Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

DUYGULARIN AHENGİ.

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé’ye özel bir dijital heykel.

DUYGULARIN AHENGİ.Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé’ye özel bir dijital heykel.


  28.02.2020


  Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé, kompakt sınıfa cesur bir karaktere sahip yepyeni bir otorite kazandırmaya geliyor. Dinamik ve tavizsiz ve performans odaklı estetiği ile ‘THE 2’, bireyselliği ve sıra dışı olmayı tercih ediyor. Hem coupé hem sedan gövde özellikleriyle Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé sizinle #iyibir2li olmaya hazır.

  Devamı
  THE 2 x Duyguların Ahengi | BMW Joy Blog

  Sanatsal bir “ilk tanışma”.
  Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé 22 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında İstanbul’da İstinye Park AVM, İzmir’de Hilltown AVM ve Ankara’da da Panora AVM’de İstanbul, Ankara ve İzmir’de sergilendi. Sergileme alanında yer alan AV Kinetik Veri Heykeli “Duyguların Ahengi” de bu yepyeni modele eşlik etti.

  Dijital sanatçı Gökhan Doğan’ın imzasını taşıyan bu dijital eser, hissettiğimiz duygular sırasında salgılanan etken hormonlar olan; dopamin, serotonin, adrenalin, noradrenalin ve endorfinin yoğunluk oranlarına ve kendi karakterlerine göre dokular ile birleştirilerek görselleştiren bir AV kinetik veri heykeli. Özel bir LED ekranda sergilenen eser ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

  Devamı
  THE 2 x Duyguların Ahengi | BMW Joy Blog
  THE 2 x Duyguların Ahengi | BMW Joy Blog
  THE 2 x Duyguların Ahengi | BMW Joy Blog
  THE 2 x Duyguların Ahengi | BMW Joy Blog

  Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé’nin sürücüde yarattığı duygusal harmoniden ilham alan genç sanatçı Gökhan Doğan, bu çalışmasında ‘kompleks olanın güzelliğini’ vurguluyor. “Duygularımız salgılanan hormonların ahengidir aslında. Dans ederken, spor yaparken, favori şarkımızı dinlerken veya otomobil kullanırken hormonların beynimizdeki ahengi kompleks ve güzel olanı ortaya çıkartır.” diyor. Eserindeki renk notlarında ise “Beyaz ve mor tonlarda görselleştirilen dopamin ve serotonin, sürücü için mutluluğu temsil ediyor. Koyu kırmızı tonlarındaki noradrenalin hormonu ise heyecan seviyemizi ifade ediyor. Bu durum hız kazandığında daha açık kırmızı ile adrenalin tavan yapıyor. En güzel hissi de beyaza çalan pembe tonlarında endorfin ile hissediyoruz, bu hormon duygularımızın zirvesi.” diye belirtiyor.

  Devamı
  THE 2 x Duyguların Ahengi | BMW Joy Blog

  Gökhan Doğan, İstanbul'dan disiplinler arası üretimler yapan bir dijital sanatçı. Güncel teknolojiyi takip ediyor ve görsel üretimini bu olanaklar ile beslediğini söylüyor. Dijital heykeller, yerleştirme sanatı eser ve uygulamaları, veri görselleştirme eserleri ve etkileşimli dijital deneyimler başta olmak üzere; birçok farklı disiplinde deneyimlenebilir üretimleri bulunuyor. “Sanata olan yönelimimde; resim ve plastik sanatlara olan ilgimin yanı sıra, matematik ve bilişim sektörüne olan ilgim beni kodlamaya yönlendirdi. Hızla artan dünya nüfusunun değiştirdiği düzeninin; insanlar üzerindeki deformasyonları, yeni teknoloji ve insan bağı, sosyal iletişim çarpıklıkları gibi birçok konu ilgimi çekmekte. Peşinden koştuğum ve hayalini kurduğum şey her zaman daha fazla öğrenme güdüsüdür.” diyor genç sanatçı. 3D Studio programlarında kendini geliştirdikten sonra 2015’den beri ürettiği işleri sergiliyor.

  Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé’yi çok yakında BMW Yetkili Satıcı showroomlarında keşfedebileceksiniz. Bu yepyeni modelle ilgili ve BMW dünyasından son gelişmelerden haberdar olmak için BMW E-bültene üye olun.
   

  Devamı

  BİR İLK: YENİ BMW 2 SERİSİ GRAN COUPÉ.

  Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé | BMW Joy Blog

  Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé, kompakt sınıfa cesur bir karakter ve yepyeni bir otorite kazandırmak için geliyor. İddiasını gözler önüne seren en önemli şey ise tavizsiz ve performans odaklı estetiği. Bu yeni otomobil şık olmak yerine ölçüsüzlüğü, geleneksel olanın yerine bireyselliği ve sıradan olanın yerine olağanüstü olmayı tercih ediyor. Heyecan veren sürüş dinamikleri ve yüksek teknolojisi sayesinde Yeni BMW 218i ve 216d Serisi Gran Coupé diğerlerinden kolaylıkla ayrılıyor ve kendi yolunu çiziyor.

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Başrolde Adrenalin. | BMW Joy Blog

  BAŞROLDE ADRENALİN.

  Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

  NEED FOR SPEED'E EV ZİYARETİ.