BMW ve Coldplay: Sürdürülebilir Ortaklık | BMW Joy Blog

COLDPLAY VE BMW:
SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR ORTALIK.

COLDPLAY VE BMW:<br>SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR ORTALIK.
  BMW ve Coldplay arasında devam eden iş birliği yeni bir seviyeye geçiyor. Gücünü ortak noktaları olan sürdürülebilirlik vizyonundan alan bu iş birliği, canlı müzik deneyiminin yeşil enerjiyle sunulacağı, tamamen yeni bir gelişmeye öncülük ediyor.


  04.11.2021

  Devamı
  BMW ve Coldplay: Sürdürülebilir Ortaklık | BMW Joy Blog

  BMW ve Coldplay arasındaki iş birliği yeni bir gelişmeye tanıklık ediyor. İngiliz müzik grubunun büyük beğeni kazanan “Higher Power” adlı parçasının Yeni BMW i4 ve Yeni BMW iX tanıtım filminde kullanılmasının ve grubun Münih'te gerçekleşen IAA Mobility Uluslararası Otomobil Fuarı kapsamında BMW JOYTOPIA sanal platformundaki performansının ardından, BMW şimdi de grubun hazırlıkları süren “Music Of The Spheres” adlı dünya turnesi için dünyanın ilk şarj edilebilir mobil gösteri bataryasını sağlayacak.

  Canlı performanslar sırasında gerekli olan elektrik gücünü 40’tan fazla geri dönüştürülebilir otomobil bataryası ile sağlayacak olan gösteri bataryası sayesinde daha sürdürülebilir bir kimliğe kavuşacak olan konserler serisi, müzik tarihinin en çevre dostu turnelerinden biri haline gelecek. BMW ve Coldplay’in yeni çığırlar açan bu iş birliği canlı müzik sektöründe yeni gelişmelerin kapısını açabilir.

  Canlı performanslar sırasında gerekli olan gücü depolamak için kullanılacak teknoloji kısmen geri dönüştürülmüş BMW i3 bataryaları ile sağlanacak. Alışılagelmiş benzinli ve dizel jeneratörlerin yerini alacak olan gösteri bataryası, ihtiyaç duyulan elektrik gücünü son derece düşük emisyonla sağlayacak. Bu sayede, grubun tüm canlı performanslarının karbon ayak izinde önemli ölçüde küçülme kaydedilecek. Gösteri bataryasını şarj etmek için güneş enerjisi tesisatları, kinetik bir stadyum zemini, elektrikli bisikletler ve hidrojene işlenmiş bitkisel yağ ile çalışan jeneratörler dahil olmak üzere bir dizi yenilenebilir kaynak kullanılacak. Kinetik stadyum zemini ve elektrikli bisikletler müzikseverlerin kolektif gücünden yararlanacak.

  BMW ve Coldplay: Sürdürülebilir Ortaklık | BMW Joy Blog

  Coldplay’in solisti Chris Martin, “Konserlerimizde neredeyse tamamen temiz, yenilenebilir enerji kullanmamızı sağlayacak dünyanın ilk şarj edilebilir mobil gösteri bataryasının tasarımında BMW ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz,’’ diyor.

  Konuyla ilgili olarak “Sürdürülebilirlik konusunda oluşan ortak farkındalık, son yıllarda BMW Group ve Coldplay arasında yoğun ve yaratıcı bir iş birliği sürecini de beraberinde getirdi,” diyen BMW Müşteri ve Marka Kıdemli Başkan Yardımcısı Jens Thiemer sözlerine şöyle devam ediyor: “Tamamen elektrikli modellerimiz Yeni BMW iX ve Yeni BMW i4'ün tanıtım filminde kullandığımız “Higher Power” adlı parça ve Coldplay’in IAA Mobility Uluslararası Otomobil Fuarı kapsamında JOYTOPIA platformunda sergilediği performans başarılı iş birliğimizin ilk önemli adımları oldu. Şimdi de BMW i3 modelinde kullanılan ikinci ömürlü bataryalardan faydalanarak Coldplay’in dünya turnesine daha da sürdürülebilir bir kimlik kazandırmasına yardımcı oluyoruz.”

  BMW ve Coldplay: Sürdürülebilir Ortaklık | BMW Joy Blog

  “HIGHER POWER” VE JOYTOPIA.

  BMW ile Coldplay arasında uzun süredir devam eden iş birliği 2014 yılına kadar uzanıyor. O dönemde Chris Martin, Jonny Buckland, Will Champion ve Guy Berryman’dan oluşan grubun “Ghost Stories” adlı turnesi kapsamında Münih BMW Welt merkezinde 1.500 kişilik coşkulu bir hayran kitlesi önünde sergilediği performansın ardından yeni bir ortaklık doğmuştu.

  Coldplay ile BMW Group arasındaki iş birliği kapsamında gerçekleşen ikinci büyük başarı Haziran 2021’de elektrikli Yeni BMW iX ve Yeni BMW i4 modelleri için yürütülen kampanyayla gerçekleşti. Ayrıca Coldplay, Eylül 2021’de Münih'te düzenlenen IAA Mobility Uluslararası Otomobil Fuarı’nda da sahne aldı. Etkinlik için yeni oluşturulan JOYTOPIA adlı sanal platformda sahne alan grup bu performansla kendi adına da bir ilke imza atmış oldu. 24 saat boyunca çevrim içi erişim sağlanan performans dünya çapında 150.000'den fazla kişi tarafından izlendi.

  İş birliği kapsamındaki son adımla birlikte Coldplay, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına artık büyük turnelerin de sürdürülebilir bir şekilde düzenlenebileceğini gösterecek.

  BMW ve Coldplay: Sürdürülebilir Ortaklık | BMW Joy Blog

   

  *Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/automotive-life/coldplay-sustainable-live-music-experience.html 

  Devamı
  BMW X3 | BMW Joy Blog

  THE iX

  Tamamen Elektrikli Yeni BMW iX.

  THE iX

  Tamamen Elektrikli Yeni BMW iX.

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  BMW i Vision Circular. | BMW Joy Blog

  BMW i VISION CIRCULAR.

  BMW i: Sürdürülebilir Liderlik | BMW Joy Blog

  BMW i: SÜRDÜRÜLEBİLİR LİDERLİK.