BİR VİZYONUN YENİ NESLİ.

BMW i8 Coupé.

BİR VİZYONUN YENİ NESLİ.BMW i8 Coupé.

BMW i8 Coupé, geleceği şekillendiriyor. Mobiliteyi yeniden tanımlayan, bu heyecan dolu ve büyüleyici otomobil, yolculuğunuz boyunca size sınırsız bir sürüş keyfi sunar. Otomobilin ikonik tasarımı, daha ilk bakışta adrenalini artırır. Yenilikçi plug-in hybrid motoru 374 bg ve 570 Nm tork üretirken, BMW i8 Coupé’nin 0’dan 100 km’ye yalnızca 4,4 saniyede ulaşmasını sağlar. Bu otomobil, yeni bir çağın başlangıcını oluşturur.

Devamı

GELECEĞE BAKIŞ.

BMW i8 Coupé, en ince detayına kadar fütürist bir duruş sergiler. İlerici çizgileri, son derece dinamiktir. Rahatça açılabilen, hafif karbon fiberden üretilmiş, gösterişli martı kanadı kapıları, bu otomobilin en çarpıcı özelliğidir. Tamamen LED farlarla çevrelenen BMW Çift Böbrek Izgaraları ve yeniden tasarlanan Hava Perdeleri ile atletik ön kısım, otomobilin bireysel karakterini ortaya çıkarır. Ayırt edici, V biçimli siyah kuşak, motor bölümü kapağından başlayıp tüm otomobil boyunca devam eder ve otomobilin düz siluetini vurgular. Akıcı çizgilerden oluşan etkileyici tasarım hava akışını da optimize ederek benzersiz aerodinamik özellikler yaratır. Böylece BMW i8 Coupé biçim ve işlevin mükemmel bir bileşimini oluşturan, yalnızca ilerlemeye odaklı bir otomobil haline gelir.

”BMW i8 Coupé, daha şimdiden dünyanın en çok satan hybrid spor otomobili oldu; bu otomobille büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.“
KLAUS FRÖHLICH, YÖNETİM KURULU ÜYESİ, BMW AG

GELECEĞİN KONTROL MERKEZİ.

BMW i8 Coupé’nin iç tasarımı, otomobilin benzersiz karakterini ön plana çıkarır. Özel Accaro Amido/E-Copper line’ı, daha ilk bakışta göze çarparak bu eşsiz karakteri vurgular. Ayrıca iç tasarım, kokpitte fütürist bir dinamizm yaratarak dış tasarımın dinamik çizgilerini de yansıtır. Kokpitin merkezi sürücüye dönüktür ve kontroller de maksimum sürücü yönlendirmesi ve netlik sağlamak üzere, sezgisel şekilde düzenlenmiştir. Yeni elektronik spor koltuklar, optimum yanal destek ve maksimum konfor sunarken, LED iç tasarım aydınlatması ise karanlıkta yüksek kaliteli bir ortam yaratır. Kapıların, ön konsolun, merkez konsolun ve direksiyonun kontur çizgileri, opsiyonel ve alternatif olarak EfficientDynamics Mavi, Sarı ve Beyaz renklerde de sunulabilir.

YENİDEN TANIMLANAN DİNAMİK ÖZELLİKLER.

BMW i8 Coupé, karşıdan esen rüzgarın da hızını keser. Bu, otomobilin atletik tasarımının yanı sıra, hizalı yapıda gövdesi, son derece hafif yapısı ve hava akımının içinden geçmesine olanak tanıyan katmanlı LED arka far grubu tasarımı ile sağlanır.

Devamı

HAFİFLİĞİN YENİ BİÇİMİ.

HAFİFLİĞİN YENİ BİÇİMİ.

