BMW Luxury Class - Şık giyimli kadın turkuaz renkli bir arka plan önünde duruyor

LÜKSÜN YENİDEN DOĞUŞU

BMW olarak her şeyden öte cesarete inanırız. Bu, genlerimize kazınmış ve yaptığımız her şeyde kendisini gösteren bir özelliktir. Cesaret, bağımsız ve yıkıcıdır. Cesaret, her şeyi sorgulama ve "hayır" kelimesini asla yanıt olarak kabul etmemektir. Her zaman yola devam etmek ve kendimizi yeni baştan keşfetmektir. Üstün bir mükemmellik seviyesine ulaşmak için yalnızca ileriye gitmeyi bilmemizin nedeni yine cesaretimizdir. Kültürümüzün öncülerini geleceğe kafa tutmaları için yüreklendirir. Bir premium otomobil üreticisi olarak ilerlediğimiz yol boyunca benzersiz ve ilham verici anlar yarattık. Çünkü bu, yepyeni bir lüksün doğduğu noktadır.

Devamı
LÜKSÜN YENİDEN DOĞUŞU

  BMW LUXURY MODELLERİNİ KEŞFEDİN

  BMW 7 Serisi

  BMW 7 Serisi

  BMW 7 Serisi'nin, BMW lüks sınıfında çok özel bir yeri var. Bu model, kendinden emin duruşu, üstün performansı ve maksimum konforu temsil ediyor. BMW TwinPower Turbo 6 silindirli dizel motoru ile BMW 740Ld xDrive, gerçek liderler için tasarlandı. Şık tasarım dili, detaylardaki üstün kalite, bireysel stil seçenekleri ve teknolojisiyle kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Akıcılık ve ayrıcalık, lüks ve performans bir arada.

  Devamı
  Yeni BMW X7

  Yeni BMW X7

  Lüks sınıfın yeni üyerlerinden Yeni BMW X7, gösterişli görünümüne rağmen minimalist tasarımı ve atletik stili sayesinde hafif ve çevik bir izlenime sahip. Aynı zamanda iç tasarımın ferahlığı ayrıcalık, işlevsellik ve özgürlüğün etkileşimiyle birlikte üçüncü koltuk sırasına kadar üstün bir konfor sunuyor. BMW'nin mevcut olan en geniş modelini keşfedin.

  Devamı
  BMW 8 Serisi Coupé

  BMW 8 Serisi Coupé

  Güçten taviz vermeyen, gerçek bir centilmen. BMW 8 Serisi Coupé, spor otomobilin karakterini BMW lüks sınıfının ruhu ile birleştirerek tamamen yeni bir estetik standardı yaratır.

  Devamı
  BMW 8 Serisi Cabrio

  BMW 8 Serisi Cabrio

  BMW 8 Serisi Cabrio ile lüks sportiflik, üstü açık sürüş keyfiyle birleşiyor. Modern tarzı ile BMW lüks sınıfının karakteristik özelliklerini taşıyan bu ayrıcalıklı model, üstün dinamikleri ve nefes kesen yüksek performanslı ile son derece de iddialı.

  Devamı
   BMW 8 Serisi Gran Coupé

  BMW 8 Serisi Gran Coupé

  Dinamik özelliklerin ve kışkırtıcı lüksün birlikteğinden doğan benzersiz bir deneyim. Cömert bir alan duygusuna sahip nefesleri kesen BMW 8 Serisi Gran Coupé’nin tasarımı, estetiği en heyecan verici biçimiyle sunar. Güçlü motor, devir sayacını yüksek seviyelere çıkarır çıkarmaz yolcuların kalp atışları da yükselmeye başlar.

  Devamı
  BMW M8 Coupé

  BMW M8 Coupé

  BMW M8 Coupé, M genlerinin günlük kullanıma şık bir biçimde dönüştürülmüş halidir ve hem yolda hem pistte sürüşün zirvesini oluşturur. BMW akıllı dört çeker xDrive sistemine sahip BMW M8 Coupé, gerçek motor sporları hissi ile lüks bir ortam sunmanın yanı sıra dinamik performansın sınırlarını zorlamak üzere tasarlanmıştır.

  Devamı
  BMW M8 Cabrio

  BMW M8 Cabrio

  Gösterişli ve güçlü BMW M8 Cabrio lüksün yeni standartlarını belirliyor. BMW M8 Competition, üstü açık ve iddialı sürüş keyfini temsil eden yüksek performanslı bir spor otomobil. BMW M8 Competition Cabrio ise motor sporlarından ilham alan performans, benzersiz tasarım vurgusu ve lüks iç tasarım arasında sağlam ve sarsılmaz bir denge kuruyor.

