Açık softtop ile Metalik Kırmızı/Motegi BMW M8 Competition Cabrio, yıldızlı gökyüzü altında arkadan görünüm.

THE M8

BMW M

BMW 8 SERİSİ CABRIO
M OTOMOBİLLERİ’NE
AİT DETAYLAR

THE M8BMW 8 SERİSİ CABRIO<br>M OTOMOBİLLERİ’NE<br>AİT DETAYLAR

BMW M850i xDRIVE CABRIO, BMW M8 CABRIO VE BMW M8 COMPETITION CABRIO – DONANIM VE BİLGİLER

BMW 8 Serisi Cabrio M Otomobilleri için sürüş keyfini yeni bir seviyeye yükseltecek tasarım, sürüş dinamikleri ve teknik yenilikleri temsil eden etkileyici donanım seçenekleri mevcut. Bu sayede etkileyici lüks spor otomobil modeli, teknolojik kusursuzluğu temel alan dizginlenmemiş bir gücü temsil etmenin yanında lüks bir ortam ve yenilikçi sürüş asistan sistemleri de sunuyor.

Devamı

KARŞILAŞTIRMALI BMW 8 SERİSİ CABRIO M OTOMOBİLLERİ

EŞSİZ SPORTİF KARAKTER VE BÜYÜLEYİCİ LÜKS HAKKINDA KISA BİLGİLER

YENİ BMW M8 COMPETITION CABRIO

Maksimum sürüş dinamikleri ve ayrıcalık
Metalik Kırmızı/Motegi Yeni BMW M8 Competition Cabrio.

BMW M8 CABRIO

Üst düzey lüks ve sürüş dinamikleri
Gümüş/Frozen Dark Yeni BMW M8 Cabrio.

YENİ BMW M850i xDRIVE CABRIO

Lüks bir ruhla güçlü performans
Metalik Gri/Dravit Yeni BMW M850i xDrive Cabrio.
 • YENİ BMW M8 COMPETITION CABRIO
 • BMW M8 CABRIO
 • YENİ BMW M850i xDRIVE CABRIO

BMW M8 COMPETITION CABRIO VE BMW M8 CABRIO

MOTOR SPORLARINDAN İLHAM ALAN HAREKETLİ VE YÜRÜYEN AKSAM TEKNOLOJİLERİNE GENEL BAKIŞ

Motorsporlarından ilham alan, ileri düzeyde geliştirilmiş çeşitli hareketli ve yürüyen aksam bileşenleri daha fazla performans, daha fazla çeviklik ve daha fazla hassasiyet sunuyor; bu sayede adrenalin yüklü bir sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

BMW M8 Competition Cabrio, yüksek performanslı M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor.

Yüksek performanslı M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor.

Yüksek performanslı M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motorun en yeni versiyonu en son standartlarla uyumlu bir performansı garantiliyor. Yüksek devirli motor 625 bg güç üretiyor. İki turboşarj, çapraz silindir düzenine sahip egzoz manifolduyla dikkat çekerek en uygun tepkisel karakteristik özellikleri sunuyor. V8 motor da yarış pistlerindeki zorlu yüklere uygun tasarıma sahip.
Adaptif M süspansiyonlu BMW M8 Competition Cabrio.

Adaptif M süspansiyon.

Adaptif M süspansiyon, amortisör karakterinin herhangi bir sürüş koşuluna uyarlanabilmesini sağlayarak konfor ve sürüş dinamiklerini artırıyor. Daha fazla sürüş konforu için standart COMFORT ayarına ek olarak SPORT programı daha sert amortisör ayarı sunuyor, SPORT+ ayarı ile otomobil yarış pistinde kullanılabiliyor.
M xDrive özellikli BMW M8 Competition Cabrio.

M xDrive.

Aktif M diferansiyelli BMW M xDrive, günlük sürüş sırasında olduğu kadar yarış pistinde de maksimum seviyede çekiş gücünü ve sürüş dinamiklerini garanti ediyor. M modellerine özel teknoloji, arkadan itişli sürüşe özgü çevikliği dört çeker kontrolüyle bir araya getiriyor. 4WD, 4WD Sport ve DSC kapalı modunda 2WD çekiş varyasyonları arasından seçim yapabilirsiniz.
8 ileri M Steptronic şanzımanlı BMW M8 Competition Cabrio.

