BMW Luxury Class - Şık giyimli kadın turkuaz renkli bir arka plan önünde duruyor

LÜKSÜN YENİDEN DOĞUŞU

LÜKSÜN YENİDEN DOĞUŞU

BMW olarak her şeyden öte cesarete inanırız. Bu, genlerimize kazınmış ve yaptığımız her şeyde kendisini gösteren bir özelliktir. Cesaret, bağımsız ve yıkıcıdır. Cesaret, her şeyi sorgulama ve "hayır" kelimesini asla yanıt olarak kabul etmemektir. Her zaman yola devam etmek ve kendimizi yeni baştan keşfetmektir. Üstün bir mükemmellik seviyesine ulaşmak için yalnızca ileriye gitmeyi bilmemizin nedeni yine cesaretimizdir. Kültürümüzün öncülerini geleceğe kafa tutmaları için yüreklendirir. Bir premium otomobil üreticisi olarak ilerlediğimiz yol boyunca benzersiz ve ilham verici anlar yarattık. Çünkü bu, yepyeni bir lüksün doğduğu noktadır.

Devamı

BMW LUXURY MODELLERİNİ KEŞFEDİN

Yeni BMW 7 Serisi

Yeni BMW 7 Serisi

Yeni BMW 7 Serisi'nin, BMW lüks sınıfında çok özel bir yeri var. Bu model, kendinden emin duruşu, üstün performansı ve maksimum konforu temsil ediyor. BMW TwinPower Turbo 6 silindirli dizel motoru ile BMW 740Ld xDrive, gerçek liderler için tasarlandı. Şık tasarım dili, detaylardaki üstün kalite, bireysel stil seçenekleri ve teknolojisiyle kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Akıcılık ve ayrıcalık, lüks ve performans bir arada.

Devamı
Yeni BMW X7

Yeni BMW X7

Lüks sınıfın yeni üyerlerinden Yeni BMW X7, gösterişli görünümüne rağmen minimalist tasarımı ve atletik stili sayesinde hafif ve çevik bir izlenime sahip. Aynı zamanda iç tasarımın ferahlığı ayrıcalık, işlevsellik ve özgürlüğün etkileşimiyle birlikte üçüncü koltuk sırasına kadar üstün bir konfor sunuyor. BMW'nin mevcut olan en geniş modelini keşfedin.

Devamı
Yeni BMW 8 Serisi Coupé

Yeni BMW 8 Serisi Coupé

Güçten taviz vermeyen, gerçek bir centilmen. Yeni BMW 8 Serisi Coupé, spor otomobilin karakterini BMW lüks sınıfının ruhu ile birleştirerek tamamen yeni bir estetik standardı yaratır.

Devamı
Yeni BMW 8 Serisi Cabrio

Yeni BMW 8 Serisi Cabrio

Yeni BMW 8 Serisi Cabrio ile lüks sportiflik, üstü açık sürüş keyfiyle birleşiyor. Modern tarzı ile BMW lüks sınıfının karakteristik özelliklerini taşıyan bu ayrıcalıklı model, üstün dinamikleri ve nefes kesen yüksek performanslı ile son derece de iddialı.

Devamı
Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé

Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé

Dinamik özelliklerin ve kışkırtıcı lüksün birlikteğinden doğan benzersiz bir deneyim. Cömert bir alan duygusuna sahip nefesleri kesen Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé’nin tasarımı, estetiği en heyecan verici biçimiyle sunar. Güçlü motor, devir sayacını yüksek seviyelere çıkarır çıkarmaz yolcuların kalp atışları da yükselmeye başlar.

Devamı
Yeni BMW M8 Coupé

Yeni BMW M8 Coupé

Yeni BMW M8 Coupé, M genlerinin günlük kullanıma şık bir biçimde dönüştürülmüş halidir ve hem yolda hem pistte sürüşün zirvesini oluşturur. BMW akıllı dört çeker xDrive sistemine sahip Yeni BMW M8 Coupé, gerçek motor sporları hissi ile lüks bir ortam sunmanın yanı sıra dinamik performansın sınırlarını zorlamak üzere tasarlanmıştır.

