KAYBOLMAYAN DEĞERLER.

  BMW'de geri dönüşüm.

  Yeni bir model daha üretime bile girmemişken, verimli ve çevreyle dost olmasını sağlayacak temel prensipleri belirlenir.. Kullanılan geri dönüşüme uygun bileşimler, azaltılmış malzeme çeşitliliği ve titizlikle ayrıştırılmış malzemeler ile BMW, otomobillerin hızlı ve etkin bir şekilde geri dönüşümlerinin yapılabilmesine olanak tanır. Bu konsept, BMW Group'u sürdürülebilirliği destekleyen şirketlerden oluşan dünyanın en önemli listesi Dow Jones Sürdürülebilirlik Grup Endeksi’nde liderler arasına sokmuştur.

  Devamı

  ÇEVRE AÇISINDAN KABUL EDİLEBİLİR YENİDEN KULLANIM.

  Herhangi bir yöntemle işlenmiş hurdanın her bir kilogramı hem ekolojik hem de ekonomik açıdan oldukça önemlidir. Değerli ham maddeler, üretim döngüsüne iade edilir ve çevre üzerinde oluşan baskı azaltılır. Kontrollü iade, ön işlem, parçalama ve arta kalan otomobilin geri dönüşümü, kullanım ömürlerinin sonuna gelen otomobilleri kapsayan ve çevre açısından kabul gören dört aşamadır.

  • Kontrollü toplama
  • Kullanılan sıvıların boşaltılması
  • Parçalama
  • Geriye kalan otomobilin geri dönüştürülmesi

  GERİ DÖNÜŞÜME UYGUN TASARIM.

  BMW’nin Geri Dönüşüme Uygun Tasarım mühendisleri, verimliliği ve çevre açısından kabul edilebilirliği öncelikli kılarak kullanım ömrünün sonuna gelen otomobillerin geri dönüşüm ve bertaraf edilmesi yöntemini belirler. Bu yüzden geri dönüşüm ürün geliştirme süreciyle bütünleşmiş bir boyuttur. Parça tasarımı, malzeme seçimi ve birleştirme teknikleri gibi hedefi geri dönüşüm olan konular sonuç olarak çok erken safhada göz önünde bulundurulabilir. Mühendislerin diğer hedefi de geri dönüştürülmüş, kalitesi onaylanmış ikinci el malzemelerin yeni otomobillerde kullanılmasıdır. Bu kendi kendine yeten malzeme çevriminin yolunu açar.

  YAPIM HALİNDEKİ YENİ AKILLI BİLEŞENLER.

  BMW’nin en önemli hedefi, tüm çalışma ömrü dahilinde otomobilin çevreye olan etkisini en aza indirmektir. Ayrıca, her yeni otomobilin geliştirilmesi ve üretimi çevre açısından kabul edilebilir ve verimli yeniden kullanımının yolunu açar.

  • Çevre açısından kabul edilebilir yeniden kullanım için önlemler
  • BMW otomobillerinin verimli şekilde geri dönüştürülmesi

  KULLANIM ÖMRÜNÜN SONUNA GELEN OTOMOBİLLERİN TOPLANMASI.

  Bunun sonucunda, bir otomobili elinde tutan son kişi veya otomobilin sahibi kullanım ömrünün sonuna gelmiş otomobili bir toplayıcıya ya da diğer iade noktasına veya onaylı bir işleme tesisine teslim etmelidir. Daha sonra kendilerine otomobilin resmi olarak trafikten çıkarılması için geri dönüşüm onayı verilecektir. BMW adına çalışan iade noktaları kullanım ömrünün sonuna gelen BMW otomobillerini ücretsiz olarak alır. Ücretsiz olarak geri alınacak otomobiller için aşağıdaki temel koşullar sağlanmalıdır: Kullanım ömrünün sonuna gelmiş olan otomobil bütün halde (özellikle motoru, tahrik ünitesi, gövdesi, katalitik konvertörü, değerini belirleyen elektronik bileşenleri ve diğer temel parçaları) ve atıklardan arındırılmış olmalıdır.