BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW iX xDrive40

YENİ BİR ÇAĞIN ÖNCÜSÜ.

BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW iX xDrive40

Tamamen Elektrikli BMW iX.

YENİ BİR ÇAĞIN ÖNCÜSÜ.Tamamen Elektrikli BMW iX.

BMW iX: YENİ BİR ÇAĞIN ÖNCÜSÜ.

Bir vizyondan doğdu. Elektrikli mobilite için tasarlandı. Verimli BMW eDrive teknolojisi ve tamamen elektrikli dört çeker sistemi sayesinde olağanüstü bir menzile sahip olan BMW iX, hareket ettiği ilk andan itibaren etkileyici bir hızlanma vadediyor. Akıllı BMW İşletim Sistemi 8, tamamen sezgisel şekilde çalıştırılabiliyor.

 

Devamı

BMW iX.

 • Menziller neden değişiklik gösteriyor?
 • Detaylar
 • Bu göstergedeki genel menzil özellikleri ve menzil değerleri
 • Sürüş stili ayarlarının temelinde yatan varsayımlar nelerdir?
 • Şarj istasyonları harita üzerinde nasıl görüntülenir?

BMW iX İLE 633 KM* MENZİL.

BMW iX elektrikli SUV

633 km* menzili ile BMW iX xDrive50 hem şehir içi sürüş hem de uzun mesafeler için ideal. Oldukça verimli yapısı sayesinde araç 19,5-21,3 arası olağanüstü düşük bir enerji tüketimine ve segmentinde rakipsiz olan 0,25'lik sürtünme katsayısı ile mükemmel aerodinamik özelliklere sahip.

523 BEYGİR GÜCÜ İLE BMW iX*.

BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, yolda seyir halinde performans

İki güçlü elektrik motoru ve BMW xDrive elektrikli dört çeker sistemi ile BMW iX olağanüstü bir elektrikli sürüş performansı sunuyor: 523 beygirlik güç BMW iX x Drive50’ı 4,6 saniyede 0’dan 100 km/sa hıza çıkarıyor. Hemen devreye giren tork ve kesintisiz hızlanma, BMW iX'in gaz pedalının her hareketine hassas ve kendiliğinden tepki vermesine ve kendinden emin bir sürüş deneyimi sağlamasına olanak tanıyor.

100 KM MENZİL İÇİN ŞARJ SÜRESİ.

BMW iX'inizi evde, yolda veya işte şarj etmek çok kolay. Ayrıca, etkileyici şarj performansı sayesinde yüksek güçlü ev dışı şarj istasyonlarında 10 dakikada 100 km menzile veya 40 dakikadan kısa sürede tam menzilin %80’i kadar menzile ulaşabilirsiniz.
BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW iX xDrive40, Metalik Gri/Sophisto, BMW Wallbox’ta şarj

100 km menzil için evde şarj.

01:41 sa – BMW Wallbox (11 kW) 1)2)

01:41 sa – Endüstriyel prizlerde esnek hızlı şarj cihazı (11 kW) 1)3)

08:31 sa – Ev tipi prizlerde standart şarj kablosu veya esnek hızlı şarj cihazı (2,3 kW) 4)5)

BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW iX xDrive40, Metalik Gri/Sophisto, ev dışı yüksek güçlü şarj istasyonunda şarj

100 km menzil için yolda şarj.

00:06 sa – Yüksek güçlü şarj istasyonu (BMW araçları için maksimum şarj kapasitesi) 6)7)

00:21 sa – Hızlı şarj istasyonu (50 kW) 8)9)

01:41 sa – AC şarj istasyonu (BMW araçları için maksimum şarj kapasitesi) 10)11)

Mirgün Cabas ve BMW iX xDrive50 ile Urla’ya Yolculuk | BMW Türkiye

MİRGÜN CABAS VE BMW iX xDRIVE50 İLE URLA’YA YOLCULUK.

Mirgün Cabas, BMW iX xDrive50’nin 633 km’ye varan menzilini sonuna kadar zorlayarak tek şarjla Urla’ya doğru yola çıktı. Yol üzerindeki hiçbir şarj istasyonunda durmaksızın tamamladığı bu keyifli yolculuğu ve eşsiz manzaraları bu videoda keşfedin.

Devamı

10 DAKİKADAN KISA SÜREDE 100 KM MENZİL.

BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, BMW Wallbox ile şarj

200 kW'a kadar şarj kapasitesi sayesinde BMW iX'inizi ev dışı hızlı şarj istasyonlarında %10'dan %80 doluluk seviyesine 35 dakikada şarj edebilirsiniz. Evde ise pratik BMW Wallbox’ınızı kullanarak BMW iX xDrive50’nizi 22 kW* AC şarj hızında şarj edebilir ve %100 batarya şarjına 5 saat 30 dakikadan kısa sürede ulaşabilirsiniz.

