Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

KENDİ AKSİYON FİLMİNİZ.

Need For Speed’i evinde keşfediyoruz.

KENDİ AKSİYON FİLMİNİZ.Need For Speed’i evinde keşfediyoruz.


  27.02.2020


  Üst düzey yarış deneyimi sunan efsanevi Need for Speed oyunlarında, oyuncular zorlu görevleri heyecan verici sanal otomobiller kullanarak aşmaya çalışıyor. Payback versiyonundaki koleksiyonda yer alan BMW M5 ve oyunun Kasım ayında yayınlanan son versiyonu Heat’teki BMW M3 ile X6 M oldukça gerçekçiler. Oyunun geliştirildiği Ghost Studios’a doğru yola çıkıyoruz.

  Devamı
  Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

  NFS 25 yaşında.

  Need for Speed, oyun sektöründe uzun bir geçmişe sahip olan bir franchise. İlk sürümü 25 yıl önce pazara sunulan seride 24 oyun bulunuyor. Need for Speed oyununun yaratıldığı Ghost Studios, dünyanın en iyi beş video oyun şirketinden biri olan Electronic Arts’a ait.

  Ergenlerin odalarına kapanıp video oyunları oynadığı günler geride kaldı ya da o ergenler tam olarak “büyümedi”: Günümüzde gamer’ların yaş ortalaması 35 olarak ölçümleniyor. Oyuncuların %15’i ise 50 yaşın üzerinde. Need for Speed'in Kıdemli Marka Müdürü Will Graham “Bu, artık bir kuşakla özdeşleşen bir oyun haline geldi. Çocukken Need for Speed oynamış, şimdi de yetişkin olarak kendi çocuklarına karşı yarışan oyuncuların sayısı oldukça yüksek.” diyor.

  " Çocukken deli gibi Need for Speed oynamış, şimdi de yetişkin olarak kendi çocuklarına karşı yarışan oyuncular var. "
  Will Graham / Need for Speed Marka Müdürü

  Need for Speed gibi bir oyunu geliştirmek için uzun bir zaman ve birkaç yüz kişilik bir ekip gerekebiliyor. Will Graham, temel fikrin ve taslağın bitmiş ürün haline getirilmesinin yaklaşık iki buçuk yıl sürdüğünü belirtiyor.

  Need for Speed, tur süreleri ile öne çıkan bir oyun değil. Heyecan verici otomobil kovalamacalarıyla dolu olan serideki oyunlar, daha çok başrolde olabileceğiniz aksiyon filmleri gibi. Oyunun eğlenceli yanlarından biri de kişisel otomobil havuzunuzu ayarlama ve kişiselleştirme seçeneği sunması.

  Devamı
  Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

  İlk Need for Speed’de oyuncu, arasından seçim yapabileceği dokuz otomobilden oluşan bir filoya sahipti. Bugün yaklaşık 80 model bulunuyor ve modellerin tamamı gerçeklerinin aynısı, tüm özellikleri birebir yanısıtılıyor. Otomobil filosunu sağlamak Heidi Klinck ve Bryn Alban’ın görevi. BMW M5’e ek olarak, otomobil havuzunda şimdi bir BMW M4 GTS, BMW X6 M ve çeşitli BMW M3 modelleri yer alıyor.

  Yarış oyunlarında kullanılan otomobillerin artık çok gerçekçi görünmesi ve gerçek bir oyun deneyimi sunması, kısmen bilgisayarların ve PS4 ve Xbox gibi konsolların işlemci gücü ile ilgili denebilir. Heidi Klinck gülerek ekliyor: “Ben yalnızca mükemmeliyetçi kişilerle çalışırım.” NFS’nin baş otomobil tasarımcısı olarak görev alan Kanadalı Klinck, otomobil görsellerinden sorumlu ve son derece mükemmeliyetçi bir kişiliğe sahip.

  Yarış oyunu için bir otomobilin sanal ikizini yaratmak altı ay sürüyor. Programcılar ve tasarımcıların her zaman istedikleri her veriye erişimi olmuyor. Tabi biz oyunu oynarken bu zorluklardan bihaberiz, ne de olsa her şey mükemmel görünüyor.