Devamı
Yeni BMW M8 Cabrio

Yeni BMW M8 Cabrio

Gösterişli ve güçlü Yeni BMW M8 Cabrio lüksün yeni standartlarını belirliyor. Yeni BMW M8 Competition, üstü açık ve iddialı sürüş keyfini temsil eden yüksek performanslı bir spor otomobil. Yeni BMW M8 Competition Cabrio ise motor sporlarından ilham alan performans, benzersiz tasarım vurgusu ve lüks iç tasarım arasında sağlam ve sarsılmaz bir denge kuruyor.

Devamı
Yeni BMW M8 Gran Coupé

Yeni BMW M8 Gran Coupé

Yeni BMW M8 Gran Coupé, BMW M’in benzersiz mühendislik dehası ile BMW Luxury sınıfının ayrıcalıklı dünyasını bir araya getiriyor. Yeni BMW M8 Gran Coupé eşine az rastlanan ambiyansı ve dinamik karakteriyle ön plana çıkıyor. Yeni BMW M8 Gran Coupé Competition ise çarpıcı performansı ve yüksek seviyede lüksü temsil ediyor.

Devamı
BMW Luxury Class

YEPYENİ BİR LÜKS ANLAYIŞI

Kendimizi yeniden keşfetme öykümüz

Yeni BMW 8 Serisi Coupé | BMW Türkiye

THE 8

YENİ BMW 8 SERİSİ COUPÉ

BMW olarak yüz yılı aşkın süredir ilerici, yaratıcı ve ilham verici olmak amacıyla çalışıyoruz. Tasarımları ve fikirleri bize eşsiz anlar ve alışılmışın dışında bakış açıları sunan bağımsız, ileri görüşlü ve seçkin kreatif beyinler bizim için motivasyon ve ilham kaynağı oldu. Teknolojide ve tasarımda ilerlemeyi teşvik eden ve geleceğin sesi olan öncü isimler, var olanı geçersiz kılıyor ve vizyonlarını yeni bir gerçekliğe dönüştürüyor.

Devamı

THE 8

YENİ BMW 8 SERİSİ COUPÉ

Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé | BMW Türkiye

THE 8

YENİ BMW 8 SERİSİ GRAN COUPÉ

THE 8

YENİ BMW 8 SERİSİ GRAN COUPÉ

Yeni BMW 8 Serisi Cabrio | BMW Türkiye

THE 8

YENİ BMW 8 SERİSİ CABRIO

THE 8

YENİ BMW 8 SERİSİ CABRIO

Yeni BMW X7 çöl arka planı önünde, önden görünüm

THE X7

BMW olarak yüz yılı aşkın süredir ilerici, yaratıcı ve ilham verici olmak amacıyla çalışıyoruz. Tasarımları ve fikirleri bize eşsiz anlar ve alışılmışın dışında bakış açıları sunan bağımsız, ileri görüşlü ve seçkin kreatif beyinler bizim için motivasyon ve ilham kaynağı oldu. Teknolojide ve tasarımda ilerlemeyi teşvik eden ve geleceğin sesi olan öncü isimler, var olanı geçersiz kılıyor ve vizyonlarını yeni bir gerçekliğe dönüştürüyor.

Devamı

THE X7

Rem Koolhaas

MİMARİ FELSEFE

1944’te Rotterdam’da doğan Remment “Rem” Koolhaas, kendi çalışma alanını benzersiz bir biçimde şekillendiriyor. Dünyaca ünlü mimar “Jenerik Şehir” ve “XL Mimari” gibi kendi ürettiği terimlerle şehirlerin artık planlanamayacağı, kendiliğinden ortaya çıkacağı fikrini yayıyor. Çünkü ona göre zamanımızın kültürü bu şekilde. 2000’de felsefi görüşleri ve eserlerinin yaratıcı nüvesini oluşturan fikirlerinden dolayı Pritzker Mimari Ödülü'nü kazanan Koolhaas, 1975’te kurduğu “Metropolitan Mimari Bürosu” ile Avrupa, Asya ve Amerika’da benzersiz projeler planlıyor ve hayata geçiriyor. En ünlü binaları arasında Porto’daki Casa de Música, Pekin’deki CCTV merkez binası ve doğduğu şehir için tasarladığı, Hollanda’nın en büyük binası “De Rotterdam” yer alıyor.

Devamı

MİMARİ FELSEFE

Rem Koolhaas: Çin Merkez Televizyonu Ana Binası üstten görünüm

KAOS OLMADAN YAPI OLMAZ

İnsan yeni planları hayata geçirmek için eski planlarını unutmalıdır. Rem Koolhaas çok erken zamanlardan itibaren kendi yapılarını düzensizlik içinden yaratmayı öğrendi. Bu özel yaklaşımı mimariye de uyguluyor. Kendini ve şehirlerin kimliğini art arda yeniden keşfetmek için binaların yıkılması gerekli. Bir mimar olarak çalışmanın yanı sıra kaosun toplum ve mimarideki rolüne ilişkin yazılar da yayınlıyor. Örneğin 1995’te “S, M, L, XL” adlı manifestosunu yayınladı. Koolhaas kompozisyon, ölçeklendirme ve oran gibi geleneksel mimari ilkelerin artık büyük binaların tasarımında yeri olmadığını iddia ediyor. Bu düşüncesini Fransa, Lille’de yeni Eurolille şehir merkezinin planlanması sırasında etkileyici bir biçimde gösterdi.

Stefan Sagmeister’in portresi

TASARIMCILAR ARASINDA ÖNCÜ

Ünlü grafik tasarımcısı ve sanat yönetmeni Stefan Sagmeister bir kreatif öncü olarak kabul ediliyor. 1962 yılında Avusturya Bregenz’de doğan Stefan Sagmeister, New York'ta yaşıyor ve “Sagmeister & Walsh” adlı kreatif bir ajansı yönetiyor. Sagmeister & Walsh, 1993 yılından bu yana, küçük resimlerden etkileyici sergiler ve dünya çapında kampanyalara kadar tüm şekillerde ve formlarda sanat eserlerine imza attı. En bilinen çalışmalar arasında Rolling Stones, Talking Heads, Lou Reed gibi müzisyenler veya Guggenheim Müzesi için görsel kişilikler ve karakteristik kapak tasarımları yer almaktadır. Sagmeister, bu tasarımları için diğer ödüllerin yanı sıra iki Grammy ödülü kazanmıştır.

Devamı

TASARIMCILAR ARASINDA ÖNCÜ

Stefan Sagmeister tarafından yaratılan The Rolling Stones CD illüstrasyonu

KORKUNUZU YENME SANATI

Korku nedir bilmiyorsanız vizyon sahibi olamaz ve kendinizi geliştirecek cesareti bulamazsınız. Bu düşünceyi benimseyen efsanevi tasarımcı Stefan Sagmeister, etkileyici ve ilham verici çalışmalara imza attığı profesyonel kariyerinde bir lider konumunda. Stefan Sagmeister, beklenmedik sanat eserleri ile her zaman sizi şaşırtmayı başarıyor; örneğin bir el yazısına yeniden hayat veriyor veya insanları tuvallere dönüştürüyor. Statükoyu kabul etmek yerine her zaman kendi yolunu çizmeye, daha önce görülmemiş perspektifler yaratmaya ve ortaya çıkarmaya çalışıyor. Dışa dönük, yenilikçi ve heyecan verici çalışmaları ile yeni dünyalar yaratarak eşsiz ve cesur hayal gücünün kapılarını açıyor.

Miami şehrinin gece silueti

DEVİNİM VE AHENK

Büyüleyici bir etkinlik ve benzersiz bir an. BMW, Art Basel Miami’de tüm ziyaretçilerini 300 ışıklı, mükemmel bir koreografi dahilinde otonom şekilde uçan dronlar ve BMW Concept 8 Serisi ile heyecanlandırdı. Gösteri teknik mükemmellik ve hareketin büyüleyici estetiğine bir saygı niteliğindeydi.

Devamı

DEVİNİM VE AHENK

Duo Studio Drift: Lonneke Gordijn ve Ralph Nauta karlı dağlarda otururken

İKI VIZYONER, TEK VIZYON

Lonneke Gordijn ve Ralph Nauta, Duo Studio Drift’in arkasındaki sanatçılar. Hollanda, Eindhoven’daki Design Academy‘de tanıştılar ve birlikte 2006’da Amsterdam’da Studio Drift’i açtılar. Sanat çalışmaları filmler, heykeller ve diğer nesnelerden oluşan interaktif sergilere odaklanıyor. Son teknolojiyi kullanarak taklit ettikleri doğadan büyük ilham alıyorlar. Bu yaklaşım gerçekleştirdikleri her projeyi heyecanlı ve benzersiz kılıyor.

Devamı
BMW 8 Serisi Concept, gece 300 ışıklı dronun altında duruyor

BAŞYAPIT

Yüksek Performans yüksek sanatla buluşuyor: Studio Drift, Art Basel Miami’de BMW Concept 8 Serisi’ne dikkat çeken “Franchise Freedom” adını verdikleri nefes kesici performans gerçekleştirdi. 300 ışıklı otonom drondan oluşan bir sürünün göğü kapladığı sanat gösterisi sığırcık kuşlarının uçuş düzeninden ilham alıyor. Kuşların grup halinde uçuş düzeni ve hareketlerinin dikkatle gözlemlenmesinin ardından özel bir algoritma geliştirilerek dronlara yüklendi. İkili büyüleyici bir ışık ve hareket gösterisiyle doğal bir fenomenin mükemmel bir taklidini gerçekleştirdi.

Devamı
Duo Studio Drift: Işıklı dronlar gece sahilde uçuyor

RETROSPEKTİF

Dron performansının ardından Studio Drift minnettarlığını dile getirirken Lonneke Gordijn şunları söyledi: “BMW fikrimize inandı; şirket olarak yenilikçi süreçlerin ne kadar karmaşık ve çetrefilli olduğunu anlıyorlar.” diye konuştu.

Devamı
BMW M8 Gran Coupé Concept: Buzlu bir ortamda arkadan görünüm

YENİ BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

YENİ BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

Bayerische Motoren Werke: BMW Luxury - Görsel 1

YENİ BMW CONCEPT X7

YENİ BMW CONCEPT X7

Şehir ortamında M760Li’nin önden görünümü

M760LI

M760LI

Deniz ortamında Nautor’s Swan’dan ilham alan BMW Individual M760Li’nin kuşbakışı görünümü

SAYISIZ ÖZEL SEÇENEK

Tıpkı 25 yıl evvel doğduğu zamanlarda olduğu gibi BMW Individual hala mükemmel el işçiliği prensibini uyguluyor. Bu sebeple BMW Individual 25. yıldönümü için çok özel ve benzersiz bir modeli, "BMW Individual M760Li inspired by Nautor’s Swan“ı sunuyor. Finli meşhur yat üreticisi Nautor’s Swan’ın işbirliğiyle gerçekleştirilen bu sanat çalışması, adeta lükse ve ayrıcalığa yazılmış bir övgüdür. Her anı unutulmaz birer deneyime dönüştürebilen güçlü 12 silindirli motoru ve tik ağacından özel ahşap parçalar sayesinde yol ve okyanus arasında benzersiz ilişki kuran bir şaheserdir.

BMW Excellence Club | BMW Türkiye

BMW EXCELLENCE CLUB

Sizce lüks nedir? Belki eşsiz detayların tutkularla birleşmesi, belki de tutkuların peşinden gitme cesaretidir. Siz tutkularınızı takip edersiniz. Diğerleri sizi. Ama bilirsiniz ki zirve sadece yeni ufukları görebilenler içindir. Geleceğe ilham veren yeni bir lüks anlayışı işte bu noktada doğar: BMW Excellence Club.

BMW Excellence Club, yalnızca seçili BMW müşterilerinin dahil edildiği, lüksün tutkuyla buluştuğu, ayrıcalıklı bir deneyim ve hizmetler dünyasıdır. Borusan Otomotiv Yetkili Satıcı ve Yetkili Servisleri’nde sunulan ayrıcalıklı hizmetler, anlaşmalı Premium markalarda geçerli avantajlar ve benzersiz deneyimler içeren bu programı daha yakından tanımak ister misiniz?