YENİ ÇAĞIN İKONU.

BMW i8 Roadster.

YENİ ÇAĞIN İKONU.

YENİ ÇAĞIN İKONU.BMW i8 Roadster.

BMW i8 Roadster, geleceği şekillendiriyor. Heyecan verici ve büyüleyici tasarımıyla özgürlüğün sınırlarını yeniden yorumlayan otomobil, size yolculuğunuz boyunca sınırsız sürüş keyfi sunacak.
Otomobilin ikonik tasarımı, daha ilk bakışta adrenalin seviyesini artırır. Yenilikçi plug-in hybrid motoru 374 bg ve 570 Nm tork üretirken, BMW i8 Roadster’ın 0’dan’ 100 km’ye yalnızca 4,6 saniyede ulaşmasını sağlar. Bu, özgürlüğün yeni formunu deneyimlemenin en hızlı yoludur.

 

Devamı
BMW i

VARLIĞINI HİSSETTİRİR.

BMW i8 Roadster, en ince detayına kadar fütürist bir çizgide yer alır. İlerici çizgileri, son derece dinamiktir. Rahatça açılabilen, hafif karbon fiberden, gösterişli kapıları, bu otomobilin en çarpıcı özelliğidir. Tamamen LED farlarla çevrelenen BMW çift Böbrek Izgaraları ve yeniden tasarlanan hava perdeleri ile atletik ön kısım, otomobilin bireysel karakterini ortaya çıkarır. Ayırt edici, V biçimli siyah kuşak, motor bölümü kapağından başlayıp tüm otomobil boyunca devam eder ve otomobilin düz siluetini vurgular. Akıcı çizgilerden oluşan etkileyici tasarım hava akışını da optimize ederek benzersiz aerodinamik özellikler yaratır. Böylece BMW i8 Roadster biçim ve işlevin mükemmel bir bileşimini oluşturan, yalnızca sınırsız özgürlüğe ulaşmaya odaklı bir otomobil haline gelir.

“Üstü açık e-mobilite olarak adlandırdığımız tam olarak bu. İki kişilik bu otomobille üstü açık hybrid spor otomobil segmentinde en ön sırada yer almayı hedefliyoruz.”
KLAUS FRÖHLICH, YÖNETİM KURULU ÜYESİ, BMW AG

GENİŞ İÇ HACİM.

BMW i8 Roadster’ın iç tasarımı, otomobilin benzersiz karakterini de ön plana çıkarır. Özel Accaro Amido/E-Copper line’ı, daha ilk bakışta göze çarparak bu eşsiz karakteri vurgular. Ayrıca iç tasarım, kokpitte fütürist bir dinamizm yaratarak dış tasarımın dinamik çizgilerini de yansıtır. Kokpitin merkezi sürücüye dönüktür ve kontroller de maksimum sürücü yönlendirmesi ve netlik sağlamak üzere, sezgisel şekilde düzenlenmiştir. Yeni hafıza özellikli elektronik spor koltuklar, optimum yanal destek ve maksimum konfor sunarken, koltukların arkasında da ek depolama alanı yer alır. Opsiyonel Seyahat Paketi ile katlanabilir bölümleyiciler ve ek bir Nappa Deri harita cebi sunulur. LED iç tasarım aydınlatması ise karanlıkta yüksek kaliteli bir ortam yaratır. Kapıların, ön konsolun, merkez konsolun ve direksiyonun kontur çizgileri, opsiyonel ve alternatif olarak EfficientDynamics Mavi, Sarı ve Beyaz renklerde de sunulabilir.

SINIRLI SAYIDA.

BMW i8 Roadster First Edition.

İlk tercih, ilk versiyon: BMW i8 Roadster First Edition*. Bu çok özel edition modeli dünyada sadece 200 adet üretildi. Yüksek kalitede, içte ve dışta uyumlu tasarım öğeleri ve daha önce görülmemiş resimleri ile paha biçilmez bilgileri de içeren imzalı kitapçıkla birlikte. Kendiniz deneyimleyin.

