pek çok kavram ve yeniliği bu kategoride keşfedebilirsiniz.

   Devamı

   BMW Concept Skytop.

   Concept Skytop Prömiyerini Yaptı | BMW Joy Blog

   Her yıl en göz alıcı ve en güzel otomobiller, Como Gölü'ndeki Grand Hotel Villa d'Este'de düzenlenen efsanevi Concorso d'Eleganza'da bir araya geliyor. Burası iki kişilik üstü açık bir modelin dünya prömiyeri için de mükemmel bir sahne sunuyor. BMW Concept Skytop, klasik lüks özellikleri ve hassas işçiliği yüksek teknoloji detaylarla bir araya getirerek benzersiz bir otomobile dönüştürüyor.

   BMW Vision Neue Klasse Bölüm 4: Yeni Bir Hareket Tarzı

   BMW Vision Neue Klasse – Bölüm 4: Yeni Bir Hareket Tarzı | BMW Joy Blog

   BMW Vision Neue Klasse, bedeni, kalbi ve zihni nasıl harekete geçirecek? Sorunun cevabı Joy Blog’da.

   Japonya’nın İlk Sanal Mankeni: Imma.

   Sanal Manken Imma ve Cam Sanatçısı Kenichi Sasakawa’nın Buluşması | BMW Joy Blog

   Önde gelen bir zanaatkar ile gelecek nesillere yol açan bir teknoloji uzmanının buluşması: Japonya'nın ilk sanal mankeni Imma, cam sanatçısı Kenichi Sasakawa'yı ziyaret etmek üzere Yeni BMW i4 M50 ile Japonya’da bir yolculuğa çıkıyor.

   BMW iX5 Hydrogen: X5’ten İlham Alan Hidrojen Yakıt Hücreli Otomobil.

   BMW iX5 Hydrogen | BMW Joy Blog

   BMW Group, BMW iX5 Hydrogen otomobili için test sürüşü aşamasına geçtiğini duyurdu. Güçlü motor ve etkileyici menzile sahip olan ilk hidrojen yakıt hücreli otomobile dair tüm detayları Joy Blog’da inceliyoruz.

   Güvende Hissettiren Mobil Uygulamalar.

   Güvende Hissettiren Mobil Uygulamalar | BMW Joy Blog

   Günlük yaşamın karmaşası içerisinde konforumuzu arttıracak ve karşımıza çıkabilecek sorunların çözümünü kolaylaştıracak şeylere yatırım yapıyoruz. Teknolojiyle olan ilişkimiz de bu noktada devreye giriyor. Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen cep telefonları, gereken anlarda kurtarıcı olabilecek birçok uygulamaya da ev sahipliği yapmaları bakımından düşündüğümüzden çok daha vazgeçilmezler. Bu uygulamaları Joy Blog'da yakından inceliyoruz.

   Pulse Topology: BMW i7’den İlham Alan Bir Enstalasyon.

   Pulse Topology: BMW i7’den İlham Alan Bir Enstalasyon | BMW Joy Blog

   Superblue ve BMW i, İsviçre’de düzenlenen dünyaca ünlü Art Basel 2022 sanat fuarı kapsamında Rafael Lozano-Hemmer’in “Pulse Topology” adlı eserini sundu. İnsanı adeta içine çeken bu enstalasyon, ziyaretçileri sanat eserinin ayrılmaz bir parçası haline getirerek teknolojik gelişmelere insan merkezli bir yaklaşım getirdi ve bu yönüyle Yeni BMW i7 ile mükemmel şekilde eşleşti.

   BMW i Vision Dee, CES 2023’te İlk Kez Tanıtıldı.

   CES 2023’te BMW i Vision Dee’nin İlk Gösterimi | BMW Joy Blog

   BMW Group, Las Vegas'ta düzenlenen CES 2023'te geleceğin dijital deneyimine dair vizyonunu renk değiştirebilen, hatta konuşabilen BMW i Vision Dee modeli ile tüm dünyaya gösterdi. "Dee" ismi, “dijital duygusal deneyim” anlamına gelen “Digital Emotional Experience” kelimelerinin kısaltmasından oluşuyor ki amaç da zaten tam olarak bu: İnsanlar ve otomobiller arasında daha da güçlü bir bağ kurmak.

   Parmaklarınızın Ucundaki Dünya.

   Parmaklarınızın Ucundaki Dünya | BMW Joy Blog

   Mobil uygulamalar her yerde. Her gün kullandığımız hizmetlere ve ürünlere doğrudan erişmemizi sağlayarak hayatımızı kolaylaştırıyorlar. Peki bu noktaya nasıl geldik? Uygulama ekolojisi için sırada ne var? BMW Türkiye uygulaması bu ekolojide nasıl bir yer tutuyor? Tüm bu soruların yanıtları yazımızda.

   Sanal Bir Varoluş Biçimi.

   Sanal Influencerlar Mercek Altında | BMW Joy Blog

   3 milyon takipçisi olan Lil Miquela’yı tanıyor musunuz? Peki Calvin Klein’in iş birliği için tercih ettiği sanal model Katii’yi? BMW Joy Blog’da ilgi çekici sanal kişiliklere yakından bakıyoruz.

   Joytopia Dünyasına Davetlisiniz.

   Joytopia Dünyasına Davetlisiniz | BMW Joy Blog

   BMW, bireysel mobilitenin geleceğini şekillendirme vizyonu doğrultusunda attığı adımlara bir yenisini ekleyerek kendi Metaverse evrenini geliştirdi. Hem marka deneyimini hem de marka iletişimini başka bir seviyeye taşımanın yanı sıra, Yeni BMW iX1'in sanal olarak tanıtıldığı Joytopia'yı deneyimlediniz mi?

   Sürüş Dinamiklerinin En Saf Formu.

   Yeni BMW i4 M50 Salzburgring Pistinde | BMW Joy Blog

   Bildiğiniz ve sevdiğiniz BMW sürüş keyfine yeni teknolojilerin eklendiğini düşünün. BMW i ve BMW tarafından üretilen tamamen elektrikli ilk spor otomobil ünvanına sahip Yeni BMW i4 M50 geliştirilirken, uzun mesafe konforuyla hassas ve üstün aksam özelliklerine odaklanıldı. Otomobili ve sürüş dinamiklerini Salzburgring pistinde test ettik.

   BMW i3: Emisyonsuz Bir Geleceğin Öncüsü.

   BMW i3: Emisyonsuz Bir Geleceğin Öncüsü | BMW Joy Blog

   Borusan Otomotiv BMW BMW Ürün Yönetimi departmanından Seçkin Uysal, tamamen elektrikli BMW i ailesi için milat kabul edilen BMW i3’ün tarihçesini, öne çıkan özelliklerini ve sürüş deneyimini Joy Blog okuyucuları için kaleme aldı.

   Geleceğin Sürüşü İçin Fon Müziği.

   Yeni BMW i4’ün Ses Deneyimi | BMW Joy Blog

   Hollywood filmleri için akustik dünyalar yaratan Akademi Ödüllü besteci Hans Zimmer’ın tasarladığı elektrikli sürüş sesleri sayesinde filmlerde rastladığımız bu dünyayı artık Yeni BMW i4’te de deneyimleyebiliyoruz. Ünlü besteci, Yeni BMW i4’ün ses deneyimini, Los Angeles’ta bir araya geldiği otomobil influencer’ı Supercar Blondie ile test ediyor.

   Metaverse Merceğinden Geleceğe Bakış.

   Metaverse Deyince Akla İlk Gelen Sorular | BMW Joy Blog

   Metaverse heyecanı markalardan kullanıcılara herkesi sarmış durumda. Peki bu yeni evren kalıcı mı yoksa geçici bir heves mi? Sürdürülebilir ve kapsayıcı olmayı başarabilecek mi? Ruh sağlığı üzerindeki etkileri ne olacak? Pek çok tartışmaya konu olan Metaverse’e odaklanan yazı dizimizin ikinci bölümünde aklınızdaki soruları cevaplamaya devam ediyoruz.

   BMW’nin En Yeni Teknolojileri CES 2022’de Tanıtıldı.

   BMW’nin En Yeni Teknolojileri CES 2022’de Tanıtıldı | BMW Joy Blog

   BMW her yıl olduğu gibi 2022 yılında da Las Vegas'ta düzenlenen dünyanın en önemli teknoloji etkinliklerinden CES’de kullanıcı deneyimini en üst seviyeye taşımak için geliştirdiği yeni teknolojileri tanıttı. E Ink teknolojisi ile renk değiştirebilen BMW iX Flow’u, Hans Zimmer’ın elektrikli otomobillere özel olarak tasarladığı ses deneyimini ve daha birçok heyecan verici teknolojiyi Joy Blog’da keşfedin.

   Metaverse Evrenine Giriş Yaptınız.

   Yeni Başlayanlar için: Metaverse Nedir | BMW Joy Blog

   Metaverse kavramı hayatımıza hızlıca girdiğinden beri siz de kendinizi geleceği öngörmeye çalışırken buluyor musunuz? “Meta’’ (sonra, öte) ve “universe’’ (evren) kelimelerinin birleşiminden doğan “Metaverse’’, bize tüm dijital dünyaları birleştiren evren ötesi bir deneyim vadediyor ve internetin geleceği olarak görülüyor. Herkesin dilinde olan Metaverse’ü bir de bizden dinlemeye ne dersiniz?

   Rekabetin Kahramanları, 8. Bölüm.

   Rekabetin Kahramanları 8. Bölüm | BMW Joy Blog

   Son savaşta işler kızışıyor! Hacker'ın en sinsi tuzağını, yani kara şövalyeleri alt edebilmek için takımların güçlerini birleştirmesi gerekiyor. Manganın sekizinci bölümü Joy Blog’da.

   Rekabetin Kahramanları, 7. Bölüm.

   Rekabetin Kahramanları 7. Bölüm | BMW Joy Blog

   Kahramanlarımızın dehşet veren beş rakiple karşılaşması gerekiyor. Takımların varlığından haberdar olmayan kara şövalyeler, OG’nin efsanevi oyuncuları tarafından kumanda ediliyor. Manganın yedinci bölümü Joy Blog’da.

   Moda Dünyasında NFT.

   Moda Dünyasında NFT. | BMW Joy Blog

   Sanat dünyasında büyük ses getiren NFT’ler şimdi de moda dünyasında yerini sağlamlaştırıyor. Dijital moda evlerinden köklü markalara ve ‘influencer’lara NFT’ler bu dünyada neyi ifade ediyor Joy Blog’da bir araya getirdik.

   Rekabetin Kahramanları, 6. Bölüm.

   Rekabetin Kahramanları 6. Bölüm | BMW Joy Blog

   T1 takımının yetenekli üyeleri neredeyse yenilmez gibi görünen bir ejderha ile savaşa girişiyor. Peki, bu savaşta galip gelerek destansı hesaplaşma için rekabet diyarında diğer takımlara katılabilecekler mi? Manganın altıncı bölümü Joy Blog’da.

   Rekabetin Kahramanları, 5. Bölüm.

   Rekabetin Kahramanları 5. Bölüm | BMW Joy Blog

   Köyü düşman işgalcilerden temizledikten sonra FPX takımı vakit kaybetmeden kendilerini bir alışveriş çılgınlığı ile ödüllendiriyor. Ancak ortada tuhaf bir şeyler var! Birden bire simülasyonun her yerinde ortaya çıkmaya başlayan bu garip teknik problemler de neyin nesi? Manganın beşinci bölümü Joy Blog’da.

   The Rival Rig: Çığır Açan Espor Donanımı.