8 ileri M Steptronic şanzıman.

DriveLogic özellikli 8 ileri M Steptronic şanzıman dinamik sürüşten konforlu sürüşe, akıcı sürüşten yakıt tasarrufuna kadar çeşitli vites değiştirme seçenekleri sunuyor. Vites kolunu ya da direksiyon üzerindeki vites kulakçıklarını kullanarak manuel olarak vites değiştirilebiliyor ya da otomobili otomatik moda alarak bütün iş şanzımana bırakılabiliyor.
M Karbon seramik frene sahip BMW M8 Competition Cabrio.

M Karbon seramik fren.

Opsiyonel M Karbon seramik fren sayesinde çok daha doğrudan fren gücü kullanımı elde ediliyor. Korozyona maruz kalmayan, ısıya çok daha dirençli frenlerin yıpranma oranı da daha düşük. Frenler bu sayede ağırlık tasarrufuna katkıda bulunarak çeviklik, dinamikler ve hızlanma üzerinde olumlu bir etki yaratıyor. Dış kısmında M yazısı bulunan mat altın renkli kaliperlerin içinden özel teknik donanım görülebiliyor. Malzemenin özellikleri nedeniyle, uzun süreli kullanım, düşük yük gibi durumlarda ya da otomobil hareketsiz hale gelmeden kısa süre önce ıslak zeminde fren kullanımı sırasında çıkan ses artabiliyor. Yağışlı hava koşullarında fren yaparak frenin kurutulması ya da uzun süreli hafif fren yükünün ardından frene daha sert şekilde yüklenmeyle tasarımdan kaynaklanan fren sesi önlenebiliyor. Islak zemin ve yoldaki tuzun etkisi, frenin etkinliğinin geleneksel fren sistemleriyle benzer hale gelmesine neden olabiliyor. Azalan fren kuvveti pedala daha fazla basılarak telafi edilebiliyor. İşlevsel seslerin performans, kullanım güvenliği ve fren dengesi üzerinde ise etkisi bulunmuyor.
M MODU özellikli BMW M8 Competition Cabrio.

M MODU.

Sürüş asistan sistemlerinin kontrol seviyesini ayarlamak üzere merkez konsol üzerindeki M MODE düğmesini kullanın. ROAD modu elektronik asistan sistemlerinin tüm fonksiyonlarını sunuyor. SPORT ayarında yalnızca uyarı yaparken müdahalede bulunmuyor. TRACK modunda ise örneğin bir yarış pistindeyken asistan sistemleri tamamen devre dışı bırakılıyor. Seçilen moda bağlı olarak ekran ağında sürüşe ilişkin bilgiler de görüntüleniyor.
Yapılandırılabilir M fren özellikli BMW M8 Competition Cabrio.

Yapılandırılabilir M fren.

Hassas pedal hissi ve M modellerine özgü yapılandırma fonksiyonuyla entegre fren sistemi. Yeni sistem fren aktivasyonu, fren takviyesi ve fren kumanda fonksiyonlarını kompakt bir modül içinde topluyor. Aynı zamanda COMFORT ve SPORT modları olmak üzere iki pedal hissi ayarıyla otomobili yavaşlatmak için gereken fren pedalı baskı miktarı değiştirilebiliyor.
M Sport egzoz sistemine sahip BMW M8 Competition Cabrio.

M Sport egzoz sistemi.

M Sport egzoz sistemi, entegre egzoz valfi mekanizması aracılığıyla değiştirilebilen dinamik bir ses sunuyor. Sürüş dinamikleri düğmesi aracılığıyla seçilebilen SPORT ve SPORT+ programları, daha yoğun bir motor sesiyle vurgulanırken, konfor odaklı program, daha az dikkat çeken motor sesine öncelik veriyor.

BMW M8 COMPETITION CABRIO

İÇ VE DIŞ TASARIMDA YER ALAN M MODELLERİNE ÖZGÜ DETAYLAR

BMW M8 Competition Cabrio, lüks cabrio modelleri için tamamen yeni bir tasarım dili oluşturuyor ve üstün performans ile sınırsız üstü açık sürüş keyfiyle kendini ortaya koyuyor. Parlak Siyah renkte M tasarım öğeleri, birbirini kusursuz şekilde tamamlıyor ve bu olağanüstü otomobilin sportif potansiyelini öne çıkarıyor. İç tasarımın dinamik karakteri BMW M8 Competition Cabrio’nun M modellerine özgü detaylarıyla vurgulanıyor.

