BMW 3 Serisi Sedan 340i arkadan görünüm

GÜÇLÜ VE DİKKATLİ. DOĞUŞTAN SPORCU.

BMW 3 Serisi Sedan'ın sürüş dinamikleri ve verimliliği.

GÜÇLÜ VE DİKKATLİ. DOĞUŞTAN SPORCU.

BMW 3 Serisi Sedan'ın sürüş dinamikleri ve verimliliği.

BMW 3 Serisi Sedan, esnek olduğu kadar etkileyici bir sürüş karakterine sahip. Değişken spor direksiyon ve opsiyonel Adaptif M süspansiyon, heyecan veren dinamik bir kullanım sunarken sportif sürüşlerde bile maksimum yol tutuşu ile konfordan ödün vermez. BMW Twinpower Turbo motorlar ve opsiyonel 8 ileri Steptronic Spor şanzıman, benzersiz bir sürüş keyfi yaratır. Tüm bu etkileyici özelliklerin yanı sıra diğer BMW EfficientDynamics teknolojileri, üst düzey performans sunar ve yakıt tüketimini düşürmeye yardımcı olur. BMW 320 d, BMW 316i, BMW 330i'nin ve diğer BMW 3 Serisi Sedan modellerini keşfedin.

GÜÇLÜ VE DİKKATLİ. DOĞUŞTAN SPORCU.BMW 3 Serisi Sedan'ın sürüş dinamikleri ve verimliliği.

BMW 3 Serisi Sedan, esnek olduğu kadar etkileyici bir sürüş karakterine sahip. Değişken spor direksiyon ve opsiyonel Adaptif M süspansiyon, heyecan veren dinamik bir kullanım sunarken sportif sürüşlerde bile maksimum yol tutuşu ile konfordan ödün vermez. BMW Twinpower Turbo motorlar ve opsiyonel 8 ileri Steptronic Spor şanzıman, benzersiz bir sürüş keyfi yaratır. Tüm bu etkileyici özelliklerin yanı sıra diğer BMW EfficientDynamics teknolojileri, üst düzey performans sunar ve yakıt tüketimini düşürmeye yardımcı olur. BMW 320 d, BMW 316i, BMW 330i'nin ve diğer BMW 3 Serisi Sedan modellerini keşfedin.

Devamı

ETKİLEYİCİ VERİMLİLİK. BMW EFFICIENT DYNAMICS.

ETKİLEYİCİ VERİMLİLİK. BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EfficientDynamics ile her litre benzin unutulmaz anlara dönüşür. Daha güçlü performans sunarak yolculuk keyfini maksimum seviyeye çıkaran yenilikçi teknolojiler, yakıt tüketimini azaltır. Saf sürüş dinamikleri, BMW otomobillerinde standart olarak sunulur.

Tanzanite Mavi renkte BMW 3 Serisi Sedan'ın Sürüş Dinamikleri ve Verimliliği

TAM FORMUNDA BİR ATLET.

BMW 3 Serisi'nin sürüş dinamikleri.

TAM FORMUNDA BİR ATLET.

BMW 3 Serisi'nin sürüş dinamikleri.

8 İLERİ STEPTRONIC SPORT ŞANZIMAN.

 BMW 3 Serisi Sedan 340i modelinin arkadan görünümü

8 İLERİ STEPTRONIC SPORT ŞANZIMAN.

Kişisel sürüş stillerine uyum sağlayan Otomatik 8 ileri Steptronic Sport şanzıman ile her sürüş benzersiz bir deneyime dönüşür. BMW 3 Serisi Sedan; konforlu ve dinamik sürüşlerde, her koşulda gücünü kusursuz bir şekilde yola yansıtır. Opsiyonel olarak sunulan Optimum Vites Değiştirme Göstergesi yardımıyla manuel olarak vites değiştirmek mümkün hale gelir. Spor deri direksiyon üzerindeki vites kulakçıklarıyla ya da kısaltılmış vites kolu ile vites değiştirilebilir. SPORT modunda en iyi performansa göre yapılandırılan vites değiştirme, güçlü hızlanmayı ve hızlı motor devri geçişlerini destekler. Motor, her daim yüksek beygir gücüne erişim sağlayabildiği devri korur. Kalkış Kontrolü işlevi ile ideal marş motoru devri düzenlenir ve kalkış anında maksimum hızlanma sağlanır. 8 ileri Steptronic Sport şanzıman; güç, verimlilik ve akıcı vites geçişleri sunma görevini motorla bir arada çalışarak mükemmel bir şekilde yerine getirir. Yüksek devirlerde yeni geliştirilen konvertör debriyajı devreye girer, sekizinci vites motor devrini ve yakıt tüketimini düşürür.