   The Rival Rig: Çığır Açan Espor Donanımı. | BMW Joy Blog

   BMW, espor dünyasına yön veriyor: RIVALWORKS sanal teknoloji fabrikasının ilk ürünü olan “The Rival Rig”, yenilikçi yapay zeka desteği sayesinde pek çok özelliğin yanı sıra oyunculara her zamankinden daha konforlu bir oturma pozisyonu sunuyor.

   Dünyanın En Pahalı 5 NFT Eseri.

   Dünyanın En Pahalı 5 NFT Eseri. | BMW Joy Blog

   NFT dünyası her gün yeni haberler ve satış rekorları ile gündemimizde kendine yer bulmayı başarıyor. Biz de en güncel ve en pahalı 5 NFT eserini ve bu eserlere dair ilgi çekici detayları BMW Joy Blog’da sizler için bir araya getirdik.

   Rekabetin Kahramanları, 4. Bölüm.

   Rekabetin Kahramanları 4. Bölüm | BMW Joy Blog

   Fnatic ile olan karşılaşmalarından sonra, G2 takımı kendilerini bol ağaçlı ve gizemli bir ormanın bitki örtüsü içinde buluyor. Oyuncular şimdiye kadar ormanda yaşayan canavarla karşı karşıya gelmemeyi başardı. Peki bu fırtınadan önceki sessizlik mi? Manganın dördüncü bölümü Joy Blog’da.

   Rekabetin Kahramanları, 3. Bölüm.

   Rekabetin Kahramanları 3. Bölüm | BMW Joy Blog

   Zaman göz açıp kapayana kadar geçiyor ve Fnatic takımı koridorları keşfederken haritada oldukça ilerliyor. Aniden bir kule ve daha güçlü düşmanlarla savaşmak zorunda kalan Fnatic takımının karşısına yakından tanıdıkları bir rakip çıkıyor… Manganın üçüncü bölümü Joy Blog’da.

   NFT Dünyasına Giriş.

   NFT Dünyasına Giriş. | BMW Joy Blog

   NFT kavramı sürdürülebilirlikten orijinalliğe pek çok tartışmanın merkezine yerleşirken NFT ne demektir, sanat dünyasında neleri değiştirdi ve ses getiren NFT çalışmaları kimlere aittir gibi soruların yanıtlarını BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

   Rekabetin Kahramanları, 2. Bölüm.

   Rekabetin Kahramanları 2. Bölüm | BMW Joy Blog

   Dr. Eve Brenner’in kısa tanıtımından sonra takımlarımız BMW’nin sanal antrenman platformuna, yani Rekabet Diyarı'na giriyor! Dijital düşmanlarının ilgisini çekmeyi başaran ilk takım ise Cloud9 oluyor... Manganın ikinci bölümü Joy Blog’da. 

   Rekabetin Kahramanları, 1. Bölüm.

   Rekabetin Kahramanları 1. Bölüm | BMW Joy Blog

   Espor ekiplerimizin sanal antrenman platformundaki eğlenceli yolculuğu çok geçmeden ciddi bir hal aldı: Gizemli bir tehdit, dijital ordularını oyuncuların üzerine saldı. Ekiplerimizin bu düşmanlarla baş edebilmek için bir araya gelmesi gerekiyor. Manganın birinci bölümü Joy Blog’da. 

   Otomobillerde Tork: Bilmeniz Gerekenler.

   Otomobillerde Tork Hakkında Bilinmesi Gerekenler | BMW Joy Blog

   Otomobillerde motor gücü, azami hız, 0’dan 100 km/sa hıza ulaşmak gibi bilgileri hemen herkes bilir. Fakat söz konusu “tork’’ olduğunda, en sıkı motor tutkunları bile bu kavramı açıklamakta zorlanabiliyor. Oysa ki araba sürerken torkun önemi birçok kişinin düşündüğünden çok daha fazla. Peki tork ve torkun otomobiller üzerindeki etkisi nedir? Meraklıları için tüm detaylarıyla Joy Blog’da anlattık.