Açık softtop ile metalik Kırmızı/Motegi BMW M8 Competition Cabrio, gece yıldızlı gökyüzü altında sahil yolunda, yandan görünüm.
M modeline özel Böbrek Izgaralarına sahip BMW M8 Competition Cabrio.

M modeline özel Böbrek Izgaraları.

Siyah Krom çerçeveli ve parlak siyah M8 amblemli siyah süslemeli ön ızgara, otomobilinizin gelişmiş sportif karakterini güçlü bir şekilde vurguluyor.
Siyah ayna kapaklarına sahip BMW M8 Competition Cabrio.

Parlak siyah ayna kapakları.

Parlak siyah ayna kapakları M8 Competition modeline özellikle sportif bir karakter kazandırıyor. Opsiyonel M Karbon dış tasarımda ayna kapakları karbon fiber takviyeli plastikle (CFRP) kaplanıyor.
M modellerine özgü siyah yan ızgaralı BMW M8 Competition Cabrio.

M modeline özel siyah yan ızgara.

Ön kanatlardaki Siyah renkli M yan ızgaralar Siyah Krom M8 amblemini taşıyor. Opsiyonel M Karbon dış tasarımda karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) kullanılıyor.
20 inç, stil 811, Bicolor M hafif alaşım jantlarla BMW M8 Competition Cabrio.

20 inç, stil 811, Bicolor M hafif alaşım jantlar.

20 inç, Yıldız kollu, stil 811 M, Bicolor Siyah M hafif alaşım jantlar, karma lastiklerle, parlak işlenmiş, önde 9,5J x 20 275/35 R20 lastikler, arkada 10,5J x 20 285/35 R20 lastikler.
Siyah M arka spoyleriyle BMW M8 Competition Cabrio.

Siyah M arka spoyler.

Parlak Siyah M arka spoyler otomobilin atletik siluetini öne çıkarıyor ve istenmeyen havalanma eğilimini azaltıyor. Opsiyonel M Karbon dış tasarımda M arka spoyler karbon fiber takviyeli plastikle (CFRP) kaplanıyor.
BMW M8 Competition Cabrio M8 Competition isimliği.

M8 Competition yazısı.

Arka kısımda yer alan siyah M8 Competition yazısı, otomobilin yüksek sürüş dinamikleri potansiyeline işaret ediyor.
Siyah softtop ile BMW M8 Competition Cabrio.

Siyah softtop.

Siyah softtop, otomobilin dinamik çizgileriyle uyumlu şekilde birleşiyor. Tek bir düğmeye basılarak maksimum 50 km/sa hızlarda sürüş sırasında yaklaşık 15 saniye içinde elektrikli olarak açılabiliyor ve kapatılabiliyor. Bu yüksek kalitedeki softtop aynı zamanda olağanüstü ses yalıtımına sahip.
“Merino”/Alcantara ince tanecikli deri kombinasyonuyla BMW M8 Competition Cabrio.

“Merino” deri/Alcantara kombinasyonu.

İki renkli Siyah “Merino” deri döşeme, kontrast Midrand Bej rengiyle birlikte M8 Competition modeline özel olarak sunuluyor. Bu donanım yan destekler ve Alcantara merkez konsol kaplamasıyla tamamlanıyor.
Merkez konsolda M8 Competition isimliği ile BMW M8 Competition Cabrio.

Competition İsimlik.

Merkez konsolda iç tasarımın sportif atmosferini vurgulayan ve otomobilin sürüş dinamiklerine işaret eden Competition isimliği yer alıyor.
M emniyet kemerleriyle BMW M8 Competition Cabrio.

M emniyet kemerleri.

Emniyet kemeri gergi mekanizması ve kuvvet sınırlayıcı özellikli M emniyet kemerleri, klasik M renklerinde şık bir dokuma vurguya sahip ve iç tasarımın oldukça kaliteli ve sportif ambiyansını vurguluyor.
M8 Competition isimliğiyle BMW M8 Competition Cabrio kapı eşik kaplaması.

M8 Competition isimliğiyle kapı eşik kaplaması.

Otomobile biner binmez sizi ve ön koltuktaki yolcunuzu, M8 Competition yazılı özel ön kapı eşik kaplamaları karşılıyor. Siyah M8 Competition yazısı, ön sol ve sağ kapı eşiklerinde kaliteyi ve ayrıcalığı yansıtıyor.
BMW M8 Competition Cabrio’nun M vites seçim kolu.

M vites seçim kolu.

Yeni tasarıma sahip M vites seçim kolu, M modellerine özgü bir düğme düzenine ve olağanüstü kullanım özelliğine sahip. Manuel “S” modunda sürücü seçim kolunu veya direksiyon üzerindeki vites kulakçıklarını tipik M yönteminde kullanarak vitesi manuel olarak değiştirebiliyor, “D” modunda ise vites değiştirme otomatik olarak gerçekleşiyor. Üç vites değiştirme programına ait Drivelogic düğmesi ve park kilidi için P düğmesi M logosunun altında yer alıyor.
BMW M8 Competition Cabrio’nun M modeline özel gösterge paneli.

M modeline özel gösterge paneli.

M modellerine özgü gösterge paneli özellikle sportif sürüş sırasında ek bilgilerin görüntülenmesini sağlıyor. Pistte kullanmak üzere TRACK sürüş modu tercih edildiğinde gösterge panelinde takviye basıncı, lastik basınçları ve sıcaklıkların yanı sıra yanal G-force ve doğrusal hızlanma da görülebiliyor.
Gümüş/Frozen Dark BMW M8 Cabrio, yandan ön görünüm.
Gümüş/Frozen Dark BMW M8 Cabrio, yandan arka görünüm.
BMW M8 Cabrio, M deri direksiyon ve kırmızı M1/M2 düğmelerini içeren BMW M8 kokpit.
BMW M8 Cabrio, iç tasarım, M vites seçim kolu.
“Merino” Taruma Kahverengi ince tanecikli deri M Sport koltuklara sahip iç tasarımıyla BMW M8 Cabrio.
M8 yazılı BMW M8 Cabrio kapı eşik kaplaması.

BMW M8 CABRIO’NUN ÖNE ÇIKAN TASARIM ÖZELLİKLERİ

BMW M8 Cabrio tasarımı kesintisiz dinamikler ve büyüleyici zarafetin birleşimiyle ilham veriyor. Böbrek Izgaraları çerçevesi ve parlak krom spor egzoz sistemi gibi farklı M modellerine özel tasarım öğeleri, dış tasarım vurgularını oluşturuyor. Şeritli geniş hava girişleri ve parlak Siyah ön tampon altı rüzgarlıklar, ikisi de gövde renginde M dış aynalar ve M arka spoyler ile birlikte BMW M8 Cabrio’nun yüksek performansını pekiştiriyor. İddialı 20 inç M hafif alaşım jantlar dinamik karakteri daha da öne çıkarıyor. Özel sportif karakter, “Merino” deri M Sport koltuklar, M deri direksiyon ve sportif iç kaplama şeritleri ve lüks hissini şık bir biçimde yansıtan Alcantara tavan kaplaması gibi diğer şık detaylara sahip iç tasarımda da kendini hissettiriyor.

BMW Individual metalik Saf Metal Gümüş renginde Yeni BMW Individual M8 Cabrio, önden görünüm.
BMW Individual metalik Gri/Brands Hatch renginde Yeni BMW Individual M8 Cabrio, önden görünüm.
BMW Individual metalik Ametrine renginde Yeni BMW Individual M8 Cabrio, önden görünüm.
BMW Individual metalik Mavi/Tanzanite renginde Yeni BMW Individual M8 Cabrio, önden görünüm.
Taruma Kahverengi ince tanecikli deri iç tasarımıyla BMW Individual M8 Cabrio.
BMW M8 Competition Cabrio, “Merino” ince tanecikli deri iç tasarım | Silverstone ve BMW Individual Piano Siyah iç kaplama.
BMW M8 Competition Cabrio, “Merino” ince tanecikli deri iç tasarım | Siyah ve BMW Individual Piano Siyah iç kaplama.
BMW M8 Competition Cabrio, “Merino” ince tanecikli deri iç tasarım | Metalik Turuncu/Sakhir ve BMW Individual Piano Siyah iç kaplama.

BMW INDIVIDUAL.

BMW M8 Cabrio, kişiliğin güçlü bir ifadesini sunuyor. BMW Individual tarafından sunulan özel donanım seçenekleri, bu lüks spor otomobilin benzersiz karakterini tanımlıyor. Burada gösterilen "metalik Gri/Dravite", "metalik Saf Metal Gümüş", "metalik Gri/Brands Hatch " veya "metalik Ametrine" gövde renkleri gibi ayrıcalığı kusursuz şekilde yansıtan, çok sayıda benzersiz renk arasından seçiminizi yapın. İç tasarımın ayrıcalıklı havası, birinci kalite “Merino” deri döşemeyle birlikte kaliteli kontrast dikişlere sahip elde dikişli spor koltuklarla ortaya konuyor. Örneğin “Merino” Taruma Kahverengi, “Merino” Siyah ve “Merino” Silverstone Bicolor ile “Merino” Sakhir Turuncu deri malzemenin tamamı petek desenli kapitone olarak sunuluyor. Burada Piano Siyah renkte sunulan özel BMW Individual iç kaplamalar ve Siyah, Antrasit ya da Gece Mavisi Individual Alcantara tavan döşemeleri lüks, sportif ortamı tamamlıyor.

BMW M850i xDRIVE CABRIO

BMW M850i xDRIVE CABRIO’NUN SEÇKİN TASARIMI VE SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ

BMW M850i xDrive Cabrio’nun progresif dış tasarımı, dinamik görünümüyle birlikte hayranlık uyandıran Cerium Gri veya opsiyonel olarak Dış Chrome-Line gibi tasarım öğelerini içeriyor. Bu özel görünüm en üst düzeyde lüksü sunmak üzere sportif ortamla birlikte iç tasarımda da devam ediyor. Yüksek performanslı hareketli ve yürüyen aksam bileşenleri sayesinde oldukça sportif ve konforlu bir sürüş deneyimi elde ediliyor ve otomobil her yolda adrenalin yüklü bir sürüş keyfi garanti ediyor.

Kapalı softtop ile Metalik Gri/Dravit BMW M850i xDrive Cabrio, arka planda tepe manzarasıyla yandan görünüm.
Açık softtop ile metalik Gri/Dravit BMW M850i xDrive Cabrio, Galvanize Cerium Gri çift Böbrek Izgaralarıyla birlikte önden görünüm.

M Sport ön rüzgarlık.

Spoyler kenarına sahip M Sport ön rüzgarlık, sportif ve dinamik görünümü güçlendiriyor ve otomobilin aerodinamik özelliklerini iyileştiriyor. Hava akışı, açıklıklardan ön tekerleklerin dış kısımlarına yönlendiriliyor. Oluşan hava perdesi, tekerlek yuvası alanındaki türbülansı önleyerek hava direncini azaltıyor.
Metalik Gri/Dravit BMW M850i xDrive Cabrio, Galvanize Cerium Gri ayna kapağı.

BMW M850i xDrive dış tasarım öğeleri.

Ayna kapakları, yazılar, egzoz çıkışı kaplamaları, havalandırma süsleri, Galvanize Cerium Gri ya da opsiyonel parlak krom Böbrek Izgarası çerçeveleri ve Böbrek Izgarası çubukları gibi dış tasarım öğeleri otomobil rengiyle kontrast oluşturuyor. Bu öğeler genel dinamik karaktere uyum sağlarken aynı zamanda otomobilin sportif görünümünü güçlendiriyor.
M Aerodinamik ile birlikte Metalik Gri/Dravit BMW M850i xDrive Cabrio, hava girişleri.

M Aerodinamik paketi.

M Aerodinamik donanımı otomobilin atletik özelliklerini vurguluyor ve hava akışını düzenliyor. Bu donanım aynı zamanda geniş hava girişlerine sahip ön rüzgarlık, benzersiz marşpiyeler ve metalik Dark Shadow difüzör ekine sahip arka rüzgarlık da içeriyor.
Sol ve sağda egzoz çıkışlarıyla BMW M850i xDrive Cabrio.

İki yanda egzoz çıkışları.

Arka rüzgarlığa entegre sol ve sağda bulunan iki egzoz çıkışı, Cerium Gri baklava biçiminde bir açıklık içinde yer alıyor.
M850i yazılı BMW M850i xDrive Cabrio kapı eşik kaplaması.

M850i yazılı kapı eşik kaplaması.

