GÜNLÜK RUTİNE KISA BİR MOLA.

BMW 2 Serisi Cabrio'nun sürüş dinamikleri ve verimlilik özellikleri.

GÜNLÜK RUTİNE KISA BİR MOLA.BMW 2 Serisi Cabrio'nun sürüş dinamikleri ve verimlilik özellikleri.

Hem sportif hem de dinamik. Sınıfının en sportif cabrio modelinde güçlü motorlar ve gelişmiş süspansiyon benzersiz bir üstü açık sürüş deneyimi sunar. Diğer yan etkileri arasında çeşitli BMW EfficientDynamics teknolojileri sayesinde nefes kesen hızlanma, yüksek hassasiyette kullanım ve daha fazla verimlilik yer alır.

 

BMW 218i Cabrio:
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 5,3
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 124

Devamı

İLK ANDAN İTİBAREN HEYECAN VERİCİ.

Etkileyici dış tasarımının altında BMW 2 Serisi Cabrio dinamik özü ile ilham vericidir. Sürüş deneyimi, arkadan itiş, kusursuz aks yükü dağılımı ve doğrudan spor direksiyon kullanım özellikleri gibi benzersiz BMW genleri ile ön plana çıkar. Bunun sonucunda optimum yol tutuşu, heyecan verici çeviklik ve etkileyici hızlanma sağlanır. Tüm bu özellikler ödün vermeyen bir kombinasyonla bir araya getirilmiştir.

  • Yol tutuşu

    Geleneksel BMW arkadan itiş sistemi, Sürüş Deneyimi Kontrolü, opsiyonel spor direksiyon ve sınıfında benzersiz 50:50 aks yükü dağılımı sayesinde çevik dinamikler ve zahmetsiz kullanım BMW 2 Serisi Cabrio'nun ayırıcı özellikleri arasında yer alır. Ve bunlar özellikle sportif sürüş sırasında öne çıkar.

  • Adaptif M süspansiyon

    Sportif çeviklik en ince ayrıntısına kadar kendini belli eder. Elektronik olarak kontrol edilen amortisörler sayesinde Adaptif M süspansiyon sürüş stilinize ve yol koşullarına göre uyarlanır. 10 milimetre alçaltma sportif çevikliği daha da artırır ve Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla Sport Modu etkinleştirildiğinde belirgin bir biçimde daha sert bir amortisör ayarı seçilir. Sport+ Modunda DSC (Dinamik Denge Kontrolü) yerine DSC'nin daha geç müdahalesi nedeniyle çok daha sportif bir stil sunan DTC (Dinamik Çekiş Kontrolü) etkindir.

  • Değişken spor direksiyon

    Servotronic özellikli değişken spor direksiyon, direksiyonu döndürmek için çok az çabayla dolaysız ve çevik bir sürüş sunar. Değişken direksiyon oranları ile direksiyonun açısına göre hareket ederek sportif sürüş sırasında kullanımı iyileştirir ve park ederken park ederken ya da dönerken direksiyonu döndürmek için sarf edilen çabayı azaltır.

EN SAF HALİYLE AKICI SÜRÜŞ.

BMW TwinPower Turbo motorlar.

EN SAF HALİYLE AKICI SÜRÜŞ.

BMW TwinPower Turbo motorlar.

BMW 2 Serisi Cabrio'nun güçlü BMW TwinPower Turbo motorları etkileyici performans, güçlü hızlanma ve nefes kesici verimliliği ilham verici bir biçimde bir araya getirir. Anlık tepki ve düşük devir aralığında bile yüksek güç artışı sınırsız sürüş keyfinin benzersiz özellikleri arasında yer alır. BMW 230i performansının zirvesinde 252bg (185kW) çıkış gücü sağlar. Valvetronic, çift VANOS ve direkt benzin enjeksiyonu özellikli Twinscroll Turboşarjlı bu motor, yalnızca 1.450 dev/dk'lık motor devrinde maksimum 350 Nm tork sağlar. BMW EfficientDynamics önlemleri ilave olarak düşük yakıt tüketimi ve daha az CO2 emisyonu sağlar.

Devamı

8 İLERİ STEPTRONIC ŞANZIMAN.

8 İLERİ STEPTRONIC ŞANZIMAN.

8 ileri Steptronic şanzıman, daha küçük vites oranları ve minimize edilmiş devir aralıkları sayesinde çok daha üst düzeyde vites değişimine ve sürüş konforuna olanak sağlar. Bu şanzıman, etkileyici dinamik özellikleri ve düşük yakıt tüketimiyle birlikte maksimum konforu bir araya getirir.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Daha az yakıt tüketimi. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Efficient Dynamics, güç sistemini, enerji yönetimini ve otomobil konseptini etkileyen yenilikçi bir teknoloji paketidir. Böylece daha düşük yakıt tüketimi, daha az CO2 emisyonu, daha fazla dinamik karakter ve sürüş keyfi elde edilir. Bunlar her BMW’de olduğu gibi BMW 2 Serisi'nde de bulunan standart özelliklerdir.

Devamı

BAĞLANTI VE SÜRÜŞ ASİSTANI.

BAĞLANTI VE SÜRÜŞ ASİSTANI.

Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu.

  • Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir.