ANI YAKALAMAK

ANI YAKALAMAK

ANI YAKALAMAK

BMW olarak her şeyden öte cesarete inanırız. Bu, genlerimize kazınmış ve yaptığımız her şeyde kendisini gösteren bir özelliktir. Cesaret, bağımsız ve yıkıcıdır. Cesaret, her şeyi sorgulama ve "hayır" kelimesini asla yanıt olarak kabul etmemektir. Her zaman yola devam etmek ve kendimizi yeni baştan keşfetmektir. Üstün bir mükemmellik seviyesine ulaşmak için yalnızca ileriye gitmeyi bilmemizin nedeni yine cesaretimizdir. Kültürümüzün öncülerini geleceğe kafa tutmaları için yüreklendirir. Bir premium otomobil üreticisi olarak ilerlediğimiz yol boyunca benzersiz ve ilham verici anlar yarattık. Çünkü bu, yepyeni bir lüksün doğduğu noktadır.

Devamı

YEPYENİ BİR LÜKS ANLAYIŞI

Kendimizi nasıl yeniden keşfettiğimizi öğrenin

THE 8

BMW olarak yüz yılı aşkın süredir ilerici, yaratıcı ve ilham verici olmak amacıyla çalışıyoruz. Tasarımları ve fikirleri bize eşsiz anlar ve alışılmışın dışında bakış açıları sunan bağımsız, ileri görüşlü ve seçkin kreatif beyinler bizim için motivasyon ve ilham kaynağı oldu. Teknolojide ve tasarımda ilerlemeyi teşvik eden ve geleceğin sesi olan öncü isimler, var olanı geçersiz kılıyor ve vizyonlarını yeni bir gerçekliğe dönüştürüyor.

Devamı
Yeni BMW X7 çöl arka planı önünde, önden görünüm

THE X7

  • Daha fazla bilgi

THE X7

BMW olarak yüz yılı aşkın süredir ilerici, yaratıcı ve ilham verici olmak amacıyla çalışıyoruz. Tasarımları ve fikirleri bize eşsiz anlar ve alışılmışın dışında bakış açıları sunan bağımsız, ileri görüşlü ve seçkin kreatif beyinler bizim için motivasyon ve ilham kaynağı oldu. Teknolojide ve tasarımda ilerlemeyi teşvik eden ve geleceğin sesi olan öncü isimler, var olanı geçersiz kılıyor ve vizyonlarını yeni bir gerçekliğe dönüştürüyor.

Devamı
  • Daha fazla bilgi
Rem Koolhaas

MİMARİ FELSEFE

MİMARİ FELSEFE

1944’te Rotterdam’da doğan Remment “Rem” Koolhaas, kendi çalışma alanını benzersiz bir biçimde şekillendiriyor. Dünyaca ünlü mimar “Jenerik Şehir” ve “XL Mimari” gibi kendi ürettiği terimlerle şehirlerin artık planlanamayacağı, kendiliğinden ortaya çıkacağı fikrini yayıyor. Çünkü ona göre zamanımızın kültürü bu şekilde. 2000’de felsefi görüşleri ve eserlerinin yaratıcı nüvesini oluşturan fikirlerinden dolayı Pritzker Mimari Ödülü'nü kazanan Koolhaas, 1975’te kurduğu “Metropolitan Mimari Bürosu” ile Avrupa, Asya ve Amerika’da benzersiz projeler planlıyor ve hayata geçiriyor. En ünlü binaları arasında Porto’daki Casa de Música, Pekin’deki CCTV merkez binası ve doğduğu şehir için tasarladığı, Hollanda’nın en büyük binası “De Rotterdam” yer alıyor.

Devamı
Rem Koolhaas: Çin Merkez Televizyonu Ana Binası üstten görünüm

KAOS OLMADAN YAPI OLMAZ

İnsan yeni planları hayata geçirmek için eski planlarını unutmalıdır. Rem Koolhaas çok erken zamanlardan itibaren kendi yapılarını düzensizlik içinden yaratmayı öğrendi. Bu özel yaklaşımı mimariye de uyguluyor. Kendini ve şehirlerin kimliğini art arda yeniden keşfetmek için binaların yıkılması gerekli. Bir mimar olarak çalışmanın yanı sıra kaosun toplum ve mimarideki rolüne ilişkin yazılar da yayınlıyor. Örneğin 1995’te “S, M, L, XL” adlı manifestosunu yayınladı. Koolhaas kompozisyon, ölçeklendirme ve oran gibi geleneksel mimari ilkelerin artık büyük binaların tasarımında yeri olmadığını iddia ediyor. Bu düşüncesini Fransa, Lille’de yeni Eurolille şehir merkezinin planlanması sırasında etkileyici bir biçimde gösterdi.

TASARIMCILAR ARASINDA ÖNCÜ

TASARIMCILAR ARASINDA ÖNCÜ

Ünlü grafik tasarımcısı ve sanat yönetmeni Stefan Sagmeister bir kreatif öncü olarak kabul ediliyor. 1962 yılında Avusturya Bregenz’de doğan Stefan Sagmeister, New York'ta yaşıyor ve “Sagmeister & Walsh” adlı kreatif bir ajansı yönetiyor. Sagmeister & Walsh, 1993 yılından bu yana, küçük resimlerden etkileyici sergiler ve dünya çapında kampanyalara kadar tüm şekillerde ve formlarda sanat eserlerine imza attı. En bilinen çalışmalar arasında Rolling Stones, Talking Heads, Lou Reed gibi müzisyenler veya Guggenheim Müzesi için görsel kişilikler ve karakteristik kapak tasarımları yer almaktadır. Sagmeister, bu tasarımları için diğer ödüllerin yanı sıra iki Grammy ödülü kazanmıştır.

Devamı

KORKUNUZU YENME SANATI

Korku nedir bilmiyorsanız vizyon sahibi olamaz ve kendinizi geliştirecek cesareti bulamazsınız. Bu düşünceyi benimseyen efsanevi tasarımcı Stefan Sagmeister, etkileyici ve ilham verici çalışmalara imza attığı profesyonel kariyerinde bir lider konumunda. Stefan Sagmeister, beklenmedik sanat eserleri ile her zaman sizi şaşırtmayı başarıyor; örneğin bir el yazısına yeniden hayat veriyor veya insanları tuvallere dönüştürüyor. Statükoyu kabul etmek yerine her zaman kendi yolunu çizmeye, daha önce görülmemiş perspektifler yaratmaya ve ortaya çıkarmaya çalışıyor. Dışa dönük, yenilikçi ve heyecan verici çalışmaları ile yeni dünyalar yaratarak eşsiz ve cesur hayal gücünün kapılarını açıyor.

DEVİNİM VE AHENK

DEVİNİM VE AHENK

Büyüleyici bir etkinlik ve benzersiz bir an. BMW, Art Basel Miami’de tüm ziyaretçilerini 300 ışıklı, mükemmel bir koreografi dahilinde otonom şekilde uçan dronlar ve BMW Concept 8 Serisi ile heyecanlandırdı. Gösteri teknik mükemmellik ve hareketin büyüleyici estetiğine bir saygı niteliğindeydi.

Devamı

İKI VIZYONER, TEK VIZYON

Lonneke Gordijn ve Ralph Nauta, Duo Studio Drift’in arkasındaki sanatçılar. Hollanda, Eindhoven’daki Design Academy‘de tanıştılar ve birlikte 2006’da Amsterdam’da Studio Drift’i açtılar. Sanat çalışmaları filmler, heykeller ve diğer nesnelerden oluşan interaktif sergilere odaklanıyor. Son teknolojiyi kullanarak taklit ettikleri doğadan büyük ilham alıyorlar. Bu yaklaşım gerçekleştirdikleri her projeyi heyecanlı ve benzersiz kılıyor.

Devamı

BAŞYAPIT

Yüksek Performans yüksek sanatla buluşuyor: Studio Drift, Art Basel Miami’de BMW Concept 8 Serisi’ne dikkat çeken “Franchise Freedom” adını verdikleri nefes kesici performans gerçekleştirdi. 300 ışıklı otonom drondan oluşan bir sürünün göğü kapladığı sanat gösterisi sığırcık kuşlarının uçuş düzeninden ilham alıyor. Kuşların grup halinde uçuş düzeni ve hareketlerinin dikkatle gözlemlenmesinin ardından özel bir algoritma geliştirilerek dronlara yüklendi. İkili büyüleyici bir ışık ve hareket gösterisiyle doğal bir fenomenin mükemmel bir taklidini gerçekleştirdi.

Devamı

RETROSPEKTİF

Dron performansının ardından Studio Drift minnettarlığını dile getirirken Lonneke Gordijn şunları söyledi: “BMW fikrimize inandı; şirket olarak yenilikçi süreçlerin ne kadar karmaşık ve çetrefilli olduğunu anlıyorlar.” diye konuştu.

Devamı
Bayerische Motoren Werke: BMW Luxury - Görsel 2

YENİ BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

YENİ BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

Bayerische Motoren Werke: BMW Luxury - Görsel 1

YENİ BMW CONCEPT X7

YENİ BMW CONCEPT X7

SAYISIZ ÖZEL SEÇENEK

Tıpkı 25 yıl evvel doğduğu zamanlarda olduğu gibi BMW Individual hala mükemmel el işçiliği prensibini uyguluyor. Bu sebeple BMW Individual 25. yıldönümü için çok özel ve benzersiz bir modeli, "BMW Individual M760Li inspired by Nautor’s Swan“ı sunuyor. Finli meşhur yat üreticisi Nautor’s Swan’ın işbirliğiyle gerçekleştirilen bu sanat çalışması, adeta lükse ve ayrıcalığa yazılmış bir övgüdür. Her anı unutulmaz birer deneyime dönüştürebilen güçlü 12 silindirli motoru ve tik ağacından özel ahşap parçalar sayesinde yol ve okyanus arasında benzersiz ilişki kuran bir şaheserdir.

YAKIT TÜKETİMİ VE CO2 EMİSYONU

Disclaimer reference invalid

Devamı