  Devamı

  5 VERİ:

  • 01 Sanal bir otomobil yaratmak için gerekli süre: 6 ay
  • 02 Yeni bir NFS serisi geliştirmek için gerekli süre: 2,5 yıl
  • 03 Yıllık global video oyun satışı geliri: 108 milyar dolar
  • 04 ABD’deki kadın gamer yüzdesi: %41
  • 05 Şimdiye kadar çıkan resmi NFS oyunu sayısı: 24

  “Payback” oyununda oyuncu, üç oynanabilir karakterden kadın sürücü kimliğini seçiyor ve yeni, koyu mavi bir BMW M5'in direksiyonuna geçiyor. M5, Need for Speed oyununda özel bir yere sahip, başka hiçbir video yarış oyunu, oyunculara 600 bg gücünde bir sedan ile lastik yakma fırsatı sunmuyor. Oyuncuların elindeki oyun kumandasının dakikalar içinde terden ıslandığını görebilirsiniz, çünkü NFS’de oyuncular yalnızca hız göstergesini görmüyor, aynı zamanda hoparlörlerden gelen güçlü motor sesini hissediyor ve etrafındaki manzaranın hızla akıp gittiğini algılayabiliyor.

  Devamı
  Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

  Ekibin tam olarak aradığı şey oyun oynama ve otomobil tutkusuysa, Need for Speed serisi için hangi otomobiller en iyi seçim olur? “Bu zor bir seçim,” diyor Graham. “Otomobiller söz konusu olduğunda, insanların zevkleri farklılaşıyor elbette. Kimisi aşırı pahalı bir süper spor otomobil istiyor. Kimisi de ilk sahip oldukları otomobili unutamıyor, onu arıyor. Otomobillerini yıllar önce elden çıkarmış olsalar bile, Need for Speed eski otomobillerinin sanal halini kullanmalarına ve otomobili kişiselleştirmelerine olanak sağlıyor.”

  Bryan Alban “BMW M5 mükemmel bir otomobil seçimi. Bunun nedeni yalnızca teknolojisi ve motor bölümü kapağı altında sunduğu özellikleri değil. Performansı, sürüş keyfi ve sportifliği ile nasıl öne çıktığını görmek için M5'e bakmanız yeterli.” diye belirtiyor.

  Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog
  Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

  Need for Speed'in oyun geliştirme stüdyosu olan Ghost’un merkez ofisi Göteborg’da bulunuyor. Ofis pek de iş yerine benzemiyor. Sade İskandinav çizgileri ve üzerinde metal bir hayalet logosu bulunan ahşap bankoyla daha çok modern bir otel barını andırıyor.

  Kasım 2019 yılında yayınlanan NFS Heat oyununda tam 13 farklı BMW otomobili yer alıyor. BMW M3 Evolution II 1988 Performance’tan BMW i8 Roadster’a, bu modellerin tümü oyunun heyecanına heyecan katıyor. Elbette bu oyunda da otomobilleri sürüş tiplerine ve yansıtmak istediğiniz karaktere göre çok çeşitli şekillerde modifiye edip ayarlamalar yapabiliyorsunuz. Xbox One, PlayStation® 4 ve PC için sunulan Heat’in, kişiselleştirmeyi üst seviyeye çıkarmak için sunduğu “Need for Speed Heat Studio” isimli bir iOS / Android uygulaması da bulunuyor.

  Devamı

  *Yazının orijinali için kaynak: https://www.bmw.com/en/performance/racing-game-need-for-speed.html

  Devamı

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  BMW Yapay Zeka Algoritmalarını Paylaşıyor | BMW Joy Blog

  BMW YAPAY ZEKA ALGORİTMALARINI PAYLAŞIYOR.

  Evde Birlikte, Rekabette Birlikte | BMW Joy Blog

  ESPOR YÜZYILIN SPOR TRENDİ Mİ?