Evde Oyun Akşamı | BMW Joy Blog

EVDE OYUN AKŞAMI.

BMW temalı oyunlarla evdeki vakti eğlenceye dönüştürün.

EVDE OYUN AKŞAMI.BMW temalı oyunlarla evdeki vakti eğlenceye dönüştürün.


  07.05.2020  Evdekilerle oyun ve turnuvalarla dolu bir akşam, evde geçirdiğimiz zamanlarında dikkatinizi dağıtmak için güzel bir aktivite olabilir. En iyi yanı da şu: Bu BMW ‘Kendin Yap’ oyunlarını evde yazıcıdan çıktı olarak alabilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

  Çocukların bitmeyen enerjisi son zamanlarda biraz yorucu olmaya mı başladı? Evde geçirdiğiniz günleri renklendirmek ve çocukları da biraz oyalamak için iki farklı BMW temalı oyunumuz var: “Büyük BMW Yarışı” (2-4 oyuncu) ve “Eşini Bul” (2-8 oyuncu). İhtiyacınız olan sadece bir yazıcı, makas ve zar. Yalnız mı yaşıyorsunuz? Bu, sizin için “Game Over” anlamına gelmiyor. Tüm oyuncuların bir zarı varsa ve oyun tahtasını yönetecek birini belirleyebilirseniz, arkadaşlarınızla görüntülü konuşarak da “Büyük BMW Yarışı” oyununu oynayabilirsiniz.

  Size sağlıklı günler ve oyunlar içinse şimdiden bol şans diliyoruz.

  Devamı

  Kurallar
  Bu oyunda, üç turu tamamladıktan sonra bitiş çizgisini ilk geçen kişi yarışın galibi olur.

  • Başlangıç pozisyonuna hak kazanma: Yarış başlamadan önce en yüksek sayıyı atan kişi, otomobilini başlangıç çizgisinin arkasındaki ilk pozisyona yerleştirebilir. İkinci en yüksek sayıyı atan kişi otomobilini ikinci pozisyona yerleştirir ve bu şekilde devam eder.
  • Oyuncular oyuna başlangıç pozisyonlarının sırasına göre başlar. Her oyuncu zar atar ve gelen sayı kadar ilerleyebilir.
  • Bir oyuncu zarda 6 atarsa “Boost Modu”na geçiş yapar, yani oyuncu tekrardan zar atma hakkı kazanır.
  • Tek kutu içerisinde aynı anda birkaç otomobil bulunabilir.
  • Otomobiliniz pist boyunca yer alan rakamlı kutucuklardan birine denk gelirse, kutudan belirtilen sayıya ve yöne göre ileri veya geri gitmelisiniz.
  • Saatli kutucuklar, buraya varan oyuncunun kendisine tekrar sıra gelene kadar bu kutucukta bir tur boyunca oynamadan beklemesi gerektiği anlamına gelir.
  • Bu oyunda, oyuncunun iki rota seçeneğinden birini seçmesi gereken iki nokta var: Toprak pist (Dirt track) ve Pit şeridi (Pit Lane). Oyuncu, iki kırmızı noktayı geçerken hangi yolu seçeceğine karar vermelidir. Ardından seçimini diğer oyunculara sesli olarak söylemelidir. Oyuncu risk alarak daha kısa ama daha riskli seçeneği tercih edebilir veya daha uzun olan ana rotada güvenli şekilde oynamayı sürdürebilir.
  • 3 turdan sonra bitiş çizgisini ilk geçen kişi yarışı kazanır. Bu nedenle, tur sayacında turlarınızı saymayı unutmayın!

   

  Devamı

  Kurallar
  Oyunun amacı mümkün olduğunca çok eşleşen kart çifti toplamaktır.

  Kartları yazdırdıktan ve kestikten sonra, ters şekilde masaya yerleştirin. Kartları iyice karıştırın. Saat yönünde ilerleyerek, her oyuncunun iki kart açma hakkı var. Oyuncu iki aynı BMW modelini bulabilirse, iki otomobili garajına park edebilir ve sıra yine bu oyuncudadır. Bu oyuncu, iki farklı modelin bulunduğu kartları açana kadar oynamaya devam eder. Sonra oynama sırası bir sonraki oyuncuya geçer.

  Devamı

  *Yazı ve görsel malzemeler için kaynak: https://www.bmw.com/en/automotive-life/game-night-diy.html | Yazar: Nina Kleine-Vogelpoth

   

  Devamı

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Boyama Zamanı | BMW Türkiye

  BOYAMA ZAMANI.

  Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

  NEED FOR SPEED'E EV ZİYARETİ.