#NEXTGen 2020’yi Keşfedin | BMW Türkiye

#NEXTGen BAŞLIYOR.

#NEXTGen BAŞLIYOR.
  2020’nin getirdiği yeni normalle birlikte daha iyi yarınları düşünüp bugüne sarılmak için sayısız neden var. #NEXTGen, BMW Group tarafından gerçekleştirilen yeniliklerin yanı sıra mobilitenin geleceği ve ötesi hakkında ipuçları veriyor. 11 Kasım 2020’de açılışı yapılacak olan bu yılın platformunu, en yeni ürünler, son teknolojiler ve eğlenceli öykülerin yanı sıra modern liderlik üzerine düşünce tarzınızı yenileyecek görüşler için düzenli olarak ziyaret edebilirsiniz.


  09.11.2020

  Devamı

  Dünya için önemli geliştirmeleri aktif olarak şekillendirmeyi ve desteklemeyi oldukça önemseyen BMW Group, işe geçtiğimiz yıl yapılan #NEXTGen etkinliğiyle kendisini yeni ve özgün bir biçimde tanıtarak başladı. BMW Group bu yıl ileri doğru bir başka şaşırtıcı adım atıyor. #NEXTGen 2020, mobilitenin geleceğine benzersiz bir bakış sunarken BMW’de arka planda yaşananlar hakkında hiç olmadığı kadar fazla detay veriyor. Ana sahnede altı bölümden oluşan, tasarımından dünya prömiyerine kadar BMW iNEXT’in gelişimini gösteren “Chasing iNEXT” yer alacak. Belgesel/eğlence serisi dünya çapında 10 Kasım tarihinde https://www.bmw.com/NEXTGen adresinde Türkiye saati ile 18:00’den itibaren izlenebilecek.

  Bu yıl tümüyle dijital olarak ele alınan #NEXTGen etkinliğinde, BMW Group tarafından gerçekleştirilen araştırma ve geliştirme çalışmalarına yakından göz atan ve aynı zamanda şirketin geniş iş birliği çalışmalarını inceleyen videolar sunulacak. BMW iNEXT’in dünya prömiyerinin yanı sıra öne çıkan etkinlikler arasında MINI ve BMW Motorrad tarafından gerçekleştirilecek prömiyer etkinlikleri de yer alıyor.

  #NEXTGen 2020’yi Keşfedin | BMW Türkiye

  #NEXTGen’in müzikleri Oscar ödüllu film müziği bestecisi Hans Zimmer’e ait. Fotoğrafta Zimmer ve Renzo Vitale, Zimmer’ın Londra’daki stüdyosunda BMW Vision M NEXT’in ses tasarımı üzerinde çalışıyor.

  Çeşitli online formatlara bölünen #NEXTGen 2020 etkinliği, tamamı internet üzerinden yayınlanacak olan “Chasing iNEXT” serisi ile başlıyor. Yapımcılığını merkezi Köln’de bulunan btf (bildundtonfabrik) şirketinin üstlendiği altı eğlenceli bölüm, bilgilendirici, neşeli, eğlenceli, ironik ve çoğu zaman sürprizlerle dolu. Film ekibi, BMW Group’un farklı departmanlarında, tasarımı ilk kez https://www.bmw.com/NEXTGen adresinde 11 Kasım’da Türkiye saati ile 16:00’da gösterilecek olan BMW iNEXT’in izini sürüyor. Seride BMW Group, şirket çalışanları ve şirketin yeni amiral gemisinin arkasında yatan teknoloji, yeni bir bakış açısıyla gösteriliyor. Tüm bunlara BMW Group’un kendi içinde yaptığı çalışmalara yönelik çarpıcı bilgiler ve uluslararası yıldızlarla geçirilecek benzersiz anlar da dahil oluyor. Bir örnek verelim: Serinin müzikleri, Oscar ödüllu film müziği bestecisi Hans Zimmer’e ait.

  İkinci online format ise çok daha detaylı bir içerikten oluşuyor. Tasarım, Sanal İşbirliği, Bağlantı, Elektrikli Motor Sistemleri, Yapay Zeka ve Sürüş Simülasyonu konularındaki bu son derece bilgilendirici klipler izleyiciye veriler, rakamlar ve çok daha ayrıntılı bir arka plan sunmanın yanı sıra BMW Group’un sahne arkasından benzeri görülmemiş bir çerçeve ortaya koyuyor. Bavyeralılar geleceğin otomobilini nasıl geliştiriyor, onları teşvik eden şey ne, gelecek on yılın teknolojileri neler olacak? Cevapları bu seride.

  #NEXTGen 2020’yi Keşfedin | BMW Türkiye

  #NEXTGen’deki konulardan biri de BMW i Elektrikli Wingsuit’inin ilk uçuş hikayesini anlatan video olacak. Bu hikaye için Joy Blog’u takipte kalın.

  Tüm bunlara ek olarak #NEXTGen 2020, BMW Group’un çeşitli alanlarda gerçekleştirdiği başarılı işbirliği çalışmalarını da öne çıkarıyor. Ünlü New York sokak giyim markası Kith ve dünyanın önde gelen e-spor takımları ile en başarılı SIM yarışçılarıyla işbirlikleri öne çıkıyor. Ayrıca dünyada ilk kez bir insan tarafından giyilen elektrikli uçan kanatla uçan Avusturyalı Peter Salzmann’ın kullandığı BMW i Elektrikli Wingsuit’in geliştirilmesine yönelik şirketin katkısı da bu işbirliklerine verilebilecek örnekler arasında.

  Sektörler arası değişim ve paylaşım formları da etkinliğin bir diğer odak noktasını oluşturuyor. “Drivers for Change” konuşmaları diğer konuların yanı sıra liderliğin dönüşümü ve değişimi nasıl desteklediğini inceliyor. Ayrıca tüm dünyada önde gelen üniversiteler ve araştırma kurumlarındaki öğrencilere, araştırma asistanlarına ve profesörlere açık olan #NEXTGen Ulaşımda Yarın Zirvesi’nde üç finalist, 2040 yılında sürdürülebilir ve bağımsız premium mobiliteye yönelik vizyonlarını sunacak.

  #NEXTGen 2020’yi Keşfedin | BMW Türkiye

  İNOVASYONLARIN ARKASINDAKİ İNSANLAR VE ÖYKÜLERİ.

  #NEXTGen “Chasing iNEXT” sunar: Film ekibinin e-mobilitede çığır açacak gelişmeleri yayına hazırlarken, yol üzerinde karşılarına çıkan insan hikayeleri bu belgeselde…

  Bu mini dizi, #NEXTGen 2020’nin odağında yer alıyor diyebiliriz. Bu seri, hikaye anlatımına yaklaşımı ve ironik mizah anlayışıyla, BMW Group’taki ürün geliştirmelerinde görev alan insanların ilgi çekici öykülerine yer veriyor.  *Fotoğraflar: Markus Burke; Yazar: Markus Löblein | Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/design/cajsa-wessberg-good-design-stems-from-identity.html

  Devamı

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Otonom Sürüşe Yolculuk | BMW Joy Blog

  OTONOM SÜRÜŞE YOLCULUK.

  Drone Yarışçısı McStralle ile Bir Söyleşi | BMW Joy Blog

  DRONE YARIŞLARI.