İstanbul’a Yakın Sonbahar Rotaları | BMW Joy Blog

SON BİR KAÇAMAK.

Sonbaharın son günlerine renk katacak keşif rotaları.

SON BİR KAÇAMAK. Sonbaharın son günlerine renk katacak keşif rotaları.
  Sonbahar bitmek üzereyken, doğanın bu mevsimde geçirdiği dönüşümü ve büründüğü renkleri değerlendirmek için kış mevsimi öncesinde son çıkış olan “pastırma yazı”nda kalabalıklardan uzak, güvenli ve dinlendirici küçük kaçamaklar yapabilirsiniz. İstanbul içinde, Trakya'da ve Batı Karadeniz'de keşfinizi bekleyen önerilerimize göz atın.


  23.11.2020
   

  Devamı

  İçinde yaşadığımız, her köşesini ezbere bildiğimiz şehir, bize güzel sürprizler hazırlayabiliyor. Yoğun temposu, kalabalığı ve hızlı yaşayan insanlarıyla çoğu zaman yorucu hale gelebilen İstanbul da buna dahil. Kentin en büyük yeşil alanlarından Belgrad Ormanı ya da Anadolu yakasının huzur vadeden Polonezköy ve Ağva gibi noktaları, herkesin hemen aklına gelen rotalar. Ancak İstanbul civarında doğayla baş başa kalabileceğiniz, sonbaharda renkleriyle sizi mest edecek rotalar sadece bunlarla sınırlı değil. Bakalım bu yazıyla ufkunuzu biraz da olsa genişletebilecek miyiz?

  EN YAKINLARDAN BAŞLAYALIM.

  • Saklıgöl, Şile.
  • Kaymakdonduran Ormanı, Beykoz.
  • Ballıkayalar Tabiat Parkı, Gebze.
  BMW X2, Sunset Orange renginde | BMW Joy Blog

  BMW X2, yakın ya da uzak her keşif için yol arkadaşlığına hazır.

  ORMANLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERE…

  Kilometre ibresini daha fazla oynatacak rotaların peşindeyseniz, önce batıya gidelim. Trakya’ya, ormanla denizin buluştuğu yere… Dalış turizminin önemli merkezlerinden Saros, tarihin beşiği Gelibolu Yarımadası ve Edirne’den Şarköy'e birçok bağ evi ile daha birçok zevke hitap eden alternatifler barındıran Trakya’da sonbaharın tadı doğayla iç içe çıkar.

  Devamı
  • İğneada Longoz Ormanları Millî Parkı, Kırklareli.
  • Kıyıköy, Kırklareli.
  • Uçmakdere, Tekirdağ.
  Yedigöller Millî Parkı, Bolu | BMW Joy Blog

  Yedigöller Millî Parkı 1965 yılından beri milli park olarak koruma altında.

  GÖL MANZARALI KAÇAMAKLAR.

  Direksiyonu batı yerine doğuya kıracak olursanız, çok değil, birkaç saatlik bir yolculukla Anadolu'nun oksijeni en bol topraklarının bi önizlemesiyle karşılaşmanız mümkün. Ormanlarla kaplı zirveleri, yemyeşil yaylaları ve sayısız su kaynağıyla Karadeniz Bölgesi'nin İstanbul'a en yakın noktalarında dahi dağlar ve ormanlar arasına saklanmış yüzlerce göl bulunuyor. Bunlar, sonbaharda keşif peşinde olanlar için birçok seçenek sunuyor.

  Devamı
  • Torkul Gölü, Düzce.
  • Sülüklügöl Tabiat Parkı, Bolu.
  • Yedigöller Millî Parkı, Bolu.

  KIŞLIKLARI ÇIKARTTINIZ MI?

   Orijinal BMW Kış Jant-Lastik Setlerinde avantajlı fiyatlar | BMW Türkiye

  Yolda seyir halindeyken aniden sağanak bir yağmur veya kar yağışının başladığını düşünün. Böyle durumlarda yıldız logolu Orijinal BMW lastiklerine sahip kışlık jant-lastik setleri, sert hava koşulları ve farklı yol tiplerinde size daha fazla güvenlik sunar: Kendinizi her açıdan iyi ve güvende hissettirecek sürüş keyfi.

  Güvenli sürüş keyfini her hava koşulunda korumanız için, Orijinal BMW Kış Jant-Lastik Setleri avantajlı fiyatlarıyla Borusan Otomotiv BMW Yetkili Servisleri'nde sizi bekliyor.

  DAHA FAZLASI, X'İN KEŞFETTİKLERİ'NDE | BMW Türkiye

  DAHA FAZLASI, X'İN KEŞFETTİKLERİ'NDE

  DAHA FAZLASI, X'İN KEŞFETTİKLERİ'NDE

  DAHA FAZLASI, X'İN KEŞFETTİKLERİ'NDE.

  Uzun bir süredir eski günlerdeki keşiflere ve seyahatlere hasret kalsak da, otomobil ile günübirlik uzaklıkta olan bu rotalar güvenl yolculuklar için yardımımıza koşuyor. Fakat daha uzun 'temkinli' seyahatlere çıkmak ya da evinizde kalarak uzakları çevrimiçi olarak ziyaret etmek de mümkün. Mevsime uygun rotalar, dünyanın farklı köşelerine sanal seyahatler, tüm alışkanlıklarımızın değiştiği şu günlerde ortaya çıkan yeni seyahat trendleri ve daha fazlasını her ay yenilenen X’İN KEŞFETTİKLERİ takviminde bulabilirsiniz.

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Otomobil Lastikleri Hakkında Kısa bir Rehber. | BMW Joy Blog

  OTOMOBİL LASTİKLERİ HAKKINDA KISA BİR REHBER.

  Sürdürülebilir Deneyimler Peşinde. | BMW Joy Blog

  ATIKSIZ SEYAHAT DENEYİMLERİ.