Individual: Çok özel bir BMW 7 Serisi | BMW Joy Blog

EŞSİZ KARAKTER
HASSAS DETAYLARDA SAKLI.

BMW Individual.

EŞSİZ KARAKTER <br> HASSAS DETAYLARDA SAKLI.BMW Individual.
  BMW Individual Manufaktur, bireysel lüks tutkusuna yanıt veriyor: Özel boyalar, ayrıcalıklı malzemeler ve kişiselleştirilmiş detaylar ile… Cape Town’da yer alan “Ellerman House” oteli, ilhamını Güney Afrika’nın florasından alan çok özel bir otomobile imza attı. Biz de bu, eşi benzeri olmayan BMW 7 Serisi otomobilinin ortaya çıkışına tanıklık ettik.


  04.02.2021

  Devamı
  Ellerman House oteli, çok özel bir BMW 7 serisi otomobiline imza attı.

  Şimdi onca çabanın, emeğin sonuçlarını görme zamanı. Güney Afrikalı sanatçı Nic Bladen aylardır stüdyosunda çalışıyor, denemeler yapıyor, planlarını bozup baştan başlıyor. Bladen, 0,08 mm kalınlığındaki bir filigran bronz bitki yaprağını dikkatlice alıp çalışma tezgahına doğru eğiliyor ve bu yaprağı, önünde duran kaplamadaki uygun boşluğa titizlikle yerleştiriyor. Bu döküm parça, “Piano Black’’ cilaya mükemmel bir uyum sağlıyor. Görünüşe bakılırsa sanatçının fikri işe yarıyor: Bu adımları 31 kere daha tekrarlayacak. Beş kaplama, 32 küçük bronz çiçek ve yapraklar; hepsi bireysel koleksiyoncu parçası olan ve şimdiye kadar hiçbir galeride sergilenmeyen bu öğeler, BMW 7 Serisi’nde yer alacak.

  Misafirlerine Güney Afrika’nın benzersiz doğasını hissettirecek bir servis otomobili olarak, bu butik otelde kullanılmak üzere özel tasarlanan bu otomobil, Cape Town’daki lüks “Ellerman House” otelinin kurucusu Paul Harris’in fikri. Kendisi, bu amaçla BMW Individual ekibine ilk kez 2018 yılında ulaşıyor. Otel, ülkenin en büyük özel sanat koleksiyonunu barındırıyor. Ana fikir, bu özel üretim otomobilinin kendisinin de bir koleksiyon parçası haline gelecek olması.

  Ellerman House oteli, çok özel bir BMW 7 serisi otomobiline imza attı.

  BMW M ve BMW Individual Özel Müşteri Danışmanı Thomas Langenegger, “BMW Individual, mükemmel işçiliği ve maksimum ayrıcalığı temsil ediyor,” diyor ve ekliyor: “Daha önce hiç kimsenin yapmadığı bir şeyi hayata geçirecek olma fikri bizi motive etti. Ürettiğimiz özgün ürünler sayesinde her BMW, oldukça kişisel bir karakter edinebiliyor. Böylece her bireysel talebi karşılamak için yaratıcılığımızı sonuna kadar kullandığımız ve ürünü kişiselleştirebildiğimiz benzersiz ürünler ortaya çıkıyor.”

  Ellerman House oteli, çok özel bir BMW 7 serisi otomobiline imza attı.

  BMW INDIVIDUAL “ELLERMAN HOUSE”: 32 BİTKİ TÜRÜ İÇEREN MOBİL BİR GALERİ.

  “Ellerman House” için tasarlanan BMW 7 Serisi Sedan’ın, yerel floranın farklı ve çeşitli karakterini yansıtması gerekiyordu. BMW Müşterisi Paul Harris, bunu hayata geçirmek için Nic Bladen ile birlikte çalışmaya karar verdi. Güney Afrikalı sanatçı, otel koleksiyonunun da bir parçası olan detaylı bronz botanik heykelleriyle ünlü. Bladen’in önerdiği fikir; BMW 7 Serisi Sedan’ın kaplamalarına bronz döküm yerli bitki parçalarını entegre ederek otomobilin ahşap kaplamasını modern bir vitrine dönüştürmekti.