*22 kW AC şarj hızı desteği AC Charging Professional donanımı ile sunulmaktadır.

TASARRUFUNUZU HESAPLAYIN.

Tasarruf Hesaplayıcı | BMW Türkiye

Tamamen elektrikli bir BMW i otomobil kullanıcısı olarak ne kadar maliyet tasarrufu yaptığınızı merak ediyor musunuz? Tasarruf Hesaplayıcı sayesinde elektrik tüketimi ile yakıt tüketimi maliyetlerini kıyaslayarak sağladığınız tasarrufu hesaplayabilir, aynı zamanda CO2 emisyonu parametresi ile çevreye bulunduğunuz katkıyı da ölçümleyebilirsiniz. 

DISCOVER THE RANGE OF THE BMW iX.

Discover the estimated long-distance range of the BMW iX! Use the simulator settings options and see how far you can go when you take into account a few influencing factors.
Model Seçin

  DISCOVER THE RANGE OF THE BMW iX.

  Discover the estimated long-distance range of the BMW iX! Use the simulator settings options and see how far you can go when you take into account a few influencing factors.
  Model Seçin

   BMW iX’İN SÜRÜŞ ASİSTANI.

   BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, şehir içinde sürüş

   BMW iX'te, standart olarak sunulan son derece geniş bir sürüş asistan sistemleri yelpazesi bulunuyor. Profesyonel Sürüş Asistanı, kritik sürüş koşullarında veya sıkışık trafikte en uygun konforu ve güvenliği sağlıyor. Sisteme dahil edilen özellikler arasında gelişmiş fonksiyonlara sahip Direksiyon ve Şerit Yönlendirme Asistanı, Acil Durum Direksiyon Asistanı ve aktif yandan çarpışma koruması özellikli Şeritte Tutma Asistanı yer alıyor. Aracınızın çevresindeki nesneleri 3 boyutlu olarak görebilmeniz için çok sayıda kamera kullanan Park Asistanı Plus, araçla manevra yapmaya ve aracı park etmeye yardımcı oluyor.

   BMW iX İLE YENİ BİR TASARIM ANLAYIŞI.

   BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, dış tasarımın yandan görünümü

   Geniş alanlı yüzeyleri ve karakteristik çizgileri BMW iX'e bütünüyle benzersiz bir görünüm kazandırıyor. Tüm detaylar modern tasarım diliyle kusursuz bir uyum yakalayarak araca tek kalıptan çıkmış etkisi yaratan bir görünüm veriyor. Aerodinamik açıdan yüksek verimli dış tasarım, arkaya doğru incelen "Streamflow” cam yapılandırması gibi özelliklerle bir araya geldiğinde 0,25 gibi olağanüstü bir sürtünme katsayısı değerinin elde edilmesini sağlıyor. Bir BMW SAV modelinde ilk kez kullanılan gömme kapı kolları ve çerçevesiz kapılar, aracın öncü ruhunu ilk bakışta gözler önüne seriyor..

   BMW iX SHY TECH KONSEPTİ.

   BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW iX xDrive50 Metalik Kırmızı/Aventurin, önden görünüm, BMW Böbrek Izgarası, Shy Tech

   Yolcuları odak noktası haline getiren Shy Tech konsepti, BMW iX’te yer alan modern teknolojilerin ihtiyaç duyulana veya talep edilene kadar geri planda kalmasını sağlıyor. Gözle görülmeyen bu zeka, akıllı bir yüzey işlevi gören ve kamera teknolojisini, radar işlevlerini, son teknoloji sensör teknolojisini ve ısıtma öğelerini barındıran Böbrek Izgarası gibi birçok dış ve iç tasarım detayında deneyimlenebiliyor. Diğer örnekler arasında gizlenmiş hoparlörleriyle ses sistemi ve minimal stildeki iç tasarım düğmeleri yer alıyor.

    

   BMW iX’İN DIŞ TASARIMDA ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

   BMW iX elektrikli SUV, Metalik Kırmızı/Aventurin, i20 önden görünüm

   Ön tasarım.

   BMW iX'in fütürist bir tarzda yeniden yorumlanan ön tasarımı, modele etkileyici bir görünüm kazandırıyor. Dikey olarak hizalanan BMW Böbrek Izgaraları, BMW tarafından seri üretimde kullanılan en ince ikiz farlar ile mükemmel şekilde kombine olarak bu SAV modelinin ilerici görünümünü güçlü bir şekilde öne çıkarıyor.

   BMW iX elektrikli SUV, Metalik Kırmızı/Aventurin, i20 yandan görünüm

   Yandan görünüm.