   İç Tasarımda Yüzyıllık İnovasyon.

   İç Tasarımda Yüzyıllık İnovasyon. | BMW Joy Blog

   Mühendislik ve yenilikçi tasarımın sınırlarını 100 yıldır zorlayan BMW, direksiyon ve kumanda teknolojisinde uzun bir yol kat etti. İlk olarak BMW 3/15’le başlayan serüven Yeni BMW iX modeline kadar, durmaksızın devam ediyor. BMW’nin geçmişte öne çıkan, benzersiz sürüş deneyimini tanımlayan fikirlerini ve inovasyonlarını öğrenmeye ne dersiniz?

   BMW’nin Koruyucu Melekleri.

   BMW’nin Koruyucu Melekleri. | BMW Joy Blog

   Yeni BMW iX3, sahip olduğu en yeni teknolojiler sayesinde güvenlik önlemlerini bir adım öteye taşıyor. Bir anlamda, sürücülerin güvenliği için teknolojik “koruyucu meleklerden” yardım alıyor. Gelin bu güvenlik özelliklerini BMW Group Araç Güvenliği Biriminin Başkan Yardımcısı Profesör Klaus Kompass’tan dinleyelim.

   BMW Group ve Nvidia İş Birliği.

   Bmw Group Ve Nvidia İş Birliği. | BMW Joy Blog

   İki sektör lideri BMW Group ve NVIDIA, Omniverse platformu ile bir dizi planlama verisi ve uygulamayı entegre ederek sınırsız uyumluluk sağlayan bir iş birliğine olanak tanıyor. Böylece BMW Group ve NVIDIA, sanal fabrika planlamasında standartları yeniden belirliyor. Bu heyecan verici iş birliğinin detayları Joy Blog’da.

   Otonom Sürüş Hakkında Merak Edilenler.

   Otonom Sürüş Hakkında Merak Edilenler. | BMW Joy Blog

   BMW Group Otonom Sürüş Geliştirme Departmanı yöneticilerinden Dr. Nicolai Martin, “Otomasyon hangi seviyeye kadar faydalı?” veya “Otomasyonun geleceği kullanıcılara neler vadediyor?” gibi merak edilen 8 soruyu cevaplıyor.

   Yarış Oyunları için 10 Profesyonel İpucu.

   Yarış Oyuncuları için 10 Profesyonel İpucu. | BMW Joy Blog

   Profesyonel simülasyon yarışçısı ve YouTuber Jimmy Broadbent, yeni başlayan oyuncuların kilit sorularını cevaplıyor, ayrıca hem ileri seviye hem de kendisi gibi profesyonel yarışçılarla Joy Blog’da taktiklerini paylaşıyor.

   BMW iX3 ile Sınırları Olmayan Bir Yaşam.

   BMW iX3 ile Sınırları Olmayan Bir Yaşam. | BMW Joy Blog

   Teknolojik gelişmelere hızla adapte olmayı başaran BMW Dijital Hizmetler’in ürün yöneticilerinden Joo-Hyung Maing, tamamen elektrikli ve Yeni BMW iX3’ün sunduğu ezber bozan yeniliklerin nasıl geliştirildiğini ve arkasında yatan ilham kaynağını Joy Blog’da anlattı.

   Android Auto ile BMW’nizde Sesli Komut Kolaylığı.

   Android Auto ile BMW’nizde Sesli Komut Kolaylığı. | BMW Joy Blog

   En sık kullandığınız uygulamaları BMW’nize taşıyan ve sürüş esnasında en sevdiğiniz navigasyon, medya ve iletişim uygulamalarına dikkatiniz dağılmadan erişebilmenizi sağlayan Android Auto’ya dair ipuçları BMW Joy Blog’da.

   Elektrikli Otomobiller için 9 Faydalı İpucu.

   Elektrikli Otomobiller için 9 Faydalı İpucu. | BMW Joy Blog

   Elektrikli otomobillerin bataryasını hem verimli hem de olabildiğince az enerji tüketerek kullanmanın ipuçlarını arıyorsanız doğru yerdesiniz. “Menzil avcıları”nı tatmin edeceğini düşündüğümüz faydalı tüyoları BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

   Karbon Fiber.

   Karbon Fiber. | BMW Joy Blog

   Otomobil üretiminde karbon fiberle ilgili çok fazla teknik terimle karşılaşabilirsiniz; CFRP, “pişirme”, karbon elyaflar, fitiller… Bu yazıda, terimlerle dolu bu karışık dili basitleştiriyor ve karbon fiberin ne olduğunu, nasıl üretildiğini ve bu yüksek teknoloji ürünü malzemenin ne tür avantajlar sunduğunu açıklıyoruz.

   Elektrikli Otomobillerde Şarj: 10 Soru, 10 Cevap.

   Elektrikli Otomobillerde Şarj: 10 Soru, 10 Cevap. | BMW Joy Blog

   BMW Group, 2023 yılına kadar tamamen elektrikli ya da plug-in hybrid model yelpazesini oldukça genişletmiş olacak. Peki elektrikli otomobiller nasıl şarj oluyor? Soket tipleri hakkında bilmeniz gerekenler neler? Şarj istasyonlarını nerelerde bulabilirsiniz? Bu ve diğer soruların cevapları için Joy Blog’a göz atın.

   Elektrikli Wingsuit Nasıl Ortaya Çıktı?

   Elektrikli Wingsuit Nasıl Ortaya Çıktı | BMW Joy Blog

   Avusturyalı Peter Salzmann’ın elektrikli wingsuit’i ile yüksekten atlayarak gerçekleştirdiği uçuşu #NEXTGen kapsamında heyecanla izlemiştik. Salzmann, “Electrified Wingsuit” projesinde hem BMW hem de BMW Group’un gelecek mobil konseptleri için çalıştığı ajans Designworks ile birlikte yepyeni bir alana adım attı ve bazı engellere rağmen başarıya ulaştı. Elektrikli wingsuit ile yapılan bu öncü uçuşunun ilginç öyküsü Joy Blog’da.

   #NEXTGen'de Gerçek Değişimi Keşfedin.

   #NEXTGen'de Gerçek Değişimi Keşfedin | BMW Joy Blog

   Bir önceki yazımızda duyurduğumuz #NEXTGen çatısı altındaki bilgilendirici, eğlenceli ve ilgi çekici videolardan oluşan mini belgeselleri sizler için tek bir yerde topladık. Yenilenmeye devam edecek olan içerikler için bu sayfayı takip etmeniz yeterli.

   #NEXTGen Başlıyor.

   #NEXTGen Başlıyor | BMW Joy Blog

   BMW Group, geçen seneki ilk #NEXTGen’in ardından bu yıl #NEXTGen 2020 ile geleceğe olan yolculuğunu sürdürüyor. BMW’nin yeni nesil mobilite yaklaşımını sergileyeceği üç günlük dijital etkinliğe ve platformda sunulacak ilgi çekici bir video serisine göz atıyoruz.

   Bir BMW Batarya Hücresinin Yaşamı.

   Bir BMW Batarya Hücresinin Yaşamı | BMW Joy Blog

   Bir elektrikli otomobil bataryasının yaşam döngüsü kaç aşamadan oluşur? BMW Joy Blog’un bu yazısında, BMW Group Batarya Hücresi Uzmanlık Merkezi’ne doğru yola çıkıyor, geliştirme hizmetlerinden ikinci kullanıma ve geri dönüşüme kadar süren bir yolculuğa tanık oluyoruz.

   Hidrojen Yakıt Hücreli Otomobiller.

   Hidrojen Yakıt Hücreli Otomobiller. | BMW Joy Blog

   Motorlar için alternatif güç kaynakları söz konusu olduğunda genel görüş, yakıt hücre bataryalarının günümüzde biraz arka planda kaldığı yönünde. Ancak uzmanlar hidrojen yakıt hücreli otomobillerin, yani FCEV’lerin arayı kapatacağına inanıyor. Peki bu teknoloji nasıl çalışıyor? Artıları ve eksikleri neler? İlerleyebilmesi için neye ihtiyaç var? Tüm önemli soruların cevapları bu yazıda.

   Sürüş Asistan Sistemleri Neler Yapabiliyor?

   Sürüş Asistan Sistemleri Neler Yapabiliyor? | BMW Joy Blog

   Sürüş asistan sistemleri modern otomobillerin vazgeçilmezlerinden ve yakın gelecekte sürüş görevini tamamen otomobile bırakmaları, çok daha kompleks bir hale gelmeleri bekleniyor. Teknolojiin gelişmesiyle birlikte, aktif sürücü katılımına ihtiyaç gittikçe azalacak ve belki de sıfırlanacak. Bu yazımızda cruise control, park asistanı, mesafe kontrolü gibi popüler ve yenilikçi sürüş asistan sistemlerini tanıyor ve hangi koşullarda hangi sistemlerin uygun olduğunu inceliyoruz.

   Otonom Sürüşe Yolculuk.

   Otonom Sürüşe Yolculuk | BMW Joy Blog

   Herkes otonom sürüşten bahsediyor ama otonom sürüş konusunda dünya hangi aşamada? İlk sürücüsüz otomobili ne zaman göreceğiz ve sonraki adımlar neler olacak? Sürücü, otomobil ve otomobilin kullanıldığı dünya arasındaki beş etkileşim seviyesini meraklıları için açıkladık.

   Espor Türkiye’de de Yükseliyor.

   Türkiye’nin Parlayan Espor Yıldızları | BMW Joy Blog

   Esporun göz ardı edilemeyecek yükselişinden ne kadar haberdarsınız? Espor dünyasına Türkiye’den de çok yetenekli oyuncular, yenilmez takımlar ekleniyor. Yazımızda hem bu konuyu irdeliyoruz, hem de Türkiye’nin başarılı espor takımı Futbolist ile Joy Blog’a özel yaptığımız röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

   Her Biri Teknoloji Harikası 12 BMW Motoru.

   Uçaktan elektrikli otomobillere en iyi BMW motorları | BMW Joy Blog

   En iyi BMW motorlarını listelemek, tahmin edebileceğinizden çok daha zor bir görev. BMW’nin yazı işleri ekibi, hararetli tartışmalara girdi ve nasıl oluyorsa beş kişilik ekipten altı farklı görüş ortaya çıktı! Öyle ya da böyle, listenin yazımızda okuyacağınız son halinde bir şekilde karar kılındı. Haydi göz atalım.

   Konumuz: Direksiyon.

   Direksiyon Sistemleri Mercek Altında | BMW Joy Blog

   İyi bir direksiyon sistemi nasıl olmalı? BMW uzmanları rehberliğinde hazırladığımız bu yazıyla, sürüş keyfi konusunda belirleyici etken olan direksiyon sistemlerini yakından tanıyoruz.

   Yapay Zeka Boya Atölyesine Girdi.

   Yapay Zeka Boya Atölyesine Girerse | BMW Joy Blog

   Büyük üretim süreçlerinde toz parçacığı kadar küçük şeyler çok ciddi sorunlar oluşturabiliyor. Gelişmiş filtreleme teknolojisine rağmen, boya hatlarındaki çok ince toz parçacıkları halihazırda ıslak olan boyaya yapışarak boyalı yüzeyin görünümünü bozabiliyor. BMW Group’un Münih fabrikasındaki yürütülen bir pilot proje, yapay zekanın bu süreçlere nasıl katkı sağlayabileceğini gözler önüne serdi.

   Işık Laboratuvarından Gelen İnovasyon.