  Bladen, “Tıpkı özel üretim bir otomobil gibi sanat da özel bir hikayeye dayanır. Detaylar önemlidir. Cape Floristik Krallığı’nın bitki örtüsünün hikayesini anlatmak istedim. Cape Town’ın dağlarında, vadilerinde ve kıyı ovalarına ‘fynbos’ olarak bilinen 1.500 farklı bitki türü yetişiyor. Bana onlar ilham verdi ve bu özel proje sayesinde yeni nesiller de bu bölgenin eşsiz florası hakkında bilgi sahibi olacak,’’ diyor.

  Ellerman House oteli, çok özel bir BMW 7 serisi otomobiline imza attı.

  Bladen, yaprakları ve çiçekleri yapmak için diğer sanat çalışmalarında kullandığı yöntemi kullanıyor. Fakat bu defa biraz daha ince eleyip sık dokuyor. Her bitki için alçı kullanarak kalıplar çıkarıyor. Alçı içindeki bitki yanınca ortaya çıkan boşluğu bronzla dolduruyor; bronz da yaprakların ve çiçeklerin şeklini alıyor.

  Sanatçı, bu yöntemin en zor tarafının üç boyutlu kalıbın, iki boyutlu kaplama yapısına dönüştürülmesi olduğunu açıklıyor. Bladen’ın hayalini gerçeğe dönüştürebilmesi için çok fazla deneme yapması ve mobilya uzmanı Colin Rock’tan yardım alması gerekti. İkisi, çekiç ve taşlama makinesi kullanarak bronz bitkileri, lüks sedanın frezelenmiş kaplamalarına mükemmel bir şekilde oturacak düzlükte olana kadar dikkatlice biçimlendirdiler. “Daha sonra Nic, bize kalıpları gönderdi ve renksiz vernikle onları cilaladık,” diyor Thomas Langenegger ve devam ediyor: “Şimdi geriye dönüp bakınca kulağa kolay geliyor olsa da bu adımları ve üretim yöntemlerini bulmak ve koordine etmek son derece karmaşıktı. Ama biz böyle zorlukları severiz.”

  Ellerman House oteli, çok özel bir BMW 7 serisi otomobiline imza attı.

  İŞİNİZLE BİRLİKTE BÜYÜRSÜNÜZ.

  BMW Individual’un meydan okumaktan daha çok sevdiği bir şey yoktur. Thomas Langenegger bize bir anısından bahsediyor: “New York’tan bir otomobil koleksiyoncusu; bir M5, bir M6 Cabrio ve bir M6 Coupé olmak üzere üç yeni otomobil siparişi vermişti. Her BMW’nin iç tasarımı, turuncu ‘Sakhir’ renkte deri ile kaplanacaktı. Ayrıca direksiyonda darbe emici gibi güvenlikle ilişkili özellikler de olacaktı ve iş o noktada biraz karışıyordu. “ Müşteri, bu hayalindeki otomobil için özel olarak BMW Individual’a geldiğini telefonda net bir şekilde belirtmiş. “Ve biz bir şekilde istediğini yapmayı başardık.”

  BMW Individual’ın mottosu, “Biz her şeyi mümkün kılarız”. Bir müşteri; otomobil çantasının içindeki kanat vidasına kadar, otomobilin iç tasarımındaki her bir milimetrenin deri ile kaplanmasını istemişti. Bunun sonucunda, bir BMW 7 Serisi otomobilinin içi, 40 metre karelik deri ile kaplandı. Hawaiili bir müşteri ise talebini tamı tamına anlatabilmek için Münih’e, akasya koa ağacından parça getirmişti. “Yalnızca Hawaii’de yetişen bir ağaç ve muhtemelen ahşap olarak bir otomobilde daha önce hiç kullanılmamıştı,” diyor Langenegger. Şimdi ise bu ağaç, kişiselleştirilmiş bir BMW M6 Cabrio içerisinde, Pasifik Adası civarında dolaşıyor. En etkileyici deneyimlerden biri ise şüphesiz BMW NIGHT SKY fizibilite çalışmasıydı. BMW Individual uzmanları, titiz el işçiliği ile çalışılan haftalar boyunca Merino deri koltuklara ve tavan iç döşemesine kozmik desenler dikti, merkez konsoldaki takım yıldızlarını aydınlattı ve 4,5 milyar yaşındaki gerçek bir gök taşı malzemesini kullanarak çok sayıda mozaik yerleştirdi.

  “İnce bir el işçiliğiyle haftalar boyunca çalışan BMW Individual uzmanları, BMW M6 Cabrio otomobilinin Merino deri koltuklarına ve taban iç döşemesine kozmik desenler dikti, merkez konsolundaki takım yıldızlarını ışıklandırıp 4,5 milyar yıllık gerçek bir gök taşından üretilmiş mozaikler yerleştirdi.’’
  Ellerman House oteli, çok özel bir BMW 7 serisi otomobiline imza attı.

  MASA DAĞI’NIN YAĞMURLARI…

  Şimdi Nic Bladen ve Ellerman House’tan yaklaşık 144.000 km uzaktayız. El yapımı ‘’Piano’’ cilalı kaplama, hikayemizin kahramanı olan özel tasarım lüks otomobille buluşacak. Münih’in biraz dışında, Dingolfing’de yer alan BMW tesisinin çalışanları, renk uyumlu “Coachline’’ çizgisini elle şekillendirdiler; otelin logosu bile C sütunu üzerine elle çizildi. Thomas Langenegger, “Nic Bladen, Masa Dağı’nın yağmurla yıkandığında aldığı kahverengi renk tonlarından ilham aldı. Bu BMW 7 Serisi otomobilin tasarımında kullanmak istediğimiz renkler bunlardı ve çeşitli alanlardan uygun öğeleri bir araya getirdik,’’ diyor ve ekliyor: “BMW Individual, özel boyalar için 100 renk seçeneği ve 20’nin üzerinde farklı deri çeşidi sunuyor. Boya için, ismiyle uyumlu tarihi ‘Brass’ (pirinç) rengini seçtik. Koltuklar da ince tanecikli, bicolor Merino deri kaplaması ve nakış logolu başlıkları ile renk paletini benimsiyor. Üstelik bu ayrıcalıklı otomobil için mümkün olan her şeyi deri ile kapladık.’’

  Ellerman House oteli, çok özel bir BMW 7 serisi otomobiline imza attı.

  LÜKS VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN BİRLEŞİMİ.

  Fikrin oluştuğu ilk andan yaklaşık iki yıl sonra, özel tasarım BMW 7 Serisi Güney Afrika’ya gitmek üzere uzun bir yolculuk için BMW atölyesinden ayrılıyor. Thomas Langenegger, “Bu otomobil, en üst seviyede lüksü temsil ediyor. BMW 745e bir plug-in hybrid olarak da sürdürülebilir mobilite sunuyor ve bitki örtüsünün sanatsal entegrasyonu sayesinde, artık evi sayılan Ellerman House ile ayırt edici bir bağ kuruyor. Bu ortak vizyonun gerçeğe dönüşmesinden oldukça memnunuz,’’ diyor.

  Modern lüks; karaktere ve kişisel stile göre özel olarak tasarlanır. Tıpkı misafirleri gibi Paul Harris de estetiği ve ince detaylara değer veriyor. Bununla rağmen otel sahibinin de belirttiği gibi gerçek lüks, eşsiz bir deneyim. Harris, “Gerçek lüks, özel anlardan ve bu anları deneyimlemenin bir ayrıcalık olduğunu fark etmekten ibarettir. Özel tasarım BMW 7 Serisi Sedan’ımızın karşımda duruyor olması, benim için olağanüstü bir an,’’ diyor. Harris bunları söylerken Nic Bladen ile birlikte büyük bir şaşkınlık içerisinde otomobilin etrafında dönerek her açıdan inceliyor. Sanatçı ise gururla şunları ekliyor: “Benim için, bir sanat eserinin tamamlanmasında her zaman büyülü bir yan vardır. Şimdi bu lüks Sedan ile aramızda kişisel bir ilişki de var; o, artık aynı zamanda eserlerimin görülebileceği küçük bir mobil galeri.”