   Çamurluk davlumbazlarını çevreleyen geniş dikdörtgen konturlar, kendinden emin bir biçimde dikkatleri jantlar üzerinde topluyor. Gömme kapı kolları, çerçevesiz kapılar ve arkaya doğru incelen "Streamflow" cam yapılandırması güçlü bir modernlik duygusu yaratarak aracın görünümüne kusursuz şekilde entegre oluyor.
   BMW iX elektrikli SUV, Metalik Kırmızı/Aventurin, i20 arkadan görünüm

   Arka tasarım.

   Geniş yüzeyler, BMW Group tarafından kullanılan en ince stop lambaları ve kesintisiz şekilde entegre edilmiş bagaj kapağı modern bir duruş sergiliyor. Büyük difüzörler hem aerodinamik özellikleri optimize ediyor hem de düz gövde altıyla bir araya geldiğinde daha uzun bir menzile olanak tanıyor.

   DÖRT TEKER ÜZERİNDE BENZERSİZ BİR YAŞAM ALANI.

   BMW iX i20 elektrikli SUV, iç tasarım Castanea Suite deri

   BMW iX'in iç tasarımı, modern iç tasarımdan ilham alan mimarisiyle rahatlamak için benzersiz bir alan sunuyor. İç tasarımda yer alan BMW Kavisli Ekran ve ince koltuklar gibi özellikler, yüksek kalitede renk ve malzeme seçimiyle lüks mobilyaları anımsatan bir etki yaratıyor. Orta tünelin kaldırılmasıyla bağımsız, yüzer merkez konsol ve şimdiye kadar bir BMW'de sunulmuş en büyük panoramik cam tavan hiç ayrılmak istemeyeceğiniz etkileyici bir alan hissi yaratıyor.

   BMW iX’İN İÇ TASARIMDA ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ.

   Minimal iç tasarım.

   Minimal iç tasarım.

   İç tasarımın modern ve sade yapısı ekranlarda ve kontrollerde de hemen fark ediliyor. Merkezi kumanda elementi olarak merkez konsolda yer alan cam görünümlü iDrive Butonu, FSC sertifikalı ahşaptan yapılmış şık bir kontrol paneliyle çerçevelenmiş olarak sunuluyor.
   BMW iX i20 elektrikli SUV, arka bölüm iç tasarımı, Suite Castanea

   Arka koltuklarda lounge ortamı.

   Ara kanalsız tasarım sayesinde BMW iX, arka koltukta seyahat eden yolcular için geniş bir lounge ortamı sunuyor. Arka koltuk opsiyonları arasında koltuk ısıtması ve koltuk başlıklarına entegre edilen 3D hoparlörler yer alıyor. Arka koltuk sırtlığı 40:20:40 oranında bölünerek bagaj alanının genişletilmesine olanak sağlıyor.

   BMW iX i20 elektrikli SUV, panoramik cam tavan, iç tasarım

   Panoramik cam tavan.

   Boydan boya Panoramik Cam Tavan/Sky Lounge, aracın içinde yarattığı ferahlık hissi ile adeta konforlu bir lounge atmosferi oluşturuyor. Daha fazla mahremiyet sağlamak üzere elektro-kromatik olarak karartılabilen cam tavan sayesinde tavan döşemesine ihtiyaç kalmıyor ve bu modern tasarım yolcular için baş üzerinde daha fazla boşluk payına olanak tanıyor.
   BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW Kavisli Ekran, iç tasarım

   BMW Kavisli Ekran.

   Seri üretim araçlarda ilk kez sunulan BMW Kavisli Ekran, BMW iX'in tamamen dijital ortamı için merkezi ekran ve kontrol öğesi işlevi görüyor. 12,3 inç boyutundaki bilgi ekranı, 14,9 inçlik Kontrol Ekranı ile birleşerek ön konsolda modern bir fotoğraf çerçevesi gibi görünen tek bir birim halini alıyor.

   SIKÇA SORULAN SORULAR.

   • BMW iX xDrive50’ın satış fiyatı nedir?
   • BMW iX xDrive50’ın menzili kaç kilometre?
   • BMW iX xDrive50’ın batarya kapasitesi nedir?
   • BMW iX xDrive50 ne kadarlık bir sürede şarj oluyor?
   • BMW iX xDrive50’ın performans değerleri nelerdir?
   • BMW iX xDrive50’de sunulacak olan donanım özellikleri nelerdir?
   • BMW iX ailesinde hangi model seçenekleri mevcuttur?

   ŞİMDİ TASARLAYIN.

   BMW iX

   SADE.

   BMW iX
   • BMW Laserlight
   • Sürüş Asistanı Professional
   • Harman Kardon Surround Ses Sistemi

   BMW iX

   DETAYLI.