*First Edition modeli belirli pazarlarda satışa sunulacaktır.

Devamı

İddialı jantlar.

Olağanüstü görünümü mükemmel biçimde tamamlayan mat Jet Siyah renkte, 516 kodlu 20 inç hafif alaşım jantlar. Karakteristik jant tasarımı doğrudan BMW i’ye gönderme yapar ve BMW i8 Roadster modelinin simge haline gelen görünümüyle de mükemmel uyum sağlar.
Devamı

Açık bir işaret.

Roadster amblemini gözden kaçırmanız imkansız. İkisi de mat siyah renkte, fark edilir bir biçime sahip yan ve arka paneller üzerindeki amblem, gururla kendini belli eder. Kalıcı bir iz bırakmanın etkileyici bir örneğidir.
Devamı

Son derece sınırlı sayıda.

İç kısımdaki dekoratif arma, dış tasarımın daha en baştan size hissettirdiği ayrıcalığı yansıtır. Sürücü tarafındaki merkez konsolu süsler ve “First Edition” yazısına ek olarak sınırlı üretim olduğunu yansıtan “1 of 200” ibaresini de barındırır.
Devamı

STİLİNİZİ YÜKSELTİN.

STİLİNİZİ YÜKSELTİN.

BMW i8 Roadster için ‘hafta sonu’ çantası.

İster aniden ortaya çıkan bir hafta sonu gezisi, ister dostlarla çıkılan bir seyahat ya da dizüstü bilgisayar gibi cihazların taşınması işi olsun, gövde rengiyle mükemmel uyum sağlayan şık E-Copper tüm planlarınızda size yardımcı olur. BMW i8 Roadster için özel olarak üretilmiştir ve olağanüstü tasarımı, yüksek kalitede olmasının yanı sıra sağlam malzemesi ve birinci sınıf işçiliğiyle etkileyicidir. Opsiyonel Seyahat Paketi'nde yer alan saklama bölmesiyle mükemmel uyum sağlar.

DEVRİM YARATAN HIZ MAKİNESİ.

BMW i8 Roadster, karşıdan esen rüzgarın hızını keser. Bu, otomobilin atletik tasarımının yanı sıra, aerodinamik gövdesi, son derece hafif yapısı ve hava akımının içinden geçmesine olanak tanıyan katmanlı LED arka far grubu tasarımı ile sağlanır.

Devamı

KARBONDAN ÜRETİLEN ÖNCÜ OTOMOBİL.

KARBONDAN ÜRETİLEN ÖNCÜ OTOMOBİL.

Öne geçin. BMW i8 Roadster’ın olağanüstü hafif konsepti LifeDrive Mimarisi ile bu çok kolay. Söz konusu konsept, bir alüminyum yürüyen aksam ve Life modülü içeren Drive modülü ile yüksek dayanıklılığa sahip karbon fiberden üretilen, son derece hafif yolcu bölümünden oluşur. Üzerinde kapsamlı şekilde düşünülerek oluşturulmuş sürdürülebilirlik yaklaşımının ve iyileştirilmiş sportif becerilerin en verimli şekilde yola aktarılabilmesi için her iki bileşenin ağırlığı da iyileştirilmiştir.

HER ŞEYE ULAŞABİLME ÖZGÜRLÜĞÜ.

HER ŞEYE ULAŞABİLME ÖZGÜRLÜĞÜ.

BMW i8 Roadster’ın kapsamlı ürün ve servis paketi 360° ELEKTRIC sayesinde, otomobilinizi şarj etme ve yakıt doldurma işlemlerini artık çok kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. BMW i8’inizi evde BMW i Wallbox veya şarj kablosu ile zahmetsizce şarj edebilirsiniz. Artık, yolculuğunuz sırasında, sayısı her geçen gün artan daha fazla ev-dışı şarj istasyonu bulabilirsiniz.

DİĞER İLGİLİ BAŞLIKLAR.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW i8 Roadster (3):
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,0
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 14,5
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 46

  Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur.

  (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html adresinden ulaşabilirsiniz.