Işıklı M850i yazısına sahip kapı eşik kaplamaları ve Carbon Core referansı otomobilin sportif, şık karakterini vurguluyor. Mat alüminyum dekoratif yüzey ve şık süslemeler kapının açılmasıyla birlikte sizi bekleyen sürüş deneyimini güçlendiriyor.
M deri direksiyonla birlikte BMW M850i xDrive Cabrio’nun kokpiti.

M deri direksiyon.

Çok fonksiyonlu tuşlara sahip sportif üç kollu tasarımıyla M deri direksiyon. Siyah “'Walknappa” deri direksiyon simidi, şekilli parmak dayamalarıyla rahat bir tutuş sağlıyor ve direkt, atletik bir direksiyon deneyimi sunuyor. Sürücü çok fonksiyonlu tuşlar aracılığıyla birçok otomobil fonksiyonunu elini direksiyondan ayırmadan, kolaylıkla kullanabiliyor. Direksiyon simidi üzerinde yer alan M isimliği otomobilin atletik performansını temsil ediyor.
BMW M850i xDrive Cabrio’nun M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motoru.

M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor.

M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor, Valvetronic tam değişken valf kontrolü ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon özellikli direkt benzin enjeksiyonlu iki turboşarjı bir araya getiriyor. Motor 530 bg güç ve maksimum 750 Nm tork üretiyor. Özenle yerleştirilmiş iki turboşarj silindir grupları arasında yer alıyor.
M Sport freniyle BMW M850i xDrive Cabrio.

M Sport fren.

Otomobilde bu olağanüstü dinamik potansiyeline uygun olarak ıslak zeminde bile atletik bir sürüşle olağanüstü yavaşlama sağlayan yüksek performanslı M Sport fren yer alıyor. M yazısına sahip özel mavi renkli sabit fren kaliperleri hemen dikkatleri üzerine çekiyor. Ön fren kaliperlerinin her birinde dört piston bulunurken, arka kaliperlerde ise tek piston yer alıyor. Ekstra büyük diskler dahili havalandırmaya sahip ve böylece olağanüstü bir fren performansı sağlıyor.
M Sport egzoz sistemiyle BMW M850i xDrive Cabrio.

M Sport egzoz sistemi.

Elektrikli olarak kontrol edilen iki egzoz valfine sahip M Sport egzoz sistemi, sürüş durumuna ve sürücünün isteğine göre uyarlanabilen güçlü ve sportif bir ses sunuyor. Bu durum seyir halindeyken veya sportif sürüş sırasında sürüşü heyecanlı bir işitsel deneyim haline getiriyor.
Adaptif M süspansiyonlu BMW M850i xDrive Cabrio.

Adaptif M süspansiyon.

Adaptif M süspansiyon, amortisör karakterinin herhangi bir sürüş koşuluna uyarlanabilmesini sağlayarak konfor ve sürüş dinamiklerini artırıyor. Daha fazla sürüş konforu için standart COMFORT ayarına ek olarak, SPORT programı daha doğrudan amortisör ayarları sunuyor.
M Sport diferansiyelli BMW M850i xDrive Cabrio.

M Sport diferansiyel.

M Sport diferansiyel şerit değişimi sırasında veya viraj sonrasında hızlanırken, virajları yüksek hızla dönerken veya farklı yol yüzeylerinde tutuşu ve sürüş dengesini optimize ediyor. Çekiş gücü arka tekerlekler arasındaki devir hızı farkını azaltan, elektronik olarak çalıştırılan bir cihaz yardımıyla optimize ediliyor.
Integral Aktif Direksiyona sahip BMW M850i xDrive Cabrio.

Integral Aktif Direksiyon.

Integral Aktif Direksiyon ön aks üzerindeki direksiyon açısına bağlı değişen destekle arka tekerlek üzerindeki direksiyona etki eden desteği birleştiriyor. Düşük hızlarda arka tekerlekleri ön tekerleklerin aksi yönünde döndürerek daha fazla manevra kabiliyeti ve çeviklik sunuyor. Yüksek hızlarda, denge ve konforu artırmak için arka tekerlekler ön tekerleklere paralel bir şekilde dönüyor.