  “Ellerman House” otelindeki sanat koleksiyonunda artık bir koleksiyon parçası daha bulunuyor.

  BMW 7 Serisi Ellerman House otomobilinin ortaya çıkışına dair öne çıkan detayları keşfedin.
  Uzaydan otomobile: BMW NIGHT SKY’ın iç tasarımında gerçek bir gök taşı kullanıldı.
  595 gramlık gök taşı malzemesi; merkez konsolu, vites çubuğu ve start/stop düğmesine el ile monte edildi.
  Martelé tekniği ile çalışılan 13,5 kg’dan fazla gümüş, BMW Individual 760Li Sterling modeline yerleştirildi.
  Özel Böbrek Izgaralar bile saf gümüşten üretildi.
  Bir yelkenliden ilham alınarak tasarlanan bu eşsiz modelin iç tasarımında “teak’’ öğeler yer alıyor.
  Ayrıca A ve B sütunları, koltuk döşemeleri, kapı girişleri ve ön konsolun yan kaplamaları da Merino deri ile kaplandı.

  BMW INDIVIDUAL.

  BMW Individual, portföyünde hangi donanım seçeneklerine ve otomobil aksesuarlarına sahip? Bir otomobili kişiselleştirmek için ekibin hangi tasarım gerekliliklerini karşılaması gerekir? BMW M ve BMW Individual Özel Müşteri Danışmanı Thomas Langenegger soruları yanıtlıyor.

  BMW Individual nedir?
  Thomas Langenegger: BMW Individual, bizim ürün yelpazemiz ve üretimimizden oluşur. Müşterilerimiz, ürün yelpazemizde özel Merino deri kaplamalar ve egzotik Japon ahşabı ‘’sen’’ ile üretilmiş iç kaplamalar bulabilir. Müşteriler otomobillerini kişiselleştirmek istediğinde, üretim ekibi müşterilerin vizyonlarını özel tasarım, eşsiz gerçekliklere dönüştürebiliyor.

  Ne gibi kişiselleştirme imkanları sunuluyor?
  T. L.: Müşteriler; BMW Individual renkleri, gövde rengini, döşemeleri, kontrast dikişleri ya da farklı deri renklerinden oluşan geniş seçenek yelpazesi sayesinde hayallerindeki otomobilleri oluşturabiliyor. Buna ek olarak el yapımı seçenekler var: Örneğin; iç tasarımda ya da dikişlerde deri kaplamalar, güneşliklerde, B sütunlarında veya kapı eşiklerinde logolar ve otomobilin yan tarafına el ile çizilen “coachline’’ çizgisi gibi. Her müşterimiz ile en sıra dışı talepleri bile dikkate alarak ve otomobilin en küçük detayına kadar geliştirerek, teoride her şey mükemmel hale gelene dek çalışıyoruz ve güvenlik bir numaralı önceliğimiz olduğu için tüm yasal gereklilik ve düzenlemelere uygun hale getirene kadar bazen aylarca, hatta bazen bir yıl boyunca çalışmamız gerekiyor.

  Bu işin en zor tarafı sizce nedir?
  T. L.: Kalite ve güvenlik kontrollerinin gerekliliği. Her özel üretim otomobil; tasarımından geliştirilmesine, satışından gövde yapısı ya da lazer gibi uzmanlık departmanlarına kadar tüm departmanlar arasında yakın ve titiz bir koordinasyon gerektiriyor.

  Sizin için öne çıkan BMW Individual modelleri hangileri?
  T. L.: ROBBE & BERKING’den ilham alan BMW Individual 760Li Sterling bunlardan biri. Ünlü kuyumcularla iş birliğinde bulunarak, üzerinde özen gerektiren Martelé tekniği ile çalışılan 13,5 kg’dan fazla gümüşü otomobile yerleştirdik. Böbrek Izgaralar bile saf gümüşten üretildi. En etkileyici projelerimizden biri de BMW NIGHT SKY idi. Bu eşsiz model için 4,5 milyar yıllık ve 25 kiloluk bir gök taşı parçasından 595 gramlık, 0,25 mm kalınlığında plakalar kesildi. BMW Individual ekibi, bu benzersiz parçaları, merkez konsolun üzerindeki dekoratif panele, vites çubuğuna ve start/stop düğmesinin üzerine mozaik gibi yerleştirdi.