   BMW Laserlight’i Yaratıcısından Dinleyin | BMW Joy Blog

   Bi-Xenon farlar, LED farlardan derken şimdi de Laserlight farlar… Işık teknolojisinin evrimi gerçekten ilginç bir yolculuk. BMW Group’ta ışık mühendisi olarak çalışan Dr. Abdelmalek Hanafi bize ışığa olan tutkusunu anlatıyor ve BMW Laserlight konusunda bizleri ‘aydınlatıyor’.

   E-Spor Yüzyılın Spor Trendi mi?

   Evde Birlikte, Rekabette Birlikte | BMW Joy Blog

   Günümüzde bireysel bir vakit geçirme aracından çok daha ötesi olan video oyunlarla sosyalleşmek, takım ruhunu ve strateji yeteneğini geliştirmek, içerik üretmek yaygınlaşıyor. E-sporun yükselişine ve BMW dünyasından e-sporla ilgili gelişmelere göz atıyoruz.

   Elektrikli Otomobil Efsaneleri.

   Elektrikli Otomobil Mitleri | BMW Joy Blog

   Günümüzde sürücülerin elektrikli otomobiller ile ilgili zihinlerinde bazı belirsizliklerin hala devam ettiği bir gerçek. Bu yazımızda, elektrikli otomobiller ile ilgili doğru sanılan yanlışları masaya yatırıyor, yaygın inanışların gerçekliğini sorguluyoruz.

   Geleceğin Sesi.

   Elektriğe Ses Vermek: BMW Konsept i4 | BMW Joy Blog

   BMW’nin tamamen elektrikli ilk gran coupé gövdeli otomobili BMW Konsept i4, otomobil tutkunlarını Temmuz 2020 itibariyle heyecan verici bir yenilikle buluşturmaya hazırlanıyor. Hans Zimmer’le birlikte yaratılan BMW Konsept i4’nin sesini mercek altına alıyoruz.

   Need for Speed’e Ev Ziyareti.

   Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

   Üst düzey yarış deneyimi sunan efsanevi oyun Need for Speed’de oyuncular zorlu görevleri heyecan verici sanal otomobiller kullanarak aşmaya çalışıyor. NFS oyunlarında boy gösteren BMW otomobilleri gerçeklerinin dijital ikizi gibi. Need for Speed’in geliştirildiği Ghost Studios’a doğru yola çıkıyoruz.

   BMW Yapay Zeka Algoritmalarını Paylaşıyor.

   BMW Yapay Zeka Algoritmalarını Paylaşıyor | BMW Joy Blog

   BMW Group, üretimde sıkça kullanılmaya başlanan yapay zeka (AI) algoritmalarını geçtiğimiz ay açık kaynak platformu Github’da paylaştı. Bu algoritmaların herkese açık hale getirilmesi, yazılım geliştiricilerinin kaynak kodlarını görüntülemesine, değiştirmesine, kullanmasına ve geliştirmesine olanak sağlıyor.

   2020’de Teknolojinin Vaat Ettikleri.

   2020’de Teknolojinin Vaat Ettikleri | BMW Joy Blog

   5G’den Blockchain’e, sürücüsüz otomobillerden Nesnelerin İnterneti’ne, 2020’de bizi bekleyen önemli teknolojik gelişmelere ve bunların gündelik yaşamımızı nasıl etkileyeceğine dair notları bu yazıda bulacaksınız.

   BMW VR Deneyimi.

   BMW VR Deneyimi.

   theMagger.com'un kurucusu Lisya Kalma Patir, son zamanlarda youtube videolarıyla takip ettiğimiz Irmak Kazuk ile Nisan ayında Zorlu AVM'deki BMW VR standını ziyaret etti ve yaşadığı deneyimi BMW Türkiye için kaleme aldı. Bu keyifli yazıyla beraber, Lisya ve Irmak'ın VR deneyimini keşfetmeniz için hazırladığımız videoya da göz atmayı unutmayın.