GÜÇ+

BMW M

3,0 litre M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

GÜÇ+3,0 litre M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

BMW M4 Coupé'nin merkezinde M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor yer alır. Bu motor olağanüstü gücü ve tartışılmaz sesiyle öne çıkar. Uygun şekilde ayarlanmış motor sporları teknolojileri arasındaki etkileşim 431 bg itiş kuvveti sunar, bu güç opsiyonel M Competition paketi ile 450 bg’e yükseltilebilir.

Devamı

0'DAN 100 KM'YE 4,1 SANİYEDE HIZLANMA.

0'DAN 100 KM'YE 4,1 SANİYEDE HIZLANMA.

3,0 litre M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor maksimum 7.600 dev/dk yüksek devir kapasitesi ve 550 Nm azami torkuyla her iki dünyanın en iyi özelliklerini birleştirir. Bi-Turbo direkt enjeksiyon ve tipik M hassas ayarı, güçlü itiş kuvveti ve kendinden emin çekişiyle motorun hafif bir gaz pedalı dokunuşuna doğrudan yanıt vermesini sağlar. Manşonsuz yapı veya akıllı hafif yapı konsepti üzerinde geliştirilen daha hafif, dövme krank mili gibi çeşitli yenilikler dinamik özellikler ve hızlanma özelliğini geliştirir, tüketimi azaltır ve yaklaşık 50:50 oranında ideal bir ağırlık dağılımını mümkün kılar. Bunun sonucunda M motorunun güçlü sesiyle öne çıkan, daha önce görülmemiş çeviklikte sürüş elde edilir.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW M4 Coupé:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,8 (8,3)
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 204 (194)

  Köşeli parantez içindeki rakamlar, 7-ileri Drivelogic özellikli M çift kavramalı şanzıman için geçerlidir.

  Tüketim verileri seçilen jant ve lastik boyutuna bağlı olarak ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir. Gösterilen modeller opsiyonel donanım içerir.

  Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri ve resmi özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan, DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html adresinden ulaşılabilir.

  Rakamlar belirli bir otomobile atıfta bulunmaz ve ürün teklifinin bir parçasını oluşturmaz. Yalnızca farklı otomobil tipleri arasında kıyaslama yapılması için temel oluşturması amaçlanmıştır. Yakıt veya diğer enerji kaynaklarının üretimi ve tedarikinin neden olduğu CO2 emisyonu, 1999/94/EC sayılı Direktif uyarınca CO2 emisyonunun belirlenmesinde göz önünde bulundurulmaz.