  Tüm bu sürecin en güzel anı nedir?
  T. L.: Teslimat anı. Ne başardığınızı görmek harika bir his. Çünkü biz, müşterilerimizin otomobillerinden gurur duymasından ve şu anda sahip oldukları şeyin özel bir ürün olduğunu hissetmelerinden ilham alıyoruz.

  Şimdi onca çabanın, emeğin sonuçlarını görme zamanı. Güney Afrikalı sanatçı Nic Bladen aylardır stüdyosunda çalışıyor, denemeler yapıyor, planlarını bozup baştan başlıyor. Bladen, 0,08 mm kalınlığındaki bir filigran bronz bitki yaprağını dikkatlice alıp çalışma tezgahına doğru eğiliyor ve bu yaprağı, önünde duran kaplamadaki uygun boşluğa titizlikle yerleştiriyor. Bu döküm parça, “Piano Black’’ cilaya mükemmel bir uyum sağlıyor. Görünüşe bakılırsa sanatçının fikri işe yarıyor: Bu adımları 31 kere daha tekrarlayacak. Beş kaplama, 32 küçük bronz çiçek ve yapraklar; hepsi bireysel koleksiyoncu parçası olan ve şimdiye kadar hiçbir galeride sergilenmeyen bu öğeler, BMW 7 Serisi’nde yer alacak.

  Misafirlerine Güney Afrika’nın benzersiz doğasını hissettirecek bir servis otomobili olarak, bu butik otelde kullanılmak üzere özel tasarlanan bu otomobil, Cape Town’daki lüks “Ellerman House” otelinin kurucusu Paul Harris’in fikri. Kendisi, bu amaçla BMW Individual ekibine ilk kez 2018 yılında ulaşıyor. Otel, ülkenin en büyük özel sanat koleksiyonunu barındırıyor. Ana fikir, bu özel üretim otomobilinin kendisinin de bir koleksiyon parçası haline gelecek olması.

  BMW M ve BMW Individual Özel Müşteri Danışmanı Thomas Langenegger, “BMW Individual, mükemmel işçiliği ve maksimum ayrıcalığı temsil ediyor,” diyor ve ekliyor: “Daha önce hiç kimsenin yapmadığı bir şeyi hayata geçirecek olma fikri bizi motive etti. Ürettiğimiz özgün ürünler sayesinde her BMW, oldukça kişisel bir karakter edinebiliyor. Böylece her bireysel talebi karşılamak için yaratıcılığımızı sonuna kadar kullandığımız ve ürünü kişiselleştirebildiğimiz benzersiz ürünler ortaya çıkıyor.”

  BMW INDIVIDUAL “ELLERMAN HOUSE”: 32 BİTKİ TÜRÜ İÇEREN MOBİL BİR GALERİ.
  “Ellerman House” için tasarlanan BMW 7 Serisi Sedan’ın, yerel floranın farklı ve çeşitli karakterini yansıtması gerekiyordu. BMW Müşterisi Paul Harris, bunu hayata geçirmek için Nic Bladen ile birlikte çalışmaya karar verdi. Güney Afrikalı sanatçı, otel koleksiyonunun da bir parçası olan detaylı bronz botanik heykelleriyle ünlü. Bladen’in önerdiği fikir; BMW 7 Serisi Sedan’ın kaplamalarına bronz döküm yerli bitki parçalarını entegre ederek otomobilin ahşap kaplamasını modern bir vitrine dönüştürmekti.

