Drone Yarışçısı McStralle ile Bir Söyleşi | BMW Joy Blog

DRONE YARIŞLARI.

Otomobillerden daha iyi hızlanabilen drone’larla yarış keyfi.

DRONE YARIŞLARI.Otomobillerden daha iyi hızlanabilen drone’larla yarış keyfi.
  Drone’lar 0’dan 170 km/sa hıza saniyeler içinde ulaşabiliyor ve virajları azami hızla alabiliyor. Drone Yarış Ligi’nin önde gelen pilotlarından biri olan Andreas Hahn, yani McStralle, drone yarışlarının da motorsporları kadar heyecanlı olabileceğini söylüyor.


  15.07.2020

  Devamı

  O BİR DRONE YARIŞÇISI: ANDY HAHN

  O BİR DRONE YARIŞÇISI: ANDY HAHN

  Andreas Hahn, drone yarışlarına 2015 yazında başladı. 2017 yılında Düsseldorf’ta düzenlenen Alman drone yarışları şampiyonasında ilk yarışını kazandı. Kendisi ABD’de Drone Yarışı Ligi’nin önde gelen pilotlarından biri. Şu anda Frankfurt’taki profesyonel DRL’nin (Drone Yarışları Ligi) kurucularından biri olarak görev alıyor.

  Drone’lar nasıl yarıştırılıyor? Drone yarışlarında hızlanma nasıl? Peki virajlar? Pandemi dönemi öncesinde gerçekleştirilen aşağıdaki röportajda tüm bu soruların yanıtını bulacaksınız.

  Andy, drone yarışlarının peşinde dünyayı dolaşıyorsun. Yarış yapmak için neden drone’ları seçtin?

  Uçmayı hep çok sevdim ve ellerimle bir şeyler inşa etmekten, birleştirmekten de keyif alıyordum. Bunlar, drone yarışlarının önemli bir parçası; hem pilotluktan hem de mekanikten anlamak zorundasınız. Bir dönem YouTube ve Facebook’ta drone yarışı videolarına rastladım ve çok etkilendim. Drone yarışlarının dinamiklerine ve performansına hayran kaldım.

  Devamı

  Spor otomobillere kıyasla yarış drone’ları ne kadar hızlı?
  Yarış drone’ları, 120 ila 170 km/sa hıza ulaşabiliyor. Azami hız söz konusu olduğunda spor otomobiller karşısında pek şansları yok. Ancak 0’dan 170 km/sa hıza iki saniyeden kısa sürede ulaşabiliyorlar. Mancınıkla fırlatılmak gibi bir şey bu. Ayrıca çeviklikleri etkileyici seviyede. Hafif drone’lar, iki metre yarıçaplı virajları 100 km/sa hızla dönebiliyorlar. Bunu hangi spor otomobil yapabilir?

  Drone uçururken sana baktığımızda gözlüğün, elindeki uzaktan kumanda, gayet fütüristik görünüyor. Yarış drone’ları tam olarak nasıl uçuruluyor?
  Drone’da, monitör ya da video gözlüğüne canlı yayınla görüntü aktaran bir kamera bulunuyor. Drone’un içinde gibi hissediyorsunuz. Yarış drone’larının şarjlarının her zaman tamamen dolu olması ve yedek bir pervane bulundurmanız önemli. Bir şeye çarptığınızda pervaneler çok çabuk hasar alabiliyor.

  Drone yarışı için en sevdiğin yer neresi?
  Rust’taki Europapark’ı seçebilirim, Almanya’da. Eğlence trenleri ve diğer oyuncaklarla oldukça ilginç bir engelli parkur.

  BMW WELT’TE DRONE YARIŞLARI.

  Yıl: 2017. Özel bir gece. Drone Yarış Ligi, drone’larını uçurmak için Münih’teki BMW Welt’e geliyor. Devamı için videoyu izleyin.

  Devamı
  Drone Yarışçısı McStralle ile Bir Söyleşi | BMW Joy Blog


  *Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/automotive-life/drone-racing.html
   

  Devamı
  The 1

  THE 1

  BMW 1 Serisi

  THE 1

  BMW 1 Serisi

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Espor Türkiye’de de Yükseliyor. | BMW Joy Blog

  ESPOR TÜRKİYE’DE DE YÜKSELİYOR.

  Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

  NEED FOR SPEED'E EV ZİYARETİ.