  Devamı
  BMW M8 Gran Coupé

  BMW M8 Gran Coupé

  BMW M8 Gran Coupé, BMW M’in benzersiz mühendislik dehası ile BMW Luxury sınıfının ayrıcalıklı dünyasını bir araya getiriyor. BMW M8 Gran Coupé eşine az rastlanan ambiyansı ve dinamik karakteriyle ön plana çıkıyor. BMW M8 Gran Coupé Competition ise çarpıcı performansı ve yüksek seviyede lüksü temsil ediyor.

  Devamı
  BMW Luxury Class

  YEPYENİ BİR LÜKS ANLAYIŞI

  Kendimizi yeniden keşfetme öykümüz

  Rem Koolhaas

  MİMARİ FELSEFE

  1944’te Rotterdam’da doğan Remment “Rem” Koolhaas, kendi çalışma alanını benzersiz bir biçimde şekillendiriyor. Dünyaca ünlü mimar “Jenerik Şehir” ve “XL Mimari” gibi kendi ürettiği terimlerle şehirlerin artık planlanamayacağı, kendiliğinden ortaya çıkacağı fikrini yayıyor. Çünkü ona göre zamanımızın kültürü bu şekilde. 2000’de felsefi görüşleri ve eserlerinin yaratıcı nüvesini oluşturan fikirlerinden dolayı Pritzker Mimari Ödülü'nü kazanan Koolhaas, 1975’te kurduğu “Metropolitan Mimari Bürosu” ile Avrupa, Asya ve Amerika’da benzersiz projeler planlıyor ve hayata geçiriyor. En ünlü binaları arasında Porto’daki Casa de Música, Pekin’deki CCTV merkez binası ve doğduğu şehir için tasarladığı, Hollanda’nın en büyük binası “De Rotterdam” yer alıyor.

  Devamı

  MİMARİ FELSEFE

  Rem Koolhaas: Çin Merkez Televizyonu Ana Binası üstten görünüm

  KAOS OLMADAN YAPI OLMAZ

  İnsan yeni planları hayata geçirmek için eski planlarını unutmalıdır. Rem Koolhaas çok erken zamanlardan itibaren kendi yapılarını düzensizlik içinden yaratmayı öğrendi. Bu özel yaklaşımı mimariye de uyguluyor. Kendini ve şehirlerin kimliğini art arda yeniden keşfetmek için binaların yıkılması gerekli. Bir mimar olarak çalışmanın yanı sıra kaosun toplum ve mimarideki rolüne ilişkin yazılar da yayınlıyor. Örneğin 1995’te “S, M, L, XL” adlı manifestosunu yayınladı. Koolhaas kompozisyon, ölçeklendirme ve oran gibi geleneksel mimari ilkelerin artık büyük binaların tasarımında yeri olmadığını iddia ediyor. Bu düşüncesini Fransa, Lille’de yeni Eurolille şehir merkezinin planlanması sırasında etkileyici bir biçimde gösterdi.

  Stefan Sagmeister’in portresi

  TASARIMCILAR ARASINDA ÖNCÜ

  Ünlü grafik tasarımcısı ve sanat yönetmeni Stefan Sagmeister bir kreatif öncü olarak kabul ediliyor. 1962 yılında Avusturya Bregenz’de doğan Stefan Sagmeister, New York'ta yaşıyor ve “Sagmeister & Walsh” adlı kreatif bir ajansı yönetiyor. Sagmeister & Walsh, 1993 yılından bu yana, küçük resimlerden etkileyici sergiler ve dünya çapında kampanyalara kadar tüm şekillerde ve formlarda sanat eserlerine imza attı. En bilinen çalışmalar arasında Rolling Stones, Talking Heads, Lou Reed gibi müzisyenler veya Guggenheim Müzesi için görsel kişilikler ve karakteristik kapak tasarımları yer almaktadır. Sagmeister, bu tasarımları için diğer ödüllerin yanı sıra iki Grammy ödülü kazanmıştır.

  Devamı

  TASARIMCILAR ARASINDA ÖNCÜ

  Stefan Sagmeister tarafından yaratılan The Rolling Stones CD illüstrasyonu

  KORKUNUZU YENME SANATI

  Korku nedir bilmiyorsanız vizyon sahibi olamaz ve kendinizi geliştirecek cesareti bulamazsınız. Bu düşünceyi benimseyen efsanevi tasarımcı Stefan Sagmeister, etkileyici ve ilham verici çalışmalara imza attığı profesyonel kariyerinde bir lider konumunda. Stefan Sagmeister, beklenmedik sanat eserleri ile her zaman sizi şaşırtmayı başarıyor; örneğin bir el yazısına yeniden hayat veriyor veya insanları tuvallere dönüştürüyor. Statükoyu kabul etmek yerine her zaman kendi yolunu çizmeye, daha önce görülmemiş perspektifler yaratmaya ve ortaya çıkarmaya çalışıyor. Dışa dönük, yenilikçi ve heyecan verici çalışmaları ile yeni dünyalar yaratarak eşsiz ve cesur hayal gücünün kapılarını açıyor.