  Bladen, “Tıpkı özel üretim bir otomobil gibi sanat da özel bir hikayeye dayanır. Detaylar önemlidir. Cape Floristik Krallığı’nın bitki örtüsünün hikayesini anlatmak istedim. Cape Town’ın dağlarında, vadilerinde ve kıyı ovalarına ‘fynbos’ olarak bilinen 1.500 farklı bitki türü yetişiyor. Bana onlar ilham verdi ve bu özel proje sayesinde yeni nesiller de bu bölgenin eşsiz florası hakkında bilgi sahibi olacak,’’ diyor.

  Bladen, yaprakları ve çiçekleri yapmak için diğer sanat çalışmalarında kullandığı yöntemi kullanıyor. Fakat bu defa biraz daha ince eleyip sık dokuyor. Her bitki için alçı kullanarak kalıplar çıkarıyor. Alçı içindeki bitki yanınca ortaya çıkan boşluğu bronzla dolduruyor; bronz da yaprakların ve çiçeklerin şeklini alıyor.

  Sanatçı, bu yöntemin en zor tarafının üç boyutlu kalıbın, iki boyutlu kaplama yapısına dönüştürülmesi olduğunu açıklıyor. Bladen’ın hayalini gerçeğe dönüştürebilmesi için çok fazla deneme yapması ve mobilya uzmanı Colin Rock’tan yardım alması gerekti. İkisi, çekiç ve taşlama makinesi kullanarak bronz bitkileri, lüks sedanın frezelenmiş kaplamalarına mükemmel bir şekilde oturacak düzlükte olana kadar dikkatlice biçimlendirdiler. “Daha sonra Nic, bize kalıpları gönderdi ve renksiz vernikle onları cilaladık,” diyor Thomas Langenegger ve devam ediyor: “Şimdi geriye dönüp bakınca kulağa kolay geliyor olsa da bu adımları ve üretim yöntemlerini bulmak ve koordine etmek son derece karmaşıktı. Ama biz böyle zorlukları severiz.”

  İŞİNİZLE BİRLİKTE BÜYÜRSÜNÜZ.
  BMW Individual’un meydan okumaktan daha çok sevdiği bir şey yoktur. Thomas Langenegger bize bir anısından bahsediyor: “New York’tan bir otomobil koleksiyoncusu; bir M5, bir M6 Cabrio ve bir M6 Coupé olmak üzere üç yeni otomobil siparişi vermişti. Her BMW’nin iç tasarımı, turuncu ‘Sakhir’ renkte deri ile kaplanacaktı. Ayrıca direksiyonda darbe emici gibi güvenlikle ilişkili özellikler de olacaktı ve iş o noktada biraz karışıyordu. “ Müşteri, bu hayalindeki otomobil için özel olarak BMW Individual’a geldiğini telefonda net bir şekilde belirtmiş. “Ve biz bir şekilde istediğini yapmayı başardık.”

  BMW Individual’ın mottosu, “Biz her şeyi mümkün kılarız”. Bir müşteri; otomobil çantasının içindeki kanat vidasına kadar, otomobilin iç tasarımındaki her bir milimetrenin deri ile kaplanmasını istemişti. Bunun sonucunda, bir BMW 7 Serisi otomobilinin içi, 40 metre karelik deri ile kaplandı. Hawaiili bir müşteri ise talebini tamı tamına anlatabilmek için Münih’e, akasya koa ağacından parça getirmişti. “Yalnızca Hawaii’de yetişen bir ağaç ve muhtemelen ahşap olarak bir otomobilde daha önce hiç kullanılmamıştı,” diyor Langenegger. Şimdi ise bu ağaç, kişiselleştirilmiş bir BMW M6 Cabrio içerisinde, Pasifik Adası civarında dolaşıyor. En etkileyici deneyimlerden biri ise şüphesiz BMW NIGHT SKY fizibilite çalışmasıydı. BMW Individual uzmanları, titiz el işçiliği ile çalışılan haftalar boyunca Merino deri koltuklara ve tavan iç döşemesine kozmik desenler dikti, merkez konsoldaki takım yıldızlarını aydınlattı ve 4,5 milyar yaşındaki gerçek bir gök taşı malzemesini kullanarak çok sayıda mozaik yerleştirdi.

