DAHA FAZLA İTİŞ GÜCÜ DAHA AZ YAKIT TÜKETİMİ.

BMW TwinPower Turbo motorlar.

BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip yenilikçi benzinli ve dizel motorlar her BMW'nin en önemli parçasını oluşturur. Bu motorlar, en son enjeksiyon sistemlerini, tümüyle değişken performans kontrolünü ve yenilikçi turboşarj teknolojisini birleştirir.

DAHA FAZLA İTİŞ GÜCÜ DAHA AZ YAKIT TÜKETİMİ.BMW TwinPower Turbo motorlar.

BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip yenilikçi benzinli ve dizel motorlar her BMW'nin en önemli parçasını oluşturur. Bu motorlar, en son enjeksiyon sistemlerini, tümüyle değişken performans kontrolünü ve yenilikçi turboşarj teknolojisini birleştirir.

Devamı

  BMW TWINPOWER TURBO BENZİNLİ MOTORLAR.

  Her biri yeni standartlar getiren, son derece akıcı, yenilikçi 3 silindirli benzinli motor, 4 silindirli benzinli motor ve BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor çok sayıda "Yılın Motoru Ödülü"ne sahip oldu. BMW EfficientDynamics motor ailesi, en son nesliyle önceki modellerine kıyasla daha ekonomik olduğunu, daha düşük emisyon ürettiğini ve daha güçlü olduğunu kanıtlar.

  BMW EfficientDynamics stratejisinde bir kilometre taşı olan bu yenilikçi paket, verimliliği ve dinamizmi artırmak için en son enjeksiyon teknolojisi ve çift VANOS'a sahip tümüyle değişken Valvetronic valf kontrolünü yenilikçi turboşarj teknolojisiyle birleştirir. Böylece BMW'nin motor konusundaki uzmanlığını çarpıcı bir şekilde sergileyen verimli sürüş sistemi elde edilmiştir.

  BMW EfficientDynamics : Yanmalı motorlar - Görsel 1

  İKİ DİSİPLİN. TEK ŞAMPİYON.

  Daha iyi performans, daha düşük tüketim: M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

  BMW M4 Coupé:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,3
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 194

  Devamı

  İKİ DİSİPLİN. TEK ŞAMPİYON.

  Daha iyi performans, daha düşük tüketim: M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

  BMW TWINPOWER TURBO DİZEL MOTORLAR.

  BMW EfficientDynamics prensibinin sistematik uygulaması olan tasarruf, güç verimi ve çalışma özelliklerinin düşük yakıt tüketimiyle birleşmesi BMW TwinPower Turbo dizel motorlara yansıtılmıştır. Verimliliği ve dinamizmi ise kendini ispatlamıştır. Aynı zamanda, ideal giriş düzeyi motorlardan olan BMW TwinPower Turbo 3 silindirli dizel motorlar, yenilikçi BMW TwinPower Turbo 4 silindirli dizel motorlar ve özellikle güçlü BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli dizel motorlar dikkat çekici ölçüde düşük emisyonlarda ve çok az sürtünmeyle performans gösterir. Böylece maksimum sürüş keyfi garanti edilir. BMW EfficientDynamics motor ailesinin alüminyum hafif yapısına sahip dizel güç birimlerinde değişken türbin geometrisine sahip turboşarj bulunur. Yakıt enjeksiyonu son nesil CommonRail direkt enjeksiyon tarafından sağlanır.

  8-İLERİ STEPTRONİC ŞANZIMAN. HER ZAMAN BİR VİTES ÖNDE.

  8 ileri Steptronic şanzımanın mükemmel güç aktarımı, düşük yakıt tüketimine olanak verirken sportifliği ve dinamikleri arttırır.

  8 İLERİ STEPTRONIC SPOR ŞANZIMAN.

  8 ileri Steptronic Spor şanzıman, daha küçük vites oranları ve minimize edilmiş devir aralıkları sayesinde çok daha üst düzeyde vites değişimine ve sürüş konforuna olanak sağlar. Bu şanzıman, etkileyici dinamik özellikleri ve düşük yakıt tüketimiyle birlikte maksimum konforu bir araya getirir. Üstelik Kalkış Kontrolü sayesinde BMW otomobiliniz hareketsiz durumda bile olsa çalıştığı anda etkileyicidir. Anahtar kelime maksimum hızlanmadır. DSC düğmesine kısa süreyle bastığınızda, vites kolu 'S' konumuna gelir, frenler ayarlanır ve gaz pedalıyla birlikte vites küçültme fonksiyonu devreye girer; freni serbest bıraktığınızda ise torkun gerçek anlamını keşfedersiniz.

  BMW BluePerformance.

  BMW BluePerformance Teknolojileri, dizel motor tarafından üretilen nitrojen oksidi (NOx) minimum düzeye indirir. Dizel partikül filtresi ve NOx katalitik konvertöre ek olarak, bazı modellerde AdBlue® enjeksiyonuyla birlikte SCR katalitik konvertör (SCR = Seçimli Katalitik İndirgeme) entegre edilir. Bu teknolojiler dizel motorun emisyonunu daha da iyileştirir.

  Devamı
  • BMW BluePerformance teknolojilerine sahip modeller

  Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu.

  BMW i8: Ortalama yakıt tüketimi (lt/100km): 2,1
  Ortalama CO2 emisyonu (gr/km): 49
  Ortalama elektrik tüketimi (kWh/100km): Köşeli parantez dışındaki rakamlar, temel donanıma göre şanzımanlı temel modele aittir; köşeli parantez içindeki rakamlar, isteğe bağlı olarak sunulan şanzımana sahip modele aittir (bkz. özel donanım).
  Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır.
  Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer; sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir .

  Devamı