  Miami şehrinin gece silueti

  DEVİNİM VE AHENK

  Büyüleyici bir etkinlik ve benzersiz bir an. BMW, Art Basel Miami’de tüm ziyaretçilerini 300 ışıklı, mükemmel bir koreografi dahilinde otonom şekilde uçan dronlar ve BMW Concept 8 Serisi ile heyecanlandırdı. Gösteri teknik mükemmellik ve hareketin büyüleyici estetiğine bir saygı niteliğindeydi.

  Devamı

  DEVİNİM VE AHENK

  Duo Studio Drift: Lonneke Gordijn ve Ralph Nauta karlı dağlarda otururken

  İKI VIZYONER, TEK VIZYON

  Lonneke Gordijn ve Ralph Nauta, Duo Studio Drift’in arkasındaki sanatçılar. Hollanda, Eindhoven’daki Design Academy‘de tanıştılar ve birlikte 2006’da Amsterdam’da Studio Drift’i açtılar. Sanat çalışmaları filmler, heykeller ve diğer nesnelerden oluşan interaktif sergilere odaklanıyor. Son teknolojiyi kullanarak taklit ettikleri doğadan büyük ilham alıyorlar. Bu yaklaşım gerçekleştirdikleri her projeyi heyecanlı ve benzersiz kılıyor.

  Devamı
  BMW 8 Serisi Concept, gece 300 ışıklı dronun altında duruyor

  BAŞYAPIT

  Yüksek Performans yüksek sanatla buluşuyor: Studio Drift, Art Basel Miami’de BMW Concept 8 Serisi’ne dikkat çeken “Franchise Freedom” adını verdikleri nefes kesici performans gerçekleştirdi. 300 ışıklı otonom drondan oluşan bir sürünün göğü kapladığı sanat gösterisi sığırcık kuşlarının uçuş düzeninden ilham alıyor. Kuşların grup halinde uçuş düzeni ve hareketlerinin dikkatle gözlemlenmesinin ardından özel bir algoritma geliştirilerek dronlara yüklendi. İkili büyüleyici bir ışık ve hareket gösterisiyle doğal bir fenomenin mükemmel bir taklidini gerçekleştirdi.

  Devamı
  Duo Studio Drift: Işıklı dronlar gece sahilde uçuyor

  RETROSPEKTİF

  Dron performansının ardından Studio Drift minnettarlığını dile getirirken Lonneke Gordijn şunları söyledi: “BMW fikrimize inandı; şirket olarak yenilikçi süreçlerin ne kadar karmaşık ve çetrefilli olduğunu anlıyorlar.” diye konuştu.

  Devamı
  BMW M8 Gran Coupé Concept: Buzlu bir ortamda arkadan görünüm

  YENİ BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

  YENİ BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

  Bayerische Motoren Werke: BMW Luxury - Görsel 1

  YENİ BMW CONCEPT X7

  YENİ BMW CONCEPT X7

  Şehir ortamında M760Li’nin önden görünümü

  M760LI

  M760LI

  Deniz ortamında Nautor’s Swan’dan ilham alan BMW Individual M760Li’nin kuşbakışı görünümü

  SAYISIZ ÖZEL SEÇENEK

  Tıpkı 25 yıl evvel doğduğu zamanlarda olduğu gibi BMW Individual hala mükemmel el işçiliği prensibini uyguluyor. Bu sebeple BMW Individual 25. yıldönümü için çok özel ve benzersiz bir modeli, "BMW Individual M760Li inspired by Nautor’s Swan“ı sunuyor. Finli meşhur yat üreticisi Nautor’s Swan’ın işbirliğiyle gerçekleştirilen bu sanat çalışması, adeta lükse ve ayrıcalığa yazılmış bir övgüdür. Her anı unutulmaz birer deneyime dönüştürebilen güçlü 12 silindirli motoru ve tik ağacından özel ahşap parçalar sayesinde yol ve okyanus arasında benzersiz ilişki kuran bir şaheserdir.

  BMW Excellence Club | BMW Türkiye

  BMW EXCELLENCE CLUB

  Sizce lüks nedir? Belki eşsiz detayların tutkularla birleşmesi, belki de tutkuların peşinden gitme cesaretidir. Siz tutkularınızı takip edersiniz. Diğerleri sizi. Ama bilirsiniz ki zirve sadece yeni ufukları görebilenler içindir. Geleceğe ilham veren yeni bir lüks anlayışı işte bu noktada doğar: BMW Excellence Club.

  BMW Excellence Club, yalnızca seçili BMW müşterilerinin dahil edildiği, lüksün tutkuyla buluştuğu, ayrıcalıklı bir deneyim ve hizmetler dünyasıdır. Borusan Otomotiv Yetkili Satıcı ve Yetkili Servisleri’nde sunulan ayrıcalıklı hizmetler, anlaşmalı Premium markalarda geçerli avantajlar ve benzersiz deneyimler içeren bu programı daha yakından tanımak ister misiniz?