BMW 8 SERİSİ CABRIO M OTOMOBİLLERİ

SÜRÜŞ ASİSTANI VE BAĞLANTI

Önemli olana odaklanın: Yenilikçi sürüş asistan sistemleri ve bağlantılı kokpitte yer alan konfor özellikleriyle BMW 8 Serisi Cabrio M Otomobilleri en ileri seviye mobiliteye yönelik son teknolojiyi temsil ediyor.
Park Asistanı Plus özellikli BMW 8 Serisi Cabrio M Otomobilleri.

Park Asistanı Plus.

Park Asistanı Plus, otomobili park etmeyi ve manevrayı kolaylaştırıyor. Diğer özelliklerinin yanı sıra Üstten Görünüm, Panoramik Görünüm, Uzaktan 3D Görünüm dahil olmak üzere Çevre Görüş Kamera Sistemi ile yanal park yardımı, Aktif Park Mesafe Kontrolü, acil fren fonksiyonu, doğrusal kılavuzlu Park Asistanı ve Geri Sürüş Asistanını içeriyor.
Profesyonel Sürüş Asistanı özellikli BMW 8 Serisi Cabrio M Otomobilleri.

Profesyonel Sürüş Asistanı.

Profesyonel Sürüş Asistanı; dar alanlarda destek sunan Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Acil Durdurma Asistanı, yerel tehlike uyarısı, aktif yandan çarpma korumalı Şeritte Tutma yardımı ve diğer güvenlik özellikleriyle kritik veya monoton sürüş durumunda uygun konforu ve maksimum güvenliği sağlıyor.
BMW Intelligent Personal Assistant özellikli BMW 8 Serisi Cabrio M Otomobilleri.

BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW’niz aynı zamanda kişisel asistanınız olsaydı harika olmaz mıydı? BMW Intelligent Personal Assistant’ı kullanarak otomobilinizle iletişim kurabilirsiniz. Böylece otomobiliniz sizi tanıyor, her gün daha iyi hale geliyor ve her durumda size yardımcı oluyor. Etkinleştirmek için size özel bir sözcük atayabilirsiniz. Asistanınız otomobiliniz hakkında tüm bilgileri açıklayabiliyor ve BMW’nizi çok daha iyi tanımanıza yardımcı oluyor.
M modellerine özgü Head-Up Display ile BMW 8 Serisi Cabrio M Otomobilleri.

M modellerine özgü Head-Up Display.

Yapılandırılabilir içeriğe sahip M modellerine özgü Head-Up Display*, ön uyarı aralıklı devir sayacı, vites değiştirme ışıkları ve vites göstergesi gibi sportif sürüşe yönelik bilgilere odaklanıyor. * Yalnızca BMW M8 Competition Cabrio ve BMW M8 Cabrio modellerinde mevcuttur
BMW Live Cockpit Professional özellikli BMW 8 Serisi Cabrio M Otomobilleri.

BMW Live Cockpit Professional.

Navigasyon fonksiyonuna sahip BMW Live Cockpit Professional dokunmatik olarak kullanılan yüksek çözünürlüklü 10,25 inç Kontrol Ekranı, 12,3 inç gösterge ekranı ve M modellerine özgü Head-Up Display’den oluşan bir dijital ekran ağı içeriyor.
Uzaktan Yazılım Güncelleme özellikli BMW 8 Serisi Cabrio M Otomobilleri.

Uzaktan Yazılım Güncelleme.

BMW'nizin en son yazılımlarla güncel olmasını ister misiniz? Uzaktan Yazılım Güncelleme ile BMW Yetkili Servisini ziyaret etmenize gerek kalmadan BMW’niz her zaman güncel kalıyor. Güncellemeler akıllı telefonlarda olduğu gibi kablosuz olarak gerçekleştiriliyor. Bu sayede otomobilinizin diğer fonksiyonları da aktif hale getirilebiliyor.
BMW 8 Serisi M otomobilleri | BMW Türkiye

BMW 8 SERİSİ CABRİO M OTOMOBİLLERİ TEKNİK BİLGİLER

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW M8 Cabrio:
  Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 10,7
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 244

  BMW M8 Cabrio Competition:
  Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 11.4
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 262

  BMW M850i xDrive Cabrio:
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 10,9 -10,8
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 248-246

  Resimlerde opsiyonel donanım gösterilmektedir, ekranlar donanım seçeneklerine bağlıdır.

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi ve resmi özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan, DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden ulaşılabilir.

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.