 • 8 ileri Steptronic şanzıman

  8 ileri Steptronic şanzıman, BMW EfficientDynamics felsefesine uygun olarak konforlu ve dinamik bir sürüş performansı yaratır. Hassas vites geçişleri ile ideal güç üretimi kolaylaşır. Böylece yakıt tüketimi azalır, dinamik performans ve her anı heyecan veren yolculuk deneyimi garanti altına alınır. Yüksek hızlarda düşürülen motor devri ile yakıt tüketiminin yanı sıra motor gürültüsü de azalır. Manuel modda bunun yerine dönüştürücü debriyaj görev alır. Motor devirleri arasında hızlı geçişler ve kusursuz hassasiyet sunan şanzıman, son derece akıcı vites değişimleri sağlar. 8 ileri Steptronic şanzıman, sürüş için her zaman en uygun vitesi seçer. Navigasyon sistemi ile entegre olarak çalışan önsezili hareketli aksam, atletik ve net tepkilere sahip SPORT modu ve daha konforlu bir sürüş sunan COMFORT modu arasında geçiş yapar.

BİRİNCİ SINIF. BMW 340i SEDAN.

BİRİNCİ SINIF. BMW 340i SEDAN.

BMW EfficientDynamics felsefesi ile tasarlanan BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motorun öne çıkan özellikleri arasında birinci sınıf güç aktarımı ve akıcı çalışma yer alır. 3.0 litre hacmindeki etkileyici motor, silindirleri en elverişli şekilde doldurmak için Çift VANOS, Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ve Twinscroll Turboşarjı içeren Valvetronic tam değişken valf kontrolünü bir arada sunar. Böylece, 326 bg güç ve 1.380–5.000 dev/dk'da 450 Nm maksimum tork üretilir. Nefes kesici BMW 340i Sedan, etkileyici teknik özellikleri sayesinde 0 kilometreden 100 km/sa hıza 5,2-5,1 saniye içinde ulaşır. Yakıt tüketimi 100 km’de sadece 7,7-6,5 litre, CO2 emisyonu ise 179-152 g/km'dir. Tipik BMW karakterini yansıtan motor, düşük motor devirlerinde dahi net tepkiler verir. Geniş devir aralığında sergilenen yüksek performans ve maksimum verimlilik hayranlık uyandırır.

BMW 320d SEDAN EFFICIENT DYNAMICS EDITION.

BMW 320d Sedan EfficientDynamics Edition, BMW TwinPower Turbo 2,0 litre 4 silindirli dizel motoru ile maksimum yakıt verimliliği sunar. Yeni maceralar için ilham veren motor, 190 bg güç ve 400 Nm tork üretir. BMW 320d Sedan EfficientDynamics Edition, 0’dan 100 km/sa hıza 7,9 – 7,8 saniye içinde erişir. 100 kilometrede 4,3 – 3,8 litre yakıt tüketen BMW 320d Sedan EfficientDynamics Edition’ın CO2 emisyonu sadece 113 - 99 g/km’dir.

Hızlı ve etkileyici tepkilerini düşük motor devirlerinde dahi koruyan BMW Twinpower Turbo 2,0 litre 4 silindirli dizel motor, yeni nesil CommonRail enjeksiyon teknolojisi ile son derece akıcı çalışır. Gücünü yenilikçi teknolojilerden alan motor, değişken türbin geometrili turboşarj ile geniş devir aralıklarında yüksek takviye basıncı, yüksek tork ve güçlü itiş gücü sağlar. Optimize edilmiş şanzıman, ayarlanmış optimum vites değiştirme göstergesi ve çeşitli aerodinamik yenilikler, olağanüstü verimlilik sunar.

YÜRÜYEN AKSAM.

BMW 3 Serisi, her zama sürüş dinamikleri standartlarını belirlemiştir. Yenilenen yürüyen aksam, gelişmiş direksiyon, hassas süspansiyon ayarı ve amortisör teknolojisindeki gelişmeler, sürüş keyfini maksimum seviyeye çıkarır. Direksiyonun hassasiyeti artırılmış, savrulma hareketleri azaltılmış, yön dengesi optimize edilmiştir. Tüm bu yenilikçi teknik özellikleri ile BMW 3 Serisi Sedan; güçlü yol tutuşu, kalp atışlarını hızlandıran kusursuz sürüş ve her koşulda güven veren konfor sunar.

 • Adaptif M süspansiyon

  On milimetre daha aşağıya yerleştirilen Adaptif M süspansiyon ile BMW 3 Serisi Sedan’ın tüm dinamik potansiyeli açığa çıkar. Sürücü, sürüş karakterini konforlu ya da atletik, dilediği şekilde ayarlayabilir. Adaptif M süspansiyonun elektronik olarak kontrol edilen amortisörleri yol koşullarına etkileyici bir hızla uyum sağlar. Süspansiyon sistemi, otomobil güvenliği için tekerlek titreşimlerini ve otomobilin hızını ölçen sezicilerden faydalanır. Konforlu bir seyahat için COMFORT modu, dinamik bir sürüş için SPORT modu seçilebilir. SPORT modunda fark edilebilir düzeyde sıkı amortisör ayarları, etkileyici bir deneyim sunar. Dinamizmi zirveye taşımak isteyenler için en iyi seçeneği SPORT+ modu oluşturur. Tekerleklerin daha fazla kaymasına izin veren Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC) etkinleştirildiğinde ise otomobilin dinamik sınırlarını zorlamak mümkün hale gelir. Bu ayarda Dinamik Denge Kontrolü (DSC) tamamen devre dışı bırakılmaz, bunun yerine güvenli sınırlar korunarak daha geç müdahale sağlanır.

 • Değişken spor direksiyon

  Servotronic işlevli değişken spor direksiyon, hızlı ve çevik bir şekilde tepki verir. Sürüş esnasında direksiyonu çevirmek için daha az fiziksel çaba gerekir. Hızdan bağımsız olarak direksiyon tutuş açısına tepki gösterilir ve büyük açılarda direksiyon çevirirken gerekli olan direksiyon hareketi azaltılır. Dar direksiyon açılarında ise maksimum hassasiyet sunulur. Hıza bağlı, değişken takviyeli direksiyon; zorlu manevralarda ve keskin virajlarda üst düzey hakimiyet sağlar. Park etmek ve dönüş yapmak da kolaylaşır.

 • BMW xDrive

  BMW akıllı xDrive dört çeker sürüş sistemi, sunduğu güçlü yol tutuşu ile zorlu koşullarının üstesinden mükemmel bir şekilde gelir. Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ve xDrive, BMW 3 Serisi Sedan'ın yol boyu dengesini korumasına ve güvenle ilerlemesine imkan tanır. DSC sezici sistemi ile kontrol edilen xDrive, gücü esnek ve hızlı bir şekilde akslara dağıtır. Olağanüstü bir dengeye sahip BMW 3 Serisi Sedan, kaygan zeminlerde ya da dik yokuşlarda gücünü korur. Zorlu yol koşullarında sürüşe gerektiğinden fazla müdahale etmeyen DSC sistemi ile sürüş güvenliğinin sağladığı avantajlar, BMW ruhundaki çeviklik ile buluşur.

ECO PRO ÖZELLİĞİNİ İÇEREN SÜRÜCÜ DENEYİMİ KONTROLÜ.

Sürücü Deneyimi Kontrolü; sürücünün COMFORT, ECO PRO, SPORT ve SPORT+ modları arasında seçim yapmasına imkan tanır. ECO PRO modunda maksimum verimlilik için Steptronic şanzıman karakteri ve klima ayarları değiştirilir. Bu modda yakıt tüketimi %20’ye kadar azaltılır. Maksimum verimlilik için trafik yoğunluğunu, kişisel sürüş stillerini ve bölge koşullarını hesaba katan ECO PRO Route ve sürücünün frene basmadan ayağını gaz pedalından çektiği durumlarda aracın ek güce ihtiyaç duymadan 160km/sa hıza kadar yolda ilerlemesini sağlayan "Seyir" işlevi kullanılabilir. COMFORT modunda süspansiyon ayarlarında yapılan değişiklikler, konforlu bir sürüş deneyimi yaratır. Motorun çok daha hızlı ve ani tepkiler verdiği SPORT ve SPORT+ modları ise dinamik bir sürüş karakteri yaratmak üzere geliştirilmiştir.

AKILLI ENERJİ YÖNETİMİ.

