İKON+

BMW M

BMW M3 Sedan. Çok daha fazlasını sunar.

İKON+

BMW M3 Sedan. Çok daha fazlasını sunar.

İKON+BMW M3 Sedan. Çok daha fazlasını sunar.
BMW M

0 -100 km/sa hızlanma, sn

4,3 (4,1)

1/dak'da azami güç, bg

431/5.500-7.300

Ortalama yakıt tüketimi (l/100km)

8,8 (8,3)

CO2 emisyonu, g/km

204 (194)

AB yüksüz ağırlık, kg

1.610 (1.635)

Nefesleri kesen bir tasarıma sahip ve yüksek performanslı bir dört kapılı spor otomobil düşünün. İlhamını motor sporlarından alan bir dizi teknik yenilikle birlikte. Hedefi: Daha fazla dinamizm ve çok daha fazla çevik yol tutuşu. BMW M3 Sedan ile adrenalin yüklü bir sürüş için kendi kişisel rekorlarınızı kıracaksınız.

BÜYÜLEYİCİ BİR TASARIM DİLİ.

Dinamik tasarım.

BMW M3 Sedan: Son derece sportif, simge haline gelmiş bir duruş ve verimli dinamik özellikleriyle arttırılmış performans kapasitesi. Büyük hava girişleri ve etkileyici hafif alaşım jantlardan atletik arka bölüme kadar her tasarım öğesi bu yüksek performanslı spor otomobilin gerçek gücünü öne çıkarır.
Devamı

Sportif çizgiler.

BMW M3’ün yan görünümü yüksek performanslı bir spor otomobilin genleri ile dört kapılı bir sedan otomobilin günlük kullanıma uygunluğunu bir araya getirir.
Devamı

Güçlü ön kısım.

Parlak siyah çift çubuklu Böbrek Izgaraları ile M3 amblemine sahip ileri doğru hamle yapan ön kısım ve büyük hava girişleri tamamen LED farların dinamik tasarımıyla tamamlanır. İncelikle işlenmiş tasarım ve etkileyici parlaklığı gündüz saatlerinde kendinden emin bir duruş sunarken geceleri yolu mükemmel biçimde aydınlatır.
Devamı

Fark yaratan arka tasarım.

Geniş tekerlek izine sahip arka görünüm kalıcı bir izlenim bırakır. İlerici bir tasarıma sahip LED stop lambaları ve geniş yüksek performanslı spor lastikler kararlı bir duruşu öne çıkarır. M arka spoyler daha gelişmiş aerodinamik özellikler için bastırma kuvvetini artırır. M difüzör ve açılı M çift egzoz çıkışı, karakteristik hava çıkışlarıyla birlikte arka rüzgarlıkla mükemmel uyum sağlar.
Devamı

Aerodinamik öğeler.

Hava Perdesi için iki dik giriş ve entegre Havalandırma öğesiyle birlikte yanlarda yer alan M ızgaralar, çamurluk davlumbazları etrafındaki aerodinamik sürtünmeyi azaltır. Bu durum aerodinamik performansı optimize ederken, kalp atışlarını hızlandırır.
Devamı

Özel karbon tavan.

BMW akıllı hafif yapı konseptinin bir parçası olarak, karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen Karbon tavan otomobilin ağırlığını azaltarak, ağırlık merkezini alçaltır. Bu özellik viraj dönerken, hızlanırken ve fren yaparken çevikliği ve dinamik özellikleri artırır.
Devamı

Tam LED farlar.

Aydınlatma fonksiyonları stop lambalarında da ışık yayan diyotlar aracılığıyla gerçekleştirilir. Sürekli aydınlatma tasarımıyla birlikte uzatılmış L biçimi, bagaj bölümü kapağı ile akıcı bir geçiş oluşturarak arka tasarımın farklı stilini vurgular.
Devamı

M COMPETITION PAKET.

Gelişmiş motor gücü ve özel olarak ayarlanmış Adaptif M süspansiyon sayesinde, M Competition paket sürüş dinamikleri açısından fark edilebilir bir artış sağlar. Siyah, krom kaplama çift egzoz çıkışlarına sahip M spor egzoz sistemi güçlü, eksiksiz bir motor sesi üretir. Paket aynı zamanda M hafif spor koltuklar ile özel 20 inç M hafif alaşım jantlar ve karma lastikleri içerir.

SINIRLARA HOŞ GELDİNİZ.

BMW M

SINIRLARA HOŞ GELDİNİZ.

BMW M3 Sedan’ın yarış pistlerinden uzakta, gerçek bir üst düzey atlet olduğunu söyleyebilirsiniz. Tüm zorlu sürüş koşullarında son derece hassas, çevik bir sürüş sunar. Güçlü M motor, düz 6-ileri M şanzıman veya kesintisiz 7-ileri çift kavramalı şanzıman aracılığıyla itiş gücünü etkili, ancak ölçülü dozlarda asfalta aktarır.

Devamı

M TWIN POWER TURBO SIRALI 6 SİLİNDİRLİ BENZİNLİ MOTOR.

3,0 litre M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor maksimum 7.600 dev/dk yüksek devir kapasitesi ve 550 Nm azami torkuyla her iki dünyanın en iyi özelliklerini birleştirir. Bi-Turbo direkt enjeksiyon ve tipik M hassas ayarı, güçlü itiş kuvveti ve kendinden emin çekişiyle motorun hafif bir gaz pedalı dokunuşuna doğrudan yanıt vermesini sağlar. Manşonsuz yapı veya akıllı hafif yapı konsepti üzerinde geliştirilen daha hafif, dövme krank mili gibi çeşitli yenilikler dinamik özellikler ve hızlanma özelliğini geliştirir, tüketimi azaltır ve yaklaşık 50:50 oranında ideal bir ağırlık dağılımını mümkün kılar. Bunun sonucunda M motorunun güçlü sesiyle öne çıkan, daha önce görülmemiş çeviklikte sürüş elde edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • Köşeli parantez içindeki rakamlar, 7-ileri Drivelogic özellikli M çift kavramalı şanzıman için geçerlidir.

    Tüketim verileri seçilen jant ve lastik boyutuna bağlı olarak ECE sürüş döngüsüne göre belirlenmiştir. Gösterilen modeller opsiyonel donanım içerir.

    Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri ve resmi özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan, DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html adresinden ulaşılabilir.

    Rakamlar belirli bir otomobile atıfta bulunmaz ve ürün teklifinin bir parçasını oluşturmaz. Yalnızca farklı otomobil tipleri arasında kıyaslama yapılması için temel oluşturması amaçlanmıştır. Yakıt veya diğer enerji kaynaklarının üretimi ve tedarikinin neden olduğu CO2 emisyonu, 1999/94/EC sayılı Direktif uyarınca CO2 emisyonunun belirlenmesinde göz önünde bulundurulmaz.