  MASA DAĞI’NIN YAĞMURLARI…
  Şimdi Nic Bladen ve Ellerman House’tan yaklaşık 144.000 km uzaktayız. El yapımı ‘’Piano’’ cilalı kaplama, hikayemizin kahramanı olan özel tasarım lüks otomobille buluşacak. Münih’in biraz dışında, Dingolfing’de yer alan BMW tesisinin çalışanları, renk uyumlu “Coachline’’ çizgisini elle şekillendirdiler; otelin logosu bile C sütunu üzerine elle çizildi. Thomas Langenegger, “Nic Bladen, Masa Dağı’nın yağmurla yıkandığında aldığı kahverengi renk tonlarından ilham aldı. Bu BMW 7 Serisi otomobilin tasarımında kullanmak istediğimiz renkler bunlardı ve çeşitli alanlardan uygun öğeleri bir araya getirdik,’’ diyor ve ekliyor: “BMW Individual, özel boyalar için 100 renk seçeneği ve 20’nin üzerinde farklı deri çeşidi sunuyor. Boya için, ismiyle uyumlu tarihi ‘Brass’ (pirinç) rengini seçtik. Koltuklar da ince tanecikli, bicolor Merino deri kaplaması ve nakış logolu başlıkları ile renk paletini benimsiyor. Üstelik bu ayrıcalıklı otomobil için mümkün olan her şeyi deri ile kapladık.’’

  LÜKS VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN BİRLEŞİMİ.
  Fikrin oluştuğu ilk andan yaklaşık iki yıl sonra, özel tasarım BMW 7 Serisi Güney Afrika’ya gitmek üzere uzun bir yolculuk için BMW atölyesinden ayrılıyor. Thomas Langenegger, “Bu otomobil, en üst seviyede lüksü temsil ediyor. BMW 745e bir plug-in hybrid olarak da sürdürülebilir mobilite sunuyor ve bitki örtüsünün sanatsal entegrasyonu sayesinde, artık evi sayılan Ellerman House ile ayırt edici bir bağ kuruyor. Bu ortak vizyonun gerçeğe dönüşmesinden oldukça memnunuz,’’ diyor.

  Modern lüks; karaktere ve kişisel stile göre özel olarak tasarlanır. Tıpkı misafirleri gibi Paul Harris de estetiği ve ince detaylara değer veriyor. Bununla rağmen otel sahibinin de belirttiği gibi gerçek lüks, eşsiz bir deneyim. Harris, “Gerçek lüks, özel anlardan ve bu anları deneyimlemenin bir ayrıcalık olduğunu fark etmekten ibarettir. Özel tasarım BMW 7 Serisi Sedan’ımızın karşımda duruyor olması, benim için olağanüstü bir an,’’ diyor. Harris bunları söylerken Nic Bladen ile birlikte büyük bir şaşkınlık içerisinde otomobilin etrafında dönerek her açıdan inceliyor. Sanatçı ise gururla şunları ekliyor: “Benim için, bir sanat eserinin tamamlanmasında her zaman büyülü bir yan vardır. Şimdi bu lüks Sedan ile aramızda kişisel bir ilişki de var; o, artık aynı zamanda eserlerimin görülebileceği küçük bir mobil galeri.”

  “Ellerman House” otelindeki sanat koleksiyonunda artık bir koleksiyon parçası daha bulunuyor.

   

  Individual: Çok özel bir BMW 7 Serisi | BMW Joy Blog
  Individual: Çok özel bir BMW 7 Serisi | BMW Joy Blog
  Individual: Çok özel bir BMW 7 Serisi | BMW Joy Blog
  Individual: Çok özel bir BMW 7 Serisi | BMW Joy Blog
  Individual: Çok özel bir BMW 7 Serisi | BMW Joy Blog

  BMW INDIVIDUAL.
  BMW Individual, portföyünde hangi donanım seçeneklerine ve otomobil aksesuarlarına sahip? Bir otomobili kişiselleştirmek için ekibin hangi tasarım gerekliliklerini karşılaması gerekir? BMW M ve BMW Individual Özel Müşteri Danışmanı Thomas Langenegger soruları yanıtlıyor.