   BMW iX
   • Suite Castanie Doğal Deri Koltuklar
   • AC Charging Professional
   • Konfor Isı Paketi

   BMW iX

   AYRICALIKLI.

   BMW iX
   • Bowers&Wilkins Diamond Surround Ses Sistemi
   • Ön Koltuk Havalandırma
   • 22” Titanyum Bronz Jantlar

   BİLGİ VE TEKLİF ALIN.

   BMW iX, şimdi size özel teklif ve finansman koşulları ile Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcılarında. Takas indirimi veya iş birliği içinde olunan finansman kuruluşunca tüzel kişilere özel kredi avantajlarından birinden yararlanmak* ve detaylı bilgi almak için formumuzu doldurun, biz sizi arayalım.

   Ayrıca BMW iX ile birlikte, evde şarjı hızlandıran ve kolaylaştıran BMW i Wallbox ve bir adet orijinal BMW şarj kablosu distribütörden hediye**. 

   Devamı

   2023 MODEL YILI BMW iX xDRIVE50 VE BMW iX xDRIVE40 İÇİN KREDİ FİNANSMAN SEÇENEKLERİ:

   Kredi Tutarı
   Vade
   Faiz Oranı
   Aylık Ödeme Tutarı

   TAKAS SEÇENEĞİ:

   Model
   Takas Desteği

   ORİJİNAL BMW iX AKSESUARLARI.

   BMW iX i20, BMW bagaj bölümü paspası, mat siyah

   BMW bagaj bölümü paspası

   Bagaj bölümünü neme ve toza karşı koruyan kaymaz ve su geçirmez BMW bagaj bölümü paspası. BMW logosuyla siyah renkte.
   BMW iX i20, Orijinal BMW port bagaj, 520, siyah/titanyum gümüşü

   BMW Port Bagaj, 520, siyah/titanyum gümüşü

   Her iki taraftan erişilebilen, 520 litre kapasiteli, tüm BMW raf sistemleriyle uyumlu BMW Siyah/Titanyum Gümüşü kilitlenebilir port bagaj.
   BMW iX i20, Orijinal BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı

   BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı

   İki bisiklet/e-bisiklet kapasiteli hafif ve stabil BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı. Maksimum 60 kg yük, kompakt şekilde katlanabilir.

   BMW i OTOMOBİLLERİNDE BATARYA GARANTİSİ.

   Batarya Garantisi | BMW Türkiye

   BMW’nin sürdürülebilir ve geleceğe odaklı mobilite anlayışı doğrultusunda Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcı Garantisi, BMW i modelleri için ayrıcalıklı bir batarya garanti kapsamı sunuyor. BMW i otomobillerde yüksek gerilimli batarya hariç diğer komponentler için 2 yıl batarya garantisi; yüksek gerilimli bataryalar için ise, 8 yıl ve/veya 160.000 km’ye varan batarya garantisi sağlanıyor. 

   TAMAMEN ELEKTRİKLİ BMW iX’İN TEKNİK VERİLERİ.

   BMW iX xDrive 50.

   Güç (kW/bg)

   385/523

   Elektrik motoruyla maksimum hız (km/sa):

   200

   Elektrikli menzil (km) (WLTP):

   633 km’ye kadar 

   Enerji tüketimi (kWsa/100 km):

   19,5 - 21,3

   BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW iX xDrive50, teknik veriler, model

   Enerji tüketimi ve CO2 emisyonu.

   • * WLTP test döngüsüne göre ölçülmüştür

    BMW iX xDrive50:
    Güç tüketimi (kWsa/100): 19,5 - 21,3
    Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 0
    CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 0

    Enerji tüketimi ve elektrikli menzil hakkındaki resmi veriler, zorunlu ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir ve tip onayı sırasında geçerli olan Yönetmelik (AB) 715/2007 ile uyumludur. Menzil için, WLTP'deki rakamlar herhangi bir opsiyonel ekipmanı dikkate alır. 01.01.2021'den beri yeni tip testi yapılmış araçlar için, resmi veriler artık NEDC'ye göre değil, yalnızca WLTP'ye göre mevcuttur. WLTP ve NEDC ölçüm prosedürleri hakkında daha fazla bilgi için bkz. www.bmw.com.tr/wltp.

    Şarj sürelerinin 100 km'lik menzil için hesaplanmasının temeli elektrik tüketimidir. Değerler, koltuk ısıtması, ekranlar, klima gibi ek yardımcı tüketiciler hariç olmak üzere sertifika değerleriyle birlikte 23 santigrat derece akü başlangıcı ve ortam sıcaklığına ilişkindir. Bireysel tüketim farklılık gösterebilir (sürüş profili, sıcaklık, ortam koşulları). Tüketim, en iyi WLTP testlerine dayanmaktadır.