Razor Fist ile Tanışın | BMW Joy Blog

HOLLYWOOD’DA İKİ MÜNİHLİ.

Marvel’ın en yeni kötü adamıyla tanışın.

HOLLYWOOD’DA İKİ MÜNİHLİ.Marvel’ın en yeni kötü adamıyla tanışın.
  Karşınızda hafifçe eğik başı, geniş omuzları ve delici bakışlarıyla Razor Fist. Münih doğumlu oyuncu Florian Munteanu, Marvel Studios’un “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi” adlı yeni filminde, sağ kolu jilet gibi keskin bir bıçağa dönüşen Razor Fist karakterini oynuyor. Filmde ona Münih doğumlu bir başka karakter daha eşlik ediyor: Yeni BMW iX3.


  08.10.2021

  Devamı

  Eski bir boksör olan Florian Munteanu, geçtiğimiz on yıl içerisinde muhteşem bir dönüşümden geçerek uluslararası arenada tanınan bir aktör haline geldi. Oyuncu, Marvel Studios’un “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi” adlı en son filminde Razor Fist rolüyle kamera önündeki becerilerini herkese gösteriyor. BMW Welt’e konuk olan Munteanu kariyeri, Razor Fist rolü ve kullandığı sıra dışı Yeni BMW iX3 hakkında konuştu.

  Razor Fist ile Tanışın | BMW Joy Blog

  Simu Liu, filmde “On Halka” organizasyonunun gizemli ağına takılınca geride bıraktığı geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan Shang-Chi karakterini canlandırıyor. San Francisco’da görünüşte oldukça olağan bir hayat sürdüren Shang-Chi’nin dünyası bir otobüste ansızın ortaya çıkan kimliği belirsiz şahıslarla giriştiği kavga sonrasında bir anda ters yüz oluyor. Tam da bu aksiyon sahnesinde, Razor Fist karakterini canlandıran Munteanu filme giriş yapıyor. Aynı anda kendini pek çok rakibe karşı savunan Shang-Chi’nin kavgada üstünlük kurmaya başladığı sırada sessiz görünen devasa Razor Fist ayağa kalkarak tüm heybetini gözler önüne seriyor ve adeta ortamdaki tüm alanı tek başına kaplıyor.

  Razor Fist ile Tanışın | BMW Joy Blog
  Razor Fist ile Tanışın | BMW Joy Blog
  Razor Fist ile Tanışın | BMW Joy Blog


  ÇARPICI BİR KARAKTER.

  Razor Fist, filmde Shang-Chi’nin babası Wenwu (Tony Leung) liderliğindeki esrarengiz “On Halka” organizasyonunun bir üyesi. Razor Fist karakteri pek çok yönden öne çıkıyor. Oldukça uzun boyu ve geniş vücudu ile sadece görünüşüyle bile diğer herkesten anında ayrılıyor. Karakterin tercih ettiği otomobil ise göz alıcı süslemelerle öne çıkan tamamen elektrikli Yeni bir BMW iX3.

  Razor Fist’in oldukça dikkat çekici Yeni BMW iX3 otomobili, Mat Metalik Gri gövde rengi ve canlı renklerdeki tuhaf görsel öğelerle karşımıza çıkıyor. Otomobilin ızgara bölümünde, BMW’nin tipik görüntüsünü daha da çarpıcı hale getiren parlak mavi diş figürleri görüyoruz. Motor bölmesi kapağında ise sıkılmış bir yumruk gibi duran devasa bıçak figürüyle Razor Fist’in logosu yer alıyor. Ayrıca, karakterin adı otomobilin yan bölümünde mavi ve turuncu tonlarla çizilmiş bir grafitti olarak görülüyor.

  Razor Fist ile Tanışın | BMW Joy Blog

  Razor Fist’in otomobiliyle pek çok ortak yönü olduğu aşikar: Atletizm, güç ve gücün yanı sıra sakin ancak yine de etkileyici bir duruş. Karakterin kullandığı Yeni BMW iX3, filmin adrenalin dolu sahnelerinde hünerlerini gözler önüne seriyor. BMW, düşman otomobillerini ve motosikletlerini atlattıktan sonra kahramanlar için büyük bir tehdit olan canlı bir orman labirentinde son sürat ilerliyor. Uzun lafın kısası, Marvel Studios’un en yeni filminde Yeni BMW iX3 oldukça heyecan verici bir performans sergiliyor (➜ BMW ile Marvel Studios’un önceki iş birlikleri hakkında bilgi edinin: Black Widow’un Yıldızları).

  Ana karakterin Asyalı olduğu ilk süper kahraman filmini yayınlayan Marvel Studios, “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi” ile yeni kapılar açıyor. Filmde boy gösteren Yeni BMW iX3’ün arkasındaki üretim süreci de yine benzer şekilde otomotiv sektöründe yeni bir çığır açıyor. Münih’te geliştirilip tasarlanan otomobil, küresel pazar için Çin’in Şenyang kentinde üretilecek olan tamamen elektrikli ilk BMW modeli olma özelliğini taşıyor.

  BİRLİKTE BÜYÜMEK.

  Kendinin “tepeden tırnağa Bavyeralı” olarak tanımlayan Munteanu, BMW markasıyla büyümüş. Çocukluğunu BMW Welt merkezinin hemen yanı başında geçiren aktörün ailesi de BMW kullanıyormuş. Munteanu, bu geleneği yetişkinlik hayatında da sürdürdüğünü söylüyor. Ancak gerçek hayat ile film arasındaki çizgilerin belirsizleşmesine neden olan tek şey aktörün otomobil konusundaki tercihi değil. Filmde karşımıza bir kolu bıçak formu alan devasa bir Romalı olarak çıkan Munteanu’nun kökeni gerçekten de Romalılara uzanıyor. Aktör ayrıca babasının sayesinde genç yaşta dövüş sporları dünyası ile tanışmış.

  Razor Fist ile Tanışın | BMW Joy Blog

  İlk amatör müsabakasına 11 yaşında çıkan Munteanu için boks kısa süre içinde hayatın odak noktası haline gelmiş. Munteanu, liseden mezun olduktan sonra kendine yeni bir hedef belirlemiş: Oyunculuk. Medya alanındaki lisans çalışmalarını tamamlayan Munteanu bu hedefine ulaşmak için tüm gücüyle çabalarken 2018 yılında Sylvester Stallone kendisiyle Skype üzerinden temasa geçerek “Creed II - Efsane Yükseliyor” filminde Drago karakterini oynaması için bir teklife bulunmuş. 31 yaşındaki oyuncu, durmadan çalışıyor ve geleceği için büyük planları olduğunu dile getiriyor.

  Razor Fist ile Tanışın | BMW Joy Blog

   

  *Yazar: Jelena Pecic; Fotoğraflar: Ramon Haindl; Video: Ramon Haindl; Düzenleme: Linda Deutsch | Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/automotive-life/marvel-florian-munteanu-interview.html 

  Devamı
  THE iX3 | BMW Joy Blog

  BEDENİ MACERACI
  RUHU ELEKTRİKLİ.

  YENİ BMW iX3.

  BEDENİ MACERACI
  RUHU ELEKTRİKLİ.

  YENİ BMW iX3.

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Black Widow’un Yıldızları | BMW Joy Blog

  BLACK WIDOW’UN YILDIZLARI.

  X’İN KEŞFETTİKLERİ. | BMW Joy Blog

  X’İN KEŞFETTİKLERİ.