  BMW Individual nedir?
  Thomas Langenegger: BMW Individual, bizim ürün yelpazemiz ve üretimimizden oluşur. Müşterilerimiz, ürün yelpazemizde özel Merino deri kaplamalar ve egzotik Japon ahşabı ‘’sen’’ ile üretilmiş iç kaplamalar bulabilir. Müşteriler otomobillerini kişiselleştirmek istediğinde, üretim ekibi müşterilerin vizyonlarını özel tasarım, eşsiz gerçekliklere dönüştürebiliyor.

  Ne gibi kişiselleştirme imkanları sunuluyor?
  T. L.: Müşteriler; BMW Individual renkleri, gövde rengini, döşemeleri, kontrast dikişleri ya da farklı deri renklerinden oluşan geniş seçenek yelpazesi sayesinde hayallerindeki otomobilleri oluşturabiliyor. Buna ek olarak el yapımı seçenekler var: Örneğin; iç tasarımda ya da dikişlerde deri kaplamalar, güneşliklerde, B sütunlarında veya kapı eşiklerinde logolar ve otomobilin yan tarafına el ile çizilen “coachline’’ çizgisi gibi. Her müşterimiz ile en sıra dışı talepleri bile dikkate alarak ve otomobilin en küçük detayına kadar geliştirerek, teoride her şey mükemmel hale gelene dek çalışıyoruz ve güvenlik bir numaralı önceliğimiz olduğu için tüm yasal gereklilik ve düzenlemelere uygun hale getirene kadar bazen aylarca, hatta bazen bir yıl boyunca çalışmamız gerekiyor.

  Bu işin en zor tarafı sizce nedir?
  T. L.: Kalite ve güvenlik kontrollerinin gerekliliği. Her özel üretim otomobil; tasarımından geliştirilmesine, satışından gövde yapısı ya da lazer gibi uzmanlık departmanlarına kadar tüm departmanlar arasında yakın ve titiz bir koordinasyon gerektiriyor.

  Sizin için öne çıkan BMW Individual modelleri hangileri?
  T. L.: ROBBE & BERKING’den ilham alan BMW Individual 760Li Sterling bunlardan biri. Ünlü kuyumcularla iş birliğinde bulunarak, üzerinde özen gerektiren Martelé tekniği ile çalışılan 13,5 kg’dan fazla gümüşü otomobile yerleştirdik. Böbrek Izgaralar bile saf gümüşten üretildi. En etkileyici projelerimizden biri de BMW NIGHT SKY idi. Bu eşsiz model için 4,5 milyar yıllık ve 25 kiloluk bir gök taşı parçasından 595 gramlık, 0,25 mm kalınlığında plakalar kesildi. BMW Individual ekibi, bu benzersiz parçaları, merkez konsolun üzerindeki dekoratif panele, vites çubuğuna ve start/stop düğmesinin üzerine mozaik gibi yerleştirdi.

  Tüm bu sürecin en güzel anı nedir?
  T. L.: Teslimat anı. Ne başardığınızı görmek harika bir his. Çünkü biz, müşterilerimizin otomobillerinden gurur duymasından ve şu anda sahip oldukları şeyin özel bir ürün olduğunu hissetmelerinden ilham alıyoruz.

     *Fotoğraflar/Videolar: BMW; Yazar: Markus Löblein
  | Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/design/bmw-individual-unique-artwork-for-ellerman-house.html

  Devamı  *Fotoğraflar/Videolar: BMW; Yazar: Markus Löblein
  | Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/design/bmw-individual-unique-artwork-for-ellerman-house.html

  Devamı
  Individual: Çok özel bir BMW 7 Serisi | BMW Joy Blog

  THE 7

  YENİDEN HAYAL EDİLDİ

  THE 7

  YENİDEN HAYAL EDİLDİ

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  BMW 8 Serisi ile Zamanda Yolculuk | BMW Joy Blog

  BMW’NİN İKİ EFSANESİYLE ZAMANDA YOLCULUK.

  Sanat Koleksiyonerliğine Giriş. | BMW Joy Blog

  SANAT KOLEKSİYONERLİĞİNE GİRİŞ.