Öne geçin. BMW i8 Coupé’nin olağanüstü hafif konsepti LifeDrive Mimarisi ile bu çok kolaydır. Söz konusu konsept, alüminyum yürüyen aksam ve Life modülü içeren Drive modülü ile yüksek dayanıklılığa sahip karbon fiberden üretilen, son derece hafif bir yolcu bölümünden oluşur. Üzerinde kapsamlı şekilde düşünülerek oluşturulmuş sürdürülebilirlik yaklaşımının ve iyileştirilmiş sportif becerilerin en verimli şekilde yola aktarılabilmesi için her iki bileşenin ağırlığı da iyileştirilmiştir.

HER ŞEYE ULAŞABİLME ÖZGÜRLÜĞÜ.

HER ŞEYE ULAŞABİLME ÖZGÜRLÜĞÜ.

BMW i8 Coupé’nin kapsamlı ürün ve servis paketi 360° ELECTRIC sayesinde, otomobilinizi şarj etme ve yakıt doldurma işlemlerini artık çok kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. BMW i8’inizi evde BMW i Wallbox veya şarj kablosu ile zahmetsizce şarj edebilirsiniz. Artık, yolculuğunuz sırasında, kolaylıkla kullanabileceğiniz ve sayısı her geçen gün artan daha fazla ev-dışı şarj istasyonu bulabilirsiniz.

GELECEK İÇİN ŞİMDİDEN BAĞLANTILI.

BMW ConnectedDrive, BMW i8 Coupé için tamamen akıllı ve sürdürülebilir bir mobilite hizmetine yönelik yüksek bağlantı gücü sağlayan yenilikçi çözümler sunuyor. Örneğin, BMW ConnectedDrive navigasyon hizmetleri, her zaman varış noktası için en verimli rotayı oluşturur. Ek olarak, iOS ve Android için BMW Connected App Uzaktan Kontrol Fonksiyonları sayesinde BMW i8 Coupé’nize ilişkin çok sayıda bilgi elinizin altındadır. Ayrıca, BMW TeleServices ile BMW Yetkili Servisiniz otomobilinizin servise ihtiyacı olduğu zamanlardan her zaman haberdardır.

 • BMW ConnectedDrive Hakkında
 • Rotalarımı otomobile gönder

  “Rotalarımı otomobile gönder” fonksiyonu akıllı rotalar planlamanızı ve bunları otomobiliniz binmeden önce BMW’nize aktarabilmenizi sağlar. BMW Connected+, yakıt seviyesinin azaldığını algılar ve rotanıza yakıt almak için bir mola ekler.

 • Canlı yolculuk durumu paylaşma

  “Canlı yolculuk durumu paylaşma“ işlevi varış saatinizi ve mevcut konumunuzu bir yolculuk sırasında arkadaşlarınız ve ailenizle güvenle paylaşmanızı sağlar. Alıcıya varış yerinizi ve otomobilin mevcut konumunu harita üzerinde gösteren bir web sitesi linki gönderilir.

TAMAMEN GÜVENLİ YOLCULUK.

TAMAMEN GÜVENLİ YOLCULUK.

Destek sistemleri sayesinde BMW i8 Coupé, gittiğiniz her yerde, her şeye hazırlıklıdır. Örneğin, ıslak zemin koşullarında, frenler nemi en aza indirmek üzere, hissedilmeyen bir fren basıncıyla zaman zaman kuru fren işlevini kullanarak frenleri temizler. Kötü hava koşullarında, Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC) patinajı azaltıp maksimum çekiş gücü sağlayarak kalkışı kolaylaştırır. Sürüş esnasında BMW xDrive dört çeker sistemi hakimiyeti devralır ve her türlü koşulda olağanüstü bir zemin tutuşu sağlar. Sistem hybrid modda etkinleştirilir ve tahrik kuvvetlerini duruma göre, değişken olarak dört tekerleğe dağıtır.

DİĞER İLGİLİ BAŞLIKLAR.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW i8 Coupé (3):
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 1,8
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 14
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 42

  Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur.

  (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html adresinden ulaşabilirsiniz.