BMW 3 Serisi Sedan ile standart olarak sunulan Otomatik Start/Stop işlevi, Fren Enerjisi Geri Kazanımı, elektrikli direksiyon ve Optimum Vites Değiştirme Göstergesi gibi çok sayıda EfficientDynamics teknolojisi ile akıllı enerji yönetimi sağlanır. Birbirlerine entegre olarak mükemmel bir uyumluluk ile çalışan yenilikçi teknolojiler, sürdürülebilir mobiliteye destek olur ve maksimum verimlilik sunar.

 • Otomatik Start/Stop işlevi

  Otomatik Start/Stop işlevi sayesinde sadece otomobil hareket halindeyken yakıt kullanılır. Yoğun trafikte ya da trafik ışıklarında beklerken yakıt tasarrufu yapmak için motor durur.

  Bilgi Ekranı’nda yer alan sinyal, Start/Stop işlevinin aktiflik durumunu gösterir. Sürücü debriyaja bastığında ya da ayağını frenden çektiğinde motor yeniden çalışmaya başlar. Sürüş konforundan ve güvenliğinden ödün vermeyen bu işlev, motorun ideal çalışma sıcaklığına ulaşmadığı, iç kısmın yeterince ısınmadığı ya da soğumadığı, akü seviyesinin çok düşük olduğu ve direksiyonun döndürüldüğü durumlarda devre dışı kalır. Ön camda buğulanma oluşması gibi durumlarda motor yeniden çalışır. Otomatik Start/Stop işlevi istenildiği an tek bir düğme ile kapatılır.

 • Fren Enerjisi Geri Kazanımı

  Fren Enerjisi Geri Kazanımı, fren yapıldığında ortaya çıkan kinetik enerjiden yararlanır. Sürücü her fren yaptığında ya da ayağını gaz pedalından çektiğinde üretilen rölanti enerjisi, elektrik enerjisine dönüştürülür. Üretilen bu enerji, akünün şarj edilmesinde kullanılır. Akıllı enerji yönetimi sistemi, akünün sürekli olarak çalışmasının önüne geçerek gerilimi azaltır. Böylece BMW EfficientDynamics'in karakteristik özelliklerinden düşük yakıt tüketimi ve maksimum itiş gücü sağlanır.

 • Elektrikli direksiyon

  Direksiyon desteğini mevcut hıza göre ayarlayan elektrikli direksiyon ile BMW 3 Serisi Sedan, yüksek hızlarda net ve hassas bir kullanım sunar. Park sırasında zahmetsizce manevra yapmak kolaylaşır.

  Geleneksel sistemlerin aksine sistem, hidrolik pompa yerine elektrik motoru kullanır. Sadece gerektiğinde enerji tüketen elektrikli direksiyon, düz yolda ilerlerken ya da uzun virajlarda enerji tüketmez. Bu özellik yakıttan tasarruf sağlar ve emisyon üretimi minimum seviyeye düşürür. Sürüş şartlarına ve hıza göre esnek olarak ayarlanabilen sürüş desteği ile direksiyon konforu zirveye taşınır.

 • Optimum Vites Değiştirme Göstergesi

  Vites değiştirme zamanı, yakıt tüketimi üzerinde oldukça etkilidir. Kusursuz zamanlamaya sahip vites değişimleri ile özellikle uzun mesafelerde ve şehir içi trafiğinde yakıt tasarrufu yapmak mümkün hale gelir. Yol koşulları için en verimli vitesi seçen elektronik sistem, bir alt ya da bir üst vitese geçmek için en doğru zamanı Bilgi Ekranı’nda belirtir, çabuk hızlanma algılandığında motor devri yükselene dek vites değiştirme önerisi geciktirilir. Düz vites modunda Steptronic şanzımanı kullanan sürücüler de vites değiştirme önerileri alır. Optimum Vites Değiştirme Göstergesi özelliğine sahip BMW’lerin %4 daha az yakıt tükettiği BMW şirket içi karşılaştırmalı testler ile kanıtlanmıştır.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  (1) Değerler 15.04.2018 tarihine kadar geçerlidir. Mevcut olup olmadığını BMW Yetkili Satıcınızla görüşebilirsiniz.

  (3) ile etiketli tüm otomobil değerleri, yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülür. [Bu otomobiller, otomobillerle ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine dair teknik özellikler 1999/94/EC sayılı Direktife ve Avrupa Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsüne göre yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.