M GENLERİ.

BMW M

Yeni BMW M2 Coupé.

M GENLERİ.

Yeni BMW M2 Coupé.

M GENLERİ.Yeni BMW M2 Coupé.
BMW M

1/dak'da azami güç, bg

370/6.500

1/dak'da azami tork, Nm

465/1.400-5.560

0 –100km/sa hızlanma, sn

4,5 (opsiyonel Drivelogic özellikli 7 ileri M DCT ile 4,3)

Azami hız, km/sa

250 (M Sürücü Paketi ile 270)

Yeni BMW M2 Coupé'nin tasarımı ve altında yatan fikir, BMW M GmbH'nin tarihi kökenine dayanır. Otomobil, sportif becerisini ve klasik arkadan itiş özelliğini, modern bir M otomobilinin hassasiyeti ve çevikliği ile bir araya getirir. Karakteristik ön ve arka rüzgarlıklar, hava akışını ve aerodinamik özellikleri optimize eder. Sportif biçimde uyarlanan süspansiyon ve güçlü bir M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, nefes kesici bir performans sunar.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ VE VERİMLİLİK.

6 ileri düz vites veya Drivelogic özellikli M çift debriyajlı vites, Aktif M Diferansiyel ve geniş bir devir aralığında 500 Nm'ye varan anlık hızlanma ile klasik BMW M GmbH geleneğini sürdüren tam gelişmiş bir spor otomobilin tartışmasız karakteristik özelliklerini taşır.

BMW M2 Coupé: Genel bakış - Görsel 1

Yarış özellikleri.

BMW M2 Coupé'nin sürüş hissi, mümkün olan en zorlu koşullarda test edilmiş son derece gelişmiş bir teknolojiye dayanır. Bunun sonucunda, yaklaşık 50:50 oranında paylaştırılmış aks yükü dağılımı, olağanüstü yürüyen aksam ve yarış kapasitesine sahip donanımıyla yalnızca M Otomobilleri tarafından sunulan gerçek bir sürüş deneyimi elde edilir.
BMW M2 Coupé: Genel bakış - Görsel 2

Drivelogic özellikli 7 ileri M DCT.

Drivelogic özellikli 7-ileri M çift kavramalı şanzıman, debriyajı kullanarak veya yavaşlayarak güç kaybetmeksizin vites değiştirir. Vitesler, otomatik veya direksiyon üzerindeki kulakçıklar ya da vites kolu aracılığıyla manuel olarak değiştirilebilir. Kalkış Kontrolü, hareketsiz halden itibaren maksimum hızlanmayı garanti eder.
BMW M2 Coupé: Genel bakış - Görsel 3

Aktif M Diferansiyel.

Aktif M diferansiyel şerit değişimi sırasında veya viraj sonrasında hızlanırken, virajları yüksek hızla dönerken veya farklı yol yüzeylerinde, tutuşu ve sürüş dengesini optimize eder. Çekiş gücü arka tekerlekler arasındaki devir hızı farkını azaltan, elektronik olarak çalıştırılan bir cihaz yardımıyla optimize edilir.
BMW M2 Coupé: Genel bakış - Görsel 4

M alaşım frenler.

Çeşitli malzemelerin kullanımı sayesinde, M alaşım frenler olağanüstü yavaşlama değerleri elde eder, son derece dengeli ve sağlamdır. Aynı zamanda düşük ağırlığı ile çevikliği, dinamik özellikleri ve hızlanmayı olumlu şekilde etkiler. M isimliğini taşıyan metalik Mavi fren kaliperleri, söz konusu yüksek performanslı M'e özgü frenlerin simgesidir.

TASARIM.

BMW M2 Coupé'nin tasarımı, güç ve dinamikleri somut bir biçimde hayata geçirir. Sportif Coupé çizgisi, kaslı tasarımı ve orijinal yarış pisti ayrıntılarına sahip kokpit, otomobilin atletik görünümünü vurgular.

  • BMW M2 Coupé için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:

    Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 7,9

    CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 199 - 185

    Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde bulabilirsiniz.