SINIRLARI ZORLAYAN BİR TUTKU.

BMW M240i Coupé.

SINIRLARI ZORLAYAN BİR TUTKU.BMW M240i Coupé.

Dizginlenemeyen gücüyle sıfırdan yüz kilometreye 4,8 saniyede ulaşır. BMW M240i Coupé, tavizsiz performans için tasarlanmıştır. Titizlikle ayarlanmış M sport süspansiyon, optimize edilmiş yüksek performanslı bileşenler ve M Performance TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motorun etkileyici gücü, 340 bgsaf sürüş keyfi ile yüksek adrenalin değerleri ve bol miktarda heyecan sunar. Görsel açıdan da BMW M240i Coupé'nin çarpıcı sportif iddiası hemen fark edilir. Özel M Performance tasarım özellikleri de kendine güvenli bir görünüm ortaya koyar.

BMW M240i Coupé:
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 7,8
CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 179


Devamı

6 SİLİNDİRLİ MOTORLARIN GÜÇ GÖSTERİSİ.

6 SİLİNDİRLİ MOTORLARIN GÜÇ GÖSTERİSİ.

Altı silindirli, 3,0 litre kapasiteli, eşsiz çeviklik ve günlük kullanım kolaylığı sunan motorlar, olağanüstü sportif genlerini net bir biçimde ortaya koyan tek bir sürüş sisteminde bir araya getirilmiştir. M Performance TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, anlık tepki ve düşük devirlerde bile yüksek tork sunarak ilham verir. Bunun sonucunda, 500 Nm'lik maksimum tork ve nefesinizi kesen bir hızlanma elde edilir. BMW M240i Coupé'nin karakteristik sesi, ayrıca motorunun olağanüstü yeteneğini akustik olarak vurgular.

Devamı

SPORTİF GÖRÜNÜMÜN TEMSİLCİSİ.

Etkileyici çift Böbrek Izgaraları ve tam LED farlar dışında BMW 2 Serisi'nin ön tasarımında ayrıca Koyu Gri tasarım öğeleri içeren standart M Aerodinamik paketinin etkileyici büyütülmüş hava girişleri yer alır. Standart olarak sunulan M Sport frenler sayesinde frenleme işlevleri ve hızlanmanın heyecan verici bir etkileşimini sağlayan Koyu Gri 18 inç, M Çift kollu, stil 436 M jantlar bu renk gamını ideal şekilde tamamlar. Aerodinamik olarak şekillendirilmiş Koyu Gri ayna kapakları ve arkada bulunan isimlik, bu modelin BMW M otomobilleri ile olan yakın ilişkisini vurgular. Modelin her iki yanında yer alan siyah krom egzoz çıkışları bu etkiyi pekiştirir. Bu egzoz çıkışları ilk olarak güçlü performansın, ikinci olarak ise orta susturucusu olmayan ve havalandırma kontrolüne sahip modifiye edilmiş egzoz sisteminin bir göstergesidir.

İÇ TASARIMI DA PERFORMANSIN ZİRVESİNDE.

Performans odaklı.

BMW M240i Coupé'nin özel M Performance tasarım öğeleri, sportif bir atmosfer ile olağanüstü stili bir araya getirir. Dijital bir isimliğin yer aldığı son derece modern ön konsol, tüm önemli sürüş bilgilerine en iyi şekilde bir genel bakış sunar.
Devamı

Spor koltuklar.

Koltuğunuza oturun ve yola koyulun. Tıpkı iç tasarımda yer alan her bir detay gibi, ergonomik olarak şekillendirilmiş, M model dikişli spor koltuklar da üstün performans sağlar ve sürücüye maksimum koltuk konforu sunar. Döşenmiş M Performance diz yastıkları, özellikle uzun yolculuklarda sürücünün bacakları için ideal bacak pozisyonu sunarak konfor düzeyini kusursuz hale getirir.
Devamı

Şık giriş.

Otomobilin içine girdiğinizde, benzersiz bir ilk izlenim yaratan ve isimliğin yer aldığı çarpıcı kapı eşik kaplamaları, muhteşem bir vurgu oluşturur ve hangi sınıfta seyahat ettiğiniz konusunda şüpheye yer bırakmaz.
Devamı

HEYECAN VERİCİ PERFORMANS. MAKSİMUM HASSASİYET.

Güçlü dinamikler, heyecan verici bir sürüş keyfine dönüştü. M Performance özel süspansiyon ayarları, BMW M240i'yi sınıfının en iyi atleti haline getirir. Bunlar arasında bağımsız olarak yapılandırılan yay ve amortisör sistemlerinin yanı sıra ön aks için özel elastik kinematik özellikler de yer alır. Güçlü bir çıkış için son derece hassas kullanımı mümkün hale getiren değişken spor direksiyon, ek bir katkı sağlar.

 • Değişken spor direksiyon

  Servotronic değişken spor direksiyon direkt ve çevik direksiyon tepkisi sağlayarak direksiyonu çevirmek için daha az çaba sarf edilmesini sağlar. Değişken direksiyon oranları sayesinde direksiyon açısına tepki verir. Bu durum, daha dinamik sürüş sırasında hakimiyeti artırır ve park ederken ya da dönerken direksiyonu döndürmek için sarf edilen çabayı azaltır.

 • M Sport süspansiyon

  M Sport süspansiyon sportif süspansiyon ayarları ve dört çeker sistemine sahip otomobillerde 10 milimetre daha alçak yürüyen aksam ile öne çıkar. M Sport süspansiyon, daha kısa süspansiyon yayları ve daha sıkı amortisör ayarları ile birlikte daha sert dengeleyiciler kullanılır. Tüm bunlar birleştiğinde, son derece dinamik bir sürüş stilini kolaylaştıran çok daha net ayarlar elde edilir.

 • xDrive

  BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi, her türlü sürüş koşulunda ekstra çekiş gücü, sürüş dinamikleri ve güvenlik sağlamak için itiş gücünü ön ve arka tekerleklere akıcı ve değişken şekilde dağıtır. Çevikliğin daha da iyileştirilmesi için elektronik olarak kontrol edilen bu güç dağıtımı, ayrıca virajlarda otomobilin önden ya da arkadan savrulmasını önler.

 • 8-ileri Steptronic Spor şanzıman

  8-ileri Steptronic Sport şanzıman, son derece sportif vites geçişine imkan tanır. Otomatik versiyonu ve seçim kolu veya vites kanatçıkları aracılığıyla manuel olarak kullanılabilen şanzıman konforlu bir seyir veya oldukça dinamik bir sürüş stili sunar. SPORT Modunda ve seçim kolu sol vites körüğündeyken vites değiştirme aralıkları maksimum performans sağlamak üzere tasarlanmıştır.

DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

M Performance Otomobilleri yüksek motor güçleriyle etkileyicidir. Bu otomobiller, konfordan ödün vermeden maksimum sürüş dinamikleri sağlar. Ancak, tüm atletikliğine rağmen, aynı zamanda ilerici bir tasarımla stil sahibidir. BMW M Performance: Yoğunlaştırılmış sürüş keyfi.

Devamı

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW M550i xDrive Sedan:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 9,1-8,9
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 209-204

  BMW M760Li xDrive Sedan:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,8
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 294

  BMW X4 M40i:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,6
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 199

  BMW X6 M50d:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 6,6
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 174

  Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde ve https://www.dat.de/co2 adresinde bulabilirsiniz.