#NEXTGen 2020 Videolarını İzleyin | BMW Joy Blog

GERÇEK DEĞİŞİME HAZIR MISINIZ?

#NEXTGen videolarını keşfedin.

GERÇEK DEĞİŞİME HAZIR MISINIZ?#NEXTGen videolarını keşfedin.
  BMW Group, bu yıl #NEXTGen’de mobilitenin geleceğine benzersiz bir bakış sunarken BMW’de arka planda yaşananlar hakkında hiç olmadığı kadar fazla detay veriyor. #NEXTGen çatısı altındaki eğlenceli videolardan oluşan mini belgesel dizisini sizler için tek bir yerde topladık.


  18.11.2020

  Devamı
  #NEXTGen 2020 Videolarını İzleyin | BMW Joy Blog

  1- iNEXT’in Peşinde

  Çeşitli online formatlara bölünen #NEXTGen 2020 etkinliğinin merkezinde, tamamı internet üzerinden yayınlanan “Chasing iNEXT” serisinin olduğunu söyleyebiliriz. Yapımcılığını, merkezi Köln’de bulunan prodüksiyon şirketi btf’nin üstlendiği 6 bölümlük bu eğlenceli seri, bilgilendirici olduğu kadar neşeli, eğlenceli, ironik ve çoğu zaman sürprizlerle dolu.

  BMW iNEXT, BMW iX ismi ile ilk kez #NEXTGen 2020’de online olarak tanıtılmış oldu. Film ekibi ise bunun öncesinde BMW Group’un farklı departmanlarında, henüz lanse edilmemiş BMW iNEXT’in izini sürüyor. Seride BMW Group, şirket çalışanları ve şirketin yeni amiral gemisinin arkasında yatan teknoloji, yeni bir bakış açısıyla gösteriliyor. Tüm bunlara BMW Group’un kendi içinde yaptığı çalışmalara yönelik çarpıcı bilgiler ve uluslararası yıldızlarla geçirilecek benzersiz anlar da dahil oluyor.

  Chasing iNEXT serisinin birbirinden eğlenceli bölümlerinİ aşağıda izleyebilirsiniz. Bu serideki tüm videolara çok yakında Türkçe altyazı seçeneğinin ekleneceği müjdesini de verelim. Haberdar olmak için @bmwturkiye Instagram hesabını takip edin.


  BMW iX, #NEXTGen 2020 | BMW Joy Blog

  Yeni BMW iX: Favori mekanınıza hoş geldiniz.

  2- Merhaba BMW iX.

  BMW Vision iNEXT konsept modeli, BMW iX olarak seri üretim modeline dönüşürken, BMW Group’un bir vizyonu daha gerçeğe dönüşmüş oluyor. İlk kez satışa sunulmasına yaklaşık bir yıl kala, BMW Group bizleri şu an hala seri geliştirme aşamasında olan Yeni BMW iX ile tanıştırıyor.

  Yeni BMW iX, BMW Group tarafından geliştirilen ve tasarım, sürdürülebilirlik, sürüş keyfi, çok yönlülük ve lüksün yeni yorumlarına odaklanırken, bunu modüler, ölçeklenebilir bir dizi geleceğe yönelik özelliği içinde barındıran ilk model olma özelliğine sahip.

  Aşağıdaki video serisinde Oscar ödüllü dünyaca ünlü aktör Christopher Waltz ile BMW Group Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Zipse’nin BMW iX’i inceledikleri filmi izlemenizi özellikle öneriyoruz.

  BMW i Elektrikli Wingsuit, #NEXTGen 2020 | BMW Joy Blog

  BMW i Elektrikli Wingsuit’inin ilk uçuş hikayesini anlatan video serisi kalp atışlarınızı hızlandıracak.

  3- Elektrikli ‘Wingsuit’

  Alplerin dondurucu rüzgarı yüzüne vuran Peter Salzmann gülümsemeye devam ediyor. Çünkü Avusturyalı wingsuit pilotu olan Salzmann’ın uzun zamandır beklediği an sonunda geldi. Helikopter onu 3.000 metre yüksekliğe taşıyor. Birkaç dakika içerisinde uzun süredir kurduğu bir hayal olan elektrikli motorla dağlar üzerinde uçabilmesini sağlayacak wingsuit’iyle yüksekten atlamayı gerçekleştirecek. Gözlerini kapatıyor ve derin bir nefes alıyor, helikopterin açık kapısından destek alıyor ve atlıyor!

  Dünyada ilk kez bir insan tarafından giyilen elektrikli “wingsuit” ile tanışın. Avusturyalı Peter Salzmann’ın BMW i Elektrikli Wingsuit ile helikopterden atlayarak gerçekleştirdiği uçuş gerçekten de heyecan verici. Salzmann, “Electrified Wingsuit” projesinde Designworks ile birlikte bilinmeyen topraklara adım atıyor ve karşılaştığı birçok engelin üstesinden gelmeyi başarıyor. Elektrikli wingsuit ile yapılan öncü uçuşunun büyük bir hayalden başlayarak son anda ortaya çıkan beklenmedik aksaklıklarına kadar tüm öyküsünü heyecanla izleyeceksiniz.

  Epic Games – Unreal Engine iş birliği, #NEXTGen 2020 | BMW Joy Blog

  Epic Games – Unreal Engine iş birliği

  4- Geleceğin Konuları, Bugünden.

  Tasarım, Sanal İş Birliği, Bağlantı, Elektrikli Motor Sistemleri, Yapay Zeka ve Sürüş Simülasyonu konularındaki bu son derece bilgilendirici klipler izleyiciye veriler, rakamlar ve çok daha ayrıntılı bir arka plan sunmanın yanı sıra BMW Group’un sahne arkasından daha önce keşfedilmemiş yerlere sağlıyor. Bavyeralılar geleceğin otomobilini nasıl geliştiriyor, onları teşvik eden şey ne, gelecek on yılın teknolojileri neler olacak? Cevapları bu seride.

  BMW ve KITH işbirliğiyle tasarlanan Yeni BMW M4 Competition | BMW Joy Blog

  BMW ve KITH iş birliğiyle tasarlanan Yeni BMW M4 Competition.

  5- BMW M4 Competition ve KITH İş Birliği.

  Sizce moda tasarımı ve otomobil tasarımı kavramları, düşünme süreçleri açısından çok büyük farklılıklar gösteriyor mu? Bu filmde sokak modası markası KITH’in tasarımcılarından Ronnie Fieg ve BMW'den Anne Forschner, kendi alanlarında başarılı iki tasarımcı, sohbet ederken BMW x KITH iş birliğini değerlendiriyor.

  Yeni BMW M4 Competition’ın KITH iş birliğinde tasarlanan bu versiyonunun üç renk seçeneğiyle, dünya çapında yalnızca 150 adet üretilmesi planlanıyor.

  #NEXTGen 2020 Videolarını İzleyin | BMW Joy Blog

  #NEXTGen’i Takip Edin.  *Fotoğraflar: Markus Burke; Yazar: Markus Löblein | Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/design/cajsa-wessberg-good-design-stems-from-identity.html

  Devamı
  BMW KONSEPT i4

  BMW i4 Konsept

  BİR BMW GRAN COUPÉ
  MODELİ İLK KEZ TAMAMEN ELEKTRİKLİ.

  BMW i4 Konsept

  BİR BMW GRAN COUPÉ
  MODELİ İLK KEZ TAMAMEN ELEKTRİKLİ.

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Tasarım Sizi Yansıtmalı | BMW Joy Blog

  TASARIM SİZİ YANSITMALI.

  İstanbul’a Yakın Sonbahar Rotaları | BMW Joy Blog

  SON BİR KAÇAMAK.