Efsanevi Premium Otomotiv Etkinlikleri | BMW Joy Blog

DÜNYANIN EN LÜKS YARIŞ ETKİNLİKLERİ.

DÜNYANIN EN LÜKS YARIŞ ETKİNLİKLERİ.
  Süper spor otomobil sahipleri, sıra dışı çevrelerde ve ortamlarda yer almayı severler. Dünya jet sosyetesinin yüksek beygir gücüyle buluştuğu lüks otomotiv etkinliklerine yapacağımız yolculukta bize katılın.


  07.08.2020
   

  Devamı
  Goodwood Speed Festival | BMW Joy Blog

  GOODWOOD HIZ FESTİVALİ’NİN LORTLARI.

  Essex’te bir kır malikanesi, virajlı dağ yolları, klasiklerden süper otomobillere kadar çok özel spor otomobiller... Dünyaca ünlü Goodwood Hız Festivali’ne hoş geldiniz.


  Lord March, 1993 yılından bu yana Goodwood House topraklarında birinci sınıf bir otomobil yarışı etkinliği düzenliyor. İlk başta yalnızca birkaç bin ziyaretçiyi çeken Goodwood Hız Festivali yıllar içerisinde büyüdü ve bugün sayısı 200.000’e varan katılıma sahip efsanevi bir etkinliğe dönüştü. 1948’den beri yalnızca üyelere özel düzenlenmekte olan Goodwood, izleyicileri “süper otomobil” yarışı, orman rallisi, lüks SoapBox yarışı ve çok daha fazlasıyla heyecanlandırıyor. Yeni Formula 1 yarış otomobilleri bile festivale katılıyor.


  Bitişikteki Goodwood Motor Pisti’nde misafirler çok çeşitli BMW M modellerinin direksiyonuna geçip Juan Manuel Fangio veya Sir Stirling Moss gibi motorsporları ikonlarının izlerini takip ediyorlar. Akşam olduğunda, lordun kır malikanesi film ve spor camialarından jet sosyetenin hız tutkunlarıyla efsanevi bir partiye ev sahipliği yapıyor; katılımsa yalnızca davetiyeyle mümkün.


  Dört günlük Goodwood Hız Festivali’ndeki etkinlikleri izlemek isteyenler için biletler yaklaşık 175 Euro civarında. Etkinliğin 2020 yılında sağlık önlemleri çerçevesince gerçekleştirilmediğini belirtelim.

  The Thermal Club | BMW Joy Blog
  The Thermal Club | BMW Joy Blog

  THE THERMAL CLUB: PALM SPRINGS’DE ÖZEL BİR KULÜP.

  “Country Club” diye adlandırılan kulüpler başlangıçları 19. yüzyıla dayanan Amerikan oluşumlarıdır. Ancak günümüzün ayrıcalıklı ve varlıklı kitleleri bu gibi özel tesislerde golf oynamanın veya kayak yapmanın yanı sıra artık kulübe ait pistte yarışmak için de bir araya geliyorlar. Buna harika bir örnek: Kaliforniya’daki Palm Springs yakınlarındaki lüks Motorsport Thermal Club.


  Thermal Club’da toplam üç pist bulunuyor. Ünlü pist tasarımcısı Alan Wilson tarafından tasarlanmış pistler kulüp üyelerine eşsiz, her zamanki kuralların geçersiz olduğu bir yarış deneyimi sunuyor. Bu özel kulübün üyeliği 100.000 dolardan başlıyor ve karşılığında çok çeşitli imkanlar ve hizmetler sunuyor. “Luxury Car Club” üyeliği kapsamında neler bulunuyor? Efsanevi kulüp binasında eğlence programı, spa ve tenis kortlarını da içeren fitness tesisleri, yarış simülatörü, kulübe ait premium restoran ve hepsinin ötesinde, aralarından seçim yapabileceğiniz bir süper spor otomobiller filosu…


  Kulübün elit üyeleri arasına katılmak isteyenler ayrıca Motorpark’taki 2 milyon dolarlık villalardan birine sahip olarak kendilerini şımartabilirler. Beklendiği üzere, tesis kendini “dünyanın bir numaralı lüks motorsporları kulübü” olarak tanımlıyor.

  Top Marques Monaco | BMW Joy Blog

  © Greyzone Media

  TOP MARQUES: MONACO’NUN EN İYİSİ.

  Minimum alanda maksimum lüks deyince akla ilk gelen konum neresi olabilir? Kesinlikle Monaco! Bu şehir devleti, her Nisan ayında Top Marques etkinliğinde süper zengin otomobil tutkunlarının cazibe merkezi haline geliyor. Amerikan haber kanalı Bloomberg’e göre bu etkinlik yalnızca 14 yıllık bir sürede “en büyük lüks otomobil gösterisi” haline geldi.


  Açıkça görülüyor ki Top Marques, sayısız spor arabanın yanı sıra VIP konuklarıyla da ön plana çıkıyor. Film yıldızlarından, ünlü atletlere veya Rus oligarşiklerine kadar herkes burada bir araya geliyor ancak Thermal Club’ın aksine buraya gelmeniz için dünyanın en zenginleri arasında olmak gerekmiyor. Şanslı ziyaretçiler Formula 1 pisti etrafında yapılan ve elbette inanılmaz derecede ilgi gören test sürüşü fırsatlarından birini yakalayabiliyor.


  Top Marques Monaco da çoğu etkinlik gibi sağlık önlemleri çerçevesinde 2020 yılını pas geçti. Normal zamanlarda Top Marques etkinliği döneminde otel odaları, küçük bir otomobil satın almaktan daha maliyetli olabiliyor.  

  Singapur Grand Prix’si | BMW Joy Blog

  SİNGAPUR GRAND PRIX’Sİ: DÜNYANIN EN ÖZEL FORMULA 1 YARIŞI’NIN ŞEREF TRİBÜNÜ.

  Özel yetenekleri en iyi ortaya çıkaracak yarış, Formula 1 yarışıdır. Sürücüleri birer süperstar, pistleri efsanevidir ve şeref tribününde bir araya gelen herkes önemlidir. Beklenenin aksine Monaco, en pahalı şeref tribününe sahip değil. Singapur’daki muhteşem gece yarışı için en üst seviye biletler 6.500 Euro’nun üzerinde bir fiyata satılıyor.


  Çoğu insan için kesinlikle saçma ve gereksiz bir tutar değil mi? Bu ücreti ödeyebilecek imkanlara sahip yarış tutkunları, her şey dahil bir paketin sahibi oluyor. Örnek vermek gerekirse Robert De Niro ile birlikte restoranlar işleten yıldız şef Nobu Matsuhisa tarafından hazırlanan bir menü bu pakete dahil. Ayrıca paket, dünyaca ünlü grupların özel performanslarına ücretsiz katılımı, doğrudan pit şeridinin üzerindeki en iyi koltukları ve yarış sonrası partide sürücülerle tanışma fırsatını içeriyor. Bu etkinlik de aynı şekilde 2020’de mecburi bir Covid-19 molası verdi.


  * Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/automotive-life/places-for-races-of-the-super-rich.html

  Devamı
  Yeni BMW M8 Serisi Gran Coupé

  THE M8

  YENİ BMW M8 SERİSİ GRAN COUPÉ

  THE M8

  YENİ BMW M8 SERİSİ GRAN COUPÉ

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  BMW i8: Vizyondan Efsaneye | BMW Joy Blog

  BMW i8: VİZYONDU, BİR SİMGE OLDU.

  BMW Garmisch’in Muhteşem Dönüşü | BMW Türkiye

  BMW GARMISCH’İN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ.