M GENLERİ.

BMW M

BMW M2 Coupé.

M GENLERİ.

BMW M2 Coupé.

M GENLERİ.BMW M2 Coupé.

1/dak'da azami güç, bg

370/6.500

1/dak'da azami tork, Nm

465/1.400-5.560

0 –100km/sa hızlanma, sn

4,5 (opsiyonel Drivelogic özellikli 7 ileri M DCT ile 4,3)

Azami hız, km/sa

250 (M Sürücü Paketi ile 270)

BMW M2 Coupé'nin tasarımı ve altında yatan fikir, BMW M GmbH'nin tarihi kökenine dayanır. Otomobil, sportif becerisini ve klasik arkadan itiş özelliğini, modern bir M otomobilinin hassasiyeti ve çevikliği ile bir araya getirir. Karakteristik ön ve arka rüzgarlıklar, hava akışını ve aerodinamik özellikleri optimize eder. Sportif biçimde uyarlanan süspansiyon ve güçlü bir M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, nefes kesici bir performans sunar.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ VE VERİMLİLİK.

6 ileri düz vites veya Drivelogic özellikli M çift debriyajlı vites, Aktif M Diferansiyel ve geniş bir devir aralığında 500 Nm'ye varan anlık hızlanma ile klasik BMW M GmbH geleneğini sürdüren tam gelişmiş bir spor otomobilin tartışmasız karakteristik özelliklerini taşır.

Yarış özellikleri.

BMW M2 Coupé'nin sürüş hissi, mümkün olan en zorlu koşullarda test edilmiş son derece gelişmiş bir teknolojiye dayanır. Bunun sonucunda, yaklaşık 50:50 oranında paylaştırılmış aks yükü dağılımı, olağanüstü yürüyen aksam ve yarış kapasitesine sahip donanımıyla yalnızca M Otomobilleri tarafından sunulan gerçek bir sürüş deneyimi elde edilir.

Drivelogic özellikli 7 ileri M DCT.

Drivelogic özellikli 7 ileri M çift debriyajlı vites, debriyajı kullanarak veya yavaşlayarak güç kaybetmeksizin vites değiştirir. Vitesler, otomatik veya direksiyon üzerindeki kulakçıklar ya da vites kolu aracılığıyla manuel olarak değiştirilebilir. Kalkış Kontrolü, hareketsiz halden itibaren maksimum hızlanmayı sunar.

Aktif M Diferansiyel.

Aktif M Diferansiyel, şerit değişimi sırasında veya viraj sonrasında hızlanırken, virajları yüksek hızla dönerken veya engebeli yollarda, tutuşu ve sürüş dengesini optimize eder. Çekiş gücü arka tekerlekler arasındaki devir hızı farkını azaltan, elektronik olarak kontrol edilen bir cihaz yardımıyla optimize edilir.

M alaşım frenler.

Çeşitli malzemelerin kullanımı sayesinde, M alaşım frenler olağanüstü yavaşlama değerleri elde eder, son derece dengeli ve sağlamdır. Aynı zamanda düşük ağırlığı ile çevikliği, dinamik özellikleri ve hızlanmayı olumlu şekilde etkiler. M logosunu taşıyan metalik Mavi fren kaliperleri, söz konusu yüksek performanslı M'e özgü frenlerin simgesidir.

TASARIM.

BMW M2 Coupé'nin tasarımı, güç ve dinamikleri somut bir biçimde hayata geçirir. Sportif Coupé çizgisi, kaslı tasarımı ve orijinal yarış pisti ayrıntılarına sahip kokpit, otomobilin atletik görünümünü vurgular.

  • BMW M2 Coupé için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:

    Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 7,9
    CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 199 - 185

    Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer; sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir .